Skocz do zawartości

Auto dla dziewczyny do 7tys


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja dziewczyna chce kupić auto. Jej wymagania są takie, że ma ładnie wyglądać, mieć 5 drzwi i nie może być seicento. Ja dodam od siebie, że najlepsze było by coś klasy B z małym benzynowym silnikiem. będą to roczniki pewnie do 2000r. więctutaj coś czego ruda nie lubi i jakieś wytrzymałe silniki. Widziałem, że w tej cenie można wyrwać już pierwszego Yarisa, ale to jakieś gorsze egzemplaże będą bo mało tego w tej cenie. Dodatkowo zastanawiałem się nad: Punto, Ibiza, Polo, 206. Co może być jeszcze dobre? A może coś z większych aut tak jak Astra? Podsuńcie jakieś pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mot max 150km od miejsca zamieszkania i wybrac najlepszy samochod. Nie nastawiac sie na wybor konkrentego modelu a znalezc samochod w njlpeszym stanie. Osobiscie szukalbym z salonu w PL i ze sprawna klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Moja dziewczyna chce kupić auto. Jej wymagania są takie, że ma ładnie wyglądać, mieć 5 drzwi

> i nie może być seicento. Ja dodam od siebie, że najlepsze było by coś klasy B z małym

> benzynowym silnikiem. będą to roczniki pewnie do 2000r. więctutaj coś czego ruda nie lubi i

> jakieś wytrzymałe silniki. Widziałem, że w tej cenie można wyrwać już pierwszego Yarisa, ale

> to jakieś gorsze egzemplaże będą bo mało tego w tej cenie. Dodatkowo zastanawiałem się nad:

> Punto, Ibiza, Polo, 206. Co może być jeszcze dobre? A może coś z większych aut tak jak Astra?

> Podsuńcie jakieś pomysły:)

Kung-Fu-Panda-2-Movie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Moja dziewczyna chce kupić auto. Jej wymagania są takie, że ma ładnie wyglądać, mieć 5 drzwi

> i nie może być seicento. Ja dodam od siebie, że najlepsze było by coś klasy B z małym

> benzynowym silnikiem. będą to roczniki pewnie do 2000r. więctutaj coś czego ruda nie lubi i

> jakieś wytrzymałe silniki. Widziałem, że w tej cenie można wyrwać już pierwszego Yarisa, ale

> to jakieś gorsze egzemplaże będą bo mało tego w tej cenie. Dodatkowo zastanawiałem się nad:

> Punto, Ibiza, Polo, 206. Co może być jeszcze dobre? A może coś z większych aut tak jak Astra?

> Podsuńcie jakieś pomysły:)

Clio II ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat i skłaniam się ku... temu co będzie w najlepszym stanie.

Aczkolwiek jakieś przemyślenia mam.

Seat i VW będą albo starsze albo droższe.

W moim odczuciu przepłaca się tu trochę za "prestisz" podobnie jak w Toyocie.

Mój typ to 206 lub Clio ze wskazaniem na 206.

Choć i 206 nie są tanie. Ogólnie segment B nastoletni nie jest tańszy niż segment C, ale zona się uparła, ze kompakt za duży.

Bo jeśli nie to obstawiałbym 306 z ostatniego wypustu albo Xsarę.

Dodatkowo moja chce klimę, więc w ogóle dramat.

Punto byłoby OK ale rdzewieje.

Corsa i Fiesta raczej też.

Rover 25 - z tego co oglądałem również

Micra - sam nie wiem (krajowe to mega golasy)

Najchętniej kupiłbym Lanosa, podaż jest duża i chyba da się znaleźć coś z umiarkowaną rdzą, cena niska, ale żona nie chce.

Pamiętaj, że co byś nie kupił i tak będzie na Ciebie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra jeździ kilkunastoletnim pięciodrzwiowym Peugeotem 206 1.1L Fakt, że demon prędkości toto nie jest ale po mieście sprawdza się idealnie.

