Skocz do zawartości

Nowe auto - gdzie największe rabaty? LONG


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś lubi i ma cierpliwość to można pyrkać na tempomacie 105-110 km/h. Wtedy pali około 7l/100km. 

Natomiast przy prędkości rzędu 140-150 km/h swoje już spala. Niestety obroty są dość wysokie  :(

 

Ty masz wersje 110 czy 130?

Ten automat jest chyba 6 biegowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, ale w środku wygląda nieźle, a przy normalnej jeździe jest ciszej - Fiat jest o wiele lepiej wyciszony od Astry...

oba francuzy mają w środku praktycznie same tablety, patrzeć się nie da, a i cena za normalny silnik od 80kpln

jedyne co mnie zastanowiło to cena Avensisa, w wyprzedaży rocznika jest za 72 kpln brutto - wersja golas, ale auto porządne

Cos wiecej o tym avensis ? bo chyba brzmi najrasadniej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślałem o tym, ale przejażdżka mnie wyleczyła, to nie automat, to biedny czarny człowiek siedzący w obudowie skrzyni biegów i zmieniający je dopiero jak zaczniesz nogą kopać w tunel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik kibel bym przeżył, ale wnętrze kibel już nie... tabletem jeździć nie chcę

 

I tu się zgadzam, ale Opel robiąc z Astry Classica jakoś zawsze dobrze na tym wychodził - szkoda że brak innych wersji nadwoziowych. Ale coś za coś, niska cena, brak wyboru bo łatwiej produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam, ale Opel robiąc z Astry Classica jakoś zawsze dobrze na tym wychodził - szkoda że brak innych wersji nadwoziowych. Ale coś za coś, niska cena, brak wyboru bo łatwiej produkować.

 

tutaj się odnosiłem do Cactusa, Opel mi pasuje pod względem silnika, wyposażenia, wykonania wnętrze...

 

tyle że sedan i manual, no trudno... nie widzę innej alternatywy, szkoda, bo Ford ma świetne finansowanie ale znowuż brak rozsądnego silnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj się odnosiłem do Cactusa, Opel mi pasuje pod względem silnika, wyposażenia, wykonania wnętrze...

 

tyle że sedan i manual, no trudno... nie widzę innej alternatywy, szkoda, bo Ford ma świetne finansowanie ale znowuż brak rozsądnego silnika... 

 

Ale ja się z Tobą zgadzam, nie precyzyjnie się wyraziłem. ;) Dlatego guzikologia na konsoli Opla jest tyleż upierdliwa co... mi się podoba że na funkcje mam klawisz, a nie muszę grzebać po menu. Choć muszę przyznać że wygląda to jak komputer rodem z filmów SF z lat 80. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac:

 

jak przepasc miedzy komfortem BWM na nowym autem ma byc najmpiejsza to avensis

 

jak ma byc najtanszy w eklsploatacji dobrze wyposazony, automat  ale z ryzykowna gwaracja to fiat

 

astra jest po srodku

 

bralbym awensisą

 

Miałem klasę D z dychawicznym silnikiem i niby jeździ, niby jest ok, teraz szwagier ujeżdża tą Vectrę C, i to dość bogatą wersję i nie, nie zdecyduję się ponownie nigdy na najsłabszy silnik. Zresztą mogłem jeździć Insignią w miejsce AH(a dużo bardziej mi leżała - wnętrze, wygląd zewnętrzny etc.), tylko że 1.8 140KM bida lub ciut lepiej 1.6 105KM, to jeździłem bogatą wersją AH z 1.6T. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac:

 

jak przepasc miedzy komfortem BWM na nowym autem ma byc najmpiejsza to avensis

 

jak ma byc najtanszy w eklsploatacji dobrze wyposazony, automat  ale z ryzykowna gwaracja to fiat

 

astra jest po srodku

 

bralbym awensis

 

Avensis ma jeszcze jedną zaletę. Jak będziesz chciał sprzedać i wystawisz ogłoszenie to Janusze się o nią pobiją pod Twoim domem. Najmniej też stracisz na wartości. Nie jeździłem ave 1.6, jeździłem corollą z tym silnikiem - jakiś straszny zamulacz to nie był. Musiałbym się przejechać przed zakupem.

Może jeszcze zamiast Astry J sedana wsiądziesz do Merivy. Też są z fabrycznym LPG i zmieściłbyś się pewnie w 60k (no i nie sedan - choć zewnętrznie auto mniejsze to chyba bardziej praktyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis ma jeszcze jedną zaletę. Jak będziesz chciał sprzedać i wystawisz ogłoszenie to Janusze się o nią pobiją pod Twoim domem. Najmniej też stracisz na wartości. Nie jeździłem ave 1.6, jeździłem corollą z tym silnikiem - jakiś straszny zamulacz to nie był. Musiałbym się przejechać przed zakupem.

