Skocz do zawartości

1.2 TSI vs 1.4 TSI


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

> Obecnie zwykła, prosta turbobenzyna fiata spala mi średnio ok. 7l/100km. Przy takim spalaniu LPG

> jest bez sensu dla mnie.

Pamiętasz dyskusję o gazie do Priusa? Jak napisałem że to bez sensu to się strasznie dużo rzeczy dowiedziałem o sobie. Dla niektórych ludzi LPG ma być bo tak. Nawet jak do tego dopłaca. I żadne argumenty nie przemawiają. Bo 2.70 < 5.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętasz dyskusję o gazie do Priusa? Jak napisałem że to bez sensu to się strasznie dużo rzeczy

> dowiedziałem o sobie. Dla niektórych ludzi LPG ma być bo tak. Nawet jak do tego dopłaca. I

> żadne argumenty nie przemawiają. Bo 2.70 < 5.20.

dlatego napisałem bez sensu DLA MNIE. Ale oczywiście są tacy, co za 5pln oszczędności miesięcznie zrobią naprawdę dużo. Ich sprawa. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, znamy te bajki... i jeszcze benzyny przybywało w baku

> i to nic że katalogowo auto pojedzie 190

Ja tam jestem człowiekiem głębokiej wiary, nie mogę wkleić zdjęć, bo skończę jak pewien jegomość z Danii. Powiem zatem, że słyszałem iż stryjeczny wuj szwagra mego drugiego męża, niesłychanie przystojny, lekko zboksowanym jeden-dwa ukręcił licznikowe 224 i to w sumie nie jest ostatnie słowo. Wraz ze stryjecznym wujem rozważamy czy udać się w charakterze podmiotu do programu "nieprawdopodobne a jednak" czy bardziej "trudne sprawy". Doradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczniki jak kłamią to max. 10 km/h, wszystkie VAG-i, którymi jechałem z GPS kłamały mniej, nigdy

> więcej niż 7 km/h.

Zagadka: czy licznik samochodu z oponami mającymi 8mm bieżnika oraz licznik tego samego samochodu z oponami 1,5mm bieżnika przekłamuje tak samo?

cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie z idei wtrysku, tylko ze starych eko-pomysłów: odsysania oparów oleju ze skrzyni korbowej i

> recyrkulacji spalin.

no jakos od lat 90 jak stosowane są oba ekopomysły powszechnie... nagar nie był na tyle problemem aby zatykać kolektory przy przebiegach rzędu 80-100 kkm co obecnie ma miejsce w TSI czy innych THP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, znamy te bajki... i jeszcze benzyny przybywało w baku

> i to nic że katalogowo auto pojedzie 190

Jest szansa że 100KM auto pojedzie te 210km/h licznikowe.

Za czasów Daewoo Lanosów nie raz pojawiały się fotki właśnie 210km/h. Tych z 1.6 106KM ok.gif

Ja sam też raz tyle jechałem tym toczydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, znamy te bajki... i jeszcze benzyny przybywało w baku

> i to nic że katalogowo auto pojedzie 190

Z natury nie dyskutuje z ludźmi nazwijmy to bez poziomu grinser006.gif więc Twoje wypociny wywołują u mnie jedynie uśmiech politowania hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o nie tylko ja pamiętam te bzdury

> spalanie 5l przy 180km/h i inne opowieści dziwnej treści

Podaj jakiś konkret z moich wypowiedzi bo jak mniemam do mnie bijesz, w którym stwierdziłem, że 1.2 TSi spala 5 l przy 180 Km/h ok.gif Proszę , zabłyśnij ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj jakiś konkret z moich wypowiedzi bo jak mniemam do mnie bijesz, w którym stwierdziłem, że 1.2

> TSi spala 5 l przy 180 Km/h Proszę , zabłyśnij

nie chce mi sie szukać, Ty możesz przypomnieć bo znając innych bajkopisarzy na pewno masz to dobrze poukładane w głowie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce mi sie szukać, Ty możesz przypomnieć bo znając innych bajkopisarzy na pewno masz to dobrze

