Skocz do zawartości

Markowy zamiennik LED zamiast zwykłej H7


lila

Rekomendowane odpowiedzi

Myśl samodzielnie - widzisz gdzieś oznaczenia philipsa na tej wydumce? Czy wierzysz w to co nabazgrali w opisie geniusze z allegro wink.gif

To że jakis podzespół np dioda jest philipsowska, to nie znaczy że reszta też.

Oczywiście montaż tego do auta jest nielegalny i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z philipsem to pewnie nic wspolnego nie ma. Tak samo legalne jak hidy

Oczywiście, że może mieć ok.gif Diody led MOGĄ (ale nie muszą) być philipsa ok.gif

To jest ta dioda, foto z aukcji:

6.jpg

a tutaj www: philipslumileds.com

Tutaj można ją kupić, a też nie ma na niej logo. Mimo to jest philipsa.

Także sprzedawca pewnie pisze prawdę, diody są philipsa, urządzenie już nie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zachowanie kąta światła 360 stopni!

Precyzyjnie ustawiona ogniskowa powoduje, że wymiana żarówki halogenowej na żarówkę LED nie powoduje znacznej deformacji strumienia światła, szczególnie w przypadku lamp soczewkowych."

Ten fragment pokazuje, że sprzedawca jest choć trochę szczery smile.gif Szkoda, że nie dał foty tej "nieznacznej" deformacji strumienia świetlnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem cos takiego :

> http://allegro.pl/nowosc-h7-led-philips-az-9000-lm-generacja-iii-3d-i4855354037.html

> korzystal Ktos, jakies wnioski, opinie ?

Opis w tej aukcji sprawia że chce mi się wyć.

Zawiera prawie wszystkie kłamstwa o LED-ach powtarzane przez sprzedawców oszustów.

Człowiek który napisał opis na tej aukcji jest kłamcą. I perfidnym naciągaczem.

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opis w tej aukcji sprawia że chce mi się wyć.

> Zawiera prawie wszystkie kłamstwa o LED-ach powtarzane przez sprzedawców oszustów.

> Człowiek który napisał opis na tej aukcji jest kłamcą. I perfidnym naciągaczem.

A byłbyś w stanie - jak już ochłoniesz po tym wyciu - napisać, gdzie konkretnie kłamie ów sprzedawca?

Byłoby to niezłym materiałem "szkoleniowym", bo pewnie nie tylko mnie kusi zakup takiej "rewelacyjnej" diody jako źródła światła w samochodzie.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> korzystal Ktos, jakies wnioski, opinie ?

W autach, gdzie miałem okazję zmieniać żarówki H7, te ,,markowe" zamienniki albo nie dały by się zapiąć w reflektor, albo nie dało by się założyć pokrywki przeciwpyłowej.

Ale jest postęp, jeśli nie mała eureka: przy cenie 499zł konstruktor pomyślał o chłodzeniu diod led. 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem cos takiego :

> http://allegro.pl/nowosc-h7-led-philips-az-9000-lm-generacja-iii-3d-i4855354037.html

> korzystal Ktos, jakies wnioski, opinie ?

Spójrz na te wentylatorki i zastanów się, czy są pyłoszczelne i ile czasu pociągną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A byłbyś w stanie - jak już ochłoniesz po tym wyciu - napisać, gdzie konkretnie kłamie ów

> sprzedawca?

> Byłoby to niezłym materiałem "szkoleniowym", bo pewnie nie tylko mnie kusi zakup takiej

> "rewelacyjnej" diody jako źródła światła w samochodzie.

> Pozdro

> Bartek

Jeszcze nie ochłonąłem.

Zrobię jedna pilną rzecz i napiszę.

Pierwszym kłamstwem jest sugerowanie że jest to wyrób firmy Philips.

Drugim jest strumień 9000lm.

Trzecim jest szczelność - trudno ją zachować w otwartej lampie bo przecież nie założysz dekielka na ten radiator.

Ale to co sprawia że wyję do tej pory to bzdury o LED-ach.

Napiszę zaraz.

