Skocz do zawartości

Citroen ma nowa polityke cenowa.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie... C4 za 65k podobnie C4 Cactus. I to dobrze wyposazone.

> jakiś tekst

No i to jest prawidłowa polityka. Może teraz skończą się achy i ochy w prasie jakie to te kie i hyundaie są "dobre i tanie", bo dobre to pewnie są, ale na pewno nie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie... C4 za 65k podobnie C4 Cactus. I to dobrze wyposazone.

> jakiś tekst

Wreszcie skonczy sie mit o tracacych na wartosci citroenach bo utrata w pierwszych latach nie bedzie liczona od jakiejs abstrakcyjnej cennikowej kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie... C4 za 65k podobnie C4 Cactus. I to dobrze wyposazone.

> jakiś tekst

w C4 najwieksza benzyna 1.2

w C5 dostepny jeden silnik, diesel ...... zenua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w C4 najwieksza benzyna 1.2

> w C5 dostepny jeden silnik, diesel ...... zenua

A co sie w Skodzie Octavii sprzedaje najwiecej? 1.2 TSI + dyzel. Tu podobnie. Bylo 1.6 zwykle ale widze, ze wycofali z oferty. C5 to troche zart bo wiekowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sie w Skodzie Octavii sprzedaje najwiecej? 1.2 TSI + dyzel. Tu podobnie. Bylo 1.6 zwykle ale

> widze, ze wycofali z oferty. C5 to troche zart bo wiekowe auto.

co sie sprzedaje najwiecej, a co jest w ofercie to 2 różne sprawy. obie bardzo ważne.

PSA oferta obecna to smiech na sali. a polityka cenowa to zagrywka marketingowa, bo jakos nie mają się cyzm pochwalić, to tym zrobią swoje 5 minut.

poza tym muszą budować teraz 2 brandy, i obniżają ceny Citroena, żeby potem postawić markę DS na własnej polityce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO system rabatów w salonie jest po prostu bez sensu. Cena to cena. Wchodzisz na strony producentów, patrzysz na cenniki. Wybierasz co się podoba, tak samo jak w przypadku telewizorów, pralek czy lodówek. Inaczej dochodzi do idiotycznej sytuacji, kiedy na stronie widzę cenę X, moim zdaniem jest za dużą, więc omijam tę markę, a potem okazuje się, że "na dzień dobry" dają 20% rabatu. Sorry, niech od razu dają realny cennik, a nie ściemniają. Nie znoszę czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO system rabatów w salonie jest po prostu bez sensu. Cena to cena. Wchodzisz na strony

> producentów, patrzysz na cenniki. Wybierasz co się podoba, tak samo jak w przypadku

> telewizorów, pralek czy lodówek. Inaczej dochodzi do idiotycznej sytuacji, kiedy na stronie

> widzę cenę X, moim zdaniem jest za dużą, więc omijam tę markę, a potem okazuje się, że "na

> dzień dobry" dają 20% rabatu. Sorry, niech od razu dają realny cennik, a nie ściemniają. Nie

> znoszę czegoś takiego.

tez mnie to wkurza. opel i renault tak mają. w przypadku renault - to mi sprzedało samochód (poszedłem do salonu się poslinic, a jak mi koles przedstawił cenę, to zmieniłem już wybrane auto i wyjechałem megane - ówczesniej najtańsze 180 KM na rynku smile.gif).

ale wolałbym osobiście żeby grali w otwarte karty. czyli koniec kłamania że jakieś super promocje 8 tys PLN na modelu X do końca lipca... itp. bo jak nie ma promocji to i tak ten sam rabat wywalczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mnie to wkurza. opel i renault tak mają. w przypadku renault - to mi sprzedało samochód

> (poszedłem do salonu się poslinic, a jak mi koles przedstawił cenę, to zmieniłem już wybrane

> auto i wyjechałem megane - ówczesniej najtańsze 180 KM na rynku ).

> ale wolałbym osobiście żeby grali w otwarte karty. czyli koniec kłamania że jakieś super promocje 8

> tys PLN na modelu X do końca lipca... itp. bo jak nie ma promocji to i tak ten sam rabat

> wywalczysz.

