Skocz do zawartości

jakie wycieraczki do prędkości 150+


technix

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja ostatnio kupiłem klasyczne Valeo, ale ze spojlerem obydwie.

> Zbierają doskonale. Nie ma co wymyślać jakichś płaskich...

a gdzie je kupiłeś i jaki to dokładnie model?

No i najważniejsze - czy testowałeś je we wskazanych przeze mnie prędkościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie je kupiłeś i jaki to dokładnie model?

> No i najważniejsze - czy testowałeś je we wskazanych przeze mnie prędkościach?

Przy 140 idą jak burza. To pewnie i wyżej pójdą.

W Norauto kupiłem. U55S, takie o: http://www.motoakces.pl/wycieraczka-ze-spoilerem-valeo-silencio-spoiler-u53s-530-mm-duplikat-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testowałem już różne i płaskie i zwykłe ale powyżej 140km/h już żadne nie zbierają tylko jakby

> przejeżdżają "nad wodą".

> Auto to Astra F

Prawdopodobnie to nie wina piór wycieraczek, ale sprężyn w ramionach, które - być może z racji wieku - nie dociskają wycieraczek do szyby odpowiednio mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, ja się cały czuję niewidzialny - zwłaśzcza jak nic nie widzę

> no dobra, a co to jest na niewidzialna wycieraczka?

Taki siuwaks na szybę który powoduje że woda "ucieka" z szyby jak po woskowaniu ale nie ma smug gdy włączysz wycieraczki. Poszukaj sobie na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy 140 idą jak burza. To pewnie i wyżej pójdą.

A możesz sprawdzić - tak chociaż do 160 cfaniaczek.gif

> W Norauto kupiłem. U55S, takie o:

> http://www.motoakces.pl/wycieraczka-ze-spoilerem-valeo-silencio-spoiler-u53s-530-mm-duplikat-1.html

a co to jest ten "wskaźnik zużycia" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, ja się cały czuję niewidzialny - zwłaśzcza jak nic nie widzę

> no dobra, a co to jest na niewidzialna wycieraczka?

A np w Tesco jest coś takiego jak Rain X, przy 80 km/h woda spływa po bokach, przy 120 praktycznie nie zostaje na szybie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jak w temacie, jakie polecacie kupić wycieraczki, żeby zbieraly z szyby przy prędkościach 150+.

> Testowałem już różne i płaskie i zwykłe ale powyżej 140km/h już żadne nie zbierają tylko jakby

> przejeżdżają "nad wodą".

> Auto to Astra F

Tzn jeździsz 150+ w deszczu, czy po mokrej nawierzchni bez opadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki siuwaks na szybę który powoduje że woda "ucieka" z szyby jak po woskowaniu ale nie ma smug gdy

> włączysz wycieraczki. Poszukaj sobie na YT

No właśnie z tym włączeniem wycieraczek to bywa różnie. Jedni są zadowoleni, inni narzekają na mgiełkę, która przez chwilę zostaje na szybie po przejeździe wycieraczki i czyni ich niewidzącymi przez 1s. Głównie chodzi to o małe, miejskie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam od niego odbiegłeś pisząc o jeździe 150+ po śniegu/lodzie

jak odbiegłem??????

przecież woda na szybie samochodu nie występuje tylko podaczas opadów deszczu, także z innych przyczyn i dobrze byłoby ją zetrzeć - i tego właśnie dotyczy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie z tym włączeniem wycieraczek to bywa różnie. Jedni są zadowoleni, inni narzekają na

> mgiełkę, która przez chwilę zostaje na szybie po przejeździe wycieraczki i czyni ich

> niewidzącymi przez 1s. Głównie chodzi to o małe, miejskie prędkości.

No więc dlatego napisałem żeby podpytać np. na forum detalingu co polecają żeby tego efektu jak po wosku nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy małych prędkościach nie ma problemu

No ale moja wypowiedź dotyczyła niewidzialnej wycieraczki. Jak jej użyjesz, to ona na szybie będzie cały czas, a nie tylko powyżej 50/100/150 km/h.