Może jeszcze zamiast Astry J sedana wsiądziesz do Merivy. Też są z fabrycznym LPG i zmieściłbyś się pewnie w 60k (no i nie sedan - choć zewnętrznie auto mniejsze to chyba bardziej praktyczne)

 

Merivy nie chcę, teściowa to ma, drzwi tylne dla kogoś kto ma dzieci to porażka. Klnę ilekroć muszę tam dziecko wkładać na ciasnym parkingu. Poza tym to 120 KM wybitnie nie jedzie w porównaniu do 140KM Astry. 

Czekam na Tipo, w piątek jadę jeszcze do Opla skonfigurować nową do produkcji, bo ponoć mają dobry rabat, można auto doładować np. ksenonem.

Ave odpada, za dużo rzeczy do przemęczenia, dychawiczny silnik na ten rozmiar, klima manual, brak grzanych foteli, brak tempomatu... 

Mirki i Janusze mnie nie interesują, auta nie chcę wykupywać tylko oddać i wziąć kolejne... zresztą nawet gdyby, za salonową Astrą z LPG też będzie kolejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/seat-leon-1-2-tsi-reference-lpg-ID6yyW7H.html

Jako ciekawostka i jeszcze 3 lata gwarancji.

 

byłem w Seacie, siedziałem i macałem, wszystkie te biedne wersje są gorszej jakości wewnątrz niż nawet Tipo, a do Astry się nie umywają...

Astra/Tipo, nadal bez zmian.

Z pewnością dam znać co w końcu kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Seacie, siedziałem i macałem, wszystkie te biedne wersje są gorszej jakości wewnątrz niż nawet Tipo, a do Astry się nie umywają...

Astra/Tipo, nadal bez zmian.

Z pewnością dam znać co w końcu kupiłem...

 

jak sie przyzwyczailes do AT a szczegolnie zona nei bierz bez AT!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym, ale przejażdżka mnie wyleczyła, to nie automat, to biedny czarny człowiek siedzący w obudowie skrzyni biegów i zmieniający je dopiero jak zaczniesz nogą kopać w tunel...

 

C-Elysee z 1.6 ma klasyczny automat :ok:

Moze jechales 1.2 tam chyba siedzi jakis wynalazek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co mam kupić? Z AT i dobrym spalaniem? zostaje Fiat z niepewną gwarancją...

Rocznych aut z przedłużoną gwarancją praktycznie nikt nie sprzedaje, demówek AT brak... moje maksimum to 70kpln, co ja mogę kupić? 

Megane 1.2 130KM, ale ile to będzie żarło przy 140?

70k to za malo wiem bo sam sie rozgladalem. Masz dodatkowo pare opcji. VG golf start 1.2TSI z DSG bez tempomatu i bez lpg. 118 ale trzeba 15k dolozyc i bez lgp. Ford nic taniego nie ma. Dlatego ja wzialem na 6 miesiecy BMW w wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118i za 85k brutto? Automat?

A jakie warunki tego wynajmu?

 

Za tyle sa demo 118. Ja wzialem 318 automat. Place 1200 netto i oddaje go w maju bedzie mial wtedy prawie rok. Pewnie go sprzedadza. Chcialem kupic demo 1 ale trzeba bylo czekac bo nie mieli benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/seat-leon-1-2-tsi-reference-lpg-ID6yyW7H.html

Jako ciekawostka i jeszcze 3 lata gwarancji.

 

Proponowanie Leona w tej wersji to obelga dla autora wątku. Tam jest kibel w środku, wnętrze tak odpychające, że lepiej czuję się stawiając klocka w Toi Toiu. I nie mówię tego ze złośliwości, po prostu tak jest. Miałem możliwość leasingowania tego na rok za 500 zł miesięcznie i pomimo, że żona zawsze marzyła o Leonie to po wejściu do środka marzenia minęły. Po prostu nie, tragedia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merivy nie chcę, teściowa to ma, drzwi tylne dla kogoś kto ma dzieci to porażka. Klnę ilekroć muszę tam dziecko wkładać na ciasnym parkingu. Poza tym to 120 KM wybitnie nie jedzie w porównaniu do 140KM Astry. 

Czekam na Tipo, w piątek jadę jeszcze do Opla skonfigurować nową do produkcji, bo ponoć mają dobry rabat, można auto doładować np. ksenonem.

Ave odpada, za dużo rzeczy do przemęczenia, dychawiczny silnik na ten rozmiar, klima manual, brak grzanych foteli, brak tempomatu... 

Mirki i Janusze mnie nie interesują, auta nie chcę wykupywać tylko oddać i wziąć kolejne... zresztą nawet gdyby, za salonową Astrą z LPG też będzie kolejka.

 

U mnie ludzie w pracy mają te Merivy w leasingu dla pracowników. Po roku oddają i już biorą inne modele. Po pierwsze to to nie jedzie, po drugie pali jak smok. Każdemu w okolicy 10-12 litrów we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle sa demo 118. Ja wzialem 318 automat. Place 1200 netto i oddaje go w maju bedzie mial wtedy prawie rok. Pewnie go sprzedadza. Chcialem kupic demo 1 ale trzeba bylo czekac bo nie mieli benzyny.

