Skocz do zawartości

Ile moze kosztowac naprawa uszkodzenia?


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zonie kolezanka w pracy zarysowala niechcacy drzwi na parkingu ;]

Chcialyby to zalatwic bez oswiadczenia, wiec szukam info ile moze kosztowac naprawa uszkodzenia jak na zdjeciu.

Auto to Micra K12 3d, jezeli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Da rade ogarnac za 500PLN czy raczej marne szanse... Jak sie okaze, ze sporo wiecej to pewnie pojdzie z OC...

 

Z gory dzieki za info bo w poniedzialek maja sie dogadywac ;)

Maciej

 

Micra_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO niezbędne będzie lakierowanie całych drzwi. Ze zdjęcia nie widać wyraźnie czy jest zagniecenie - jeśli jest to bez cienkiej warstwy szpachli nie naprawisz. 500 zł raczej nie starczy, bo tyle Ci wyjdzie w Warszawie samo lakierowanie elementu, a gdzie jeszcze rozbiórka/złożenie drzwi, szpachlowanie. Obstawiam koszt na ok. 1000 zł.

Element z tyłu może się udać uleczyć samą zaprawką :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Jedna szkoda z OC może nie zaszkodzić składce, a lepiej zrobić porządnie :ok:

 

To nie moje OC, wiec niech sobie sprawczyni decyduje ;]

Myslalem, ze naprawa bedzie tansza niz 1kPLN...

Ale skoro taka kwota sie przewija to pewnie tak jest ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

 

No dobra, ale ja nie zamiaru zmarnowac na ta operacje nawet minuty a juz na pewno nie robic tego jak najnizszym kosztem ;]

Poza tym jak znam zycie, to takie drziw z Allegro beda w stanie sporo gorszym niz, te ktore sa w aucie.

Po prostu chcialem ustalic czy naprawa takiego zarysowania to blizej 100 czy 1000kPLN.

Z tego co widze to jedyne sesnowne rozwiaznie to spisac oswiadczenie i pozniej sie zobaczy :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

No dobra, ale ja nie zamiaru zmarnowac na ta operacje nawet minuty a juz na pewno nie robic tego jak najnizszym kosztem ;]

Poza tym jak znam zycie, to takie drziw z Allegro beda w stanie sporo gorszym niz, te ktore sa w aucie.

Po prostu chcialem ustalic czy naprawa takiego zarysowania to blizej 100 czy 1000kPLN.

Z tego co widze to jedyne sesnowne rozwiaznie to spisac oswiadczenie i pozniej sie zobaczy :ok: 

 

 

Już zmarnowałeś, pisząc ten wątek.

 

Ty tu jesteś Panem i władcą :oki:

 

Nie widać dokładnie na zdjęciu, ale o ile nie ma wgnieceń dużych, to polerka 3/4 tematu załatwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrBEAN napisał:

Już zmarnowałeś, pisząc ten wątek.

Ty tu jesteś Panem i władcą :oki:

Nie widać dokładnie na zdjęciu, ale o ile nie ma wgnieceń dużych, to polerka 3/4 tematu załatwi. 

 

NIestety nie widzialem tego na zywo bo jestem na wyjezdzie sluzbowym...

Zona podeslala fotke z pytaniem co ma zrobic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Jedna szkoda z OC może nie zaszkodzić składce, a lepiej zrobić porządnie :ok:

Jedna może nie ale,kolega miał 2 kolizje z jego winy w jednym roku samo OC płacił 1400zl na nastepny rok 5200zł niby tylko 2kolizje 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dyniek000 napisał:

Jedna może nie ale,kolega miał 2 kolizje z jego winy w jednym roku samo OC płacił 1400zl na nastepny rok 5200zł niby tylko 2kolizje 8]

 

W takiej sytuacji nalezy zmienic dostawce OC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

Takie uszkodzenie robilem za 3700. Sladu nie bylo poszlo z OC sasiada w tym auto zastepcze na czas naprawy.

