Skocz do zawartości

Help! Auto wyrzygało olejem i płynem chłodzącym


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie co mogło być przyczyną wyrzygania oleju przed odmę i płynu chłodzącego przez odpowietrznik.

> Auto kręciłem na 4 biegu do 3,5 tys/obr (robiłem logi), nagle straciło moc, za mną chmura

> dymu. Otwieram maskę i widzę pełno oleju i płynu chłodzącego.

> Po zgaszeniu nie chce odpalić, nie ma żadnych błędów.

> Co się mogło stać?

> Silnik to fiatowski diesel 1.9 16V 150KM (bez klap wirowych, egr i dpf).

> Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

UPG albo z gorszych rzeczy dziura w tłoku.

Lały Ci wtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Kupię silnik o numerze 939A2000

Miałem "przyjemność" swapować taki silnik w Alfie 159 (bardzo przyjemnie się robi tak na marginesie) to kupiliśmy z Astry w stanie bajka z przebiegiem 90k za 4 czy 4,5k chyba, coś tam na nim osprzetu było nawet ale i tak trzeba było przełożyć bo inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem "przyjemność" swapować taki silnik w Alfie 159 (bardzo przyjemnie się robi tak na

> marginesie) to kupiliśmy z Astry w stanie bajka z przebiegiem 90k za 4 czy 4,5k chyba, coś tam

> na nim osprzetu było nawet ale i tak trzeba było przełożyć bo inny.

Sam tego na pewno nie będę robił, za bardzo nerwowy jestem jak coś nie idzie po mojej myśli zlosnik.gif

Kumpel ma silnik z Saaba 9-3, przebieg lekko ponad 130k km. Nie orientujesz się czy podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam tego na pewno nie będę robił, za bardzo nerwowy jestem jak coś nie idzie po mojej myśli

> Kumpel ma silnik z Saaba 9-3, przebieg lekko ponad 130k km. Nie orientujesz się czy podejdzie?

Jak kod silnika na słupku się zgadza to musi podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli konkretnie co sie dzialo?

> Paliwo szlo do oleju?

Nie wiem czy to się kupy trzyma i czy jest to możliwe ale opcja jest taka, że paliwo zmieszało się z olejem + spaliny cofały się do komory spalania?! niewiem.gif Mechanik sam nie wie co się mogło stać, to jego przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i niech ktoś mi powie że warto kupować używanego diesla

Z dużym przebiegiem na pewno nie warto...ale w tym przypadku wstawi "nowy" silnik i do ceny nowego samochodu nawet troche sie nie zbliży. Więc masz wybór kupujesz używkę i cos tam w nią wsadzisz, albo kupujesz nówkę i masz wylane.

Co wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z dużym przebiegiem na pewno nie warto...ale w tym przypadku wstawi "nowy" silnik i do ceny nowego

> samochodu nawet troche sie nie zbliży. Więc masz wybór kupujesz używkę i cos tam w nią

> wsadzisz, albo kupujesz nówkę i masz wylane.

> Co wybierasz?

Do ceny nowego auta nie zbliżę się ale przekroczę cenę pewnego używanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z dużym przebiegiem na pewno nie warto...ale w tym przypadku wstawi "nowy" silnik i do ceny nowego

> samochodu nawet troche sie nie zbliży. Więc masz wybór kupujesz używkę i cos tam w nią

> wsadzisz, albo kupujesz nówkę i masz wylane.

> Co wybierasz?

prawda jest taka, że bidny zawsze dostaje po dupie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje współczuc ok.gif bliskiemu z rodziny po 8kkm peknał wał w e46 320d, nowy wał+panewki, nowe sprzęgło z dwumasą + robota wyszło 8klpn, 1/3 wartośc auta oslabiony.gif teraz pozostaje mu jeździc "nią" aż skonczy w hucie cool.gif ale wiedział że kupuje auto z wadliwym silnikiem, liczył że go to minie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z dużym przebiegiem na pewno nie warto...ale w tym przypadku wstawi "nowy" silnik i do ceny nowego

> samochodu nawet troche sie nie zbliży. Więc masz wybór kupujesz używkę i cos tam w nią

> wsadzisz, albo kupujesz nówkę i masz wylane.

> Co wybierasz?

kupuję benzynę i nawet jak silnik wymienię to wyjdzie mnie taniej niż reanimacja diesla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostaje współczuc bliskiemu z rodziny po 8kkm peknał wał w e46 320d, nowy wał+panewki, nowe

> sprzęgło z dwumasą + robota wyszło 8klpn,

mój kolega miał podobny przypadek dokładnie w tym samym modelu i sobie zmienił silnik. Dużo taniej go to wyniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostaje współczuc bliskiemu z rodziny po 8kkm peknał wał w e46 320d, nowy wał+panewki, nowe

> sprzęgło z dwumasą + robota wyszło 8klpn, 1/3 wartośc auta teraz pozostaje mu jeździc "nią"

> aż skonczy w hucie ale wiedział że kupuje auto z wadliwym silnikiem, liczył że go to minie

Silnik ~2,5k-3k pln, robocizna 1k pln, pasek rozrządu + poduszki + pierdoły 1k pln. Liczę, że zabawa wyniesie mnie około 5k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik ~2,5k-3k pln, robocizna 1k pln, pasek rozrządu + poduszki + pierdoły 1k pln. Liczę, że

> zabawa wyniesie mnie około 5k pln.

a ja stawiam że skończy się w okolicach 8tys z hakiem ok.gif

Bo się okaże że jeszcze wtrysk leje albo Turbina itd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie co by kupił, skoro te wały lubią pękac w tych silnikach

spokojnie. niedługo potem pogonił.

jeszcze po tym z ustawieniem pompy coś się motał ale ogarnął mu jakiś fachman i sprzedał to w cholerę.

Potem ten sam kumpel kupił jeszcze jednego diesla... tym razem 2,0TDI z pierwszych lat produkcji. hehe.gifrotfl.gif

I też sobie silnik zmienił po jakimś czasie. hahaha.gif

Wyleczył się z diesla. Na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.