Skocz do zawartości

Nowe auto - gdzie największe rabaty? LONG


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Skoncz juz te swoje farmazony. Fiaty, zwłaszcza te nowe, juz tak nie odbiegają jakością od innych marek. Wyposazenie tez jest przyzwoite, a ty sie uczepiles tych fiatow jak rzep psiego ogona. Pojezdziles chwile focusem i niby on jest taki fantastyczny?

 

to nie są farmazony. Wsiądź do tego tipo. Przynajmniej w wersji sedan wykończenie i wykonanie tego auta jest bardzo budżetowe, zdecydowanie poniżej średniej w segmencie kompaktów. Dlatego wymiary to nie wszystko. Żeby to był prawdziwy kompakt, to musi być wykonany jak kompakt, prowadzić się jak kompakt, mieć wyposażenie jak inne kompakty. A tu tipo raczej odstaje. To takie tanie jeździdło udające kompakta. OK, jak komuś pasuje, to czemu nie, ale pełnowartościowy kompakt to raczej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, ktoś się ze mną zgodził na MK ;]

Tipo ns pewno nie jest złym produktem, wręcz przeciwnie, za te pieniądze nie ma sensownej konkurencji. Htch może mieć kamerę cofania, ale więcej bajerów brak.

A aktywny tempomat, autonomiczne hamowanie czy grzane zadki? Bajery czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj wymiary w środku ;)

Jak będzie więcej, to dowiedziesz swojej tezy - bo najwyraźniej wyciszenie nie te same... A jak będzie mniej miejsca, to j/w - jest mniej miejsca niż w kompakcie :D ;)

Tipo to kompakt. Prosty. Budżetowy. Ale kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie więcej, to dowiedziesz swojej tezy - bo najwyraźniej wyciszenie nie te same... A jak będzie mniej miejsca, to j/w - jest mniej miejsca niż w kompakcie :D ;)

Tipo to kompakt. Prosty. Budżetowy. Ale kompakt.

 

Gdzie tam, jest następcą Linei. A Linea to Punto z kufrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam, jest następcą Linei. A Linea to Punto z kufrem.

To jest ten trzeci rodzaj prawdy :phi: Sporo sedanów powstaje poprzez doczepienie kufra do hatchbacka i w związku z tym wyglądają mniej lub bardziej karykaturalnie. Natomiast Tipo było od początku projektowane jako sedan (born to be a sedan ;l ). Nawet płyta podłogowa jest zupełnie inna niż w punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są farmazony. Wsiądź do tego tipo. Przynajmniej w wersji sedan wykończenie i wykonanie tego auta jest bardzo budżetowe, zdecydowanie poniżej średniej w segmencie kompaktów. Dlatego wymiary to nie wszystko. Żeby to był prawdziwy kompakt, to musi być wykonany jak kompakt, prowadzić się jak kompakt, mieć wyposażenie jak inne kompakty. A tu tipo raczej odstaje. To takie tanie jeździdło udające kompakta. OK, jak komuś pasuje, to czemu nie, ale pełnowartościowy kompakt to raczej nie jest.

Tylko jak ktos tak jak ja chce auto co go zawiezie z A do B i glowy od halasu nie urwie przy 150 na autostradzie to ideal. Za 60k to kila daje bide wersje, Opel tez a tu 140KM i dobre wyposazenie. W IT fiat sprzedaje 500 na ebay. Mozesz kolor tylko wybrac i to jest dla mnie przyszlosc motoryzacji. Szkoda ale co zrobic. Ja lubie jak auto stoi juz wyprodukowane wybieram kolor i jade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wujekcybul, wyliczyłeś juz różnicę w cenie między Tipo, a Astra?

Opel Astra 75k 1.4125KM vs Tipo lounge 1.6AT za 61k zakladam, ze 1.4T 120KM bedzie drozszy wiec jakby nie patrzec 10k w kieszeni bo pewnie bedzie kosztowal kole 65-66k.

 

Ja rozumiem Astra to o niebo lepsze auto ale jak ktos jezdzi w kolo komina to po co doplacac 10k? Boje sie troche utraty wartosci tu moze zabolec i pewnie odzyska sie przy sprzedazy ta roznice w Astrze ale nie wiem, ciezko powiedziec.

 

Oczywista oczywistosc, ze jak bedzie drozszy to moga sobie tego fiata wsadzic w tunel we wloszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra 75k 1.4125KM vs Tipo lounge 1.6AT za 61k zakladam, ze 1.4T 120KM bedzie drozszy wiec jakby nie patrzec 10k w kieszeni bo pewnie bedzie kosztowal kole 65-66k.

