Skocz do zawartości

Dobra osłona przeciwszronowa, w poszukiwaniu.


WacekGacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje cztery kółka niestety nie są wyposażone w ogrzewanie szyby przedniej.

W przeciągu ostatnich ok 12 lat mogłem przetestować kilka typów osłon przeciwszronowych na szybę.

Wszystkie obarczone były wadami na tyle poważnymi, że dysklasyfikowało do dłuższego użycia.

 

Np. te grube srebrzyste folie na przykleszczenie między drzwiami a słupkiem.

Woda dostawała się niemiłosiernie do środka, w czasie długich podróży następnie wszystkie szyby

intensywnie zachodziły mgłą bo w środku dużo wilgoci. Problem ustał jak zaprzestałem jej używać -

przetestowane przez całą ostanią zimę.

 

Inne wady tego lub innych typów foli ochronnych: uszy albo obszycie się rwią przy małej nieuwadze;

mocowania magnesowe jeżdżą po lakierze przy trochę silniejszym wiatrze; cienka folia ślabo zatrzymuje

promienie słonneczne; nakrycia z mocowaniem na linki w dłuższym czasie uszkadzają lakier i pracochłonne

założenie/ściągnięcie.

 

Czy ktoś znalazł rozwiązanie rozsądnie funkcjonujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak ta woda się dostawała do środka auta, przez zamknięte drzwi :hmm:

 

Normalnie. Taka mata jest dość gruba, uszczelka w zimie sztywna dość... przytrzaskujesz matę... i masz kanały po których woda spływa do wnętrza. Też to przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych osłonek , , jak zamarznie to odmrozić i nie pierdz..ic sie z żadnymi kondonami 

To też przerabiałem (dokł. mówiąc poprzedni właściciel) - wynik: szyba tak porysowana, że po zmierzchu w lampach czy światłąch sygn. na drodze świeci całą powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć o ogrzewaniu postojowym? 

 

Kiedyś serwisowałem klimę w swoim civicu i z ciekawości pytałem o cenę - jakiś dedykowny "kit" do mojego samochodu kosztował 2200PLN. Gdybym nie miał garażu podziemnego to bym się nawet chwili nie zastanawiał. Nawet teraz to rozważam, mimo że nie często parkuję pod chmurką.

Gdybym nie miał podgrzewanych foteli to pewnie miałbym też ogrzewanie tylko po to żeby wsiadać do ciepłego samochodu kiedy parkuję na zewnątrz.

 

Wszystkie te osłonki są g* warte - wrzucasz je później do bagażnika i walczysz z wilgocią wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku kupuję najtańszy w markecie odmrażacz do szyb i zawsze spisuje się super. Po cholerę bawić się w osłony jak można psiknąć sprejem i za 10 sekund szyba gotowa.

Tylko ze po użyciu odmrazacza masz całą szybę zaparowaną od środka ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też przerabiałem (dokł. mówiąc poprzedni właściciel) - wynik: szyba tak porysowana, że po zmierzchu w lampach czy światłąch sygn. na drodze świeci całą powierzchnią.

Bo skrobał po kurzu i syfie z jezdni. Ja w zimę przed wyłączeniem silnika myję szybę wycieraczkami, a rano skrobię tylko tam, gdzie one ścierają. Dzięki temu ściągasz tylko szron z jakimś szuwaksem bez piachu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z matami z materialu jak ponizsze ?

http://allegro.pl/oslona-antyszronowa-przeciwszronowa-mata-na-szybe-i4837790528.html?reco_id=d8587090-8322-11e6-8340-56847afe9799&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/oslona-antyszronowa-przeciwszronowa-mata-na-szybe-i4837809835.html

W sensie czy tez powoduja przedostawanie sie wody do srodka.

Choc mogę sobie wyobrazic, że ta kwestia jest zalezna od marki, modelu, rocznika.

W jednym może w mniejszym stopniu,  w innym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz porównanie z matami innego rodzaju jeśli chodzi o ten sam pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie tych odmrażacze w sprayu jest związane z dużym nakładem pracy, trzeba trochę się napracować.