> poukładane w głowie

E, Pepcio tylko opowiadał, że jego 1.2tsi pali "okolice 5.9" przy 130km/h średniej rotfl.gif

Tu cały wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E, Pepcio tylko opowiadał, że jego 1.2tsi pali "okolice 5.9" przy 130km/h średniej

> Tu cały wątek

strasznie dużo. THP francusko bawarskie palą 4,5 na autostradzie przy takiej średniej smile.gif ostatnio jechałem z Warszawy do Gdańska... całkiem przyjemna trasa... autopilot... tylko te bramki na autostradach...

psują taki fajny i relaksujący sen clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie dużo. THP francusko bawarskie palą 4,5 na autostradzie przy takiej średniej ostatnio

> jechałem z Warszawy do Gdańska... całkiem przyjemna trasa... autopilot... tylko te bramki na

> autostradach...

Spokojnie, Pepcio kupi sobie nową furę to dojdziemy i do trójki z przodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest szansa że 100KM auto pojedzie te 210km/h licznikowe.

Laguna 1 115 KM miała bodajże 209 km/h max. I dało się rzeczywiście jechać > 200. Tyle że była lżejsza i dużo bardziej opływowa od Yeti. A im szybciej tym opór powietrza gra większą rolę. I rośnie to niestety wykładniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale tu w tym temacie to zdrowo przesadził kolega z alkoholem

> rozumiem tez ze 1.2 hatepe da sie rozpedzic do 170kmph

> ale kto bylby takim masochistą ?

Ale dlaczego hatepe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale tu w tym temacie to zdrowo przesadził kolega z alkoholem

> rozumiem tez ze 1.2 hatepe da sie rozpedzic do 170kmph

> ale kto bylby takim masochistą ?

nasz flanel jest takim małym śmieszkiem, kamufluje się ale wystarczy kliknąc na link w profilu a Twym oczom ukaże się czarna strzała shocked.gifok.gifzlosnik.gif , skryty pogromca BMW E32 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Škoda Fabia 1197ccm 8v

> a tak naprawdę pod tym niepozornym wpisem kryje się demon oszczędności i skrytobójca BMW, cud

> techniki z Volfsburga - TSI

A co innego miałoby się kryć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

aaa no to przepraszam, to chyba ostatni silnik 8V świata spineyes.gif

nawet nie przypuszczałem że jakikolwiek nowy silnik może mieć 2 zawory na cylinder zlosnik.gif

> Zaciekawiłeś mnie tym 1.2 8v N/A, to miało jakiś symbol?

nieeeee pomyliło mi się, przecież 1.2 było 3 zyl hehe.gif nawet kiedyś miałem wątpliwą przyjemność posiadać takie coś przez pół roku w Fabii I w wersji brak klapy schowka i zderzaki w kolorze czarnoziemu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieeeee pomyliło mi się, przecież 1.2 było 3 zyl nawet kiedyś miałem wątpliwą przyjemność posiadać

> takie coś przez pół roku w Fabii I w wersji brak klapy schowka i zderzaki w kolorze

No w tym rzecz. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o motoryzacji wie że dość trudno mieć 8 wentyli w 3 cylindrach. Ale Ty oczywiście nie musisz tego wiedzieć.

Dlatego też dziękuję za dobrą zabawę z historyjkami o kamuflarzu i pogromcy starych upalonych bejc, odchylenia bardzo niewielkie, poziom utrzymujesz można powiedzieć stały ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieeeee pomyliło mi się, przecież 1.2 było 3 zyl nawet kiedyś miałem wątpliwą przyjemność posiadać

> takie coś przez pół roku w Fabii I w wersji brak klapy schowka i zderzaki w kolorze

> czarnoziemu

To jest 8 V? Kolega ma taki wynalazek w Fabii 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w tym rzecz. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o motoryzacji wie że dość trudno mieć 8 wentyli

> w 3 cylindrach. Ale Ty oczywiście nie musisz tego wiedzieć.

