Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


krzymek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw. startowki.

Czyli klocek o mniejszej zawartosci okladziny sciernej. Podobna sytuacja jak przy sprzedazy drukarek atramentowych i kartridzy.

Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

> Czyli klocek o mniejszej zawartosci okladziny sciernej. Podobna sytuacja jak przy sprzedazy

> drukarek atramentowych i kartridzy.

> Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto

> uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

podaj jeszcze moc silnika i powiedz czy przypadkiem tam nie ma tej "pseudoszpery" działającej hamulcami.

W automacie, jeśli ktoś nie umie jeździć, to zeżre klocki bardzo szybko.

40k km. to wcale nie jest jakoś strasznie mało nalatane na jednym komplecie jeśli auto ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podaj jeszcze moc silnika i powiedz czy przypadkiem tam nie ma tej "pseudoszpery" działającej

> hamulcami.

> W automacie, jeśli ktoś nie umie jeździć, to zeżre klocki bardzo szybko.

> 40k km. to wcale nie jest jakoś strasznie mało nalatane na jednym komplecie jeśli auto ciężkie.

do tego w mieście, gdzie się co chwila hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

> Czyli klocek o mniejszej zawartosci okladziny sciernej. Podobna sytuacja jak przy sprzedazy

> drukarek atramentowych i kartridzy.

> Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto

> uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

Ja kupowalem swojego sadzomiota z przebiegiem 37tys km i byl juz po wymianie kompletu przod+tyl.

Ciezki kompakt + jazda glownie w miescie, a do tego VSA przy ostrzejszej jezdzie zjada klocki z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

> Czyli klocek o mniejszej zawartosci okladziny sciernej. Podobna sytuacja jak przy sprzedazy

> drukarek atramentowych i kartridzy.

> Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto

> uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

Możliwe, wynik 40kkm nie jest dziwny, w Clio2 klocki w mieście znikały po 20kkm bez szarżowania smile.gif

A tak BTW klocki OEM to najlepsze co może być, zawsze OES i AM będzie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe, wynik 40kkm nie jest dziwny, w Clio2 klocki w mieście znikały po 20kkm bez szarżowania

W Yarisie II klocki i tarcze były wymieniane u mnie co przegląd - 15kkm grinser006.gif Klocki ze zużycia, tarcze bo krzywe. Też miasto bez szarżowania bo 1.0 nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Yarisie II klocki i tarcze były wymieniane u mnie co przegląd - 15kkm Klocki ze zużycia, tarcze

> bo krzywe. Też miasto bez szarżowania bo 1.0 nie da rady.

To na drugim końcu skali klocki w OII wymieniłem po blisko 100kkm, głównie trasy ale niezbyt wolno pokonywane i nie autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na drugim końcu skali klocki w OII wymieniłem po blisko 100kkm, głównie trasy ale niezbyt wolno

> pokonywane i nie autostrady.

Lacetti. Pierwsza wymiana klocków z przodu: 125kkm. Pierwsza wymiana z tyłu: 175kkm. Tarcze: chciałem wymienić przy 200kkm (nawet kupiłem komplet) ale powiedzieli mi, że nie ma po co. Auto sprzedałem, tarcze zostały.

hehe.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto to Astra J 160KM waga ok 1,6T.

Odbiegając nieco od tematu, Astra waży 1,6T icon_eek.gif

To troszkę mnie nie dziwi zużycie.

W firmowych astrach H klocki wytrzymują +-60kkm, ale tam dychawiczne 1.4 siedzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odbiegając nieco od tematu, Astra waży 1,6T

> To troszkę mnie nie dziwi zużycie.

> W firmowych astrach H klocki wytrzymują +-60kkm, ale tam dychawiczne 1.4 siedzi :/

Akuraj moja jest w tej najciezszej wersji wagowj katalogowo 1590 + moje graty w aucie i moja waga (+110kg smile.gif ) i teraz mamy nawet wiecej jak 1,7tony

Tak jak pisalem wczesniej 70% miasto i skrzynia automat wiec klocki pracuja rowniez przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

Nie mam pojęcia czy to prawda, natomiast coś jest na rzeczy.

Ostatnie nowe auta, którymi na stałe jeździłem to była CR-V 2002 i X-Trail 2009.

Z powodu mojego stylu jazdy, czyli hamowania prawie wyłącznie silnikiem, pierwsza wymiana klocków w CR-V odbyła się po 150Mm. Drugie wytrzymały do końca (315Mm) bo auto i tak szło na przetarg.

W X-Trail-u na pierwszym przeglądzie, po 40Mm zrobiłem icon_eek.gif kiedy zobaczyłem na rachunku wymianę klocków.

Na moje pytanie jak to możliwe, że w CR-V robiłem 150Mm a tu tylko 40 i czy klocki hamulcowe w Nissanie są ze sklejki, usłyszałem: "paaanie, ale kiedy to było? Teraz się robi inne klocki". Na nowych zrobiłem 80Mm zanim zechcieli je wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej Marei Weekend jak wymieniłem klocki i tarcze przód na nowe to po przejechaniu przeze mnie 50k km zostało jeszcze minimum 1/3 grubości okładzin. Kolega do dzisiaj na nich jeździ. Dodam że jazda 90% miasto w korkach, 10% to wakacyjne trasy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

Coś w tym może być (mnie też zdziwiło, że klocki mi się skońćzyły już po 36 kkm, a jeżdżę raczej spokojnie), ale też pamietaj że:

- samochody są coraz cięższe

- ESP, kontrola trakcji, elektroniczne "szpery" potrafią przyspieszyć zużycie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy producenci aut wpadli juz na pomysl aby klocki hamulcowe w nowo sprzedawanych autach byly tzw.

> startowki.

Klocki nie, ale za to zaczęli robić podobny manewr z tarczami. Kiedyś oryginalne tarcze przednie wentylowane w Mercedesach wytrzymywały 2-3 komplety klocków do granicznego zużycia. Obecnie nie ma szans żeby przetrwały 2 komplety więc praktycznie każda wymiana klocków wiąże się także z wymianą tarcz. Nawet doki serwisowe mówią, że klocki z przodu zmieniać należy zawsze razem z tarczami mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto

> uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

U mnie tarcze wytrzymują krócej niż klocki wink.gif mam 48 tys. km i szykuję się do drugiej wymiany.

BTW co kupić? Zarówno fabryczne jak i TRW krzywią się tak samo szybko...

(automat, miasto, raczej dynamiczna jazda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to mozliwe aby klocki zdarly sie po przebiegu 40tys km zarowno z przodu i z tylu, auto

> uzytkowane w miescie skrzynia automatyczna, styl jazdy normalny.

Jak się klocki nie wytrą to tarcza się wytrze - coś musi. 40 tys to całkiem OK w mieście. Natomiast dziwne że jednocześnie tył też w takim samym okresie. Pewnie jeszcze trochę było okładziny ale ASO mogło wymianę trochę przyspieszyć. wychodzą z założenia że nie dotrwają do następnego przeglądu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tarcze wytrzymują krócej niż klocki mam 48 tys. km i szykuję się do drugiej wymiany.

> BTW co kupić? Zarówno fabryczne jak i TRW krzywią się tak samo szybko...

> (automat, miasto, raczej dynamiczna jazda)

moze zmien klocki na bardziej miekkie np. Ferodo Premier? Ew. tarcze Mikody nacinane, tylko trzeba sie przyzwyczaic do dzwieku ktore wydaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.