Skocz do zawartości

Nowe auto - klima, tempomat, tanio.


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ kolejna dziwna awaria zabrała mi parę godzin z życia, postanowiłem wspomóc małżonkę nowym pojazdem, na gwarancji, żeby dzwoniła do ASO a nie do mnie zlosnik.gif

Co można kupić do 40 kpln - wymagania minimalne to klima, super gdyby miało tempomat bo oboje się przyzwyczailiśmy z żoną.

Nowe, gwarancja z opcją przedłużenia, zakup raty 50/50, 4x25 albo coś podobnego.

Im większe tym lepsze - póki co chodzi mi po głowie Logan, Clio...

Zaraz siądę do ofert, ale może podrzucicie mi coś o czym zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ kolejna dziwna awaria zabrała mi parę godzin z życia, postanowiłem wspomóc małżonkę nowym

> pojazdem, na gwarancji, żeby dzwoniła do ASO a nie do mnie

> Co można kupić do 40 kpln - wymagania minimalne to klima, super gdyby miało tempomat bo oboje się

> przyzwyczailiśmy z żoną.

> Nowe, gwarancja z opcją przedłużenia, zakup raty 50/50, 4x25 albo coś podobnego.

> Im większe tym lepsze - póki co chodzi mi po głowie Logan, Clio...

> Zaraz siądę do ofert, ale może podrzucicie mi coś o czym zapomniałem...

Aveo. Tanio, z tempomatem, 50/50 lub 4x25, rabaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A cos w temacie?

> Zawsze mozna kupic pelnoletnie BMW i cieszyc sie bezawaryjnoscia i komfortem

pełnoletnie? - można i takie wink.gif

miałem od nowości Xsare 1.4 i większego shit'u nikt nie miał...

najgorszemu wrogowi nie poleciłbym

po prostu citroen nie potrafi robić porządnych samochodów... - taka prawda 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem osatio przed podobnym dylematem. Na koncu zostaly dwa auta. Swift Comfort lub Micra Accenta.

> Micra spelnia Twoje wymagania. Ja wzialem Swfita nie ma bloetooth i tempomatu ale jezdzi o

> niebo lepiej.

Ile Swift wyszedł końcowo? Z jakim silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena wywoławcza.

> http://otomoto.pl/chevrolet-aveo-ls-1-2-86-km-5dr-metalizowany-C28899049.html

znaczy mam wpaść jak na suk w Tunezji i podać połowę ceny jako moją ofertę? grinser006.gif

serio, nie wiedziałem, że ceny ze strony da się jakoś negocjować, nie kupowałem nigdy nowego auta, a i ojciec i teść zamawiali i płacili jak było w ofercie confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale popatrz na link który wkleiłem.

> A tu drugi:

> http://otomoto.pl/chevrolet-aveo-wersja-lt-demonstracyjny-C31029961.html

ok, zamiast łazić jak głupi po stronach producentów, widzę że wystarczy odpalić otomoto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i ojciec i teść zamawiali i płacili jak było w ofercie

można i tak, taki klient to najlepszy klient zlosnik.gif

Jak się upomnisz to zazwyczaj dostaniesz kilku procentowy rabat a jak albo masz znajomości/albo jesteś niedobry klient to do 15% da się wywalczyć grinser006.gif

Zdarzają się wyjątki, ale nie w tym segmencie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy mam wpaść jak na suk w Tunezji i podać połowę ceny jako moją ofertę?

> serio, nie wiedziałem, że ceny ze strony da się jakoś negocjować, nie kupowałem nigdy nowego auta,

> a i ojciec i teść zamawiali i płacili jak było w ofercie

Połowę nie. Ale idź, powiedz że masz 40k i chcesz klimę i tempomat a ogarnięty sprzedawca coś znajdzie.

Albo wyślij maile z zapytaniem o ofertę do wszystkich dilerów w Polsce. Zdziwisz się jak mocno potrafią się różnić ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, zamiast łazić jak głupi po stronach producentów, widzę że wystarczy odpalić otomoto

AK rządzi, AK radzi, AK nigdy Cię nie zdradzi! hehe.gif

Jeśli chcesz na raty to możesz się przejść też do tych cwaniaków z SuperAuto. Tylko dobrze czytaj co Ci dają do podpisania.

EDIT: A tu za darmo rozdają: http://otomoto.pl/renault-twingo-nowy-model-wind-75km-od-reki-C26482756.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy mam wpaść jak na suk w Tunezji i podać połowę ceny jako moją ofertę?