Ok jedziemy z naprawdę grubymi kłamstwami:

- kąt świecenia 360 stopni. W której płaszczyźnie smirk.gif

- trwałość tzw. "ksenonu" czyli źródła wyładowczego została przez sprzedawcę określona jako 1500 - 2000h a halogenu jako 10-krotnie krótsza. Tymczasem to halogen ma trwałość rzędu 2000h. Kłamczuch.

- technologia LED starczy na 10 lat użytkowania non-stop. 10*365*24 = 87 600h! Kłamczuch.

- Utrata luminancji. Ciężko to skomentować. Źródło światła traci strumień świetlny. Niestety diody LED również tracą strumień w czasie użytkowania. Sprzedawca twierdzi że nie. Kłamczuch.

- Źródło LED zawsze będzie świeciło tą samą barwą. Niestety nie. Biały LED będzie zmieniał barwę światła z upływem czasu. Kłamca.

- Niższe temperatury dają odczucie żółtego zabarwienia światła. Wyższe - powodują wyraźny nadmiar barwy niebieskiej i jednoczesne zmniejszenie ilości emitowanego światła. - to oczywiście nieprawda, diody o wyższych temp. barwowych dają więcej światła. Kłamczuch.

- Większa żywotność - żarówki LED nie tracą W OGÓLE jasności w miarę eksploatacji! - powtórzenie kłamstwa o utracie strumienia świetlnego - diody tracą strumień. Kłamczuch.

-Zachowanie kąta światła 360 stopni!

Precyzyjnie ustawiona ogniskowa powoduje, że wymiana żarówki halogenowej na żarówkę LED nie powoduje znacznej deformacji strumienia światła, szczególnie w przypadku lamp soczewkowych. - tu kłamstwo zostało złagodzone słowem "znacznej". Mały kłamczuch.

Sprzedający zapomniał dodać że:

- takiego zestawu nie można eksploatować legalnie na drogach publicznych

- wielkość radiatora nie pozwala zamknąć dekielkiem obudowy reflektora w samochodzie hehe.gif

- jeśli ktoś ma tak rozbudowane obudowy w lampach że dekielek wejdzie, to szybko ubijemy diody temperaturowo, bo wiatraczek nie będzie miał skąd zasysać powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A byłbyś w stanie - jak już ochłoniesz po tym wyciu - napisać, gdzie konkretnie kłamie ów

> sprzedawca?

> Byłoby to niezłym materiałem "szkoleniowym", bo pewnie nie tylko mnie kusi zakup takiej

> "rewelacyjnej" diody jako źródła światła w samochodzie.

> Pozdro

> Bartek

"Kąt świecenia - 360 stopni" - owszem, w płaszczyźnie montażu bo ledy są tylko z jednej strony - wiec w najlepszym wypadku świeca półsfera, każda inna żarówka świeci praktycznie pełna sfera

"Nigdy nie zmieniają koloru po czasie jak ksenony już po kilku miesiącach!" - xenony, a przynajmniej markowe nie zmieniają koloru po kilku miesiącach - ledy również o ile ich nie przegrzejesz, a w reflektorze który nie jest przystosowany do tego typu mocy cieplnej może się to zdarzyć smile.gif

"Bezpieczniejsza jazda - instalacja LED zapewnia 8-krotnie więcej światła (9000 lumenów)" - delikatnie rzecz biorąc nadużycie, bo więcej światła skierowanego poza drogę w żaden sposób nie sprawia że jazda będzie bezpieczniejsza - co więcej, ponieważ żarówka ma inna charakterystykę świecenia niż żarówka (sfera vs półsfera) dla której był projektowany reflektor, to najprawdopodobniej będzie oślepiała jadących z naprzeciwka - a to nie poprawia bezpieczeństwa

wklejone zdjecia reflektorów oraz opis "Atrakcyjny wygląd - zastosowanie technologii LED zwiększa atrakcyjność pojazdu - motowane jest tylko w najnowszych modelach samochodów - np. Mercedesie S-Class model na rok 2015 - który nie ma już żadnych żarówek!