 

Coś mi się wydaje, że koleżanka żony autora z takiej kasy nie wyskoczy, zrobi się to z jej OC i jak składka wzrośnie, to się koleżeństwo skończy... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, romano11 napisał:

 

Coś mi się wydaje, że koleżanka żony autora z takiej kasy nie wyskoczy, zrobi się to z jej OC i jak składka wzrośnie, to się koleżeństwo skończy... :phi:

Nie ma sensu robic za gotowke. Po to jest ubepieczenie zeby korzystac. Ile wzrosnie 10%? To ile wyjdzie na rok 100zl wiecej? Nie ma co kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

Nie ma sensu robic za gotowke. Po to jest ubepieczenie zeby korzystac. Ile wzrosnie 10%? To ile wyjdzie na rok 100zl wiecej? Nie ma co kombinowac.

 

Nie wiemy, czy sprawczyni ma jakieś "udziały" w innych pojazdach, jeśli nie, to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Nie ma sensu robic za gotowke. Po to jest ubepieczenie zeby korzystac. Ile wzrosnie 10%? To ile wyjdzie na rok 100zl wiecej? Nie ma co kombinowac.

Po 1 szkodzie z oc bratu policzyli wszędzie 1400-1500 z 600 rok wcześniej, więc czasem te 10% jakieś duże bywa ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Nie ma sensu robic za gotowke. Po to jest ubepieczenie zeby korzystac. Ile wzrosnie 10%? To ile wyjdzie na rok 100zl wiecej? Nie ma co kombinowac.

dowiedz się najpierw jak obecnie obliczają składkę OC po szkodzie.  I dopiero wypowiadaj się w temacie bo piszesz głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

Hej,

 

Zonie kolezanka w pracy zarysowala niechcacy drzwi na parkingu ;]

Chcialyby to zalatwic bez oswiadczenia, wiec szukam info ile moze kosztowac naprawa uszkodzenia jak na zdjeciu.

Auto to Micra K12 3d, jezeli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Da rade ogarnac za 500PLN czy raczej marne szanse... Jak sie okaze, ze sporo wiecej to pewnie pojdzie z OC...

 

Z gory dzieki za info bo w poniedzialek maja sie dogadywac ;)

Maciej

 

 

 

jak żona zawadziła kijanką o filar podczas parkowania tak, że do lakierowania był błotnik i kawałek tylnych drzwi, to w ASO powiedzieli, że bez ruszania ubezpieczenia, gdybym chciał to zrobić za własną kasę, to zrobią mi to za 800pln (lakierowanie dwóch elementów). Potem jeździliśmy jeszcze kilka miesięcy i jak ktoś nam na parkingu rozwalił lusterko, to zgłosiłem jedno i drugie z AC i faktura dla ubezpieczyciela była na około 4 tys ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyman napisał:

dowiedz się najpierw jak obecnie obliczają składkę OC po szkodzie.  I dopiero wypowiadaj się w temacie bo piszesz głupoty.

 

rozliczają różnie. Jak masz opcję ochrony zniżek, to nie zapłacisz po szkodzie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał:

 

rozliczają różnie. Jak masz opcję ochrony zniżek, to nie zapłacisz po szkodzie nic więcej.

zniżki zostaną takie same ale dostaniesz +1000zł więcej. Obecna polityka firm ubezpieczeniowych to wolna amerykanka :(. Wiem bo w tym roku miałem małą kolizję na 1200zł. I bolało przy przedłużaniu polis i wykupywaniu nowej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arek_m napisał:

A jezeli naprawiam auto ze swojego AC to zabieraja mi 10% i wtedy płacę więcej na przyszły rok?

A to już zależy od konkretnego ubezpieczyciela - ile podniesie składkę po szkodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

Po prostu chcialem ustalic czy naprawa takiego zarysowania to blizej 100 czy 1000kPLN.

