Skocz do zawartości

Box dachowy, dobrodziejstwo czy udreka?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem na pomysl wypożyczenia boxa dachowego do Astry.

10 dniowy koszt wypożyczenia box+belki to koszt rzedu 150-200zl.

Nigdy nie korzystałem wcześniej z boxa.

 

Praktyczne toto jest, czy niekoniecznie?

Upatrzony ma 480l, 50kg ładownosci i w przybliżeniu wymiary 2x0,8x0,4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyczepka nie wchodzi w gre, już wolalbym po dach samochod upchnąć niż przyczepke na wczasy ciagnac.

Klamoty można zostawić, nie wiem tylko co na to powie corka, jak przed zasnieciem nie przytuli ulubionego misia.

 

Chodzilo mi raczej o to ile faktycznie w takim boxie jest miejsca, jak dużo da się tam upchnąć i jak z dostępem do tego.

Rozumiem, ze dziwne pytania zadaje, bo ilość zależy od wielkości, a dostep zapewne od zamka itp., itd., ale jako ciemny w temacie próbuje rozwazyc mój pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to box fajny jest tylko musisz pamiętać, żeby tam włożyć tylko lekkie rzeczy

 

no nie wiem

ja wiozłem 4 lub 5 par nart z kijkami +para butów narciarskich + jakieś ubrania/koce, żeby te narty nie latały w środku...

 

generalnie - polecam

jeden raz można wypożyczyć, żeby zrozumeić, czy pasuje

dalej, lepiej kupić, nawet jakiś używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzilo mi raczej o to ile faktycznie w takim boxie jest miejsca, jak dużo da się tam upchnąć i jak z dostępem do tego.

Rozumiem, ze dziwne pytania zadaje, bo ilość zależy od wielkości, a dostep zapewne od zamka itp., itd., ale jako ciemny w temacie próbuje rozwazyc mój pomysl.

1.Tyle ile wewnętrznej przestrzeni

2.Sporo ( szczególnie łatwo ciuhy, śpiwory ,parawany itp) lecz nie wiecej jak 50 kg ( sprawdzić trzeba tez nośność belek bo się może okazać że  waga boxa i jego max wsadu przekracza nośność belek)

 

3.no kwestia jak jesteś wysoki TY i auto ( ja mam wysokie auto i stopki belek i przy wzroście 182 muszę skakac po progu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyczepka nie wchodzi w gre, już wolalbym po dach samochod upchnąć niż przyczepke na wczasy ciagnac.

Klamoty można zostawić, nie wiem tylko co na to powie corka, jak przed zasnieciem nie przytuli ulubionego misia.

 

Chodzilo mi raczej o to ile faktycznie w takim boxie jest miejsca, jak dużo da się tam upchnąć i jak z dostępem do tego.

Rozumiem, ze dziwne pytania zadaje, bo ilość zależy od wielkości, a dostep zapewne od zamka itp., itd., ale jako ciemny w temacie próbuje rozwazyc mój pomysl.

 

Box fajna sprawa, można upchać bardzo dużo pozostawiając wewnątrz w samochodzie względny porządek. 

 

W sumie powiększasz przestrzeń bagażową o 150-200%... innymi słowy, miejsca jest w pyte  ;)

 

Do Landa właśnie sobie montuję bagażnik wyprawowy aby się pozbyć z bagażnika auta przynajmniej połowy klamotów, których nie potrzebuję cały czas a muszę mieć i wiozę w przypadku awarii lub konieczności. 

 

Spalanie wzrasta, trochę bardziej szumi ale to bardzo dobre rozwiązanie. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl wypożyczenia boxa dachowego do Astry.

10 dniowy koszt wypożyczenia box+belki to koszt rzedu 150-200zl.

Nigdy nie korzystałem wcześniej z boxa.

 

Praktyczne toto jest, czy niekoniecznie?

Upatrzony ma 480l, 50kg ładownosci i w przybliżeniu wymiary 2x0,8x0,4m.

 

Udręka jak Ci Bozia wzrostu nie dała.

A tak to raczej bez problemu.

 

U mnie w zimie zmieściły się narty, dwie pary sanek i walizka. Ogólnie to boks jest dobry na rzeczy brudzące i mokre.

