Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz___F napisał(a):

Ja przesiadłem się z 7 więc 5 i tak była ciasna :phi: 

.. bo jest ciasna. Jakoś zawsze traktowałem 5kę jako spore auto, ma prawie 5m, ale wnętrzem jak i bagażnikiem nie grzeszy. Rozczarowałem się w końcu jak do niej wsiadłem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał(a):

Pytanie co z miejscem w srodku, dlugosc calkowita nie zawsze przeklada sie na przestrzen w srodku. Formentor/Ateca maja zblizone wymiary zewn, ale w Formentorze jest imo sporo ciasniej i czulem sie jak w aucie klase nizej.

Znalazłem takie wymiary wnętrza.

BMW szerokość z przodu nad podłokietnikami 1460

Austral 1370

BMW szerokość z tyłu 1457

Austral 1336

:hmm:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

5ka generalnie to taki ni pies ni wydra... 

 

Nowa 7ka jest boska, ale dopiero w środku, no powiem Ci, że zasiadłem i... no jest godnie. Mki, dopasione X5tki, X7ki nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak 7ka. Córka obskoczyła nawet kabriolety i oświadczyła że chce 7ke. Czterolatka Panie :phi:

Ja mialem poprzedni model, obecna 7 tak jak piszesz we wnętrzu jest fajna, zewnętrznie full black tez ujdzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz___F napisał(a):

Ja mialem poprzedni model, obecna 7 tak jak piszesz we wnętrzu jest fajna, zewnętrznie full black tez ujdzie. 

 

 

Nigdy nie patrzyłem na ten model bo a. cena, b. za młody byłem ale teraz już jestem stary więc moge :phi: 

 

Warto? 

Edytowane przez G.O.A.T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

Miałem 5ke 520d jako zastępcze auto i szczerze mówiąc to wolałbym jednak 3ke. Wnętrze wcale jakoś nie większe a do tego 3ka jeździ fajniej. :oki:

 

Nie, wcale... Usiądź w jednej i drugiej z tyłu i napisz to jeszcze raz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

Nigdy nie patrzyłem na ten model bo a. cena, b. za młody byłem ale teraz już jestem stary więc moge :phi: 

 

Warto? 

Pytasz czy warto obecny model 7 ? Nie wiem bo tylko ja macałem w salonie, może po swiętach sobie wezmę na jazdy próbne, podobno jeździ bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz___F napisał(a):

Pytasz czy warto obecny model 7 ? Nie wiem bo tylko ja macałem w salonie, może po swiętach sobie wezmę na jazdy próbne, podobno jeździ bardzo dobrze.


 

Tak, pytam o maszkarona. Daj znać co sądzisz w porównaniu do poprzedniej wersji. Mam nadzieje niedługo mieć okazje na bliższy kontakt ale jak masz doświadczenie z poprzednikiem to i tak to więcej powie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

Golf 8, kombi, diesel... oferta z piątku. 

 

Cena modelu (brutto): 154 790 zł
Wartość wyposażenia dodatkowego (brutto): 18 940 zł
Cena katalogowa konfiguracji (brutto) : 173 730 zł
 

;l

dużo  czy mało? I Golf w wątku o premiumach? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

Golf 8, kombi, diesel... oferta z piątku. 

 

Cena modelu (brutto): 154 790 zł
Wartość wyposażenia dodatkowego (brutto): 18 940 zł
Cena katalogowa konfiguracji (brutto) : 173 730 zł
 

;l

 

a jaki rabat? w końcu to wątek o rabatach :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

3% :phi:

 

to tylko brać, ze 3 na zapas :] 
popłynęli trochę, chyba chcą go zaorać nie tylko tym jaki jest ale też ceną, żeby kiedyś powiedzieć, no nie sprzedawała się, za drogi był :)  spojrzałem w cennik ~150k za podstawowe 1.5tsi dsg

podobna octavia/leon -30kpln od G8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał(a):

 

to tylko brać, ze 3 na zapas :] 
popłynęli trochę, chyba chcą go zaorać nie tylko tym jaki jest ale też ceną, żeby kiedyś powiedzieć, no nie sprzedawała się, za drogi był :)  spojrzałem w cennik ~150k za podstawowe 1.5tsi dsg

podobna octavia/leon -30kpln od G8

 

To jeszcze tylko termin realizacji... styczeń 2024, bez gwarancji terminu ani utrzymania ceny  :phi:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

Golf 8, kombi, diesel... oferta z piątku. 

 

Cena modelu (brutto): 154 790 zł
Wartość wyposażenia dodatkowego (brutto): 18 940 zł
Cena katalogowa konfiguracji (brutto) : 173 730 zł
 

;l

 

Golf podrożał mocno, a na dodatek czekanie na rok, zamówiłem we wrześniu 22 odbiór październik 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

Golf 8, kombi, diesel... oferta z piątku. 