Ma jedynie diody LED - również światła mijania - stworzone właśnie w technologii LED Philips!" odnoszą się do reflektorów PROJEKTOWANYCH pod żródła LED i nijak się maja do wyglądu swiateł czy kształtowania plamy światła w reflektorach klasycznych

"Oszczędność reflektorów - żarówka LED traci mniej energii w postaci ciepła. Nie nagrzewa przez to reflektora w takim stopniu, jak żarówka halogenowa." - owszem, tylko dlaczego zaraz potem napisane jest 'Posiada własne chłodzenie, w postaci wentylatorów odprowadzających ciepło!" grinser006.gif

i tak można w nieskończoność grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem cos takiego :

> http://allegro.pl/nowosc-h7-led-philips-az-9000-lm-generacja-iii-3d-i4855354037.html

> korzystal Ktos, jakies wnioski, opinie ?

Musisz poczekać bo im się wyczerpał zestawy H7.

Ale ich dobry kolega który ma dojścia w fabrykach Philipsa-ZHUHai

jakiś tekst

już do nich wysłał kolejną partię. hehe.gif

Ja napiszę krótko ,choć ekspertem od oświetlenia nie jestem.

Nielegalne ,i żywotność wentylatorków podejrzewam plus minus miesiąc-dwa.Pewnie ,wentylatorki z zaprzyjaźnionego źródełka gdzie robią oryginalne NOKLE hehe.gif

Za takie coś powinni zabierać dowód i wpieprzać mandat minimum 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz poczekać bo im się wyczerpał zestawy H7.

> Ale ich dobry kolega który ma dojścia w fabrykach Philipsa-ZHUHai

> jakiś tekst

> już do nich wysłał kolejną partię.

> Ja napiszę krótko ,choć ekspertem od oświetlenia nie jestem.

> Nielegalne ,i żywotność wentylatorków podejrzewam plus minus miesiąc-dwa.Pewnie ,wentylatorki z

> zaprzyjaźnionego źródełka gdzie robią oryginalne NOKLE

> Za takie coś powinni zabierać dowód i wpieprzać mandat minimum 1000zł.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to ,że ktoś legalnie to sprzedaje, opis oferty mija sie z rzeczywistością i żadnych konsekwencji. Gorzej niż na bazarach ...

PS. Nie mam dostępu do aukcji , dobrze zrozumiałem ,ze cena to 499zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to ,że ktoś legalnie to sprzedaje, opis oferty mija sie z

> rzeczywistością i żadnych konsekwencji. Gorzej niż na bazarach ...

> PS. Nie mam dostępu do aukcji , dobrze zrozumiałem ,ze cena to 499zł?

Tak.Ale to jest norma na ALL-płacisz prowizje to nie ma sprawy.Konta fake znikające po iluś tam dniach etc.

I potem ludzie zdziwieni jak to xenon philipsa ponad 200 zł ,eee to kupię na All za 80 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Co trzeba mieć w głowie żeby tyle kasy za to dać

Wielkie parcie na szeroko pojmowany "new look". Słowo daje wolałbym w tej kwocie uprać tapicerkę , zadbać o lakier i jeszcze pewnie by zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że może mieć Diody led MOGĄ (ale nie muszą) być philipsa

> To jest ta dioda, foto z aukcji:

> a tutaj www: philipslumileds.com

> Tutaj można ją kupić, a też nie ma na niej logo. Mimo to jest philipsa.

> Także sprzedawca pewnie pisze prawdę, diody są philipsa, urządzenie już nie

Tamte diody są nieco inne-mają oznaczenia "+" i "-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za takie coś powinni zabierać dowód i wpieprzać mandat minimum 1000zł.

Tak samo za chinskie zenony. Dzis na odcinku 13km minalem 6 samochodow z tym oslepiajacym badziewiem zamiast zarowek uzbroj_zlo.gif. Mam wrazenie, ze liczba "agrotuningowcow" zwieksza sie od pewnego czasu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 257 lm/W to wybitny dowód, że to bajkopisarstwo. No i to tak, jakby mówić, że chiński smartfon

> NoName to markowy produkt, bo ma kamerkę na matrycy Sony.

