Skocz do zawartości

Nowe auto - gdzie największe rabaty? LONG


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak nie ma druta, to co jest do serwisowania? Wymienisz filtry gazu i już.

Problemów z rozjeżdżającą się mapą, nie paleniem na benzynie, z emulatorami i co tam jeszcze jest nie będzie - bo taka niedruciana instalacja działa trochę inaczej.

Niby nic, ale w Oplu serwisowalem LPG w Lacetti, faktura normalnie ok 400 brutto (tylko filtry i podłączenie), co druga pod 500 (dodatkowo wymiana 2 bezpieczników po 1zl szt).

Za serwis Staga płacę 100zl u partnera AC lub 120 w salonie firmowym.

Nie do końca ufam w fachowość ASO jeśli chodzi o LPG, jeszli dałoby sie utrzymać jakos gwarancje na auto to o niebo wolałbym dołożyć instalke u mego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma druta, to co jest do serwisowania? Wymienisz filtry gazu i już. 

 

Problemów z rozjeżdżającą się mapą, nie paleniem na benzynie, z emulatorami i co tam jeszcze jest nie będzie - bo taka niedruciana instalacja działa trochę inaczej.

 

Co wy z ta druciarnią macie? Widziałeś kiedyś dokładaną instalację Lpg? Jeździłeś autem z taką instalacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując etap pierwszy, zostały dwa auta.

 

1. Opel Astra sedan 1.4 turbo 140KM LPG - cena 60-64 kpln, minus pierwszy taki że jak jest klima automatyczna to nie ma podgrzewanych siedzeń, a jak jest wszystko razem to kosztuje 85 kpln. Znalazłem jeszcze jedną na całą Polskę, właśnie mailowo negocjuję, bo chcą za nią 66,5 kpln. 

Minus drugi - sedan

Minus trzeci najważniejszy - manual

 

2. Fiat Tipo Station Wagon 1.6 110 KM - cena prawdopodobnie Tipo sedan plus 7000, więc powinno wystarczyć 65 kpln na wersję z gazem, klimą auto, podgrzewanymi fotelami i tempomatem a co najważniejsze - automatyczną skrzynią. 

Minusy - oczekiwanie do marca 

Minus drugi - 65 kpln za Fiata??? :)

Minus trzeci - póki co gdybanie, bo cennika nadal nie ma, powinien być 15 listopada. Jest też info, że będzie nieco lepiej wyposażony w podstawie. 

 

Póki co upłynniam BMW oraz Mitsubishi i czekam na cennik Fiata.

 

W obu mogę przedłużyć gwarancję, Opel 2249 PLN do 5 lat, Fiat 1749 PLN do 5 lat. Gdyby nie manual w Oplu, pewnie już bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra IV sedan jest z tyłu bardzo ciasna... weź dziecko w foteliku zapakuj do tyłu i sprawdź.

Rozważ Astrę V w kombi, pomykam taką 1.4 125 prawie od 40 000 km i powiem Ci, że fajne auto..., jestem mega zadowolony. Enojoy + pakiet biznes - nic więcej nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując etap pierwszy, zostały dwa auta.

1. Opel Astra sedan 1.4 turbo 140KM LPG - cena 60-64 kpln, minus pierwszy taki że jak jest klima automatyczna to nie ma podgrzewanych siedzeń, a jak jest wszystko razem to kosztuje 85 kpln. Znalazłem jeszcze jedną na całą Polskę, właśnie mailowo negocjuję, bo chcą za nią 66,5 kpln.

Minus drugi - sedan

Minus trzeci najważniejszy - manual

2. Fiat Tipo Station Wagon 1.6 110 KM - cena prawdopodobnie Tipo sedan plus 7000, więc powinno wystarczyć 65 kpln na wersję z gazem, klimą auto, podgrzewanymi fotelami i tempomatem a co najważniejsze - automatyczną skrzynią.

Minusy - oczekiwanie do marca

Minus drugi - 65 kpln za Fiata??? :)

Minus trzeci - póki co gdybanie, bo cennika nadal nie ma, powinien być 15 listopada. Jest też info, że będzie nieco lepiej wyposażony w podstawie.

Póki co upłynniam BMW oraz Mitsubishi i czekam na cennik Fiata.

W obu mogę przedłużyć gwarancję, Opel 2249 PLN do 5 lat, Fiat 1749 PLN do 5 lat. Gdyby nie manual w Oplu, pewnie już bym go kupił.