 

Cena modelu (brutto): 154 790 zł
Wartość wyposażenia dodatkowego (brutto): 18 940 zł
Cena katalogowa konfiguracji (brutto) : 173 730 zł
 

;l

 

W cenie Audi A6 z pierwszego postu.

;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, G.O.A.T. napisał(a):

Golf 8, kombi, diesel... oferta z piątku. 

 

Cena modelu (brutto): 154 790 zł
Wartość wyposażenia dodatkowego (brutto): 18 940 zł
Cena katalogowa konfiguracji (brutto) : 173 730 zł
 

;l

Na stronie VW pokazuje kilka dostępnych GTI od 183 tys brutto 

wiem ze trochę wiecej pali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

To jeszcze tylko termin realizacji... styczeń 2024, bez gwarancji terminu ani utrzymania ceny  :phi:

Koncern się pokapował na przykładzie Skody, że na Polaków dobrze działa brak szanowania klienta, więc migrują sprawdzone rozwiązania do innych producentów w grupie :hehe: 

 

Na szczęście Audi ma chyba inny sposób zarządzania, bo tam to dobrze działa.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety Volvo zrobiło mnie w wała i po 6 miesiącach czekania wyprodukowali mi auto bez BLIS i CTA. Jestem więc w punkcie wyjścia. Co polecicie zamiast V60CC? Zależy mi na AWD lub RWD, ogrzewaniu postojowym i asystentach (aktywny tempomat, utrzymanie pośrodku pasa ruchu - nie odbijanie od linii do linii). Budżet najlepiej do 250 - 270k brutto po rabacie. Wie ktoś jakie rabaty daje teraz Mercedes na C klasę Allterrain?

 

PS. Odpadają wszelakie SUVy.

Edytowane przez kadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kadu napisał(a):

Niestety Volvo zrobiło mnie w wała i po 6 miesiącach czekania wyprodukowali mi auto bez BLIS i CTA. Jestem więc w punkcie wyjścia. Co polecicie zamiast V60CC? Zależy mi na AWD lub RWD, ogrzewaniu postojowym i asystentach (aktywny tempomat, utrzymanie pośrodku pasa ruchu - nie odbijanie od linii do linii). Budżet najlepiej do 250 - 270k brutto po rabacie. Wie ktoś jakie rabaty daje teraz Mercedes na C klasę Allterrain?

 

PS. Odpadają wszelakie SUVy.

 

Tesla 3 performance od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kadu napisał(a):

Niestety Volvo zrobiło mnie w wała i po 6 miesiącach czekania wyprodukowali mi auto bez BLIS i CTA.

Nam powiedzieli, ze nie ma BLIS, ale o CTA nie wspominali. Ciekawe jak jest faktycznie. Auto tez do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Dziwne, że chinolom brakuje gratów elektronicznych ;]

Jak widać problemy są nadal. Pewnie dostawca dał ciała i moduły nie dojechały na linie produkcyjne. Dealer mówił, ze auta były już na linii produkcyjnej i zabrakło modułów, wiec tak zostały wyprodukowane, a dołożyć tego już się nie niby nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rado_ napisał(a):

Jak widać problemy są nadal. Pewnie dostawca dał ciała i moduły nie dojechały na linie produkcyjne. Dealer mówił, ze auta były już na linii produkcyjnej i zabrakło modułów, wiec tak zostały wyprodukowane, a dołożyć tego już się nie niby nie da.

 

 

Trochę lipa, bo monitory martwego pola to akurat bardzo przydatny dodatek. Ja już auta bez tego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Trochę lipa, bo monitory martwego pola to akurat bardzo przydatny dodatek. Ja już auta bez tego nie kupię.

No lipa, ale w obecnym Q5 tez tego nie mamy, wiec łatwiej będzie bez tego żyć.:hehe:

Po drugie co zrobić. Z tym silnikiem B5 D już nie zamówisz. Po trzecie to auto służbowe na 3 może ok 4 lat, wiec ogólnie czym się przejmować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Nam powiedzieli, ze nie ma BLIS, ale o CTA nie wspominali. Ciekawe jak jest faktycznie. Auto tez do odbioru.

Te systemy są połączone. Dostajesz auto z lusterkami bez lampek, nie ma modułu i radarów z boku. Te same radary obsługują też CTA, więc wylatują oba systemy.

 

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Jak widać problemy są nadal. Pewnie dostawca dał ciała i moduły nie dojechały na linie produkcyjne. Dealer mówił, ze auta były już na linii produkcyjnej i zabrakło modułów, wiec tak zostały wyprodukowane, a dołożyć tego już się nie niby nie da.