myślę że wiem o tym sporo więcej niż Ty grinser006.gif

po prostu nie przypuszczałem że olabogaVW może w ekoczasach popełnić coś 8V, przyznaję że nie interesuję się takimi dość wątpliwymi wynalazkami stąd moje zaskoczenie zlosnik.gif

> Dlatego też dziękuję za dobrą zabawę z historyjkami o kamuflarzu i pogromcy starych upalonych bejc,

> odchylenia bardzo niewielkie, poziom utrzymujesz można powiedzieć stały

bla bla bla zlosnik.gif

zazdroszczę Ci tej łatwości wpadania w dobry nastrój zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna 1 115 KM miała bodajże 209 km/h max. I dało się rzeczywiście jechać > 200. Tyle że była

> lżejsza i dużo bardziej opływowa od Yeti. A im szybciej tym opór powietrza gra większą rolę. I

> rośnie to niestety wykładniczo.

klik moim zdanie rosnie potegowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że wiem o tym sporo więcej niż Ty

Uważam, że znacznie ekstrapolujesz znaczenie tego czasownika.

> po prostu nie przypuszczałem że olabogaVW może w ekoczasach popełnić coś 8V, przyznaję że nie

> interesuję się takimi dość wątpliwymi wynalazkami stąd moje zaskoczenie

W 1.2tsi nie ma żadnej różnicy w osiągachi jednostek 8v i 16v, ta ostatnia wyszła w zeszłym roku wraz z odpuszczeniem przez VAG łańcucha na rzecz paska (swoją drogą to całkiem niezły lol). Ale tego też nie musisz wiedzieć, co zrozumiałe, wynalazki, zaskoczenie, myśli, przypuszczenia, taka sytuacja. Pytanie czy w takiej sytuacji trzeba robić z siebie idiotę odpowiadając o 'wątpliwych' wynalazkach o których nie ma się najmniejszego pojęcia? Mam mieszane uczucia w tej kwestii. Niewątpliwym plusem jest lecący w górę postcount, minusem jednak to, że stajesz się motokącikowym Lucyferem. Na poważnie bierze Cię indeksujący MK google bot, choć pewnie też do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że znacznie ekstrapolujesz znaczenie tego czasownika.

Sprawiasz wrażenie chłopca który zna się na tych rzeczach na podstawie folderów reklamowych bądź co najwyżej auto, motor und sport więc to nie jest wysoko postawiona poprzeczka zlosnik.gif

W praktyce zapewne jak 99% Twych kolegów "od komputerów" z którymi niestety muszę mieć zawodowo sporo do czynienia jesteś typowym przemądrzałym okularnikiem co to wieści dość zabawne prawdy objawione mając w dodatku poczucie swej doskonałości, sarkazmu i nieskończonej mądrości. Muszę Cię zmartwić o tyle, że niestety na pęczki Was takich jest więc nie jesteś żadnym unikatem, choć starasz się usilnie swą postawą sprawiać tego typu wrażenie zlosnik.gif

> W 1.2tsi nie ma żadnej różnicy w osiągachi jednostek 8v i 16v, ta ostatnia wyszła w zeszłym roku

> wraz z odpuszczeniem przez VAG łańcucha na rzecz paska (swoją drogą to całkiem niezły lol).

> Ale tego też nie musisz wiedzieć, co zrozumiałe, wynalazki, zaskoczenie, myśli,

> przypuszczenia, taka sytuacja. Pytanie czy w takiej sytuacji trzeba robić z siebie idiotę

> odpowiadając o 'wątpliwych' wynalazkach o których nie ma się najmniejszego pojęcia? Mam

> mieszane uczucia w tej kwestii. Niewątpliwym plusem jest lecący w górę postcount, minusem

> jednak to, że stajesz się motokącikowym Lucyferem. Na poważnie bierze Cię indeksujący MK

> google bot, choć pewnie też do czasu.

