Skocz do zawartości

VolkswagenGate


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak myślicie, ile spadną ceny nowych Volkswagen'ów u naszych Dealerów w PL?

Mówię tu tylko o modelach z silnikami Diesla (nie dotyczy silników benzynowych)...

 

Obstawiam min. 25%.

Ale może być więcej.

 

Ciekawy jestem Waszych komentarzy, czy ktokolwiek z Was jeszcze kiedykolwiek kupi nowego Volkswagena z silnikiem Diesla, po tak GIGANTYCZNEJ aferze?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ciekawy jestem Waszych komentarzy, czy ktokolwiek z Was jeszcze kiedykolwiek kupi nowego Volkswagena z silnikiem Diesla, po tak GIGANTYCZNEJ aferze?

 

tu tyle pelikanów że wystarczy że obniżą cenę o 50zł a już się ludzie będą w kolejkę zapisywać po das auto i das skode :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że ceny pozostaną bez zmian. Zresztą nie sądzę, żeby finalnie mocno VW oberwał po tyłku jeżeli chodzi o sprzedaż u nas jak i na świecie. Jeszcze będę za rok lub dwa robić reklamę jacy są teraz ekologiczni i wszyscy to kupią. A co do odszkodowań to Ci z USA i OZI dostaną zwrot kasy za fury, Europa Zachodnia duże rabaty a w Polsce przegląd gratis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obstawiam min. 25%.

Ale może być więcej.

 

Ciekawy jestem Waszych komentarzy, czy ktokolwiek z Was jeszcze kiedykolwiek kupi nowego Volkswagena z silnikiem Diesla, po tak GIGANTYCZNEJ aferze?

 

Pozdrawiam,

nic  zero null 

 

jestem  prawie  pewien ze  nawet  ceny  skoczą  do góry  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie, ile spadną ceny nowych Volkswagen'ów u [...] Dealerów [...]?

Mówię tu tylko o modelach z silnikami Diesla (nie dotyczy silników benzynowych)...

 

Obstawiam min. 25%.

Ale może być więcej.

[...],

 

 

 

Nie wiem jak u waszych dealero-w ale u mnie jak narazie Diesel nie kupisz -bo jest STOP sprzedaz. ale ... niefortunnnie dla VAG, w Poniedzialek nowa generacja Passat trafila do sprzedazy...

 

Rynek nowych:

 

SUGEROWANE ceny detaliczne wersji podstawowej/bieda -  sa nizsze ok 10% :hehe: na silniki benzynowe a ok 3% wiecej na Diesel ;] , ale to tylko teoretycznie, jakbys poszedl wyposazzenie do wyposazenie, to okazuje sie, ze wersja petrol jest tansza o ok 20% niz porzednia generacja a wersja Diesel o ok 10% tansza ....

 

Co naprawde klienci zaplaca w salonie - ciezko powiedziec ... a opcje do Der Pasnik sa tylko 3 czy 4 ... wiec praktycznie masz duzo :oki:

 

Tera nie wiem, jakby bylo gdyby Dieselgate nie bylo, przewiduje, obnizeke ale nie taka (20%)...

 

Stara generacja MY14.5 0 sugerowane ceny detaliczne

 

Volkswagen Passat 118TSI 7-speed DSG – $38,990  = 106,057.28 PLN

Volkswagen Passat 130TDI Highline 6-speed DSG – $43,990

Volkswagen Passat V6 FSI Highline 6-speed DSG – $55,990

Volkswagen Passat 118TSI Wagon 7-speed DSG – $40,990

Volkswagen Passat 130TDI Wagon Highline 6-speed DSG – $45,990

Volkswagen Passat V6 FSI Wagon Highline 6-speed DSG – $57,990

2016 Volkswagen Passat pricing (plus on-road costs):

132TSI sedan — $34,990 = 95,174.64 PLN

132TSI Comfortline sedan — $39,990

140TDI Highline sedan — $45,990

132TSI wagon — $36,990

132TSI Comfortline wagon — $41,990

140TDI Highline wagon — $47,990

 

 

Volkswagen-Passat-26.jpg

 

 

Rynek uzywanych - totalnie zalamanie - deaeler-zy innych marek nie kuuja ZADNYCH VAG :chipsy: albo dadza ci a powiedzmy 3 letenigo Golf 1/2 ceny ktora byl warty przed. Problem taki, ze na aukcjach miedzy dealer-ami 50% stock VAG jest NIESPRZEDANE - normalny dzien patrzyz na 3-4% niesprzedanych aut - wiec widac roznice...

 

Dodatkowo - leasing czyli de facto 1/5 - 1/4 rynku u mnie -jest stop na VAG, bo nie da sie okreslic przyszlej wartosci  :facepalm:  :facepalm: 

 

 

Jak bedzie u was nie wiem, ale jesli lud sie nie boi to idealne warunki zeby kupic VAG :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W porownaniu z padajacymi rozrzadami w TSI czy skrzyniami DSG, to obecna afera dla koncowego uzytkownika ma raczej marginalne znaczenie

 

Ale to tylko potwierdza kulture firmy ... znaczy, ze ani ja, ani ty jako user sie nie liczysz [...]