> serio, nie wiedziałem, że ceny ze strony da się jakoś negocjować, nie kupowałem nigdy nowego auta,

> a i ojciec i teść zamawiali i płacili jak było w ofercie

Ja też byłem kiedyś taki głupi, ale czasy się zmieniają. Wybierz sobie markę, model, wersję i dodatki, a potem wyślij maile do dealerów w całej Polsce z prośbą o ofertę. Zdziwisz się jakie mogą być rozbieżności. Fakt, że utargować coś w dacii albo kii jest bardzo trudno, ale zawsze warto spróbować. Zdaje mi się że Fabię można teraz tanio kupić z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AK rządzi, AK radzi, AK nigdy Cię nie zdradzi!

> Jeśli chcesz na raty to możesz się przejść też do tych cwaniaków z SuperAuto. Tylko dobrze czytaj

> co Ci dają do podpisania.

> EDIT: A tu za darmo rozdają:

> http://otomoto.pl/renault-twingo-nowy-model-wind-75km-od-reki-C26482756.html

Chcę raty, ale typu 50/50, max 4x25 do spłaty w dwa lata. W sumie mógłbym się zaprzeć i kupić od razu, ale na jakieś wakacje w tym roku musi starczyć... Najlepiej na dwa wyjazdy grinser006.gif

Zaraz porozsyłam zapytania. W sumie i dla tysiąca PLN można do Gdańska po furę jechać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę raty, ale typu 50/50, max 4x25 do spłaty w dwa lata. W sumie mógłbym się zaprzeć i kupić od

> razu, ale na jakieś wakacje w tym roku musi starczyć... Najlepiej na dwa wyjazdy

> Zaraz porozsyłam zapytania. W sumie i dla tysiąca PLN można do Gdańska po furę jechać

O Chevroleta pytaj w InterAuto w Krakowie, zwykle dawali dobre rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę raty, ale typu 50/50, max 4x25 do spłaty w dwa lata. W sumie mógłbym się zaprzeć i kupić od

> razu, ale na jakieś wakacje w tym roku musi starczyć... Najlepiej na dwa wyjazdy

> Zaraz porozsyłam zapytania. W sumie i dla tysiąca PLN można do Gdańska po furę jechać

Nie trzeba jechać. Jak już dostaniesz oferty to wydrukuj dwie z nich: jedną najtańszą, skąd by ona nie była a drugą najbliższą najtańszej ale w jakiejś w miarę bliskiej okolicy.

Jedź do tego dilera w pobliżu i pokaż mu tę najtańszą. Powiedz że możesz sobie wycieczkę zrobić albo kupić u niego jeśli się do tamtej bardziej zbliży i co on na to. Myślę że spokojnie wynegocjujesz wtedy taką ofertę, żeby Ci się nie opłacało jechać.

zlosnik.gif

Oczywiście jeśli to lokalny diler był najtańszy to wygrałeś od razu. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile Swift wyszedł końcowo? Z jakim silnikiem?

Jedżę Swiftem na L-ce a Aveo ma żona. Swift piekielnie maly w wewnątrz zwłaszcza na tylnej kanapie w porownaniu do Aveo. Bagażnika też nie ma. Aveo bardziej sztywny na zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedżę Swiftem na L-ce a Aveo ma żona. Swift piekielnie maly w wewnątrz zwłaszcza na tylnej kanapie

> w porownaniu do Aveo. Bagażnika też nie ma. Aveo bardziej sztywny na zawieszeniu.

Zalezy po co komu to auto. Jak do miasta dla wlascicielki i torebki to po co wozic powietrze? IMO swift prowadzi sie lepiej, pozniej Aveo na koncu Micra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roomster...

mozna wyrwac za niezla kase teraz z wyprzedazy

fabia

clio male w srodku z tylu

logan, logan mcv, sandero - nie wiem czy tam jest tempomat, ale duze i przestronne w miare

301, c-elise czy jak to sie tam pisze, duuuuze z tylu;), dzieci w fotelikach kopac w przedni fotel nie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem parę maili, trochę podzwoniłem i na placu boju zostało parę aut, zanim zacznę żonie pokazywać, to chciałbym abyście pomogli mi wyeliminować część, ze względu na rzeczy, których mogę nie znać - wadliwe, paliwożerne silniki, kiepskie wykończenie, itp.