Co zawiera te 1200? W sumie krotko to pewnie nawet jednego przegladu nie bedzie.

To kest jakas oferta ze strony czy cos specjalnego dla Ciebie/firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym tylko, że samochody z wyprzedaży w toyocie istnieją...kupiliśmy takowy 3 lata temu...najlepiej udać się do dealera i zapytać ile takich jest na stanie na placu TMP...to daje jakiś pogląd...

no i ten silnik przyjmuje LPG bezproblemowo...fakt, że nie jest to fabryczne rozwiązanie i nie wiem jak z gwarancją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym tylko, że samochody z wyprzedaży w toyocie istnieją...kupiliśmy takowy 3 lata temu...najlepiej udać się do dealera i zapytać ile takich jest na stanie na placu TMP...to daje jakiś pogląd...

no i ten silnik przyjmuje LPG bezproblemowo...fakt, że nie jest to fabryczne rozwiązanie i nie wiem jak z gwarancją...

 

Oczywiscie, ze istnieja.

Pytanie tylko ile na stocku bylo Avensisow w najubozszej wersji  bo o takim jest dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym, ale przejażdżka mnie wyleczyła, to nie automat, to biedny czarny człowiek siedzący w obudowie skrzyni biegów i zmieniający je dopiero jak zaczniesz nogą kopać w tunel...

 

EAT6 to skrzynie hydrauliczne. Może jeździłeś słabszym/starszym z EGS/EGT? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-Elysee z 1.6 ma klasyczny automat :ok:

Moze jechales 1.2 tam chyba siedzi jakis wynalazek...

 

Byłem dzisiaj m.in. w Peugeocie, 301 oglądałem ale nie chciałem jeździć, w dobrej wersji 65 brutto, już z gazem, ale w środku tragedia. Bardzo wąski, bardzo tanie materiały, porównując do Fiata - przepaść na korzyść Tipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ludzie w pracy mają te Merivy w leasingu dla pracowników. Po roku oddają i już biorą inne modele. Po pierwsze to to nie jedzie, po drugie pali jak smok. Każdemu w okolicy 10-12 litrów we Wrocławiu.

 

Teściowa ma 1.4 100KM - nie jedzie, na jazdę próbną wziąłem najmocniejszy 1.4 120KM LPG, nie jedzie równie mocno jak 100KM. Nie wiem z czego to wynika, ale 1.4 140KM przy nich wręcz lata a nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze istnieja.

Pytanie tylko ile na stocku bylo Avensisow w najubozszej wersji  bo o takim jest dyskusja.

 

Byłem też w Toyocie dziś. Tych najuboższych ponoć nie ma już wcale, czy były nie wiadomo, Auris kombi z 1.4 d4d i manualem 83 kpln brutto, podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 1.6 Ti-VCT 125KM?

 

Myślę o tym cały czas, bo Ford ma najlepsze rabaty i najlepsze finansowanie, ale straszą mnie tutaj chłopcy jakimś ręcznie regulowanym luzem zaworowym przy LPG czy coś w tym stylu.. Pojadę do Forda jeszcze raz na pewno, policzę od nowa, z czegoś zrezygnuję i może zmieszczę się z Powershiftem i tą benzyną albo najsłabszym dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabię kombi 1.2 TSI + DSG wszystko mającą bym kupił po przemyśleniu. Ja!  ;)

 

no ja też się łamię... zobaczę jak kumpel odbierze ile mu to pali, bo on wziął dokładnie taką wersję a jeździ ostrzej niż ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAT6 to skrzynie hydrauliczne. Może jeździłeś słabszym/starszym z EGS/EGT? 

 

tak, jeździłem tym półautomatem, teraz byłem oglądać, ale tak jak pisałem, dużo gorsze wrażenia niż po Tipo

 

a jeszcze dzisiaj widziałem czerwonego Tipo hatchback i zdecydowanie będę czekał na cenniki, rewelacyjnie to auto wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeździłem tym półautomatem, teraz byłem oglądać, ale tak jak pisałem, dużo gorsze wrażenia niż po Tipo

 

a jeszcze dzisiaj widziałem czerwonego Tipo hatchback i zdecydowanie będę czekał na cenniki, rewelacyjnie to auto wygląda

 

Cenniki, cennikiem ale kiedy to auto ma byc w ogole dostepne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki, cennikiem ale kiedy to auto ma byc w ogole dostepne?

 

Do produkcji - odbiór na marzec, natomiast gotowe auta na placu mają być już w styczniu. A tak naprawdę ponoć sztucznie wstrzymują sprzedaż, żeby nie mieć w salonach PL rocznika 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do produkcji - odbiór na marzec, natomiast gotowe auta na placu mają być już w styczniu. A tak naprawdę ponoć sztucznie wstrzymują sprzedaż, żeby nie mieć w salonach PL rocznika 2016.

 

Dobrze wiedziec, bo tez w styczniu bede szukal nowego auta w podobnym budzecie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.