Oczywistym jest że silnik TSI 8V czy 16V nie jest godny nawet 5 minut uwagi, w motoryzacji jest milion pińcset konstrukcji ciekawszych i dających więcej satysfakcji z jazdy, stąd moja ignorancja. Natomiast jeśli trzeba by było ten wynalazek rozebrac na kawałki, usprawnić i poskładać to doświadczenie mi mówi że słabo by Ci to wyszło zlosnik.gif A licznik i google cośtam niespecjalnie mnie interesują zlosnik.gif

A co do mojego postu odnośnie Twego kamuflażu to przyznałem bez bicia że dałem się zwieźć, ale Ty jak zwykle będziesz drążył temat do znudzenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawiasz wrażenie chłopca który zna się na tych rzeczach na podstawie folderów reklamowych bądź co

> najwyżej auto, motor und sport więc to nie jest wysoko postawiona poprzeczka

Wycieczki osobiste blablablabla, w sumie nawet rad jestem że nikt nie zmoderował. Dodałem do ulubionych i będę sobie na ten post o poranku zaglądał.

> A co do mojego postu odnośnie Twego kamuflażu to przyznałem bez bicia że dałem się zwieźć, ale Ty

> jak zwykle będziesz drążył temat do znudzenia

Bo trochę na tym polegała zabawa, niestety kolega musiał zacząć swoje osobiste krucjaty, jak zwykle. A to woda w mój młyn.

Dodam tylko, że wiele osób nie uważających się za takich guru motoryzacji, sprzętu audio, IT, fotografii, finansów, ubezpieczeń a zapewne też onkologii i astrofizyki, jak Ty załapało bez najmniejszego ale tę subtelną różnicę, bo to przecież zagadka dla przedszkolaków. Tak więc, reasumując, nie, nie zrobiłeś z siebie z siebie idioty. Sprytnymi, bardzo celnymi zabiegami retorycznymi zapędziłeś swych internetowych adwersarzy w ślepy zaułek, gdzie srodze pokazałeś jak intelektualną zgadywankę dla przedszkolaków zamienić w druzgocący intelektualny holokaust. Jesteś więc na górze nasz ty łebski, zrównoważony narcyziku. Sitting with a Jah! Looking for the Babilon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wycieczki osobiste blablablabla, w sumie nawet rad jestem że nikt nie zmoderował. Dodałem do

> ulubionych i będę sobie na ten post o poranku zaglądał.

Tak to właśnie wygląda, jakbyś niewiele ciekawszych rzeczy miał do roboty zlosnik.gif

> Bo trochę na tym polegała zabawa, niestety kolega musiał zacząć swoje osobiste krucjaty, jak

> zwykle. A to woda w mój młyn.

wodą na mój młyn są pseudosarkastyczne przycinki które wnoszą dużo pustej treści do dyskusji zlosnik.gif

> Dodam tylko, że wiele osób nie uważających się za takich guru motoryzacji, sprzętu audio, IT,

> fotografii, finansów, ubezpieczeń a zapewne też onkologii i astrofizyki,

właśnie w tych dziedzinach często je wtrącasz co działa znów na mnie jak płachta na byka zlosnik.gif musisz mnie zrozumieć, mam za dużo takich jak Ty na co dzień zlosnik.gif

> jak Ty załapało bez

> najmniejszego ale tę subtelną różnicę, bo to przecież zagadka dla przedszkolaków.

ile razy jeszcze mam odmówić różaniec abyś zauważył że przyznałem się momentalnie do tego wielkiego błędu o poranku? hehe.gif

> Tak więc,

> reasumując, nie, nie zrobiłeś z siebie z siebie idioty. Sprytnymi, bardzo celnymi zabiegami

> retorycznymi zapędziłeś swych internetowych adwersarzy w ślepy zaułek, gdzie srodze pokazałeś

> jak intelektualną zgadywankę dla przedszkolaków zamienić w druzgocący intelektualny holokaust.

> Jesteś więc na górze nasz ty łebski, zrównoważony narcyziku. Sitting with a Jah! Looking for

> the Babilon!

do Twego poziomu mi bardzo daleko, przyznaję skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.