 

Latem lecą tam walizki jak jest potrzeba brania dużej ilości klamotów. Chociaż ostatnio pakujemy się już w bagażnik. Dzieci trochę podrosły i problemu zbyt dużej ilości bagażu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak człek krótki to mocuje się box z jednej strony dachu a nie na środku ;] 

 

Ja nie jestem zbyt krótki, a i tak wygodnie mi stanąć sobie na progu i przytrzymać belki żeby pogrzebać w "trumnie"

Zawsze montuję na boku. Po zamontowaniu na środku chyba bym musiał mieć ręce szympansa żeby wyjąć np kijek do nart z dna boxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udręka jak Ci Bozia wzrostu nie dała.

A tak to raczej bez problemu.

 

U mnie w zimie zmieściły się narty, dwie pary sanek i walizka. Ogólnie to boks jest dobry na rzeczy brudzące i mokre.

 

Latem lecą tam walizki jak jest potrzeba brania dużej ilości klamotów. Chociaż ostatnio pakujemy się już w bagażnik. Dzieci trochę podrosły i problemu zbyt dużej ilości bagażu nie ma.

 

186cm powinno styknac.

Po tekście zony, ze zabieramy dla malej hulajnogę, rower i spacerowke, to może jednak lepiej przyczepke, albo od razu jakiegoś LT-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak człek krótki to mocuje się box z jednej strony dachu a nie na środku ;] 

 

Jak masz SUVa to nawet to może nie pomóc.

 

Takie coś widziałem:

Tire-step-220x200.jpg

 

Szkoda tylko że chcą za to jakieś chore pieniądze.

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl wypożyczenia boxa dachowego do Astry.

10 dniowy koszt wypożyczenia box+belki to koszt rzedu 150-200zl.

Nigdy nie korzystałem wcześniej z boxa.

 

Praktyczne toto jest, czy niekoniecznie?

Upatrzony ma 480l, 50kg ładownosci i w przybliżeniu wymiary 2x0,8x0,4m.

Zależy jak będziesz z niego korzystał. Jak jedziesz, rozpakowujesz i za 10 dni powrót, to z dostępem nie widzę żadnych problemów. My raz jechaliśmy Lanosem 5 drzwi z 'trumną' na wakacje na Mazury/Morze/Kaszuby w 2 pary. Do boxa zapakowaliśmy wszelkie rzeczy techniczne (namioty, śpiwory, gumiaki, garnki, wędki, grilla, garnitury na wesele, itp), a w bagażniku reszta ciuchów. Bez tego nie byłoby szans zabrać się na raz, zresztą Lanos był tak dobity, że w drodze powrotnej zatarło się łożysko i mieliśmy niespodziewany postój u miłego mechanika i jego żony w okolicy miejscowości Różan w mazowieckim (gorące pozdrowienia za wybawienie z opresji, jeśli to czyta!). Nawet teraz myślałem do Astry zakupić wypożyczyć - komfort niesamowity, nie trzeba wybebeszać całego bagażnika, żeby wyjąć jedną pierdołe - w boxie wszystko jest pod ręką. A w kabinie pusto, że nawet psa można na wakacje zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kiedyś żone spakował do boxa. potem mówił, że fajnie sie jechało, bo miał spokój całą drogę  ;]

 

O to coś dla mnie. I jeszcze dobrze kluczyk w morzu zgubić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i producenci piszą, że prędkość max z boxem to 130km/h

 

Generalnie pewnie mają rację, mój wytrzymał przedział 180-200km/h, ale niezbyt to mądre było. :chory:

 

Ale to do 160km/h spokojnie da radę, u mnie szum powyżej 130 już dość słyszalny, pakuje się go mega niewygodnie, Galaxy MKIII + oryginalne belki i kurdupel nie jestem, ale nawet na progu jestem czasem krótki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z boxem nie jeździłem jeszcze, ale bardzo zniechęca mnie do tej opcji hałas. Mam dedykowane ori belki od P308 i jak zakładam żeby przewieźć rowery to różnica jest ogromna. Nie wiem czy chciałbym tak jechać 1000km autostradą na wakacje...

Edytowane przez Duny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z boxem nie jeździłem jeszcze, ale bardzo zniechęca mnie do tej opcji hałas. Mam dedykowane ori belki od P308 i jak zakładam żeby przewieźć rowery to różnica jest ogromna. Nie wiem czy chciałbym tak jechać 1000km autostradą na wakacje...

mam belki i mam boxa.

Generalnie cmax jest słabo wyciszony ale same belki gwiżdżą bardziej niż z boxem :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl wypożyczenia boxa dachowego do Astry.

10 dniowy koszt wypożyczenia box+belki to koszt rzedu 150-200zl.

Nigdy nie korzystałem wcześniej z boxa.

 

Praktyczne toto jest, czy niekoniecznie?