 

Problem jest od przełomu stycznia/lutego. Już wtedy wyrzucali BLIS z produkowanych samochodów. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu, więc od tego czasu nic z tym nie zrobili…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kadu napisał(a):

Te systemy są połączone. Dostajesz auto z lusterkami bez lampek, nie ma modułu i radarów z boku. Te same radary obsługują też CTA, więc wylatują oba systemy.

 

Problem jest od przełomu stycznia/lutego. Już wtedy wyrzucali BLIS z produkowanych samochodów. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu, więc od tego czasu nic z tym nie zrobili…

Oczywiście ani  się nie zająkną przy zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kadu napisał(a):

Niestety Volvo zrobiło mnie w wała i po 6 miesiącach czekania wyprodukowali mi auto bez BLIS i CTA. Jestem więc w punkcie wyjścia. Co polecicie zamiast V60CC? Zależy mi na AWD lub RWD, ogrzewaniu postojowym i asystentach (aktywny tempomat, utrzymanie pośrodku pasa ruchu - nie odbijanie od linii do linii). Budżet najlepiej do 250 - 270k brutto po rabacie. Wie ktoś jakie rabaty daje teraz Mercedes na C klasę Allterrain?

 

PS. Odpadają wszelakie SUVy.

Za dużego wyboru nie ma. Chyba jeszcze masz A4 Allroad, poza Mercedesem.

Jak odbierałem XC60 w zeszłym roku to nie było z tym problemu, ale z chęcią bym się pozbył CTA. Jest strasznie wkurzający, w niektórych miejscach przy ruchliwych chodnikach nie da się zaparkować. Czasami potrafi zahamować przy wjeździe tyłem w ciasną bramę (oczywiście ostro). Będe rozmawiał przy przeglądzie czy da się to dezaktywować. BLIS jak blis, jest działa, ale IMO spokojnie można się bez nie obejść ;).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne A4 już jest stare jak świat, nowy model tuż za rogiem. C klasa jest fajna, tylko w Allterrain benzyna to max 1.5 :(. W tym wypadku wybrałbym diesla, ale cenowo ogólnie nie ma porównania do Volvo. Poza tym Mercedes chyba też ma braki części i to jeszcze gorsze…

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zacisnąć zęby i odebrać to auto bez BLIS :oslabiony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne A4 już jest stare jak świat, nowy model tuż za rogiem. C klasa jest fajna, tylko w Allterrain benzyna to max 1.5 . W tym wypadku wybrałbym diesla, ale cenowo ogólnie nie ma porównania do Volvo. Poza tym Mercedes chyba też ma braki części i to jeszcze gorsze…
 
Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zacisnąć zęby i odebrać to auto bez BLIS default_oslabiony.gif.
Niestety u mnie też bez BLIS

Jedyne pocieszenie że dużo jedze z bagażnikiem na haku a wtedy ten sytem nie działa (myśli że jest przyczepa) ale CTA to mi cholernie będzie brakować - wiele razy uratowali d. Może kamery 360 pomogą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kadu napisał(a):

Obecne A4 już jest stare jak świat, nowy model tuż za rogiem. C klasa jest fajna, tylko w Allterrain benzyna to max 1.5 :(. W tym wypadku wybrałbym diesla, ale cenowo ogólnie nie ma porównania do Volvo. Poza tym Mercedes chyba też ma braki części i to jeszcze gorsze…

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zacisnąć zęby i odebrać to auto bez BLIS :oslabiony:.

Podobno rabaty +20% na A6 więc zmieścisz sie w budżecie

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroad-od-reki-4x4-hak-matrix-led-sportowe-fotele-kamera-skora-ID6Fu2EG.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 09:56, Maciej__ napisał(a):

 

Trochę lipa, bo monitory martwego pola to akurat bardzo przydatny dodatek. Ja już auta bez tego nie kupię.

 

Ja tak średnio. Bo z jednej strony to fajne i nie trzeba się tak rozglądać ale z drugiej gdy połączone są z aktywnym kierowaniem to auto stawia opór przy zmianie pasa przed inny samochód a w polskich warunkach czasem trzeba się wcisnąć w ciasną dziurę bo nikt nie wpuści przecież. Dlatego jazda w gęstym ruchu to ciągłe siłowanie się z autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 09:56, Maciej__ napisał(a):

Trochę lipa, bo monitory martwego pola to akurat bardzo przydatny dodatek. Ja już auta bez tego nie kupię.