Jaki % km jedzisz sam a jaki z rodziną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan porażka, manual porażka, reszta git.

No Fiat jak w mordę strzelił :)

Jak większość kkm robi sam to bralbym opla (dynamiczny silnik jest jego duzym atutem)

Jak wiekszosc z rodzina to silnik moze zejsc na drugi plan ważniejsza jest przestrzeń bagazowa

Ja stojac przed tym wyborem bralbym fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki % km jedzisz sam a jaki z rodziną?

 

Codziennie wożę dziecko w foteliku, co weekend wyjazdy rodzinne. Raz bliższe, raz dalsze, ale co weekend gdzieś jedziemy, dlatego tak dążę do kombi, bo jednak wygodniej mi do kombiaka wrzucić rowerek bez rozkręcania, ot tak, na stojąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie wożę dziecko w foteliku, co weekend wyjazdy rodzinne. Raz bliższe, raz dalsze, ale co weekend gdzieś jedziemy, dlatego tak dążę do kombi, bo jednak wygodniej mi do kombiaka wrzucić rowerek bez rozkręcania, ot tak, na stojąco.

W takim wypadku fiat lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość kkm robi sam to bralbym opla (dynamiczny silnik jest jego duzym atutem)

Jak wiekszosc z rodzina to silnik moze zejsc na drugi plan ważniejsza jest przestrzeń bagazowa

Ja stojac przed tym wyborem bralbym fiata

 

Ten silnik na początku mnie przekonywał, ale... jest bardzo duże ale:

 

Opel - 10.9s 0-100 km/h

Fiat - 11.2s 0-100 km/h, przy czym we Fiacie jest 30KM mniej i automat.. jednak masa swoje robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku fiat lepszy

 

Czekam na cennik. Jak się zmieszczę w cenie Opla z Fiatem kombi, z automatem, gazem, automatyczną klimą, tempomatem i podgrzewanymi fotelami, to biorę. Żadna inna marka mi tego nie da za 65 kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, Insignia nawet z 220 konnym silnikiem nie jedzie, to badzo ciężki samochód, spalanie i przyspieszenie sa koszmarne :(

Jak bym sie przesiadl z prosiaka to tez bym narzekal. Ale generalnie poprawne i fajne auto. A jak kokega chce autostradami latac to czadami nawet masa wieksza jest na plus...

No i byłem, jeździłem, rozmawiałemakiet, cena ok 61 brutto, przebiegi 6-9 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka praktycznych porad uzupełniających do tego co tu można wyczytać:

- auto najlepiej kupować pod koniec kwartału, jak salonom brakuje do planu (o ile brakuje ;] )

- rozesłać ofertę do salonów w małych miejscowościach ;]

- poszukać na forum waszego modelu, może jest ktoś kto pracuje w salonie i robi pożytek z bycia na forum (z reguły tak jest)

- zaprzyjaźnić sie ze sprzedawcą, tylko wyszukajcie takiego, który widać że jest ogarnięty nie nowy przestraszony - jak nie to zmienić sprzedawcę ;] Jak będzie normalny i nie będziecie zaracać mu dupy po godzinie, tylko 2-3 krótkie spotkania w celu zdobycia zaufania to jesteście na dobrej drodze u ogarniętego...

Nie będę pisał wprost - słowo KLUCZ - sprzedawca musi wiedzieć, że nie zrobi Wam super ceny za nic ;] W końcu on też pracuje żeby mieć co do garnka włożyć jak my wszyscy ;]:ok: Danego słowa należy dotrzymać a może nawet i bonusy dostaniecie w postaci zniżek na serwis ;]

Grunt to inteligencja w rozmowie, zaufanie i ogólne poszanowanie dwóch stron ;]

2-3 spotkania? U ogarnietego to wystarczy jedno: po odbior auta :-)))

Skąd wiesz że nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra IV sedan jest z tyłu bardzo ciasna... weź dziecko w foteliku zapakuj do tyłu i sprawdź.