Upatrzony ma 480l, 50kg ładownosci i w przybliżeniu wymiary 2x0,8x0,4m.

 

miałem w laczku

 

fajna sprawa bo mozna sporo upchac ale...:

-powyzej 100tki zaczynał sie spory i uciazliwy szum

-trzeba uwazac przy wiekszym bocznym wietrze szczegolnie przy mijance z tirami bo potrafi dosc mocno "dmuchnc"

 

200zł za 10 dni??

zdecydowanie kupic swój jezeli sie na to decydujesz, ja swój kupiłem i sprzedałem za ok 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z boxem nie jeździłem jeszcze, ale bardzo zniechęca mnie do tej opcji hałas. Mam dedykowane ori belki od P308 i jak zakładam żeby przewieźć rowery to różnica jest ogromna. Nie wiem czy chciałbym tak jechać 1000km autostradą na wakacje...

min powodem sprzedazy u mnie był halas...

 

600km z boxem i cżłowieka szlag trafial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z boxem nie jeździłem jeszcze, ale bardzo zniechęca mnie do tej opcji hałas. Mam dedykowane ori belki od P308 i jak zakładam żeby przewieźć rowery to różnica jest ogromna. Nie wiem czy chciałbym tak jechać 1000km autostradą na wakacje...

 

Poziom hałasu jest mocno uzależniony od konfiguracji: kształt auta + model boxa + ustawienie boxa przód/tył + (czasem) kształt samych belek, czyli bagażnika bazowego.

Doświadczenia mam z konfiguracjami:

- Golf 6 + oryginalne belki VW + box Sportac 430 (występuje pod różnymi markami - Taurus Junior, na przykład) = hałas powyżej 100 juź dość spory, rosnący wraz z prędkością;

- Golf 6 + oryginalne belki VW + box Thule Excellence = hałas pojawiał się powyżej 120, jednak nie rósł znacznie wraz z prędkością, a jeździłem nawet ponad 170.

- Peugeot 308 SW + belki Thule (nie znam modelu, ale takie aluminiowe, spłaszczone) + box Thule Excellence = podobnie jak w Golfie

- Mazda 6 kombi (GJ) + belki Thule Wingbar Edge (jak na obrazku - stosunkowo nisko zawieszone nad dachem i bardzo płaskie) + box Thule Excellence = niezauważalny wzrost hałasu - to znaczy auto z i bez boxa hałasuje tak samo, przy takich samych prędkościach.

 

carracks_header_feb2016.jpg

 

Zatem z mojego skromnego doświadczenia wynika, że hałas jest sumą wielu elementów i da się dobrać elementy tak, aby nie tracić wiele z komfortu. Obecnie, a nadal jeżdżę Mazdą, gdy potrzebuję przewieźć więcej bagażu, to nie zastanawiam się ani chwili - pakuję na dach boxa i wio.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl wypożyczenia boxa dachowego do Astry.

10 dniowy koszt wypożyczenia box+belki to koszt rzedu 150-200zl.

Nigdy nie korzystałem wcześniej z boxa.

 

Praktyczne toto jest, czy niekoniecznie?

Upatrzony ma 480l, 50kg ładownosci i w przybliżeniu wymiary 2x0,8x0,4m.

 

wystarczy Ci w zupełności.

 

Ja kiedys kupiłem używanego interpacka 220x60x40 z belkami za 400 pln i szybko go nie sprzzedam.

 

Wszystkie ubrania w torbach i wózek spacerówka pojechały na dachu. do 130 km/h bez udręki (choć nieco głośniej). 

Przy dość szerokim dachu otwieranie na 2 strony nie jest konieczne bo box i tak jest węższy niż dach, wystarczy zamontować go bliżej tej strony, z której ma zamek.

 

Polecam, zawsze gdy masz obawy że nie zabierzesz się z całym dobytkiem w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz SUVa to nawet to może nie pomóc.

 

Takie coś widziałem:

Tire-step-220x200.jpg

 

Szkoda tylko że chcą za to jakieś chore pieniądze.

SUPER FAJNE BAJERA  :hehe:  -pewno trzeba do tego dokupic dodatkowy pokrowiec  ;l  - no bo moze się pobrudzić po użyciu...

Na poważnie to śmiesza mnie takie super dodatki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER FAJNE BAJERA  :hehe:  -pewno trzeba do tego dokupic dodatkowy pokrowiec  ;l  - no bo moze się pobrudzić po użyciu...