No właśnie. Czym się różni samochód od telewizora, zwłaszcza że cena nieraz jest podobna? Można ponegocjować dodatki, typu ubezpieczenie w cenie, opony i tak dalej, ale niech do cholery podają właściwą cenę na stronie! Nie mam czasu ani chęci jeździć po salonach i negocjować z jakimś gogusiem rabat, chore to jest sick.gif Wchodzę na stronę, patrzę na wyposażenie, dane techniczne i na cenę i wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Czym się różni samochód od telewizora, zwłaszcza że cena nieraz jest podobna? Można

> ponegocjować dodatki, typu ubezpieczenie w cenie, opony i tak dalej, ale niech do cholery

> podają właściwą cenę na stronie! Nie mam czasu ani chęci jeździć po salonach i negocjować z

> jakimś gogusiem rabat, chore to jest Wchodzę na stronę, patrzę na wyposażenie, dane

> techniczne i na cenę i wybieram.

niestety, liczą na to że przyleziesz, zauroczą Cię super rabatem i chapniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety, liczą na to że przyleziesz, zauroczą Cię super rabatem i chapniesz

No właśnie że w ogóle nie przyjde, jak ich cena na stronie jest wyższa od konkurencji. Chcą sobie tak pogrywać - proszę bardzo, ale stracili klienta. Ewentualnie wysyłam maila, czy cena tego modelu faktycznie jest taka i ile moga spuścić. W 99% zero odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W taki właśnie sposób tracą wielu klientów, którzy nie wiedzą, że z wyższej ceny urwą taki rabat,

> że wyjdzie najtaniej.

No właśnie. A nie mam czasu ani ochoty jeździć po salonach. Patrzę na stronę, wybieram i dopiero wtedy udaję się do salonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie... C4 za 65k podobnie C4 Cactus. I to dobrze wyposazone.

> jakiś tekst

Ciekawe kiedy w Peugeocie pojda po rozum do glowy wink.gif

Bo obecnie 1,2THP 110KM jest w cenie w Mazdy 3 120KM grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy w Peugeocie pojda po rozum do glowy

> Bo obecnie 1,2THP 110KM jest w cenie w Mazdy 3 120KM

Mowisz o P 308? Jak bylem w sierpniu w salonie to o dodatkowym rabacie nie bylo mowy. Dodatkowo malo aut i trzeba skladac zamowienie do produkcji. Dodatkowo dziwnie mi sie nim jechalo yikes.gif 1.6T. Swoja droga to duzo tego nie widze na ulicach wiec sprzedaz raczej slaba vs inne kompakty. Cactus wreszcie ma przyzwoita cene IMO. C4 tez jest ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzę na te nowe ceny i jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest drożej niz było... (po

> rabatach)

> (nie mówię o kaktusie, bo to auto w cenie powyżej 50k absolutnie mnie nie interesuje)

Najgorsze jest to, ze ciezko znalezc obecnie auto kompaktowe z niezlymi osiagami ponizej 60k. crazy.gif

Co do citroena to ciezko powiedziec bo wczesniej nie bylo cennika na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsze jest to, ze ciezko znalezc obecnie auto kompaktowe z niezlymi osiagami ponizej 60k.

zawsze było ciężko, bo to pułap cenowy na fajną klasę B, lub bidną C. a bidna wyklucza ciekawy silnik i niezłe osiągi. niezłe osiągi są od ok 75k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze było ciężko, bo to pułap cenowy na fajną klasę B, lub bidną C. a bidna wyklucza ciekawy

> silnik i niezłe osiągi. niezłe osiągi są od ok 75k.

75k jak nie na firme i z brakiem mozliwosci odliczania leasingu, paliwa etc to dla mnie na jazde do okola komina bardzo droga zabawa. Mam wrazenie, ze nie tylko dla mnie. Szkoda, ze nie mozna odpisac nic od podatku. Pozostaje kupic cos tanszego z gorszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy z salonu skody. Raczej nie miał powodu by kłamać.

> Ale - ponieważ pewnie cię to nie przekona - tu są opinie właścicieli O III. Porównaj sobie, ile

> opinii przypada na jaką wersję silnikową:

> http://www.autocentrum.pl/oceny/skoda/octavia/iii/

Nie przekonalo mnie. Moze posiadacze 1.2 sie wstydza umieszczac dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 75k jak nie na firme i z brakiem mozliwosci odliczania leasingu, paliwa etc to dla mnie na jazde do

> okola komina bardzo droga zabawa. Mam wrazenie, ze nie tylko dla mnie. Szkoda, ze nie mozna

> odpisac nic od podatku. Pozostaje kupic cos tanszego z gorszym silnikiem.

nie rozumiem tutaj powiązania. co ma firma do ceny samochodu?

wokół komina - za 60 tys, to się kupuje coś stylowego i wiekowego, a nie kompakta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiem tutaj powiązania. co ma firma do ceny samochodu?