Ja rozumiem Astra to o niebo lepsze auto ale jak ktos jezdzi w kolo komina to po co doplacac 10k? Boje sie troche utraty wartosci tu moze zabolec i pewnie odzyska sie przy sprzedazy ta roznice w Astrze ale nie wiem, ciezko powiedziec.

Oczywista oczywistosc, ze jak bedzie drozszy to moga sobie tego fiata wsadzic w tunel we wloszech.

Fiat dla wielu jest tylko fiatem

Powinien być za darmo bo przecież jest nic nie warty

Kojarzy się z seicento i Punto aaa i uno

Taką jest prawda i żaden nawet najlepszy i najnowszy nie będzie trzymał ceny.

Fiat jest dobry dla kogoś kto kupi w salonie i będzie jeździł 10 ... 15 ... 18 lat ...

Kupno w salonie i sprzedaż po 3 moze 5 latach niestety będzie oznaczało że strata będzie dużo większą niż przy innych "renomowanych" autach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyposażenie obu jest takie samo? Astra nie ma więcej bajerów w cenie? OnStar i inne rzeczy?

Na Tipo są słabe rabaty,a na astre całkiem spore, wiec różnica w cenie sie zaciera

Tylko, że większość tych bajerów to jest potrzebna jedynie w folderach reklamowych... Po co mi ten OnStar?

To nie ten segment aut, liczy się głównie ceba.

Na Astrę w niższych wersjach wcale nie na super rabatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ktos tak jak ja chce auto co go zawiezie z A do B i glowy od halasu nie urwie przy 150 na autostradzie to ideal. Za 60k to kila daje bide wersje, Opel tez a tu 140KM i dobre wyposazenie. W IT fiat sprzedaje 500 na ebay. Mozesz kolor tylko wybrac i to jest dla mnie przyszlosc motoryzacji. Szkoda ale co zrobic. Ja lubie jak auto stoi juz wyprodukowane wybieram kolor i jade. 

 

ależ oczywiście masz rację. Tipo jest idealnym samochodem dla kogoś, kto potrzebuje po prostu jeździć, a panda jest dla niego za mała. Ja to rozumiem. Po prostu jestem zdania, że warto mieć świadomość co się kupuje. Strasznie mnie śmieszą ludzie, którzy kupią sobie jakieś najzwyklejsze tanie jeździdło, a potem uważają że co to oni nie mają. Ja mam np. Kiję Rio: taki zwykły, nudny, tani, plastikowy miejski dupowóz. Ale nie wmawiam sobie, że to jakieś super auto. Za to raz (i więcej tego nie zrobię) wszedłem na jakieś forum o tym modelu i poczytałem różne wątki. Kurde, niektórym to się wydaje, że normalnie jakieś limuzyny sobie pokupowali i w ogóle jaki to jest cudowny samochód ;l

Podobnie widzę to Tipo: sedan, więc limuzyna, w ogóle super kompakt. ;]  A prawda jest taka, że to taka Panda wielkości kompakta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili fiaty maja podobna utratę wartości jak inne modele danej klasy więc nie przesadzajmy z demonizowaniem utraty wartości- sprzedając 5 letnie bravo za 32 tyś kupiłbym w podobnej kasie golfa czy toyotę.

Postaw obok golfa toyota i Fiata w tym samym wyposażeniu i tej samej cenie ... weź 100 Polaków i który będzie miał lepsze wzięcie ... 80% ludzi wybierze golfa i toyota niż Fiata... nawet mimo to iż fiat byłby o rok młodszy

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw obok golfa toyota i Fiata w tym samym wyposażeniu i tej samej cenie ... weź 100 Polaków i który będzie miał lepsze wzięcie ... 80% ludzi wybierze golfa i toyota niż Fiata... nawet mimo to iż fiat byłby o rok młodszy

;)

Co chcesz tym przykładem pokazać? Ze Polacy to głupki i nie znają się na rzeczach, a wybierają tylko to co, zachwalają gazety z niemieckim kapitałem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większość tych bajerów to jest potrzebna jedynie w folderach reklamowych... Po co mi ten OnStar?

To nie ten segment aut, liczy się głównie ceba.

Na Astrę w niższych wersjach wcale nie na super rabatów...