Rozważ Astrę V w kombi, pomykam taką 1.4 125 prawie od 40 000 km i powiem Ci, że fajne auto..., jestem mega zadowolony. Enojoy + pakiet biznes - nic więcej nie potrzeba

 

Przed zakupem Astry IV sedan przymierzałem dzieciaki, dwa foteliki z tyłu, plus awaryjnie żona na środkowym fotelu jakby trzeba było zabrać ze sobą piątą osobę. Żona powiedziała, że w Qashqaiu ciaśniej z tyłu, w Astrze podobnie szeroko jak w Lagunie 2 kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem Astry IV sedan przymierzałem dzieciaki, dwa foteliki z tyłu, plus awaryjnie żona na środkowym fotelu jakby trzeba było zabrać ze sobą piątą osobę. Żona powiedziała, że w Qashqaiu ciaśniej z tyłu, w Astrze podobnie szeroko jak w Lagunie 2 kombi.

 

;)

Widzę, że kolega wszystko za mnie sprawdził:) Też miałem dzieciaka przymierzać, ale widzę że już nie trzeba. Teraz tylko małżonkę muszę przymierzyć, czy dosięgnie do pedałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Widzę, że kolega wszystko za mnie sprawdził :) Też miałem dzieciaka przymierzać, ale widzę że już nie trzeba. Teraz tylko małżonkę muszę przymierzyć, czy dosięgnie do pedałów...

Ty sie lepiej upewnij ze bedzie 1.6 auto w kombi. Na innych rynkach nie ma jakos ciezko mi uwierzyc, ze w PL bedzie. Tam automat jest tylko w dieselu i w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie lepiej upewnij ze bedzie 1.6 auto w kombi. Na innych rynkach nie ma jakos ciezko mi uwierzyc, ze w PL bedzie. Tam automat jest tylko w dieselu i w sedanie.

 

Chłopie, ale już Ci pisałem dwa razy, że od dwóch tygodni wisi oficjalne info na polskiej stronie Fiata o wszystkich konfiguracjach silnikowych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie lepiej upewnij ze bedzie 1.6 auto w kombi. Na innych rynkach nie ma jakos ciezko mi uwierzyc, ze w PL bedzie. Tam automat jest tylko w dieselu i w sedanie.

 

proszę :)

 

post-130229-0-02060500-1479111822_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik na początku mnie przekonywał, ale... jest bardzo duże ale:

 

Opel - 10.9s 0-100 km/h

Fiat - 11.2s 0-100 km/h, przy czym we Fiacie jest 30KM mniej i automat.. jednak masa swoje robi

 

Jakby tak ktoś jeszcze potrafił znaleźć przyspieszenia 80-120 albo coś w tym przedziale, byłoby super, bo sam nic nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do 1.4 i 1.6 można dołożyć w Salonie.

 

No to git, jeśli gwarancja utrzymana.

 


W Tjet - tak samo jak w przypadku Giuletty i Mito jest instalacja zakładana w fabryce

 

To już całkiem malina, tylko ten manual...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, jeśli gwarancja utrzymana.

 

 

 

 

To już całkiem malina, tylko ten manual...

 

No i właśnie pojawił się zgrzyt, na profil Facebookowy Fiata ktoś wrzucił oficjalną odpowiedź od FAP dotyczącą co prawda Fiata 500X, ale w tej samej sprawie - dokładanego gazu. 

Raz, że gwarancja jest tylko od operatora gazu, dwa, tylko na terenie RP, trzy - jeśli Fiat udowodni zły wpływ instalacji na silnik i przez to awarię to nie uznają gwarancji.

 

Czyli pozostaje mi sedan manual :facepalm:

 

Ktoś coś jeszcze? Jakieś objawienie w ostatniej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pojawił się zgrzyt, na profil Facebookowy Fiata ktoś wrzucił oficjalną odpowiedź od FAP dotyczącą co prawda Fiata 500X, ale w tej samej sprawie - dokładanego gazu. 

Raz, że gwarancja jest tylko od operatora gazu, dwa, tylko na terenie RP, trzy - jeśli Fiat udowodni zły wpływ instalacji na silnik i przez to awarię to nie uznają gwarancji.

 

Czyli pozostaje mi sedan manual :facepalm:

 

Ktoś coś jeszcze? Jakieś objawienie w ostatniej chwili?

 

Tak było i kiedyś AFAIR. Przy instalowaniu lpg w salonie, powiedziano mi, że gwarancja jest na terytorium RP z racji gazu. Jak to w Fiacie musiałem z niej korzystać kilka razy, ale nie było problemu a naprawiałem w różnych ASO w pl. Pamiętam też, że głupio mnie straszyli np, że nie mogę zmieniać na olej inny niż Selenia bo mi gwarancję zabiorą ;], ale to była wypowiedź jednego z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pojawił się zgrzyt, na profil Facebookowy Fiata ktoś wrzucił oficjalną odpowiedź od FAP dotyczącą co prawda Fiata 500X, ale w tej samej sprawie - dokładanego gazu. 