Parę razy nim jeździłem - jeździ się nim bardzo przyjemnie, miejsca bardzo dużo i nawet mimo, że jestem sporym grubasem bez trudu się mieściłem. Do bagażnika też bez trudu ze dwie walizy wejdą.

Bardzo zdziwiła mnie pojemność baku. Chciałem jej frajdę zrobić i zatankowałem do pełna. Weszło sporo ponad 50L więc myślę, że bak ma koło 60L co jak na małe, miejskie autko z takim silniczkiem jest naprawdę dużo. yikes.gif

Ruda go nie bierze. Autko praktycznie bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak już zasugerowano ...

> Panda / Lanos. I jedno i drugie za tę kwotę będzie w stanie dobrym, najczęściej z LPG. I jest tego

> pełno na rynku, więc można szukać koło domu.

Co do Pandy to ciekawe co piszesz. I dziwne.

Z tego co widzę to 7000 lub mniej za Pandę woła mały procent pierwszego rocznika. Poza tym wszystko droższe, często dużo.

Więc obawiam się, że za 7000 to albo największe ulepy, albo biały VAN po PH, albo "deal życia" jaki zwykli robić wszyscy na AK wink.gif

To auto jest co najwyżej 11-letnie i trzyma ceny.

Jakby było tańsze to sam bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak na małe, miejskie autko z takim

> silniczkiem jest naprawdę dużo.

Małe miejskie autko to jest seicento albo aygo

206 jest sporym autkiem jak na segment B, choć rzeczywiście ma taki kształt, że z zewnątrz sprawia wrażenie mniejszego niż jest.

Można porównać wymiary np do Punto2 albo i do kompaktów z lat 90-tych i się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe miejskie autko to jest seicento albo aygo

> 206 jest sporym autkiem jak na segment B, choć rzeczywiście ma taki kształt, że z zewnątrz sprawia

> wrażenie mniejszego niż jest.

> Można porównać wymiary np do Punto2 albo i do kompaktów z lat 90-tych i się zdziwić.

No fakt, że z zewnątrz wydaje się malutkie zlosnik.gif I byłem bardzo mile zaskoczony jak za kierownicą usiadłem. Wrażenia z jazdy też bardzo pozytywne jak na tak maleńki silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsuńcie jakieś pomysły:)

Pojedź z nią na miasto i niech Ci pokazuje samochody, które jej się podobają. Potem oceniaj, czy dasz radę to kupić za 7 tysi, czy raczej nie.

Zacząłbym od "podobania się" a dopiero później zastanawiałbym się nad pozostałymi cechami samochodu. To ma być auto dla kobiety, więc nie spodziewaj sie racjonalnych wytycznych.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłbym od "podobania się" a dopiero później zastanawiałbym się nad pozostałymi cechami

> samochodu. To ma być auto dla kobiety, więc nie spodziewaj sie racjonalnych wytycznych.

Polać temu Panu, dobrze gada claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli piszesz że klasa C jest tańsza od B

Nie jest to 100% reguła, ale często tak wręcz bywa.

> to może byłby to lepszy wybór?

Zdecydowanie lepszy moim zdaniem. Nawet jak na początku się dziewczyna broni, to potem będzie zadowolona wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polać temu Panu, dobrze gada

To dziwne...

Jak kiedyś napisałem, że kupujemy Fabię dla żony to zostaliśmy "podsumowani", że jesteśmy bezguściami bo Fabia się nie może podobać.

Nieważne, że wszystko inne przemawiało za Fabią, ważne, że jest brzydka - i to była raczej opinia mężczyzn facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dziwne...

> Jak kiedyś napisałem, że kupujemy Fabię dla żony to zostaliśmy "podsumowani", że jesteśmy

> bezguściami bo Fabia się nie może podobać.

> Nieważne, że wszystko inne przemawiało za Fabią, ważne, że jest brzydka - i to była raczej opinia

> mężczyzn

Fabia jeszcze do strawienia jest. Ale są auta, które aż tak mi się nie podają, że miałbym spore opory, żeby do nich wsiąść. Nie wiem czemu, ale mnie od nich odrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabia jeszcze do strawienia jest. Ale są auta, które aż tak mi się nie podają, że miałbym spore

> opory, żeby do nich wsiąść. Nie wiem czemu, ale mnie od nich odrzuca.

