Skocz do zawartości

Accord Kombi


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

> Spodobała mi się taka landara, o taka

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne. Coś czytałem o sprzęgle, które lubiło

> się szybciej zużyć ...

Jeśli nie jest pordzewiałe to brac, choc lepiej gdyby pod maską siedział 2.4 :-)

Sprzęgło chyba normalną żywotność ma, a i jakoś przesadnie drogie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spodobała mi się taka landara, o taka

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne. Coś czytałem o sprzęgle, które lubiło

> się szybciej zużyć ...

Sprzeglo to w sadzomiocie.

Na ta mase 2.0 to nie rakieta, a do tego Comfort to lekka bida jezeli chodzi o wyposazenie.

Dla tej budy chyba najlepsza opcja to 2.4 ale ciezko zlapacl w manualu.

Sadzomiot tez fajny, ale sprzeglo to slaby punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie

Accordem VII Kombi musisz przejechać się i dopiero ocenić czy Ci odpowiada.

Mi wizualnie średnio leżał (w granicach akceptowalności, bo silnik nadrabia), jednak przy pierwszym wycofywaniu uznałem, że aż tyle powietrza nie potrzebuję wozić. Miałem wrażenie, że tylna szyba jest dalej niż powinna być... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobre auto. Sprzęgło może się zużyć w okolicach 200 kkm, ale to nie problem, wydasz 1tys.zł

> za wymianę i zapomnisz o temacie. Tak poza tym, to nie ma jakiś szczególnych bolączek.

Bede do znudzenia (juz na skosnookich poobrazali sie na mnie) monotematyczny, ale co tam - może dzięki moim "narzekaniom" ktoś zwróci większą uwagę na ten aspekt.

Rdza - to jest podstawowa wada ogólnie 10 letnich Hond (a i młodsze też potrafią zaskoczyć). Na pierwszy rzut oka niewidoczna, ale jak ktoś wie gdzie patrzeć i co sprawdzić to w 9/10 przypadków potwierdzi.

Pod tym względem przesiadka z takiego francuza na H może być lekkim szokiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spodobała mi się taka landara, o taka

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne. Coś czytałem o sprzęgle, które lubiło

> się szybciej zużyć ...

Ma jeden .. moga ukrasc tongue.gif, ale to nietechniczny problem. Kiedys interesowalem sie takim autem i nie znalazlem jakis szczegolnych wad. Ogolnie godne polecenia silnik +auto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede do znudzenia (juz na skosnookich poobrazali sie na mnie) monotematyczny, ale co tam - może

> dzięki moim "narzekaniom" ktoś zwróci większą uwagę na ten aspekt.

> Rdza - to jest podstawowa wada ogólnie 10 letnich Hond (a i młodsze też potrafią zaskoczyć). Na

> pierwszy rzut oka niewidoczna, ale jak ktoś wie gdzie patrzeć i co sprawdzić to w 9/10

> przypadków potwierdzi.

> Pod tym względem przesiadka z takiego francuza na H może być lekkim szokiem

Dodajmy, że na jasnych lakierach nie widać aż tak bardzo rys, a to widać rdzę czasem, na ciemnych rdzy nie widać, a że są tak strasznie miękkie, to rysują się od samego patrzenia.

Użytkownik jednej "wiśniowej" Executive 2,4 tu już kiedyś narzekał mocno na twardość lakieru, a w sumie jej brak crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodajmy, że na jasnych lakierach nie widać aż tak bardzo rys, a to widać rdzę czasem, na ciemnych

> rdzy nie widać, a że są tak strasznie miękkie, to rysują się od samego patrzenia.

> Użytkownik jednej "wiśniowej" Executive 2,4 tu już kiedyś narzekał mocno na twardość lakieru, a w

> sumie jej brak

Niestety, lakier sie rysuje od patrzenia frown.gif

Mam w rodzinie jeszcze Mitsubishi i Nissana i jest podobnie.

Ekolakiery to sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne ...

Po wypowiedziach tylu fachowców /nie userów zlosnik.gif / aż strach coś pisać ale zaryzykuję.