 

:no:

 

to zastosuj butelkę z gorącą wodą , poza grzaną szybą to chyba namniej pracochłonna metoda 

 

napracować to sie trzeba z tymi szmatami kładzionymi na szybę, - gdzie to potem trzymać po użyciu , jak wysuszyć itd  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz samochód, zakładasz, następnie deszcz, mżawka, odwilź itp, po tym niska temperatura, i d... zimna jeśli chcesz znów użyć wozidło.

Nylonowe "garaże" tak się właśnie zachowują.

Z kocem nie ma problemu. Nie przymarza. Tyle, że z mokrym nie ma co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz porównanie z matami innego rodzaju jeśli chodzi o ten sam pojazd?

nie, to jest pierwsza mata jaka kupiłem, zawsze psikałem odmrażaczem K2, ale i ten K2 ma swoje wady, jak ruszę autem to ta wilgoć po odmrażaczu zamarza na szybie

ps.

ten materiał nie przyjmuje wody

Edytowane przez waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego http://allegro.pl/mata-oslona-antyszronowa-na-szybe-pokrowiec-155x88-i6462881628.html

http://allegro.pl/oslona-antyszronowa-mata-zimowa-na-szybe-z-uszami-i5777155723.html jest bardzo cienka i nie zdarzyło się żeby przymarzła do szyby

Edytowane przez jarosz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem takiej grubej posrebrzanej.

Ale nie przytrzaskiwałem drzwiami. Ona miała po obu stronach gumkę z haczykami (plastik). I można było zaczepić o dolny rant drzwi. Ze 2 razy mi tylko spadło.

Ogólnie to super sprawa. Bardzo sobie chwaliłem.

Odmrażacze w płynie są dobre na szron a nie na warstwę lodu, która ma kilka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też używam takiej, Nawet gratis dodawali kondoniki na wycieraczki.

Nie nasiąka. Wystarczy strzepnąć ze śniegu/szronu i schować do bagażnika.

 

Ogrzewaną przednią szybę mam, ale pole grzejne jest węższe od zasięgu wycieraczek, więc taka mata się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod domem na noc używam takiej srebrno-piankowej maty. Nic nie przecieka, mata nie nasiąka, wystarczy wstrząsnąć i wrzucić do bagażnika. W sezonie kosztuje w markecie jakieś 10zł więc w razie jakby się nie sprawdziła to nie szkoda.

Dla mnie wynalazek ok.

 

Wożę też odmrażacz ale rzadko używam. Czasem na boczne przednie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dorobić odpalanie silnika z pilota? Przed wyjazdem odpalasz zdalnie silnik, wcześniej trzeba ustawić ogrzewanie i nadmuch na szybę, i kiedy pijesz w domu kawę, samochód się nagrzeje, rozmrozi i przychodzisz na gotowe. Dodatkowa zaleta to ten sam sposób z klimatyzacją latem.

Wysłane z mojego Lenovo S660 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja http://www.motochemi...erka-p-392.htmldodatkowochronią boczne szyby + magnesy, żeby nie spadała.

 

Taką również używałem. Troszkę większy wiatr gra tymi magnesikami po lakierze w szachy.

Ponadto, składując na boku (podczas kiedy używasz pojazd) jest ryzyko że magnesy ściągną drobne/drobniutkie opiłiki

metalowe i coś takiego zakładasz później na lakier :no:

 

 

 

A może dorobić odpalanie silnika z pilota? Przed wyjazdem odpalasz zdalnie silnik, wcześniej trzeba ustawić ogrzewanie i nadmuch na szybę, i kiedy pijesz w domu kawę, samochód się nagrzeje, rozmrozi i przychodzisz na gotowe. Dodatkowa zaleta to ten sam sposób z klimatyzacją latem.

 

:no: :no:     Niech kataklizmy naturalne zawitają do nas.

Edytowane przez WacekGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@WacekGacek

 

straszne problemy masz z tymi matami ale z tego co piszesz to średnio chyba wiesz jak z tego korzystać.

Od lat w różnych autach z powodzeniem je stosuję, nic nie zacieka do środka nic nie rysuje szyby. Kładzie się ją na szybę, wycieraczkami dociskasz, drzwiami przytrzaskuje i po problemie. Maty najtańsze z ze sklepu na L i B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.