W autach klasy premium trzeba dopłacać tysiące PLN aby mieć ledowe lampy a tu proszę. Ułamek tej kwoty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo za chinskie zenony. Dzis na odcinku 13km minalem 6 samochodow z tym oslepiajacym

> badziewiem zamiast zarowek . Mam wrazenie, ze liczba "agrotuningowcow" zwieksza sie od

> pewnego czasu

Mnie najbardziej wkurza takie coś w starym struclu, jadącym mi na zderzaku. Jakbym chciał policzyć włoski na podsufitce, to bym sobie sam przyświecił. Jemu za pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie najbardziej wkurza takie coś w starym struclu, jadącym mi na zderzaku. Jakbym chciał policzyć

> włoski na podsufitce, to bym sobie sam przyświecił. Jemu za pomoc dziękuję.

Dzis spotkalem takiego jednego strucla, pierwsza odmiania Pontiaca Trans Sport, straszny kanciak.

Pordzewialy, poobijany, ale obowiazkowo zenon zamiast zarowek pad.gif. Nawet spryskiwacze reflektorow mial zalozone, wygladaly na wysokocisnieniowe hehe.gif. Pewnie przerobka podwoila wartosc samochodu rotfl.gif.

Bardzo czesto widuje Monde MKII z zenonem swiecacym wszedzie, Puga 206, a nawet szambiarke (pewnie ma 10 punktor do respektu na zlewni hehe.gif ). Jesli chodzi o marki samochodow z chinskim zenonem, to w moich okolicach przoduje BMW grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo za chinskie zenony. Dzis na odcinku 13km minalem 6 samochodow z tym oslepiajacym

> badziewiem zamiast zarowek . Mam wrazenie, ze liczba "agrotuningowcow" zwieksza sie od

> pewnego czasu

Też to zauważyłem i co gorsza, nawet w kilku TIRach które jeżdżą na mojej trasie do pracy. sciana.gif Tym to sie dziwię, bo w tym goownie jak pada deszcz NIC nie widać. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli chodzi o marki samochodow z chinskim zenonem,

> to w moich okolicach przoduje BMW

Ja bym powiedział tak, że najczęstsze przypadki, to modele w których występowały soczewki. Głąb jeden z drugim udaje, że ma ori ksenony facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział tak, że najczęstsze przypadki, to modele w których występowały soczewki. Głąb

> jeden z drugim udaje, że ma ori ksenony

Ja się przyznam, że sam kiedyś zamontowałem HID'y w miejsce h7. Pierwsze paliniki poleciały do kosza po jednej nocy-niebieski kolor,który ani nie poprawił widoczności, ani nie przypominał niczym ori. Drugie kupiłem o możliwie najniższej temp. chyba 4300K. Pojechał na warsztat to ustawić i było na prawdę dobrze-auto było fabrycznie wyposarzone w układ poziomowania i spryskiwacze. Było to A8 i tam lampa wygląda, jakby była z ksenonu przerobiona na h7-wszystko jest takie samo, tylko nie ma przetwornicy i oczywiście troszkę inne jest mocowanie żarówki. Po pewnym czasie pojawił się problem zaparowanych lamp-słąbo uszczelniłem otwór, przez który musiałem poprowadzić kable. Do tego palniki szybko traciły swą "moc". Drugi raz bym się tak nie bawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział tak, że najczęstsze przypadki, to modele w których występowały soczewki. Głąb

> jeden z drugim udaje, że ma ori ksenony

Chińskie zenony w żarówkowych soczewkach to jeszcze pół biedy, bo świeci to przeważnie gorzej i nie oślepia. Tragedia to montowane do odbłyśników facepalm%5B1%5D.gif, ale ci przeważnie krótko na tym jeżdżą policial.gifok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział tak, że najczęstsze przypadki, to modele w których występowały soczewki. Głąb

> jeden z drugim udaje, że ma ori ksenony

A gdy fabrycznie nie bylo soczewek to kupuja tanie chinskie lampy i w nie wkladaja zenon sick.gif

A czasem jeszcze montuja jakies mini spryskiwacznie od szyb udajace profesjonalny system oczyszczania reflektorow facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jak czytam to aż mi się wierzyć nie chce że sami poprawni politycznie tutaj są, a na drogach niestety już nie.....