Jakoś tego nie widać po danych pokazujących w jakich wersjach sprzedają się dane modele? Jeżeli liczy się głównie cena to się kupuje fiata, dacie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili fiaty maja podobna utratę wartości jak inne modele danej klasy więc nie przesadzajmy z demonizowaniem utraty wartości- sprzedając 5 letnie bravo za 32 tyś kupiłbym w podobnej kasie golfa czy toyotę.

Pewnie takiego golfa po dziadku z niemiec, który płakał jak sprzedawał ;]

Podobnie dużo na wartości tracą fordy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw obok golfa toyota i Fiata w tym samym wyposażeniu i tej samej cenie ... weź 100 Polaków i który będzie miał lepsze wzięcie ... 80% ludzi wybierze golfa i toyota niż Fiata... nawet mimo to iż fiat byłby o rok młodszy

;)

Bo właśnie te 80% kupi auto dla sąsiada a nie dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie te 80% kupi auto dla sąsiada a nie dla siebie

Być może

Miałem różne samochody

Większość to Renault i fiat

Najmniej dobrze oceniam nissana ...

Teraz jest kura od dwóch tygodni i auto jest bez zarzutu ... zobaczymy po 2 latach jak będę sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska rzeczywistość... tylko tyle

Nazywaj to jak chcesz

Czyli większość ludzi na świecie to debile, którzy kupując dana rzecz oceniają jej jakość, przydatność, praktyczność, itd. Cena zawsze ma znaczenie i każdy za daną cenę chce uzyskać jak najlepszy produkt, a twierdzenia i osady, które przedstawiasz są delikatnie mówiąc dziwne. Zrozumiałym jest, że nas Polaków ograniczają zarobki, no ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego nie widać po danych pokazujących w jakich wersjach sprzedają się dane modele? Jeżeli liczy się głównie cena to się kupuje fiata, dacie, itd.

 

Wiekszosc aut w PL kupuja firmy i floty...

Sprzedaz prywatna to chyba mnie niz 30% i tam juz glownie liczy sie cena :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc aut w PL kupuja firmy i floty...

Sprzedaz prywatna to chyba mnie niz 30% i tam juz glownie liczy sie cena :ok:

Owszem, tyle, że spora część firm to jednoosobowe dział gosp. W wypadku głupiego golfa najbardziej popularna wersja to 1.4 tsi highline, a w wypadku wielu konkurentów jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli większość ludzi na świecie to debile, którzy kupując dana rzecz oceniają jej jakość, przydatność, praktyczność, itd. Cena zawsze ma znaczenie i każdy za daną cenę chce uzyskać jak najlepszy produkt, a twierdzenia i osady, które przedstawiasz są delikatnie mówiąc dziwne. Zrozumiałym jest, że nas Polaków ograniczają zarobki, no ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości.

Po raz kolejny wkładasz mi w usta słowa których nie powiedziałem

To jest tak ze na koncert Justina bibera przyjdą miliony a na koncert kulki przyjdzie kilkaset osób

Co kto lubi ... i jednocześnie i drugie muzyka

Każda znajdzie amatora ... czy będzie to idiota duren itp to już kwestia oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tyle, że spora część firm to jednoosobowe dział gosp. W wypadku głupiego golfa najbardziej popularna wersja to 1.4 tsi highline, a w wypadku wielu konkurentów jest podobnie

 

Zgoda, ale kupujac auto na DG jednak placisz relatywnie sporo mniej niz prywatnie, wiec mozna kupic wiecej za mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie ☺. Daj znać jak zaczniesz dochodzić do podobnych wniosków ☺

Oby nigdy! Raczej nie mam problemów z tym czym jeździ sąsiad, czy też znajomy. Znam jednak ludzi, którzy kupują auta na kredyt na które ich nie stać - później mało nimi jeżdżą, oszczędzają na AC, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wkładasz mi w usta słowa których nie powiedziałem

To jest tak ze na koncert Justina bibera przyjdą miliony a na koncert kulki przyjdzie kilkaset osób

Co kto lubi ... i jednocześnie i drugie muzyka

Każda znajdzie amatora ... czy będzie to idiota duren itp to już kwestia oceny

Jeżeli źle zrozumiałem Twoje intencje, to wybacz.

Muzyka jest zupełnie czymś innym, ponieważ tutaj decyduje głównie sam gust, a w wypadku aut masz wiele mierzalnych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źle zrozumiałem Twoje intencje, to wybacz.

Muzyka jest zupełnie czymś innym, ponieważ tutaj decyduje głównie sam gust, a w wypadku aut masz wiele mierzalnych parametrów.

Tak samo są kategorie którymi można zmierzyć...