Modele 2007-8 miały akcję z wysprzęglikami, zapytaj czy wymieniony.

Przebieg żaden, ledwo dotarty. Nie żartuję.

Jak na zimnym cykają zawory to dobrze. Ustawione.

Nie bity - nie zardzewiały. Przynajmniej nie więcej niż inne marki.

Zawieszenie pancerne, jak nie woził cementu to przeżyje auto.

Spalanie może cię zaskoczyć. 11 w mieście to norma.

Jak faktycznie serwisowany - bierz. Cena chyba akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma dokładnie takiego, z tym silnikiem, rocznik też podobny. Przebieg około 300 tys. km. Silnik chodzi jak zegarek, równiutko, cichutko, auto nie sprawia problemów. Ale np. ranty na klapie bagaznika od wewnątrz już rdzewieją crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spodobała mi się taka landara, o taka

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne. Coś czytałem o sprzęgle, które lubiło

> się szybciej zużyć ...

Szukaj 2.4 manual. Realne spalanie bardzo zblizone do 2.0, osiagi nieporownywalne. Poza tym (jesli regularnie serwisowany i niebity) to pancerny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie trzeba sprawdzać rdzę?

Generalnie Accordy VII jak nie bite, to nie rdzewieją. Ruda pojawia się jedynie na elementach zawieszenia i ramie pomocniczej. Jednak, żeby te elementy przegniły na wylot, potrzebne są jeszcze ze dwie dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie Accordy VII jak nie bite, to nie rdzewieją. Ruda pojawia się jedynie na elementach

> zawieszenia i ramie pomocniczej. Jednak, żeby te elementy przegniły na wylot, potrzebne są

> jeszcze ze dwie dekady.

U kolegi zaczyna pojawiac sie ruda na dolnych rantach drzwi. Okolice ucha do holowania, zamocowanego do podlogi bagaznika tez juz robia sie rude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spodobała mi się taka landara, o taka

> Czy to autko dręczą jakieś poważniejsze problemy techniczne. Coś czytałem o sprzęgle, które lubiło

> się szybciej zużyć ...

Teście mają taką z 2003 roku, od nowości u nich, ok 180 kkm przejechała. I ogólnie jeździ, nie psuje się, nie rdzewieje. Nic się z nią nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam takiego i bardzo sobie chwalę. Pierwszy samochód którego po 6 (!) latach nie mam ochoty zmieniać i stwierdziłem, że jeszcze ze 4 pojeździ u mnie. Ostatnio jedynie miałem jakieś problemy z tylnymi hamulcami - ciągle coś obcierało. Chyba problem jest z ręcznym (bo tam są tarczo-bębny z tyłu w kombi) ale ponieważ się nie grzeje, to nie miałem czasu żeby się tematem zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za wpisy. Upewniliście mnie, że warto się za takim kombiakiem rozglądać waytogo.gif

nie wiem, czy da się upolować 2.4 w manualu, ale w zasadzie wszystkie oferowane silniki by mi odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wam wszystkim za wpisy. Upewniliście mnie, że warto się za takim kombiakiem rozglądać

> nie wiem, czy da się upolować 2.4 w manualu, ale w zasadzie wszystkie oferowane silniki by mi

> odpowiadały.

pewnie pojedziesz ogladac jakiegos z 180 na liczniku

w aucie przy 200kkm nie powinno byc sladu zniszczenia ani na guzikach, na skorze ani na innych plastikach

jak jakies ma olej bo jest krecony itp

silnik ma byc suchy jak pieprz - jak sie poci/kapie cos - nie bierz, jest zajechany

ok.gif powodzenia

na accord klub polska maja ciekawe sztuki czasami, warto sie zalogowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, czy da się upolować 2.4 w manualu, ale w zasadzie wszystkie oferowane silniki by mi

> odpowiadały.