Wracając do tematu...przyjechał do mnie swego czasu pewien jegomość na wymianę opon fiatem punto 2 z soczewkami. Miał założone znienawidzone tutaj zenony. Po przekładce opon zapytałem czy mogę toto pooglądać gdyż bardzo mnie ciekawiło jak to wygląda w soczewkach. Koleś bez problemu się zgodził i nawet zaproponował rundkę. Powiem szczerze że byłem zaskoczony poprawnością tego oświetlenia. Soczewka odcinała jak potrzeba, na ścianie wszystko ładnie się rozchodziło, żadnych plam itp. podczas jazdy niebo a ziemia i wcale nie gorzej niż w fabrycznym xenonie. Możecie gadać co chcecie jak widać na powyższym obrazku może toto działać poprawnie. i na bank mniej oślepia niż zesztorcowane lampy w poprawnych nówkach przywleczonych z zachodu.

btw. co do oświetlenia to imo jedno z lepszych ma ASX z tym ichniejszym systemem pryzmatów czy czegośtam...świeci genialnie do przodu i na boki bez potrzeby stosowania doświetlania zakrętów.

Tyle z mojej strony

PS. nie mam zenonów.

PS2. Kogoś kto kupuje te ledy za 500zika nieźle powaliło....

IMO za duża sztukateria...te wentylki itp....szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Punto II ma soczewki dosyc dobrej jakosci, pod warunkiem, ze to ori reflektor, a nie jakis tani zamiennik.

A gdyby nie wiedzial, to soczewka dla zarowki rozni sie budowa od tej dla xenonu. I nie mam na mysli tylko sposobu mocowania zrodla swiatla, ale budowe elementow odpowiedzialnych za strumien swiatla. W przypadku xenonu jest inna przeslona, bardziej odcinajaca swiatlo, zmiejszajaca w ten sposob oslepianie. W przyblizeniu mozna to przedstawic tak: soczewka dla zarowki _/ , dla xenonu _,--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie jak piszesz...dla ori linia odcięcia jest prawie płaska, chodziło mi tylko że świeciło to zacnie i nie oślepiało mnie jak testowaliśmy jazdę za i przed punciakiem....no i na pewno jazda była bezpieczniejsza bo pobocze dobrze oświetlone było w porównaniu do zwykłych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest dokładnie jak piszesz...dla ori linia odcięcia jest prawie płaska, chodziło mi tylko że

> świeciło to zacnie i nie oślepiało mnie jak testowaliśmy jazdę za i przed punciakiem....no i

> na pewno jazda była bezpieczniejsza bo pobocze dobrze oświetlone było w porównaniu do zwykłych

> żarówek.

Pobocze tak, dlatego czesto w tym przypadku lepiej sprawdzaja sie reflektory z zarowka niz ori xenony, bo w tych drugich sporo swiatla na pobocze jest wycinane. Natomiast w powyzszym przypadku (xenon w soczewce zamias zarowki) minusem jest to, ze jak jedziesz lewym pasem i nie masz prawego odciecia odciecia to oslepiasz samochody przed Toba jadace prawym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pobocze tak, dlatego czesto w tym przypadku lepiej sprawdzaja sie reflektory z zarowka niz ori

> xenony, bo w tych drugich sporo swiatla na pobocze jest wycinane. Natomiast w powyzszym

> przypadku (xenon w soczewce zamias zarowki) minusem jest to, ze jak jedziesz lewym pasem i nie

> masz prawego odciecia odciecia to oslepiasz samochody przed Toba jadace prawym pasem.

No i jak taki "rzeźbiarz" jedzie w prawym łuku, to oślepia jak diabli jadących z przeciwka. Dla tego między innymi oryginalne lampy ksenonowe mają odcięcie "na płasko". O spryskiwaczach i samopoziomowaniu nie wspominam. sick.gif

Uprzedzając zwolenników "rzeźby", nawet krótkie silne oslepienie może spowodować, że za późno zauważę np. rower przede mną. czacha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.