 

2302dddda5ac53da72577c1a09290022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko potwierdza kulture firmy ... znaczy, ze ani ja, ani ty jako user sie nie liczysz [...]

 

W EU jest inna mentalność ludzi, szczególnie w east EU. My tu jesteśmy przez dziesięciolecia cały czas dymani, że nawet tego nie zauważamy, godzimy się z tym, stało się to normą. Bardziej liczy sie pokazanie swojego statusu materialnego w postaci auta. Ludzie nie chcą sie przyznac, że są oszukiwani, bo ich połechtane ego jest wazniejsze gdy jedzie der pasnikiem i sąsiadowi, takiemu jak on gul skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak bedzie u was nie wiem, ale jesli lud sie nie boi to idealne warunki zeby kupic VAG :phi:

 

Czego w Polsce ma bac sie lud?

VW? Chyba zartujesz?

Juz predzej politykow i tego, ze uchwala jakies zakazy dla diesli, ale im to pewnie zajmie co najmniej kilka lat.

 

Nie ma zadnych ograniczen we wjezdzie takim dieslem do centrum miasta, na lake, ani wyjazdu nad rzeke czy jezioro, czyli cala ta afera dla nas to kolejny przyklad jak wielcy robia w balona nas malutkich.

Tyle, ze my przyzwyczajeni do tego jestesmy, kopie nas nasz wlasny rzad to obcy VW tez moze.

 

Patrzac na powyzsze i zyczenia zalozyciela watku, przy spadku ceny o 25% zapisuje sie w kolejke po nowego passata na gnojowke (choc diesli nie lubie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko potwierdza kulture firmy ... znaczy, ze ani ja, ani ty jako user sie nie liczysz [...]

Chlopie zyjemy w Panstwie, w ktorym minister spraw zagranicznych (co prawda byly) otwarcie mowi, bez buraka na gebie, ze ma nas w ..., a caly ten bajzel to delikatnie mowiac kupa kamieni.

Dodam, ze gosc ma obywatelstwo amerykanskie, wsparcie w $$$ od tescia z USA (chyba, ze cos pokrecilem) i kasy wiecej niz przecietnemu zjadaczowi chlema marzy sie wygrac w lotto.

 

Minister finansow (co prawda tez byly) otwarcie twierdzi, ze caly system emerytalny, ktorym on miedzy innymi zarzadza jest w czarnej dziurze i on sam ma go gdzies odkladajac na emeryture w GB.

Oczywiscie gosc ma obywatelstwo GB.

 

Jestesmy poletkiem doswiadczalnym od zawsze i dla wszystkich, wiec jeden VW roznicy juz nie robi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polsce przegląd gratis

 

W Polsce gratis "akcja serwisowa" obniżająca moc i podwyższająca spalanie.

Spodziewam się przepisu nakazującego pokazanie zaświadczenia o wykonaniu tej akcji przed najbliższym badaniem technicznym, pod rygorem negatywnego wyniku badania.

Czyli polski użytkownik VW dostanie w  :kara: na różne sposoby:

- albo da sobie zepsuć auto, żeby mieć pieczątkę w DR,

- albo da w łapę w ASO, żeby dostać zaświadczenie bez grzebania w aucie,

- albo da sobie zepsuć auto, żeby mieć pieczątkę w DR, a potem zapłaci Bogdanowi za wgranie starego softu, żeby auto jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ktoś kupił u dealera w Virginii fabrycznie nową Jettę 2.0 S (two-point-slow) S z 2015 r. za $12,160.00...

Ktoś inny "wyszarpał" w Pennsylvanii Tiguana 2.0 TSI 4Motion R-Line za $25,500.00... (obniżka z $30,500.00)

 

Jest ciekawie. Będzie jeszcze ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obniżą, a ciemny lud i tak kupi. Dla Polaka ekologia to pojęcie obce.

 

 

A co ma do tego ekologia ? We wszystkich samochodach dane o spalaniu czy emisji czegośtam do atmosfery są zwyczajnie wyssane z palca projektantów (lub jak kto woli do osiągnięcia na stanowiskach pomiarowych). Imo tu bardziej chodzi o to że po raz kolejny firmy motoryzacyjne lecą sobie w przysłowiowego ch... A skończy się tak samo jak z "aferą" sprzed zdaje się dwóch lat kiedy wyszło że strefy zgniotu są tak projektowane żeby dostać jak najwięcej gwiazdek w ADAC a nie żeby jak najlepiej chronić ludzi podczas zderzenia... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właściciele co wycieli DPF mogą mieć problem:

 

Operacja ma być przeprowadzona na polecenie Federalnego Urzędu Transportu Drogowego (KBA), który działa w imieniu regulatorów pozostałych państw unijnych. Jak poinformował KBA, akcja ma się rozpocząć na początku przyszłego roku i będzie obowiązkowa, co znaczy, że właściciele dotkniętych problemem samochodów będą musieli się zgłosić do urzędu.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właściciele co wycieli DPF mogą mieć problem:

 

Operacja ma być przeprowadzona na polecenie Federalnego Urzędu Transportu Drogowego (KBA), który działa w imieniu regulatorów pozostałych państw unijnych. Jak poinformował KBA, akcja ma się rozpocząć na początku przyszłego roku i będzie obowiązkowa, co znaczy, że właściciele dotkniętych problemem samochodów będą musieli się zgłosić do urzędu.

