Skocz do zawartości

Nowy FIAT 500 electric


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Ukazał się długo oczekiwany i szkicowany przez włoskie studio FIAT 500electric

 

Karoseria wygląda zacnie. Jakby taką stylistykę wrzucili do zwykłej benzyny obecnie . Mogła by namieszać na rynkach EU.pomimo tego zo to tylko fiat ❤️

 

 

check-the-third-generation-fiat-500-now-electric.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że to zupełnie nowa konstrukcja na nowej platformie. Ponadto zwykły fiat 500 hybrydowy przejdzie w tym roku głęboki lifting i otrzyma nowe wnętrze. 

 

Video z prezentacji:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Karoseria wygląda zacnie. Jakby taką stylistykę wrzucili do zwykłej benzyny obecnie . Mogła by namieszać na rynkach EU.pomimo tego zo to tylko fiat ❤️

 

Pytanie, czy Fiat będzie chciał sprzedawać ten samochod. Bo jak na razie robią wszystko, żeby samochodów NIE sprzedawać. 

 

Chcą chyba sprzedawać to:

 

hGAR0dC5oVpuzEl5s-wprA-qnE2HWFp1wvHAhvKK

 

10953399.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

I z pewnością zupełnie nową, 'lepszą' cenę. 

Jeśli o ceny chodzi, to w ostatnich latach wszyscy producenci nas przyzwyczajają do coraz wyższych. Nie tylko w motoryzacji - czołowi producenci elektroniki też, właściwie tam to się zaczęło. Kolejne generacje smartfonów co tak właściwie wprowadzają odkrywczego? Sensor odcisków palców pod ekranem, wycięcie na piąty aparat, szkło, aluminium, tęczowy lakier i cenę co generację flagowca wyższą o 1kpln. Kto by pomyślał 5 lat emu, że flagowiec może kosztować 6kpln? Dzisiaj takie mają ceny i ludzie nadal je kupują. Linia Surface od Microsoft - ta sama historia - dajemy bardzo dobrą jakość wykonania, estetyczną obudowę, logo z okienkiem i cenę 2,5 razy taka jak reszta rynku i klienci nadal kupują.

 

Wracając do brzegu, widać, że nowa pięćsetka tak właśnie została skrojona, jako przemieszczacz z przyciągającym uwagę wyglądem, z oszałamiającymi wersjami stylizacji od Armaniego i reszty ferajny. Nie mam wątpliwości, ze klienci będą, tak jak i są klienci na Ajfę czy Samsunga za 6kpln - ot po prostu kolejny gadżet/wyznacznik statusu/egzemplifikacja stylu właściciela.

Edytowane przez zejk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

 

Pytanie, czy Fiat będzie chciał sprzedawać ten samochod. Bo jak na razie robią wszystko, żeby samochodów NIE sprzedawać. 

 

Chcą chyba sprzedawać to:

 

 

 

 

 

 

Akurat stara 500 to jedyny model Fiata który się sprzedawał przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

500-ka to akurat nigdy dobrej ceny nie miala ;]

 

To jest Panda tylko premium i to jeszcze w charakterze gadżetu. 
Nie rozumiem tylko co was gniecie ich polityka cenowa? Sprzedadzą lub nie. Co mnie to obchodzi. 
 


 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zejk napisał:

Wracając do brzegu, widać, że nowa pięćsetka tak właśnie została skrojona, jako przemieszczacz z przyciągającym uwagę wyglądem, z oszałamiającymi wersjami stylizacji od Armaniego i reszty ferajny

 

Właśnie o to, mam wrażenie, zaczyna coraz bardziej chodzić w tym biznesie - coraz więcej ozdóbek, mody i coraz wyższa cena, a walory praktyczne identyczne lub gorsze niż w poprzedniku (np. nowa 208ka)

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stig napisał:

To jest Panda tylko premium i to jeszcze w charakterze gadżetu. 
Nie rozumiem tylko co was gniecie ich polityka cenowa? Sprzedadzą lub nie. Co mnie to obchodzi. 

 

Mnie interesuje o tyle, ze mamy w domu juz 500-ke i za jakies 1-2 lata zona pewnie bedzie chciala zmienic na nowa ;]

Aczkowliek jak bedzie tylko elektryk to pojdziemy gdzie indziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie interesuje o tyle, ze mamy w domu juz 500-ke i za jakies 1-2 lata zona pewnie bedzie chciala zmienic na nowa ;]

Aczkowliek jak bedzie tylko elektryk to pojdziemy gdzie indziej..

