Skocz do zawartości

Auto za ok. 4000 PLN


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało palił i był mało usterkowy... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić

> się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc

> szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

> Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Utrzymanego niemca w tej kwocie?? Mało prawdopodobne....Więc może coś z włoszczyzny, jakąś Lancię byś już wyhaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Utrzymanego niemca w tej kwocie?? Mało prawdopodobne....

Stan nie musi być super igła bo wiadomo jaki to jest budżet. Auto ma sprawnie przewieźć z punktu A do punktu B i tyle...

> Więc może coś z włoszczyzny, jakąś Lancię

> byś już wyhaczył.

Lancia jakoś do mnie nie przemawia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Punto MK2 1,2 8V, Bravo MK1 1,2 16V, Seicento, Lancia Delta MK2, Lancia Ypsilon, jakieś starsze modele KIA, Peugeot 106 itp wbrew pozorom jest z czego wybierać. Jak ktoś bywa w D i jest w stanie coś podłubać to i Stilona 1,6 by wyrwał z 2001 roku poniżej 1000 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić

> się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc

> szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

> Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Lanos to bardzo dobre auto. Byle znaleźć niezardzewiałego. tak samo przesiadałem się z Astry I. Z tym, że Lanosy mało nie palą - ja miałem 1.6 16v i spalał 10.5/11 l gazu po mieście. Poza tym super, części tanie i ogólnodostępne, naprawy proste jak w Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto MK2 1,2 8V, Bravo MK1 1,2 16V, Seicento, Lancia Delta MK2, Lancia Ypsilon, jakieś starsze

> modele KIA, Peugeot 106 itp wbrew pozorom jest z czego wybierać. Jak ktoś bywa w D i jest w

> stanie coś podłubać to i Stilona 1,6 by wyrwał z 2001 roku poniżej 1000 euro.

Jezoo, czemu proponujecie ludziom silniki od kosiarki. Przecież to "nie jedzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Wiadomo, Cuore:

DAIHATSU-Cuore--2004-2004-.jpg

1.0, spalanie między 4 a 5l. Mając farta da się kupić pięciodrzwiowe 2005 z klimą i elektryką.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił z 96 roku Omegę z bardzo fajnym i całkowicie sprawnym wyposażeniem (klima dwustrefowa, szyberdach, podgrzewane fotele, i wiele, wiele innych dupereli).

Silnik 2.0 16V + gaz, ważne opłaty, dwuletnie opony letnie, opony zimowe. Z mankamentów to lekkie wykwity na drzwiach i tylnych nadkolach.Pali mu to tylko 12 l gazu.

Zapłacił 2 800 zł.

Może warto iść w coś podobnego? Tylko czy dla kobiety nie za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić

> się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc

> szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

> Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Dwa razu do tej samej rzeki się nie wchodzi(choć ja to zrobiłem ) Za tą kwotę jakieś ładne 323 ew 626.Mówię Ci to ja były posiadacz 4 opli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu sprzedałem astrę II (1998r) za 4000zł ,1.6 8v z instalacją jednopunktową . Jeździłem nią 5 lat . Bez zająknięcia woziła z punktu A do punktu B skromny.gif . Więc może astra cfaniaczek.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stanie coś podłubać to i Stilona 1,6 by wyrwał z 2001 roku poniżej 1000 euro.

no ja niedawno przytargalem z rzeszy stilo 5d 1,6 2001r 260tys przebieg za 750eur , z usterek : klima miała mało czynnika , i trochę zaszczurzony w środku , do wymiany tylny tłumik i opony , reszta ok była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanosa kupi dobrze utrzymanego z roku 2000-2002 , nierzadko z LPG

Brac nie bac sie, to jak astra I a czesci smiesznie tanie.

Mam to wiem, zal sprzedac wiec jezdzi nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić

> się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc

> szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

> Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

może zróbcie remont aktualnie posiadanej astry? pewnie jeszcze dutków zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może zróbcie remont aktualnie posiadanej astry? pewnie jeszcze dutków zostanie...

trochę roboty przy tym będzie a auto już dużo powyżej pełnoletności więc opłacalność żadna - jedną dziurę zatkasz to druga wypadnie obok za kilka miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo odpada

> Na placu boju narazie są

> - Astra

> - Lanos

> - Punto II

> - Bravo/Brava

> Ewentualnie co jeszcze

Xsara 1.4 lub 1.6. Jeszcze można znaleźć od grzybów którzy kupowali golizny nowe z takimi silnikami grinser006.gif

Sprawdzić tylko Belke tylnią -> jak w porzadku to moim zdaniem najlepsze auto za te kwotę.

+ tanio zagazujesz

+ nie rdzewieje

+ mieżdzy komfortem wszystkie wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zaczynam szukać auta dla siostry. Obecnie jeżdzi astra I ale powoli zaczyna w podłodze robić

> się sitko. Więc trzeba poszukać coś w zamian. Budżet jakim dysponuje to ok. 4000 PLN więc

> szału nie ma. Ale droższego auta sama nie chce.

> Niemal z automatu pierwszym poszukiwanym autem jest oczywisćie trochę młodsza Astra I benzyna.

> Ale co by jeszcze mogło załapać się w tym budżecie z innych marek i z jakim silnikiem aby mało

> palił i był mało usterkowy... ??