Raz, że gwarancja jest tylko od operatora gazu, dwa, tylko na terenie RP, trzy - jeśli Fiat udowodni zły wpływ instalacji na silnik i przez to awarię to nie uznają gwarancji.

 

Czyli pozostaje mi sedan manual :facepalm:

 

Ktoś coś jeszcze? Jakieś objawienie w ostatniej chwili?

 

Wracamy do Fabii  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do Fabii  :phi:

 

Nie, dzięki. Kumpel zamówił Fabię dwa miesiące temu i do dzisiaj nie dostał nawet potwierdzenia że auto trafiło do produkcji...

no i brak LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Widzę, że kolega wszystko za mnie sprawdził:) Też miałem dzieciaka przymierzać, ale widzę że już nie trzeba. Teraz tylko małżonkę muszę przymierzyć, czy dosięgnie do pedałów...

Moja ma 160 cm a ona bedzie glowie za kiera Astry. Spokojnie zajmuje pozycje za kierownica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczny guzik, ......Szkoda, ze w przypadku innych marek jest zwykla druciarnia.

 

ale bzdury wypisujesz. poczytaj sobie na forum lpg, choćby o skodzie. tam dokładnie mają krok po kroku pięknie rozpisane, co gdzie przeciąć, gdzie przykręcić... nie ma kompletnie najmniejszego druciarstwa. druciarstwo to bywa, ale u miecia w stodole

co do guzika..... po co Ci on? u mnie jest i go nigdy przez tyle lat nie użyłem. przecież przełączenie na gaz następuje z automatu. jak gazu braknie, to na benzynę również. on tak naprawde jest niepotrzebny. wskażnik ilości gazu obserwowałem przez kilka pierwszych tankowań. teraz wogóle mi niepotrzebny, bo wiem na ile realnie mi starcza gazu i tego sie trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 160 cm a ona bedzie glowie za kiera Astry. Spokojnie zajmuje pozycje za kierownica.

 

Moja ma 150cm i w sporej części aut nie dosięga do pedałów. 

 

Z ciekawostek - do Astry F nie dosięgała, BMW E39 bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 150cm i w sporej części aut nie dosięga do pedałów. 

 

Z ciekawostek - do Astry F nie dosięgała, BMW E39 bez problemu.

eeee to jak taka duża to spoko;), jej by nawet mazda 121 w sedanie wystarczyła;) i spokojnie za żoną bym usidał ja;), nawet w foteliku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee to jak taka duża to spoko;), jej by nawet mazda 121 w sedanie wystarczyła;) i spokojnie za żoną bym usidał ja;), nawet w foteliku;)

 

ale tu nie problem w tym co jej wystarczy, tylko czy dosięgnie do pedałów... żona jak i ja, lubi duże auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pojawił się zgrzyt, na profil Facebookowy Fiata ktoś wrzucił oficjalną odpowiedź od FAP dotyczącą co prawda Fiata 500X, ale w tej samej sprawie - dokładanego gazu.

Raz, że gwarancja jest tylko od operatora gazu, dwa, tylko na terenie RP, trzy - jeśli Fiat udowodni zły wpływ instalacji na silnik i przez to awarię to nie uznają gwarancji.

Czyli pozostaje mi sedan manual :facepalm:

Ktoś coś jeszcze? Jakieś objawienie w ostatniej chwili?

Czyli masz do wydania ok 70 tys zl i chcesz kupić auto,które nie sonia podstawowych Twoich założeń, a kupujesz tak naprawdę tylko zw względu na cenę i silnik z lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz do wydania ok 70 tys zl i chcesz kupić auto,które nie sonia podstawowych Twoich założeń, a kupujesz tak naprawdę tylko zw względu na cenę i silnik z lpg?

 

tak dokładnie jest jak podsumowałeś...

 

Nie ma w tej cenie samochodu, który spełniałby moje założenia...

 

z założeń będę miał automatyczną klimę, tempomat, podgrzewane siedzenia, gaz w cenie

z minusów - sedan, manual

 

Chyba, że zaufam Fiatowi w dokładaną instalację LPG, ale nadal nie ma cen na kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jest jak podsumowałeś...