1. Zazwyczaj lepsza oferta cenowa. Mozliwosc odliczenia kosztow. Czyli nizsza rata leasingowa, odliczam paliwo, naprawy, wymiane opon etc + vat od zakupu. W praktyce samochod kosztuje mnie mniej niz osobe fizyczna.

> wokół komina - za 60 tys, to się kupuje coś stylowego i wiekowego, a nie kompakta

Co kto lubi. Stylowe uzywane spodnie tez mozna kupic ale ja kupuje nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Zazwyczaj lepsza oferta cenowa. Mozliwosc odliczenia kosztow. Czyli nizsza rata leasingowa,

> odliczam paliwo, naprawy, wymiane opon etc + vat od zakupu. W praktyce samochod kosztuje mnie

> mniej niz osobe fizyczna.

no ok. ale dlaczego stawiasz granicę kwotową? dlaczego 60k ok, a 75 nie ok na firme?

> Co kto lubi. Stylowe uzywane spodnie tez mozna kupic ale ja kupuje nowe.

do jazdy wokół komina? nowe? po co? co jest fajnego w jezdzie np. Skodą Golfem, albo Seatem Octavią za 60k (czyli bez silnika i wyposażenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do jazdy wokół komina? nowe? po co? co jest fajnego w jezdzie np. Skodą Golfem, albo Seatem Octavią

> za 60k (czyli bez silnika i wyposażenia)?

Wsiadasz, dojeżdżasz, wysiadasz - i tak przez 5 lat, wszystko przewidywalne itd.

W 8 letniej 3er już tego nie masz, za to jeździ się "fajniej"

Mam w domu porównanie obu strategii i lepiej jeździ mi się 10 letnim mercem, ale jak już dzisiaj ustalono na AK rozumiem że nie każdy myśli tak samo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rok temu szukaliśmy z żoną dużego kombi, to niestety C5 kombi z małymi dodatkami i po "rabacie' wyszło 120tys. i tylko diesel.

W końcu stanęło na Superbie kombi 1.8tsi z lepszym wyposażeniem za 92tys

A szkoda, bo C5 też był fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiadasz, dojeżdżasz, wysiadasz - i tak przez 5 lat, wszystko przewidywalne itd.

to prawda. tylko ze w aucie do jazdy wokół komina to pomijalne.

> W 8 letniej 3er już tego nie masz, za to jeździ się "fajniej"

no ale tu chodzi o "coś" w aucie na weekend, a nie kolenjny, nudny kompakt, klepany od linijki.

> Mam w domu porównanie obu strategii i lepiej jeździ mi się 10 letnim mercem, ale jak już dzisiaj

> ustalono na AK rozumiem że nie każdy myśli tak samo

dzisiaj? to ustalono już w XVIII wieku na AK, co nie znaczy, że nie warto o tym podyskutować jeszcze jeden raz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok. ale dlaczego stawiasz granicę kwotową? dlaczego 60k ok, a 75 nie ok na firme?

Bo to kwota na ktora mnie stac.

> do jazdy wokół komina? nowe? po co? co jest fajnego w jezdzie np. Skodą Golfem, albo Seatem Octavią

> za 60k (czyli bez silnika i wyposażenia)?

Frajde to mam z mx5 w lato i to mi wystarcza. Moge jechac z odkrytym dachem a jak mam ochote to i po torze posmigam. Potrzebuje nowy, niezawodny samochod na 5-7 lat i nowe auto dokonale sie do tego nadaje. Zawsze odpali, nie bedzie wypierdziane. Nie zastanawiam sie czy zmieniac rozrzad czy moze amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to kwota na ktora mnie stac.

> Frajde to mam z mx5 w lato i to mi wystarcza. Moge jechac z odkrytym dachem a jak mam ochote to i

> po torze posmigam. Potrzebuje nowy, niezawodny samochod na 5-7 lat i nowe auto dokonale sie do

> tego nadaje. Zawsze odpali, nie bedzie wypierdziane. Nie zastanawiam sie czy zmieniac rozrzad

> czy moze amortyzator.