Nie wiem... "Nasza" Fabia mi się podoba... Nawet bardzo:

1922397_271345173042666_1621182942_n.jpg

1620694_253084521535398_1304733275_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clio II, posiadamy takie 99r od 3 lat,samochód pancerny i ruda go nie bierze. ceny części naprawdę przszystępne. Za 7 tys da się upolować taki samochód z klimą i min dwoma poduszkami.

Tak jak ktoś powyżej napisał,po taki samochód nie warto za daleko jechać,mój zasięg to max. 50km od chałupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że większość ludków jak słyszy Fabia oczami wyobraźni widzi starszą wersję, a ta co

> by nie mówić pięknością nie jest:

Co niby maja widziec, skoro mowa o do 7kzl.

Poza tym akurat 1 to przy 2 pieknosc jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co niby maja widziec, skoro mowa o do 7kzl.

> Poza tym akurat 1 to przy 2 pieknosc jest.

Ale pisałem ogólnie. Abstrahując od ceny i rocznika. Samo słowo Fabia kojarzy się chyba większości z tą starszą wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie życie, łatwiej kupić Stilo niż Pandę i Getza za 7k.

> Na wiosnę sąsiad sprzedał przyzwoite Stilo JTD i to chyba za równe 7000. Fakt, że się spieszył.

Ja akurat nie straciłem a laska kupiła pewne auto nie drutowane więc obie strony zadowolone. A co do Stilo to pomimo tego jakie jest i tak twierdzę że w tej cenie nie ma nic lepszego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry za offtop ale zawsze sie zastanawialem jak mozna zdobyc takie fajne rejestracje ? A tu idze

> kolega ma ich az dwie

Jak nie masz znajomych bądź nie bajerujesz dobrze w WK to nie masz szans zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Jej wymagania są takie, że ma ładnie wyglądać, mieć 5 drzwi

> i nie może być seicento...

Wiem coś o tym. U mnie jeszcze musiała być pełna elektryka, poduszki, wspomaganie i klima i być nie starsze niż 7 lat. O kolorze nie wspominając. wink.gif

Udało się. Kosztowało 8tys. za rocznik 2004. Z tym, że to było trzy lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobny dylemat i skłaniam się ku... temu co będzie w najlepszym stanie.

> Aczkolwiek jakieś przemyślenia mam.

> Seat i VW będą albo starsze albo droższe.

> W moim odczuciu przepłaca się tu trochę za "prestisz" podobnie jak w Toyocie.

> Mój typ to 206 lub Clio ze wskazaniem na 206.

> Choć i 206 nie są tanie. Ogólnie segment B nastoletni nie jest tańszy niż segment C, ale zona się

> uparła, ze kompakt za duży

Jesli kompakt za duzy to lanos odpada bo to tak samo kompakt,te same wymiary co astra,golf. Pomysl moze o matizie dla zony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli kompakt za duzy to lanos odpada bo to tak samo kompakt,te same wymiary co astra,golf.

Niestety, mam nieco inny pogląd na tę kwestię. Fakty też jednoznacznie pokazują, że rozmiarowo Lanosowi do kompaktów nieco brakuje.

> Pomysl moze o matizie dla zony

po pierwsze za mały po drugie brzydki po trzecie z klimą nierealne kupić po czwarte za mały silniki 3-cyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, mam nieco inny pogląd na tę kwestię. Fakty też jednoznacznie pokazują, że rozmiarowo

> Lanosowi do kompaktów nieco brakuje.

> po pierwsze za mały po drugie brzydki po trzecie z klimą nierealne kupić po czwarte za mały silniki

> 3-cyl.