 

Nie ma w tej cenie samochodu, który spełniałby moje założenia...

 

z założeń będę miał automatyczną klimę, tempomat, podgrzewane siedzenia, gaz w cenie

z minusów - sedan, manual

 

Chyba, że zaufam Fiatowi w dokładaną instalację LPG, ale nadal nie ma cen na kombi

 

nie bierz bez AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak ktoś jeszcze potrafił znaleźć przyspieszenia 80-120 albo coś w tym przedziale, byłoby super, bo sam nic nie trafiłem.

na niemieckiej stronie opla bylo jak kupowalem astre V

zerknij na opel.de i pobierz pdf

bylo tam opisane na 4 i 5 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz bez AT

 

no to co mam kupić? Z AT i dobrym spalaniem? zostaje Fiat z niepewną gwarancją...

Rocznych aut z przedłużoną gwarancją praktycznie nikt nie sprzedaje, demówek AT brak... moje maksimum to 70kpln, co ja mogę kupić? 

Megane 1.2 130KM, ale ile to będzie żarło przy 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 7-8 litrow wezmie przy przelotowej 140km/h.

 

Sąsiadowi bliźniaczy silnik 1.4TCe w Megane pali średnio!! 9,5 litra, przy przelotowej 140 - 9,5 litra, przy delikatnej trasie 8,5

 

Nie ma nic na rynku ciekawego do 70 kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat jest o klasę gorszym samochodem niż Astra pod względem jakości.

Czegoś z francuzów nie ma? C4 Picasso? Pug 3008/308?

 

też tak myślałem, ale w środku wygląda nieźle, a przy normalnej jeździe jest ciszej - Fiat jest o wiele lepiej wyciszony od Astry...

 

oba francuzy mają w środku praktycznie same tablety, patrzeć się nie da, a i cena za normalny silnik od 80kpln

 

jedyne co mnie zastanowiło to cena Avensisa, w wyprzedaży rocznika jest za 72 kpln brutto - wersja golas, ale auto porządne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadowi bliźniaczy silnik 1.4TCe w Megane pali średnio!! 9,5 litra, przy przelotowej 140 - 9,5 litra, przy delikatnej trasie 8,5

 

1,4Tce tokompletnie inny silnik, ktory ma niewiele wspolnego z 1.2Tce poza nazwa.

Tam siedzi jeszcze wtrysk posredni i faktycznie spolo pali.

9,5 przy 140km/h to pali moje 2.0 z mega krotka skrzynia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by było dużo mniej. Moje doświadczenia z 1,2 THP z EAT 6 w nadwoziu 308 kombi to np. średnie spalanie 8,9 l/100km z trasy 1187 km z prędkością średnią 109 km/h. Dodam, że podróż z jdną osobą na pokładzie i praktycznie bez bagażu  ;l

 

Choć przy średniej prędkości 120 km/h średnie mam już 10,7 l/100 km :facepalm:

 

1,4Tce tokompletnie inny silnik, ktory ma niewiele wspolnego z 1.2Tce poza nazwa.

Tam siedzi jeszcze wtrysk posredni i faktycznie spolo pali.

9,5 przy 140km/h to pali moje 2.0 z mega krotka skrzynia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by było dużo mniej. Moje doświadczenia z 1,2 THP z EAT 6 w nadwoziu 308 kombi to np. średnie spalanie 8,9 l/100km z trasy 1187 km z prędkością średnią 109 km/h. Dodam, że podróż z jdną osobą na pokładzie i praktycznie bez bagażu  ;l

 

Choć przy średniej prędkości 120 km/h średnie mam już 10,7 l/100 km :facepalm:

 

Solidnie , myslalem ze PureTech mniej spali  8]

Warszawa- Gdanska ze srednia ponad 130km/h daje powtarzalne 10-10,5/100 ;]

A obroty przy 140-150km/h sa na poziomie 4,5kRPM, wiec dosc wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi i ma cierpliwość to można pyrkać na tempomacie 105-110 km/h. Wtedy pali około 7l/100km. 

Natomiast przy prędkości rzędu 140-150 km/h swoje już spala. Niestety obroty są dość wysokie  :(

 

Solidnie , myslalem ze PureTech mniej spali  8]

Warszawa- Gdanska ze srednia ponad 130km/h daje powtarzalne 10-10,5/100 ;]

A obroty przy 140-150km/h sa na poziomie 4,5kRPM, wiec dosc wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.