Krawiec

 

Jaki niby problem? Ja bym sie wcale nie zdziwil, gdyby wiekszosc wlasicicieli calkowicie olala ta akcje.

Z ich punktu widzenia nic nie zyskuja na zmianie tego softu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki niby problem? Ja bym sie wcale nie zdziwil, gdyby wiekszosc wlasicicieli calkowicie olala ta akcje.

Z ich punktu widzenia nic nie zyskuja na zmianie tego softu.

Dokładnie a groźba utraty mocy może być głównym powodem, by do ASO nie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja bym sie wcale nie zdziwil, gdyby wiekszosc wlasicicieli calkowicie olala ta akcje.
Z ich punktu widzenia nic nie zyskuja na zmianie tego softu.

 

Ale mogą stracić rejestrację. W imię ekologii, użytkownicy VW zostaną  :sex:

To pokazuje różnicę pomiędzy USA - gdzie pewnie VW odkupi auta, a socjalistyczną UE - gdzie użytkownikom zostaną przymusowo zepsute auta.

Jak mnie zmuszą do "naprawy" - piszę zawiadomienie z 286 kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogą stracić rejestrację. W imię ekologii, użytkownicy VW zostaną  :sex:

To pokazuje różnicę pomiędzy USA - gdzie pewnie VW odkupi auta, a socjalistyczną UE - gdzie użytkownikom zostaną przymusowo zepsute auta.

Jak mnie zmuszą do "naprawy" - piszę zawiadomienie z 286 kk.

 

Naprawde uwazasz, ze w PL beda mogli stracic rejestracje? ;l

Niby w jaki sposob by sie to mialo odbywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niby w jaki sposob by sie to mialo odbywac?

 

Bardzo prosto - w przypadku samochodu z silnikiem z lisy diagnosta będzie wymagał zaświadczenia z ASO o przeprowadzonej akcji naprawczej. Brak zaświadczenia - brak pieczątki w DR. Pieczątka bez zaświadczenia - pozbawienie diagnosty prawa wykonywania zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wybuchu afery cały czas reklama jest emitowana, przynajmniej w radiu Plus. Śmiać mi się chce, jak słyszę w niej "niemiecka jakość i precyzja" i zawszę sobie dośpiewuję: "taaa, chyba w oszukiwaniu". Powinni się z tą reklamą powstrzymać, bo wątpię aby w obecnym okresie budziła u kogoś pozytywne emocje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie, ile spadną ceny nowych Volkswagen'ów u naszych Dealerów w PL?

Mówię tu tylko o modelach z silnikami Diesla (nie dotyczy silników benzynowych)...

 

Obstawiam min. 25%.

Ale może być więcej.

 

Ciekawy jestem Waszych komentarzy, czy ktokolwiek z Was jeszcze kiedykolwiek kupi nowego Volkswagena z silnikiem Diesla, po tak GIGANTYCZNEJ aferze?

 

Pozdrawiam,

Tak, tzn. innaczej: nie planuje zakupu VW, ale afere nie ma dla mnie wpływu, a przy korzystnej cenie brałbym taki zakup pod uwage.

Jeśli chodzi o ekologie to inne rzeczy kopcą bardziej, a nikt z tym nie robi porządku.

Te wszystkie normy emisji spalin, egr-y, dpd-y, fap-y to jest wymysł, aby trzepać kase, a nie proekologia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obniżą, a ciemny lud i tak kupi. Dla Polaka ekologia to pojęcie obce.

Cuż, biednego społeczeństwa nie stać na ekologie...

Dla mnie ekologia to nie wycinanie państwowych lasów i publicznych parków pod przykrywką pseudo roziwązań komunikacyjnych lub pod prywatne rezydencje.

Motoekologia to jest lobbing dla kasy i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając trochę branżę od środka obstawiam, że w PL sprawa skończy się akcją serwisową z przywołaniem i tylko nowy soft wgrają, ewentualnie dla picu jeszcze coś przy okazji może zmienią/poprawią. Zmiana w sofcie będzie taka, że usuną ten trik dla pomiarów emisji w efekcie czego samochód będzie przekraczał normę emisji zarówno w rzeczywistym ruchu jak i na stanowisku pomiarowym i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Koncern VAG założył właśnie prowizje w swoim P&L na kwotę:

 

6.5x10^9 EUR.  :panic:  :panic:  :panic:

 

I po raz 1 od wielu lat wykazał stratę na OM.

 

W PL szykuje się właśnie pozew zbiorowy do VAG...

 

tę rezerwę utworzyli już ponad miesiąc temu, więc to żaden nowy news.

 

chyba newsem jest strata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.