Zostały:

Fiat Punto 1.2 69KM

Ford Fiesta 1.2 60 KM

Hyundai i10 (ten nowy model) - 1.0 66 KM

Skoda Rapid Spaceback - 1.2 75KM

Renault Clio 1.1 75KM

Lancia Ypsilon 1.2 69KM

Żonie chciałbym pokazać i10, przekonała mnie 5 letnia gwarancja, praktycznie bez wyłączeń, oraz Spacebacka, chyba najwięcej miejsca za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostały:

> Fiat Punto 1.2 69KM

> Ford Fiesta 1.2 60 KM

> Hyundai i10 (ten nowy model) - 1.0 66 KM

> Skoda Rapid Spaceback - 1.2 75KM

> Renault Clio 1.1 75KM

> Lancia Ypsilon 1.2 69KM

CLIO bardzo ładne ale to francuz - będziesz żałował po roku

SKODA - w tym silniku nie pojeździsz... mułowaty...

Hyundai i10 - bardzo ładny i porządny samochodzik - wygląda bardzo sensownie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysłałem parę maili, trochę podzwoniłem i na placu boju zostało parę aut, zanim zacznę żonie

> pokazywać, to chciałbym abyście pomogli mi wyeliminować część, ze względu na rzeczy, których

> mogę nie znać - wadliwe, paliwożerne silniki, kiepskie wykończenie, itp.

> Zostały:

> Fiat Punto 1.2 69KM

> Ford Fiesta 1.2 60 KM

> Hyundai i10 (ten nowy model) - 1.0 66 KM

> Skoda Rapid Spaceback - 1.2 75KM

> Renault Clio 1.1 75KM

> Lancia Ypsilon 1.2 69KM

> Żonie chciałbym pokazać i10, przekonała mnie 5 letnia gwarancja, praktycznie bez wyłączeń, oraz

> Spacebacka, chyba najwięcej miejsca za te pieniądze.

Dla żony: Clio.

lub Lancia.

i10 ok.

Punto ok.

Skoda to duże... to atut dla działkowca. do tego nudne.

Fiesta grubas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CLIO bardzo ładne ale to francuz - będziesz żałował po roku

> SKODA - w tym silniku nie pojeździsz... mułowaty...

> Hyundai i10 - bardzo ładny i porządny samochodzik - wygląda bardzo sensownie

Clio będzie dla żony nr 1, jeździ Renówkami od 2008 roku - Clio uratowało nam kiedyś życie po strzale lewej przedniej opony na łuku na autostradzie... Później nie chciała innego auta, więc była Megane Classic, teraz jest Scenic - ale aktualne Clio jest zwyczajnie brzydkie. Jakbym dorwał z wyprzedaży jakiś zachowany 2012 rok w starej budzie, to się nawet nie zastanawiam.

Jak dla mnie i10 jest póki co na papierze najlepszym wyborem. W weekend trochę pojeżdżę, będę wiedział więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla żony: Clio.

> lub Lancia.

> i10 ok.

> Punto ok.

> Skoda to duże... to atut dla działkowca. do tego nudne.

> Fiesta grubas.

Toś mi rozjaśnił, szczególnie Fiestę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że im większe tym lepsze, a na placu boju zostały same jakieś mikrusy. Z tego co piszą w mediach, to Cruze z zeszłego rocznika po rabacie zaczyna się od 40kzł. Co prawda ta najbiedniejsza wersja nie ma klimy, ale ma chyba tempomat, a z klimą będzie z 2-3kzł droższy, co po rozłożeniu na te 4 raty aż tak nie zaboli. niewiem.gif Ja bym wolał najbiedniejszego Cruze niż wypasionego i10 czy nawet Punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisze o estetyce w 100%:) wyglada jak taka kuleczka paskudna.

IMHO nie jest źle. Moje 195cm nawet weszło do środka, w zakrętach fajnie się trzyma.

Już nie pamiętam, czy jeździłem 1.25 czy 1.4 - ale całkiem przyjemnie się tym jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CLIO bardzo ładne ale to francuz - będziesz żałował po roku

> SKODA - w tym silniku nie pojeździsz... mułowaty...

> Hyundai i10 - bardzo ładny i porządny samochodzik - wygląda bardzo sensownie

Widziales ile to i10 kosztuje? Powariowali te koreance. Silnikowo troche odstaje. Ale w srodku jest bardzo ladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Punto 1.2 69KM - uciekac

Ford Fiesta 1.2 60 KM - jak dobra cena z tym pakietem gold lub silver x to brac

Hyundai i10 (ten nowy model) - 1.0 66 KM drogo

Skoda Rapid Spaceback - 1.2 75KM brzydal w srodku ale zobacz co Ci na zywo powie grinser006.gif

Renault Clio 1.1 75KM ok.gif

Lancia Ypsilon 1.2 69KM ok.gif choc IMO drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.