I w mieście będzie problem, bo przy 60km/h machniesz wycieraczkami i przez 1s masz mgiełkę na szybie, ograniczającą mocno widoczność. W tę 1s przejedziesz ~16m.

Co ciekawe, nie wszyscy się na to skarżą. Ale sporo ludzi, używa niewidzialnych wycieraczek na wszystkich szybach, prócz... przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale moja wypowiedź dotyczyła niewidzialnej wycieraczki. Jak jej użyjesz, to ona na szybie będzie

> cały czas, a nie tylko powyżej 50/100/150 km/h.

> I w mieście będzie problem, bo przy 60km/h machniesz wycieraczkami i przez 1s masz mgiełkę na

> szybie, ograniczającą mocno widoczność. W tę 1s przejedziesz ~16m.

> Co ciekawe, nie wszyscy się na to skarżą. Ale sporo ludzi, używa niewidzialnych wycieraczek na

> wszystkich szybach, prócz... przedniej.

A widzisz.....

więc jednak zostaje zakup dobrych piór + ewentualnie nowych sprężyn do ramion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz.....

> więc jednak zostaje zakup dobrych piór + ewentualnie nowych sprężyn do ramion

Sprężyny możesz spróbować skrócić przez zrobienie na nich "zetki" na prostym odcinku, albo dorobienie krotszych u magika od sprężyn, bo odginanie ranion daje odwrotny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio kupiłem klasyczne Valeo, ale ze spojlerem obydwie.

> Zbierają doskonale. Nie ma co wymyślać jakichś płaskich...

Klasyczne ze spojlerem przy dużych prędkościach hałasują. Mi się najlepiej sprawdzają te hybrydowe Denso. Ciche i dobrze się dociskają do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykro mi kolego, ale czas pożegnać się na dłużej.

OT: +1

W temacie - użytkowałem niewidzialną wycieraczkę przy dłuższych dojazdach do pracy autostradami, jeździłem codziennie ponad 100 km akurat w porze jesienno-zimowej.

Na autostradzie działa tak jak powinno, niestety w mieście porażka. Mgiełka która zostaje po ruchu wycieraczek zostawia margines czasu idealny do rozjechania przechodnia. Dlatego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat :

Zmień auto. wink.gif

na serio

Używam Valeo i Bosch i dają radę - nawet na autostradzie w D,

modelu nie pamiętam (ale do mojego auta mało kto robi wycieraczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o niewidzialne wycieraczki, to trzeba kupić jakiś porządny produkt i jeszcze go

> właściwie nałożyć.

> Np. GTECHNIQ G5 CLEAR VISION albo ShowCarShine TITANIUM GLASS GUARD

Ja używam jakiegoś profi środka do konserwacji kabin prysznicowych. 5x tańszy i tak samo skuteczny.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale moja wypowiedź dotyczyła niewidzialnej wycieraczki. Jak jej użyjesz, to ona na szybie będzie

> cały czas, a nie tylko powyżej 50/100/150 km/h.

> I w mieście będzie problem, bo przy 60km/h machniesz wycieraczkami i przez 1s masz mgiełkę na

> szybie, ograniczającą mocno widoczność. W tę 1s przejedziesz ~16m.

> Co ciekawe, nie wszyscy się na to skarżą. Ale sporo ludzi, używa niewidzialnych wycieraczek na

> wszystkich szybach, prócz... przedniej.

Przy "marketowych" niewidzialnych wycieraczkach typu Rain-X, można zaobserwować efekt o którym piszesz przy mniejszych prędkościach.

Te z wyższej półki pozbawione są efektu mgiełki podczas maźnięcia wycieraczkami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisano, poleciłbym również produkt typu "niewidzialna wycieraczka". Do prędkości autostradowych jest to świetna rzecz - praktycznie przestajesz używać zwykłych wycieraczek (im mocniej pada, tym lepszy efekt). W nocy, można jechać z całkowicie wyłączonymi wycieraczkami.