Na poważnie to śmiesza mnie takie super dodatki :facepalm:

 

Kup SUVa to pogadamy.  :skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyczepka nie wchodzi w gre, już wolalbym po dach samochod upchnąć niż przyczepke na wczasy ciagnac.

Pojechaliśmy raz Vanem w 7 osób na narty na Litwe. Kierownik zamiast kombinować, wrzucił wszystkie graty do przyczepki z plandeka i heja :ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chromowany diwajs traktuję jako jedyne wyjście ratunku, dla ludzi których przerasta wejście na próg albo przytarganie stołka z domu. No ale są klienci jest rynek...

Problem jest niestety, gdzie ten wihajster schować, jak bagażnik już pełny.. Chyba do boxa wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się przytarga skrzynkę na jabłka czy stołek przy pakowaniu koło domu to skąd wziąć coś pod nogi w miejscu docelowym. Zwłaszcza jak tym miejscem docelowym jest np. pięciogwiazdkowy hotel. Przeca nie będzie się pluszowego krzesła z pokoju przynosiło... No ale pewnie lokaj pomoże boxa rozpakować...  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pakowałem na dach skody octavii rowery - dwa swoje + trzeci kolegi- i po umieszczeniu tego trzeciego roweru okazało się, że będą sie stykały kierownicami- trasa dluga- to wpadliśmy na pomysł żeby to zabezpieczyć i unieruchomić kierownice - szmatką i tasmą klejacą - do tego kolega przyniósł rozkładaną drabinę malarską - bardzo fajnie udało się je  zabezpieczyc: owinąć szmatką i tasmą 

Zonk pojawił się po dotarciu na miejsce - - NIE BYŁO DRABINY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest niestety, gdzie ten wihajster schować, jak bagażnik już pełny.. Chyba do boxa wejdzie ;)

 

No właśnie plus tego jest taki, że składa się zupełnie na płasko i łatwiej to upchnąć niż "przytargany z domu stołek" jak to niektórzy mądrale tutaj wymyślają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się przytarga skrzynkę na jabłka czy stołek przy pakowaniu koło domu to skąd wziąć coś pod nogi w miejscu docelowym. Zwłaszcza jak tym miejscem docelowym jest np. pięciogwiazdkowy hotel. Przeca nie będzie się pluszowego krzesła z pokoju przynosiło... No ale pewnie lokaj pomoże boxa rozpakować...  8]

 

Albo jak tym miejscem nie jest hotel tylko stok narciarski albo początek trasy rowerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chromowany diwajs traktuję jako jedyne wyjście ratunku, dla ludzi których przerasta wejście na próg albo przytarganie stołka z domu. No ale są klienci jest rynek...

 

Wsadź trzy rowery na dach dużego SUVa stojąc na progu. Powodzenia.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że są takie dedykowane odchylano-opuszczane uchwyty na rowery na bagażniki dachowe dużych SUV ów......

 

Są. Ale już taniej wyjdzie taki stopień. No i do boxa się też przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wsadź trzy rowery na dach dużego SUVa stojąc na progu.

 

I co? Myślisz, że ten stopień pomoże Ci w załadowaniu rowerów na dach?

Wypada nieco wyżej niż połowa koła, jak masz "dużego SUVa" gdzie próg (wewnętrzny) jest niżej niż połowa koła, to ... to nie wiem po co Ci SUV ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź trzy rowery na dach dużego SUVa stojąc na progu. Powodzenia.  ;]

Dramatyzujesz , ostatnio musiałem dłużej pogmerać przy dachu MLa- bez problemu jest dostęp do wszystkiego stojąc na brzegu tylnej kanapy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pakowałem na dach skody octavii rowery - dwa swoje + trzeci kolegi- i po umieszczeniu tego trzeciego roweru okazało się, że będą sie stykały kierownicami- trasa dluga- to wpadliśmy na pomysł żeby to zabezpieczyć i unieruchomić kierownice - szmatką i tasmą klejacą - do tego kolega przyniósł rozkładaną drabinę malarską - bardzo fajnie udało się je  zabezpieczyc: owinąć szmatką i tasmą 

Zonk pojawił się po dotarciu na miejsce - - NIE BYŁO DRABINY!!

 

Z doświadczenia w transporcie z rowerami już wiem, że jak są więcej niż dwa to trzeba kombinować z mocowaniem.

Musisz już te rynny do przewożenia rowerów tak umieścić, żeby rowery jechały na przemian przodem/tyłem/przodem ;)

Kierownica z siodełkiem nie koliduje  ;]

 

U mnie jeżdżą trzy rowery, ale już kupuję czwartą rynnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.