Przy samochodzie masz też mierzone fizyka wskaźniki

Przy muzyce tez

Do tego są też opinie tłumu

Podejmując decyzję o zakupie bierzesz wszystko pod uwagę. I tyle.

Tak samo z tym czy pójdziesz na koncert tego czy innego artysty

I mając w perspektywie sprzedaż za rok dwa pięć... patrzysz też na to co inni mówią

To że w tą czy inna stronę też ma wpływ

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw obok golfa toyota i Fiata w tym samym wyposażeniu i tej samej cenie ... weź 100 Polaków i który będzie miał lepsze wzięcie ... 80% ludzi wybierze golfa i toyota niż Fiata... nawet mimo to iż fiat byłby o rok młodszy

;)

Do niedawna był Chevrolet - np. kompakt z tym samym wyposażeniem był tańszy o kilkanaście tysięcy od "markowych".

Niestety nie chcieli robić konkurencji Oplowi, wycofali Chevroleta z rynku.

Czy kupiłbym tańszego FIATa - kiedyś zraziłem się do marki i nie wiem czy zdecydowałbym się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób zamiast biednej Fabii w tsi kupi Tipo z prostym 1.4 95 km i podejrzewam, że wersja pop będzie najbardziej popularna.

Bravo jest lepiej wykonane niż Tipo.

 

jak sobie patrzę na ceny tipo w wersji HB, to w zasadzie kosztuje tyle, co dałem za Bravo prawie 9 lat temu. 1.4 T-Jet 120KM w wersji Easy kosztuje 60 tys. Dokładnie tyle dałem za Bravo. Wiadomo, że szczegóły wyposażenia będą się różnić, ale mniej więcej to jest porównywalna wersja. Biorąc pod uwagę, że te 60 tys. to dzisiaj realnie mniej niż te 9 lat temu, to trzeba przyjąć, że to auto jest tańsze od Bravo. Jest też tak jak piszesz, gorzej i taniej wykonane, więc w sumie kosztuje tyle ile powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będą dawali jakieś rabaty. Do tej bazowej ceny trzeba dodać jeszcze 2000 za lakier metalik. Z tego co widzę, to pastelowy jest tylko biały  ;]  no i dorzuciłbym czujnik parkowania z tyłu. Ewentualnie pakiet style pop. No i mamy już ponad 55000. No i właśnie wracamy do pytania jaki będzie rabat ;)  ;)  ;)  Bo jakimś miłośnikiem VW nie jestem ale widzę, że ok 56500 można wyrwać nowego golfa.  

 

 

 

 

uważam, że 49 za htb i 53400 za kombi fiata to o jakies 4 kzl za duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Htch może mieć kamerę cofania, ale więcej bajerów brak.

 

a po co mi te bajery? kamera? jak ktoś nie ma wyczucia tak małego auta, to niech idzie na autobus, albo na dodatkowe lekcje

ja w aucie wymagam klimy, wspomagania i elektrycznych szyb, a to jest w standardzie chyba juz we wszystkich współczesnych autach. reszta to zbędne rzeczy na które szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw obok golfa toyota i Fiata w tym samym wyposażeniu i tej samej cenie ... weź 100 Polaków i który będzie miał lepsze wzięcie ... 80% ludzi wybierze golfa i toyota niż Fiata... nawet mimo to iż fiat byłby o rok młodszy

;)

Zrob to w UK,Niemczech czy Austrii.Myslisz ze wyniki beda inne :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będą dawali jakieś rabaty. Do tej bazowej ceny trzeba dodać jeszcze 2000 za lakier metalik. Z tego co widzę, to pastelowy jest tylko biały ;] no i dorzuciłbym czujnik parkowania z tyłu. Ewentualnie pakiet style pop. No i mamy już ponad 55000. No i właśnie wracamy do pytania jaki będzie rabat ;););) Bo jakimś miłośnikiem VW nie jestem ale widzę, że ok 56500 można wyrwać nowego golfa.

Ale ten Golf to jest z wyprzedaży rocznika i pewnie 1,2 85 km ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a po co mi te bajery? kamera? jak ktoś nie ma wyczucia tak małego auta, to niech idzie na autobus, albo na dodatkowe lekcje

 

Kamera się przydaje żeby zobaczyć coś, czego się z miejsca kierowcy nie da poczuć. Sam byłem sceptykiem ale się przekonałem. Chociaż uważam że sama kamera to nie jest idealnie bo czujnik z sygnałem akustycznym też by się przydał.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.