To nie lepiej kupic klase B "na wypasie" zamiast biednego kompakta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie szedłbym ta droga, auta do "wszystkiego" zaczynają się od kompaktów, B klasa nie nadaje się na

> autostrady, do miasta owszem

To zalezy ile i jak czesto sie ta autostrada jezdzi grinser006.gif

Jak ktos 2-3 razy do roku pojedzie na wakacje, to spokojnie da rade ok.gif

Zeby jezdzic dzien w dzien po 100-200km to faktycznie slabo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zalezy ile i jak czesto sie ta autostrada jezdzi

> Jak ktos 2-3 razy do roku pojedzie na wakacje, to spokojnie da rade

> Zeby jezdzic dzien w dzien po 100-200km to faktycznie slabo

to tak jak moje Rio. Na codzień jeździ nim żona do pracy, po mieście, po okolicy, ale już 2 razy jechaliśmy nim w dłuższą trasę i było zupełnie OK. W granicach dozwolonych prędkości autostradowych jest całkiem znośnie z hałasem, silnik (1.4 109KM ) też daje radę, fotele w miarę wygodne, podłokietnik jest zlosnik.gif Brakuje mi głównie elastyczności silnika z turbosprężarką, przy podmuchach wiatru czuć, że ten samochód jest lekki i mniej stabilny niż np. Bravo. Gdybym tak miał jeździ codziennie czy prawie codziennie, na pewno nie kupiłbym auta klasy B. Ale raz za czas zupełnie daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to kwota na ktora mnie stac.

aha. ok.gifmyslalem, że to jakas granica ustawowa wartości firma/prywatnie.

> Frajde to mam z mx5 w lato i to mi wystarcza. Moge jechac z odkrytym dachem a jak mam ochote to i

> po torze posmigam. Potrzebuje nowy, niezawodny samochod na 5-7 lat i nowe auto dokonale sie do

> tego nadaje. Zawsze odpali, nie bedzie wypierdziane. Nie zastanawiam sie czy zmieniac rozrzad

> czy moze amortyzator.

no to strasznie motasz. myślałem ze kupujesz nowe do jazdy wokół komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie lepiej kupic klase B "na wypasie" zamiast biednego kompakta?

mulher.gif ma klase B ale Swift jest raczej maly. Tylko, ze fiesta z mocnym silnikiem kosztuje bez mala tyle co focus 1.6 wiec po co kupowac fieste. zlosnik.gif Z rzeczy potrzebnych na codzien i to i to ma wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha. myslalem, że to jakas granica ustawowa wartości firma/prywatnie.

> no to strasznie motasz. myślałem ze kupujesz nowe do jazdy wokół komina.

No tak od czasu do czasu do pracy na zakupy, do kina czy gdzies w plener. To jest jazda do okola komina. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma klase B ale Swift jest raczej maly. Tylko, ze fiesta z mocnym silnikiem kosztuje bez mala tyle

> co focus 1.6 wiec po co kupowac fieste. Z rzeczy potrzebnych na codzien i to i to ma wszystko

> co trzeba.

Albo rybki, albo akwarium grinser006.gif

Za cene mocniejszej klasy B, masz slabego kompakta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie...

Raczej zrobiło się nieciekawie. C5 tylko z jednym silnikiem i bez automatu, C4 cactus z ze skrzynią ETG wyłącznie w jakiejś wersji limitowanej okrojonej z wyposażenia, itd. Ktoś decyzyjny chyba oszalał - taką "fantastyczną" ofertę to mogą sobie wetknąć głęboko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej zrobiło się nieciekawie. C5 tylko z jednym silnikiem i bez automatu, C4 cactus z ze skrzynią

> ETG wyłącznie w jakiejś wersji limitowanej okrojonej z wyposażenia, itd. Ktoś decyzyjny chyba

> oszalał - taką "fantastyczną" ofertę to mogą sobie wetknąć głęboko...

Swoja droga ciekawe jaki % sprzedazy w PL stanowia auta ze skrzynia automatyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast rabatow wyblaganych w salonie obnizaja ceny. Teraz w polaczeniu z wyprzedaza rocznika robi

> sie ciekawie... C4 za 65k podobnie C4 Cactus. I to dobrze wyposazone.

> jakiś tekst

Cactusa darmo bym nie chciał facepalm%5B1%5D.gif

Design z zewnątrz to dramat. Utrata wartości będzie zabójcza dla portfela.

Ale gust jest jak kara.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.