Ja przyzwyczaiłem się tak bardzo do tego rozwiązania, że zwyczajnie źle jedzie mi się w deszczu autem bez tego specyfiku na szybie.

Dodatkowo twierdzę, że przy stosowaniu dużo lepiej reagują czujniki deszczu (sprawdzone w różnych autach).

Wspomniany tu "efekt mgiełki" występuje głównie przy zużytych, lub marnej jakości wycieraczkach.

Przy niskich prędkościach, przejrzystość szyb moim zdaniem jest dużo większa, niż przy tradycyjnym rozbryzgiwaniu się wody na szybie.

I polecam właśnie RAIN-X - sprawdzony produkt obecny już na rynku ok 25 lat.

Kluczowe jest jednak odtłuszczenie szyby przed naniesieniem, jak i sama aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wcześniej pisano, poleciłbym również produkt typu "niewidzialna wycieraczka". Do prędkości

> autostradowych jest to świetna rzecz - praktycznie przestajesz używać zwykłych wycieraczek (im

> mocniej pada, tym lepszy efekt). W nocy, można jechać z całkowicie wyłączonymi wycieraczkami.

> Ja przyzwyczaiłem się tak bardzo do tego rozwiązania, że zwyczajnie źle jedzie mi się w deszczu

> autem bez tego specyfiku na szybie.

> Dodatkowo twierdzę, że przy stosowaniu dużo lepiej reagują czujniki deszczu (sprawdzone w różnych

> autach).

> Wspomniany tu "efekt mgiełki" występuje głównie przy zużytych, lub marnej jakości wycieraczkach.

> Przy niskich prędkościach, przejrzystość szyb moim zdaniem jest dużo większa, niż przy tradycyjnym

> rozbryzgiwaniu się wody na szybie.

> I polecam właśnie RAIN-X - sprawdzony produkt obecny już na rynku ok 25 lat.

> Kluczowe jest jednak odtłuszczenie szyby przed naniesieniem, jak i sama aplikacja.

używam NW od lat- niestety Rain-X nie należy do zbyt trwałych produktów tym bardziej mając na uwadze obecne warunki pogodowe.

można użyć powłoki kwarcowej na szybę (np Q1 Tenzi) - takiej samej jak na lakier- efekt będzie identyczny ale trwałość o wiele większa.

W moim przypadku NW działa od ok 30 km/h

używam także NW innej firmy ale w tej chwii nazwy nie pamiętam- leży sobie od ok 7 miesięcy i ma się jak najbardziej dobrze.

Co do smug- wiele także zależy nie od samej aplikacji ale także od szyby i używanych wycieraczek.

Co do wycieraczek- tutaj wiele zależy od aerodynamiki konkretnego modelu- w jednym Valeo mogą być super w drugim z powodu innego przepływu powietrza będą się"podnosiły" powyżej zakładanych 140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę dobiegnę od tematu ale chyba trochę strzelasz sobie w kolano.

140km/h w deszczu?

Tak wiem, da się, ale to raczej lekka przesada. No chyba, że chodzi Ci o wycieranie szyby po użyciu spryskiwacza w momencie gdy jest sucho.

Poza tym 140km/h to maksimum na autostradzie więc polecam kupić zwykłe wycieraczki i jechać po prostu tyle ile można jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może trochę dobiegnę od tematu ale chyba trochę strzelasz sobie w kolano.

> 140km/h w deszczu?

> Tak wiem, da się, ale to raczej lekka przesada. No chyba, że chodzi Ci o wycieranie szyby po użyciu

> spryskiwacza w momencie gdy jest sucho.

> Poza tym 140km/h to maksimum na autostradzie więc polecam kupić zwykłe wycieraczki i jechać po

> prostu tyle ile można jechać.

Na POLSKIEJ autostradzie. Są autostrady gdzie można szybciej. I są też auta na których takie prędkości w deszczu nie robią wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.