Tak jak wspomniales, 2.4 to rodzynek. Poczytaj watek gigant o spalaniu na accordklubpolska. 2.4 jednak wiecej zechla, ale zapitala uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak wspomniales, 2.4 to rodzynek. Poczytaj watek gigant o spalaniu na accordklubpolska. 2.4

> jednak wiecej zechla, ale zapitala

Ale na autostradzie przy rozsądnych 150 km/h weźmie mniej od 2.0.

Tak naprawdę 2.4 dużo pije jak się ją kręci powyżej 5 krpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzeglo to w sadzomiocie.

> Sadzomiot tez fajny, ale sprzeglo to slaby punkt.

Oooooo mlot.gif EXPERTA zawsze milo posluchac !

Mialem 6 lat z tego ponad 3 lata ( prawie 4 na nauce jazdy ) Zero problemow, sprzeglo trzymalo a przyczepy tez sie ciagalo.

Moj docent zrobil na Kombi diesel'u 340 000 km, sprzeglo oryginalne piersze a tu wchodzi znafca i mowi, ze slyby punkt, no kon by sie usmial !

Auto jest pancerne, diesel rozwija na GPS'ie 223 km/h o spalaniu pisalem niejednokrotnie, oszczedniejszego w tej klasie nigdy nie mialem. Jezdzilem i najwyzszy klasa ale Accord pobil na leb wszystko, plakalem jak sprzedawalem, lepszego juz nigdy miec nie bede.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooooo EXPERTA zawsze milo posluchac !

> Mialem 6 lat z tego ponad 3 lata ( prawie 4 na nauce jazdy ) Zero problemow, sprzeglo trzymalo a

> przyczepy tez sie ciagalo.

> Moj docent zrobil na Kombi diesel'u 340 000 km, sprzeglo oryginalne piersze a tu wchodzi znafca i

> mowi, ze slyby punkt, no kon by sie usmial !

> Auto jest pancerne, diesel rozwija na GPS'ie 223 km/h o spalaniu pisalem niejednokrotnie,

> oszczedniejszego w tej klasie nigdy nie mialem. Jezdzilem i najwyzszy klasa ale Accord pobil

> na leb wszystko, plakalem jak sprzedawalem, lepszego juz nigdy miec nie bede.

nauka jazdy na Accordzie hehe.gif ?

Tak na szybko co u kolegi poszlo (przez ok 120kkm) w icdti, 2x sprzeglo, kolektor, wtryski, turbina, ECU padl, teraz konczy sie dwumasa tongue.gif a sprzeglo z tego co czytalem to TTTM

IMO jak Honda to tylko noPb lub ewentualnie +LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nauka jazdy na Accordzie ?

Nie za bardzo kumam, co Cie w tym tak smieszy ? ? ?

To, ze w PL nikt na tym nie szkoli, bo go po prostu nie stac nie zmienia postaci rzeczy, ze gdzie indziej sie to roboi

rok 2008

https://plus.google.com/photos/115480448...448409204251821

Potrafilbys ogarnac, ze sa kraje w ktorych szkoli sie na Porsche czy Ferrari ?

https://plus.google.com/photos/115480448...448409204251821

https://plus.google.com/photos/115480448...448409204251821

a tu se mua biglaugh.gif

https://plus.google.com/photos/115480448...448409204251821

> Tak na szybko co u kolegi poszlo (przez ok 120kkm) w icdti, 2x sprzeglo, kolektor, wtryski,

> turbina, ECU padl, teraz konczy sie dwumasa a sprzeglo z tego co czytalem to TTTM

U mego syna konia brata sie panie silnik w Drobny mak rozsypal rotfl.gif

Nie wiem jaki zlom kupil Twoj kumpel, ja kupilem nowy, moj docent kupil nowy i absolutnie nic sie nie dzialo, pozy tym ze docent musial wymienic na gwarancji lewy Reflektor a ja kostke kierunkowskazow.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooooo EXPERTA zawsze milo posluchac !

> Mialem 6 lat z tego ponad 3 lata ( prawie 4 na nauce jazdy ) Zero problemow, sprzeglo trzymalo a

> przyczepy tez sie ciagalo.