 

 

Za podobne uszkodzenia nadkola AXA wypłaciło bez targowania 1300 zł. Na podstawie samych zdjęć. Mi się wydaje że tu będzie jednak więcej roboty. W starej Lancii Lybra za takie przejechanie dwóch drzwi ponad 3 kzł. Wnioski sam wyciąg  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 11:24, Maciej__ napisał:

Hej,

 

Zonie kolezanka w pracy zarysowala niechcacy drzwi na parkingu ;]

Chcialyby to zalatwic bez oswiadczenia, wiec szukam info ile moze kosztowac naprawa uszkodzenia jak na zdjeciu.

Auto to Micra K12 3d, jezeli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Da rade ogarnac za 500PLN czy raczej marne szanse... Jak sie okaze, ze sporo wiecej to pewnie pojdzie z OC...

 

Z gory dzieki za info bo w poniedzialek maja sie dogadywac ;)

Maciej

 

Micra_n.jpg

 

1. W ASO pewnie ze 2000 ;] 

2. W lakierni z komorą z 700-800 :hmm: 

3. U mietka w garażu który zrobi nie gorzej niż w pkt 2, jakieś 500.

 

Używane drzwi w oryginalnym lakierze pewnie z 300-400. Błotnik, o ile ma oryginalny lakier, przejechałbym pastą polerską i zrobił małe zaprawki.

Z plusów - przy sprzedaży nikt Ci nie zarzuci że auto miała spawaną ćwiartkę. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swienty napisał:

...

3. U mietka w garażu który zrobi nie gorzej niż w pkt 2, jakieś 500.

 

Używane drzwi w oryginalnym lakierze pewnie z 300-400...

Myślę, że nawet mniej. Mój były sąsiad brał 200 za coś takiego a robi świetnie. Tyle, że na wiosce.

Z drzwiami pod kolor jest 1% szans, że nie będą do lakierowania i kolor nie będzie inaczej wyblakły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joki napisał:

Myślę, że nawet mniej. Mój były sąsiad brał 200 za coś takiego a robi świetnie. Tyle, że na wiosce.

Z drzwiami pod kolor jest 1% szans, że nie będą do lakierowania i kolor nie będzie inaczej wyblakły.

Qrde, daj namiar na typa.

Co prawda samochód z odpryskiem na masce sprzedałem, ale dobry magik zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19/08/2017 o 20:19, maro_t napisał:

 

rozliczają różnie. Jak masz opcję ochrony zniżek, to nie zapłacisz po szkodzie nic więcej.

 

Guzik prawda. Zniżka taka sama, ale składka bazowa inna, bo historia szkód inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 12:02, rwIcIk napisał:

Jedna szkoda z OC może nie zaszkodzić składce, a lepiej zrobić porządnie :ok:

 

To sobie zasymuluj na stronce jakiegoś TU.

Kilka stówek różnicy składki i ciągnie się przez 5 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20/08/2017 o 09:56, mazi napisał:

Nie lepiej kupić drzwi w kolor i wymienić? Uszkodzenia błotnika po prostu zaprawki zrobić, i tak zaraz ktoś poprawi.

Temat "weź i kup drzwi" to nie jest takie łatwe zadanie nawet w przypadku popularnego samochodu, który jest na rynku od kilku lat. Niestety części są często długo składowane, przewożone i znalezienie drzwi które nie będą wymagać poprawek lakierniczych graniczy z cudem. Jeśli nawet znajdzie się element w teoretycznie tym samym kolorze co mamy w samochodzie, to jest spore ryzyko, że odcień będzie się różnił.Druga kwestia to transport takich drzwi - trzeba jechać samemu, bo kurierem drogo i jest spore ryzyko uszkodzenia. Temat przerabiałem jak mi nieznany sprawca zagnótł drzwi i nie chciałem mieć naprawianych drzwi, żeby się potem nie bujać przy sprzedaży samochodu. Zdecydowałem się jednak naprawić te co miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Manx napisał:

Temat "weź i kup drzwi" to nie jest takie łatwe zadanie nawet w przypadku popularnego samochodu, który jest na rynku od kilku lat. Niestety części są często długo składowane, przewożone i znalezienie drzwi które nie będą wymagać poprawek lakierniczych graniczy z cudem. Jeśli nawet znajdzie się element w teoretycznie tym samym kolorze co mamy w samochodzie, to jest spore ryzyko, że odcień będzie się różnił.Druga kwestia to transport takich drzwi - trzeba jechać samemu, bo kurierem drogo i jest spore ryzyko uszkodzenia. Temat przerabiałem jak mi nieznany sprawca zagnótł drzwi i nie chciałem mieć naprawianych drzwi, żeby się potem nie bujać przy sprzedaży samochodu. Zdecydowałem się jednak naprawić te co miałem.

 

Ja też przerabiałem i jest to wykonalne. Ba, swego czasu kupiłem do jednego z aut komplet drzwi w kolorze, w stanie duuużo lepszym niż te co miałem. Da się, trzeba poszukać. 

Transport tak jak piszesz - najlepiej samemu. I nie kupować po zdjęciach w necie tylko pojechać osobiście. To niestety ogranicza wybór ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mazi napisał:

 

Ja też przerabiałem i jest to wykonalne. Ba, swego czasu kupiłem do jednego z aut komplet drzwi w kolorze, w stanie duuużo lepszym niż te co miałem. Da się, trzeba poszukać. 

Transport tak jak piszesz - najlepiej samemu. I nie kupować po zdjęciach w necie tylko pojechać osobiście. To niestety ogranicza wybór ofert.

No to miałeś szczęście :ok:

Zgodzę się - nie po zdjęciach i dodałbym że najlepiej z elementem samochodu (np klapką od wlewu) w ręku. W mom przypadku wówczas najwięcej drzwi było w wielkopolsce, więc wiązało się to z wyprawą kilkaset km. Te co obejrzałem na mazowszu nie nadawały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej,
 
Zonie kolezanka w pracy zarysowala niechcacy drzwi na parkingu ;]
Chcialyby to zalatwic bez oswiadczenia, wiec szukam info ile moze kosztowac naprawa uszkodzenia jak na zdjeciu.
Auto to Micra K12 3d, jezeli to ma jakiekolwiek znaczenie.
Da rade ogarnac za 500PLN czy raczej marne szanse... Jak sie okaze, ze sporo wiecej to pewnie pojdzie z OC...



Za pomalowanie fabrycznie nowej listwy o dł drzwi i wys 5cm zapłaciłem 400pln.
Za pomalowanie zderzaka chcieli 800pln.
Tu dochodzi szpachlowanie więc 1kpln to spokojnie można liczyć.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, electrofinger napisał:

Za pomalowanie fabrycznie nowej listwy o dł drzwi i wys 5cm zapłaciłem 400pln.
Za pomalowanie zderzaka chcieli 800pln.
Tu dochodzi szpachlowanie więc 1kpln to spokojnie można liczyć.

 

 

Finalnie szkoda bedzie jednak zgloszona z OC :ok:

Wiec zobaczymy co powie TU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, electrofinger napisał:


 

 


Za pomalowanie fabrycznie nowej listwy o dł drzwi i wys 5cm zapłaciłem 400pln.
Za pomalowanie zderzaka chcieli 800pln.
Tu dochodzi szpachlowanie więc 1kpln to spokojnie można liczyć.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

 

Za listwe cena z czapki troche.

We wro za 600 maluja w komorze na 120-130 mikronow pod czujnik. 600 dawalem za malowanie kompletu listewek na 4 drzwi. 400 za jedna......

Tutaj trzeba ile sie da wyciagnac a potem szpachlowac zeby bylo 300-400 a nie milimetr pod czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.