Gdybyś miał bliżej to zaproponował bym ci swoje auto czyli nieśmiertelna Almera n15 , po blacharce kwity mam bez korozji ,2*pp , klima , wspomaganie, centralny+alarm itp. Tylko jak byś miał się skusić na n15 koniecznie przy oględzinach zdejmij dywaniki w bagażniku bo z zewnątrz może być ok a pod dywaniki tragedia ,

Co do n15 to są niezawodne silniki na łańcuchu mało pala , dość dobrze wyposażone tylko właśnie mulher.gif większość egzemplarzy lubi , tak czy inaczej jeśli auto będzie w miarę zadbane to będzie bardzo zadowolona ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Xsara 1.4 lub 1.6.

Lub Peugeot 306, auto bliźniacze, mechanicznie identyczne co do śrubki.

> Sprawdzić tylko Belke tylnią -

A jeżeli jest wyrobiona, to uwzględnić cenę niższą o ~1kzł, bo za tyle doprowadzą w antałex belkę do stanu fabrycznego (w 2-3 godziny)

> + tanio zagazujesz

> + nie rdzewieje

> + mieżdzy komfortem wszystkie wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże. Ale przejedź się. Zobaczysz jak cicho i wygodnie. Do tego części tanie i mało wynalazków

> konstrukcyjnych. Jak nie kupisz przystanku to będziesz zadowolony.

Auto ma być dla kobiety, do jazdy głównie miasto czasem poza miasto więc zalet wygody nie będzie miała gdzie docenić a kłopot z parkowaniem będzie... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ma być dla kobiety, do jazdy głównie miasto czasem poza miasto więc zalet wygody nie będzie

> miała gdzie docenić a kłopot z parkowaniem będzie...

40 cm różnicy długości i 30 szerokości (między Astrą G). Ja wiem czy to tak dużo za wygodę i bezpieczeństwo?. Kolega, właściciel Kii Rio, jak się przejechał to był w lekkim szoku. Mimo że mój egzemplarz był delikatnie mówiąc w średnim stanie. Jak chcesz mały to szukaj raczej Matiza. Albo Daihatsu, które poleca kolega Joki. Znakomity wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/volvo-940-bardzo-ladny-stan-oldtimer-i5292843822.html

minusy:

- trzeba założyć gaz

- dyskusyjny design choć akurat baby je lubią

plusy:

- nie rdzewieje jak nie rozwalony

- nie psuje sie

- genialny promień zawracania powoduje że w wielu miejscach manewruje sie nim łatwiej niż np głupim Punto

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to raczej nie ma co wybrzydzać bądź dcydowac się na konkretną markę. Największy problem to rdza, więc trzeba szukać marek/modeli potencjalnie mało zarażonych rdzą. Na japońce raczej trzeba uważać, nie wiem jak z francuzami. VW będzie trzymał cenę, bo to "uszanowana" marka w PL.

Ja bym Ci polecił Toyotę z lat 97-2001 (E11), bo to dość niezawodny samochodzik, tylko że potrafi mieć kłopoty z rdzą. Ale przynajmniej naprawić go łatwo. I tanio.

Ewentualnie zainteresuj się Citroenem Xsarą, bo to dość przyzwoite samochody i znajdziesz egzemplarze z klimą.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa razu do tej samej rzeki się nie wchodzi(choć ja to zrobiłem ) Za tą kwotę jakieś ładne 323 ew

> 626.Mówię Ci to ja były posiadacz 4 opli.

626 do 4000zł to będzie zgnitek. Oglądałem kilka w takim budżecie. Olałbym ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 626 do 4000zł to będzie zgnitek. Oglądałem kilka w takim budżecie. Olałbym ten model.

Ja swoją 2 lata temu kupiłem za 5400zł.Trzeba dobrze szukać jak i wszystkiego ok.gif Aczkolwiek jak dziewucha chce małe to 323 albo nieśmiertelną Micrę (uważać na rudą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja niedawno przytargalem z rzeszy stilo 5d 1,6 2001r 260tys przebieg za 750eur , z usterek :

> klima miała mało czynnika , i trochę zaszczurzony w środku , do wymiany tylny tłumik i opony ,

> reszta ok była

doliczając opłaty, tłumik, opony, robi sie już spokojnie 7 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40 cm różnicy długości i 30 szerokości (między Astrą G). Ja wiem czy to tak dużo za wygodę i bezpieczeństwo?

dla Ciebie może nie dużo, ale dla większości kobiet owszem. pogadałbyś z moją żoną... wcześniej jezdziła sieną, teraz pandą. wez jej przetłumacz, zeby zmieniła auto na większe hehe.gif nie wsiądzie za nic, chyba, ze jako pasażer. ostatnio pojechaliśmy na impreze moją octavią, a że chlapnąłem troche to musiała nią wracać. raptem 10 km, a ból głowy 3 dni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kobiety, które jeżdżą autobusami, ale to naprawde wyjątki zlosnik.gif

a moja szwagierka ostro się zaklina, ze do małego nie wsiądzie, bo niebezpieczny i niewygodny. jezdzi mondeo, ale jakbyś go zobaczył.... nie ma miejsca na tym aucie bez skazy. mam nadzieje, ze nie bedzie kiedys parkowała obok mojego auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże. Ale przejedź się. Zobaczysz jak cicho i wygodnie. Do tego części tanie i mało wynalazków

> konstrukcyjnych. Jak nie kupisz przystanku to będziesz zadowolony.

+1 polecam L1 ale koniecznie Ph2, czyli polift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.