> Moj docent zrobil na Kombi diesel'u 340 000 km, sprzeglo oryginalne piersze a tu wchodzi znafca i

> mowi, ze slyby punkt, no kon by sie usmial !

> Auto jest pancerne, diesel rozwija na GPS'ie 223 km/h o spalaniu pisalem niejednokrotnie,

> oszczedniejszego w tej klasie nigdy nie mialem. Jezdzilem i najwyzszy klasa ale Accord pobil

> na leb wszystko, plakalem jak sprzedawalem, lepszego juz nigdy miec nie bede.

Hmm czyli setki ludzi jezdzacych Accordami, Civicami i CR-Vkami i FRVkami z tym silnikiem ubzduralo sobie, ze ich sprzegla sie zuzywaja i zaczynaja sie slizgac smile.gif

naprawde kon by sie usmial smile.gif

Na accordklubie w sekcji "Układ napędowy" na pierwszych 2 stronach jest 5 tematów o ślizgającym się sprzęgle smile.gif

Nawet tutaj na autokaciku ludzie z tym maja problemy. Widac sie nie znaja.

A firmy ktore robia wzmacniane sprzegla to jacys idioci, a jeszcze wieksi to ludzie, ktorzy je kupuja zlosnik.gifgrinser006.gif bo seria jest pancerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie za bardzo kumam, co Cie w tym tak smieszy ? ? ?

To ze ma sie to nijak do samochodow egzaminacyjnych. Rownie dobrze mozna by sie uczyc jazdy Hummerem ..

> To, ze w PL nikt na tym nie szkoli, bo go po prostu nie stac nie zmienia postaci rzeczy, ze gdzie

widzialem rozne cudaki z "L" na dachu ale to bylo dawno i zazwyczaj byly to niszowe firmy

> Nie wiem jaki zlom kupil Twoj kumpel, ja kupilem nowy, moj docent kupil nowy i absolutnie nic sie

> nie dzialo, pozy tym ze docent musial wymienic na gwarancji lewy Reflektor a ja kostke

> kierunkowskazow.

To nie byl zlom .. bylem przy zakupie. Nawet AŚ pisał o wadach kolektora i turbiny a takze szybko zuzywajacym sie sprzegle. Reszta jak to w dieslu loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie, a jak z LPG, da się na tym jeździć? Nie ma tam już wtrysku bezpośredniego?

To japonskie auto, wiec spokojnie takie "nowosci" pojawiaja sie kilka-kilkunastu lat po europejskich markach.

Z gazem wiekszych problemow nie ma, warunkiem jest oczywiscie poprawna instalacja. Poczytaj forum accorda, kiedys jak sie interesowalem tematem to byly rozpisane graty ktore nie powoduja problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ze ma sie to nijak do samochodow egzaminacyjnych. Rownie dobrze mozna by sie uczyc jazdy

> Hummerem ..

Widziec mogles duzo ale dalej nie ogarniasz, ze moi kursanci zdawali egzamin na moim aucie, bo aut egzaminacyjnych u nas niema rotfl.gifzlosnik2.gifbiglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko, mój syn nawet na elektrycznym zdawał "u mnie"

ja zrozumialem ze Andy jest instruktorem i kursanci zdawaja /zdawali egzaminy na jego aucie ok.gif

moja zonka zdawala na instruktorskim fordzie focusie nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zrozumialem ze Andy jest instruktorem i kursanci zdawaja /zdawali egzaminy na jego aucie

> moja zonka zdawala na instruktorskim fordzie focusie

tylko przypominam, ze to jest forum .pl, takze domyslnym krajem jest Polska, takze jezeli ktos tego nie napisze .. mozna sobie gdybyc i zgadywac co autor mial na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko przypominam, ze to jest forum .pl, takze domyslnym krajem jest Polska, takze jezeli ktos tego

> nie napisze .. mozna sobie gdybyc i zgadywac co autor mial na mysli

No i co to ma wspolnego z faktem, ze mimo tego, ze auto jezdzilo na nauce jazdy i sprzeglo dawalo bez problemu rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.