 

chodzi o te zapalające się światełka w lusterkach gdy ktoś jedzie obok? Mam takie coś w Nissanie, jeszcze do niczego mi się nie przydało. Może dlatego że w tym aucie są olbrzymie lusterka w których wszystko widać. Co więcej, czasami jak ktoś jedzie pasem obok, a ja chcę zmienić, włączę kierunkowskaz i np. widzę że ktoś zwalnia i mnie puszcza, to samochód zaczyna pikać i brzęczeć. Większość tych asystentów i pomagaczy mnie zwyczajnie wkurza i przeszkadza w jeździe. Jedyne z tych gadżetów co jest fajne to system kamer 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja tak średnio. Bo z jednej strony to fajne i nie trzeba się tak rozglądać ale z drugiej gdy połączone są z aktywnym kierowaniem to auto stawia opór przy zmianie pasa przed inny samochód a w polskich warunkach czasem trzeba się wcisnąć w ciasną dziurę bo nikt nie wpuści przecież. Dlatego jazda w gęstym ruchu to ciągłe siłowanie się z autem.

 

Rozglądać sie i tak trzeba, czy z systemem czy nie. Poza tym w obecnych autach, nie mówiąc o SUVach lusterka są spore, oddalające na których wszystko dobrze widać. Mam okazję to docenić po przesiadce z Mustanga w którym na małych lusterkach rodem z lat 60" guzik co widać. Tam trzeba dobrze się rozglądać, na szczęście to kabrio ;). W sumie jak sięgam pamięcią to nie miałem sytuacji, że nie zobaczyłem kogoś w martwej strefie. Także ten system IMO taki sobie jest, na szczęście w Volvo sobie śmieci tylko, więc nie przeszkadza. Nie pamiętam już czy stawia opór na kierownicy, ale chyba nie, nawet przy wciskaniu. Oczywiści reaguje z pewną założoną dokładnością, więc trzeba się wbić w dziurę to dodatkowo miga, bo wg niego jest pas zajęty :bzik:.

Natomiast system hamowania przy cofaniu w Volvo to porażka. Ostatnio mnie shamował pod szkoła, bo ktoś dwa miejsca dalej równolegle wyjeżdżał. Jeszcze gorzej jest ktoś podjeżdża i chce w miejsce wjechać z którego wyjeżdżam, no musi zahamować :phi:.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się jeszcze cały czas nad odbiorem samochodu mam pytanie - ma ktoś z Was już Volvo z Android Automotive OS? Faktycznie to taka porażka jak to opisują na forum volvo/grupach na FB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kadu napisał(a):

Zastanawiając się jeszcze cały czas nad odbiorem samochodu mam pytanie - ma ktoś z Was już Volvo z Android Automotive OS? Faktycznie to taka porażka jak to opisują na forum volvo/grupach na FB?

 i tak i nie.

Generalnie idea świetna.

Jeżeli chodzi o navi to działa to super. Nie martwisz się o updaty, masz świetne pokrycie (GM), synchornizacja adresów jak ulubione, ostatnie, itd. Bardzo wygodne to, wystarczy przed wyjściem wbić w przeglądarkę (zalogowaną) jakiś adres, zeby sprawdzić gdzie to jest i odrazu jest w aucie w historii/sugerowanych. Działa  jak to GM. Na samym początku x2 (w ciągu miesiąca) mapa się zawiesiła, ale navi działała, cały IF też. Poprawili niby to w sofcie, od kilka miesięcy działa stabilnie.

Radio FM. To największa wada. DAB działa dobrze, ale FM nie, tzn nie przełącza stacji, zatrzymuje się sam, czasem przeskoczy o dwie stacje dalej. Deko słabszy jest też zasięg/odbiór w stosunku do poprzednich Volvo. Ja akurat słucham FM i już dwa razy sprawdzali, robili upgraid nie pomogło. Rozwiązaniem jest zainstalowanie radia internetowego jak Tuneid

Cała reszta.

Działa ok, choć wg mnie jest mniej intuicyjnie niż w poprzednim Volvo, gdzie np dostęp do systemów wspomagania był od razu, tu trzeba szukać. Czasem przymuli, czego nie było wcześniej. Sterowania nawiewami i temp też wcześniej było lepiej, ale jak to w Volvo nastawiasz raz i zapominasz. Świetnie działają streamingu jak YT czy Spotify. Tutaj się to zmieniło. Wcześniej była jedna karta sim do Volvo onCall a drugi był slot na kartę użytkownia, dzięki czemu można było zrobić hot spot np dla dzieciaków. Teraz tak nie ma. Jest ich karta i nie ma slotu na kartę użytkownika. Plus taki, że to oni płacą za dane, np przy stramingach. Gdzieś daleko nie jeździło ale np w Czechach działa tak samo jak w pl.

Natomiast onCall bezproblmu działał na Ukrainie czy w Bośni :)

Jednoznacznie uważem, że jest to postęp i szczególnie navi działa fajnie, ale jeszcze muszą dopracować pozostałem rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.