To powiedz jej, że nie bo jest droższe od konkurencji. Kupicie Corsa-e.
Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No no, z taim podejsciem to produkty Fiata za X lat bedziemy podziwiac juz glowni w muzeum :hehe:

 

Akurat taka 500tka będzie tam również pięknie wyglądać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Właśnie o to, mam wrażenie, zaczyna coraz bardziej chodzić w tym biznesie - coraz więcej ozdóbek, mody i coraz wyższa cena, a walory praktyczne identyczne lub gorsze niż w poprzedniku (np. nowa 208ka)

To właściwie tylko jeden fragment tego biznesu - produkt który pełni rolę przemieszczacza przy okazji, a jednocześnie i głównie, jest modnym "przedłużeniem" torebki, żakietu, butów czy garnituru. Nie oceniam i nie wartościuję - klienci będą i to wysokomarżowi klienci, tak samo jak będą klienci na np. Dustera, którzy potrzebują się przede wszystkim przemieszczać w rozsądnej cenie, a wygląd jest przy okazji.

 

1 godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@iwik @Sylwester @zejk wloskie luda lubią gadżety. Lubią coś dodać co przykuwa uwagę. Popatrz na abartha 500 rivale. Miało być kilkaset sztuk a wyszło parę tysięcy. 

Lubię to! 

Ja też lubię i każda z tych specjalnych wersji jest na swój sposób WOW - daje radość z samego patrzenia, przypomina, że motoryzacja ma również tę mniej utylitarną stronę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie interesuje o tyle, ze mamy w domu juz 500-ke i za jakies 1-2 lata zona pewnie bedzie chciala zmienic na nowa ;]

Aczkowliek jak bedzie tylko elektryk to pojdziemy gdzie indziej..

 

Stara 500-tka będzie jeszcze kilka lat w produkcji a w tym roku otrzyma spory lift:

 

2021-Fiat-500-EV-spy-shots-23.jpg

 

2021-Fiat-500-EV-spy-shots-26.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Cennikowo to chyba sporo ponad 50kPLN ;)

Za 40kPLN to juz na wyprzedazy rocznika...

 

Cenniki nigdy mnie nie interesują. 

Zawsze jest wyprzedaż rocznika. Najczęściejdo czerwca albo od lipca😂

Edytowane przez Danielpoz.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawe auto, pytanie dlaczego tak późno. Fiat zawsze był dobry w małych autach, więc wersje noPb/EV/hybrid powinny być już dawno dostępne.

Zobaczymy jak z cenami, bo z taką gamą modeli to na podium EU chyba prędko nie wróci.

Gdzieś też czytałem, że do poprzedniej wersji EV dokładali a tania nie była :)

 

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@sherif jeżeli mówisz o 500EV w wersji na USA, to patenty były od Boscha drogie i mało zyskowne...

Tak piszę o tym aucie, bo chyba tylko tam było oferowane. Nawet zastanawiałem się nad kupnem takowego swego czasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2020 o 11:56, Sylwester napisał:

Akurat stara 500 to jedyny model Fiata który się sprzedawał przyzwoicie

 

W Europie, równie dobrze sprzedawała się Panda. Poniżej tabelka w której zebrałem dane najpopularniejszych modeli.

  500 Panda Tipo 500X 500L
2019 175.017 184.027 84.789 89.361 36.495
2018 188.448 168.094 102.341 94.960 50.224
2017 189.360 187.049 123.762 90.049 63.100
2016 183.194 190.432 60.286 104.931 82.150
2015 180.005 171.377   74.262 85.357
2014 180.403 152.045     94.114
2013 158.918 152.727     74.536
2012 145.700 185.010     10.494
2011 156.051 188.462      
2010 172.205 235.163      
2009 179.241 299.992      
2008 177.680 223.447      
2007 42.468 249.000      

 

20 godzin temu, sherif napisał:

Zobaczymy jak z cenami, bo z taką gamą modeli to na podium EU chyba prędko nie wróci.

 

Skoro miękka hybryda trafiła niedawno równolegle do 500 i Pandy, to przypuszczam że w niedalekiej przyszłości rozwiązania z nowej 500 pojawią się w mniej designerskiej niż 500 odświeżonej Pandzie czy jej następcy - zapowiadanym Centoventi czy też kolejnym wcieleniu Uno. W sumie miałoby to sens - technicznie jeden pojazd, ale jeden ciekawszy, lepiej wykończony a drugi prostszy, może mniej urodziwy, ale bardziej praktyczny i tańszy.

 

Dnia 5.03.2020 o 12:43, Maciej__ napisał:

Mnie interesuje o tyle, ze mamy w domu juz 500-ke i za jakies 1-2 lata zona pewnie bedzie chciala zmienic na nowa ;]

Aczkowliek jak bedzie tylko elektryk to pojdziemy gdzie indziej..

 

Pytanie, czy gdzieś indziej, w podobnej klasie wielkości, będą jeszcze nie-elektryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.