To ciekawe a wymiary porownywales z astra G ,seatem leonem bo roznicy jest moze 5cm na dlugosci ,lanos hb ma prawie 4.10m , sedan - 4.24m a to w tamtych czasach klasa kompaktu,klasa B ma srednio 3.80 m krotsza wiec jest o 30-40 cm (corsa czy punto).No chyba ze ty chcesz kupic auto do 7 tys a porownujesz lanosa do nowych kompaktow grinser006.gif porownaj z tymi sprzed 12 lat grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siostra jeździ kilkunastoletnim pięciodrzwiowym Peugeotem 206 1.1L Fakt, że demon prędkości toto

> nie jest ale po mieście sprawdza się idealnie.

> Parę razy nim jeździłem - jeździ się nim bardzo przyjemnie, miejsca bardzo dużo i nawet mimo, że

> jestem sporym grubasem bez trudu się mieściłem. Do bagażnika też bez trudu ze dwie walizy

> wejdą.

> Bardzo zdziwiła mnie pojemność baku. Chciałem jej frajdę zrobić i zatankowałem do pełna. Weszło

> sporo ponad 50L więc myślę, że bak ma koło 60L co jak na małe, miejskie autko z takim

> silniczkiem jest naprawdę dużo.

> Ruda go nie bierze. Autko praktycznie bezawaryjne.

Peugeot 206 fajne auta ale sporo pala,juz lepsze Clio,a i bak w 206 to rowne 50 litrow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Moja dziewczyna chce kupić auto. Jej wymagania są takie, że ma ładnie wyglądać, mieć 5 drzwi i nie może być seicento.

no to rzeczywiście ma wymagania hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ciekawe a wymiary porownywales z astra G ,seatem leonem bo roznicy jest moze 5cm na dlugosci

Po pierwsze to 5cm to nie jest mało, tego rzędu wielkości są właśnie pomiędzy segmentami w wymiarach.

Lanos jest wąski przede wszystkim.

Jakby brać długość, to Fiata Linea to chyba auto rodzinne segmantu D ? wink.gif

Ale OK, niech będzie że Lanos jest kompaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeot 206 fajne auta ale sporo pala

Sporo palą ale z którym silnikiem? Wszystkie? I ile to sporo?

> juz lepsze Clio

Clio lepsze ale pod jakim względem? Mi wychodzi, że gorsze, zwłaszcza nie ufałbym Clio pod względem rdzy na progach i błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze to 5cm to nie jest mało, tego rzędu wielkości są właśnie pomiędzy segmentami w

> wymiarach.

> Lanos jest wąski przede wszystkim.

> Jakby brać długość, to Fiata Linea to chyba auto rodzinne segmantu D ?

> Ale OK, niech będzie że Lanos jest kompaktem.

Siedziales w lanosie bo bzdury gadasz ze szkoda gadac,dlugosc ma ta sama lanos co inne astra/leon , a miejsca jest tyle samo,jest minimalnie wezszy zewnetrznie bo ma ciensze drzwi.

Jezdze na codzien lanosem i seatem leonem 1 , oplem astra G i w lanosie 3 osoby z tylu maja wygodniej niz w leonie,sprawdzane wielokrotnie, najpierw pojezdzij a pozniej pisz na temat, leon,astra sa o 5cm dluzsze ale maja wieksze bagazniki,w srodku tyle samo miejsca na nogi w tych autach co w lanosie. Pomiedzy kompaktem a klasa B jest 30cm roznicy a nie 5cm tak jak Ty opisujesz probujac wcisnac lanosa do klasy punto ,corsy ktore sa sporo mniejsze bo o 30 - 40 cm od lanosa hehe. Najlepiej sie ocenia cos czym sie w zyciu nie jechalo. Kup golfa bo lanos to przeciez daewoo i obciach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jej się podoba od tego zacznijmy bo wybór ogromny ...

> Ja bym celował w punto II np w wersji GO 1.2 8v

Dobry pomysł, ale Go! czy Sound to były wariacje wyposażenia tylko w budzie 3d, a tu potrzeba 5d wink.gif

Mam takie jedno, tylko powyżej budżetu ustalonego swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.