Skocz do zawartości

Volvo - Nie wiem czy już czas na pochwały.


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.

 

Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.

 

Cała akcja z przedluzoej gwarancji.

 

 

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm8753a8e9222b9a4b5c7e7f92d51602c9.jpg

  • Skonfundowany 4
  • zszokowany 8
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ppmarian napisał:

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm

 

Co się za tym kryje?

Może przesilony i przysłowiowa "żyłka mu pękła"?

 

W końcu to auto to kawał kloca a silnik raczej z tych mniejszych :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

 

Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.

 

Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.

 

Cała akcja z przedluzoej gwarancji.

 

 

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm8753a8e9222b9a4b5c7e7f92d51602c9.jpg

 

 

Te szybkie tankowania pewnie mu zaszkodziły 😜

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co się za tym kryje?
Może przesilony i przysłowiowa "żyłka mu pękła"?
 
W końcu to auto to kawał kloca a silnik raczej z tych mniejszych :hmm:
Oczywiście że lekko ten 2.0 diesel nie miał - 255KM/520Nm

...ale tu chodzi o całość podejścia do klienta. Wszystko z uśmiechem, II Auto przyjechało tą samą laweta, termin expresowy bez mlaskania i szukania wymówek.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, sowik85 said:

 

Oczywiście, tutaj widać dziadostwa nie ma :ok:

Jak to mówią- pierwsze auto sprzedaje salon, drugie serwis.

 

NIby tak, ale ja bym juz Volvo po czyms takim nie kupil ;]

Co innego jakas duperela, ale padniety silnik po 90kkm to troche slabo.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

NIby tak, ale ja bym juz Volvo po czyms takim nie kupil ;]

Co innego jakas duperela, ale padniety silnik po 90kkm to troche slabo.

 

No słabo, ale silniki nie padają chyba nagminnie :hmm:

Jeśli poza tą wtopą byłbym z auta super zadowolony, to chyba dałbym marce kolejną szansę.

 

BTW- ostatnio czysto teoretycznie rozważałem, co bym kupił mając większy worek pieniędzy.

I jakoś z tych rozważań wyszedł mi Lexus. Chociaż jakimś Lexem jechałem raz w życiu, dawno temu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sowik85 napisał:

wyszedł mi Lexus.

 

To trzeba lubić, ten japoński styl. Do mnie nie przemawia, wręcz drażni. Przykładowo w Avensis się męczyłem pod każdym względem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
NIby tak, ale ja bym juz Volvo po czyms takim nie kupil ;]
Co innego jakas duperela, ale padniety silnik po 90kkm to troche slabo.
A "rdzewiejeca mazdę" kupiłeś :)

Nie ma co sobie gitarę zawracać jak jest to ekspresowo i bezkoszyowo załatwiane.

Nikt tego auta po gwarancji nie będzie trzymać bo to czyste samobójstwo i mało optymalizacja z finansowego pkt.

Podobnie jest z innymi tego typu autami markami "premium".

Ja jestem turbo zadowolony z podejścia volvocars do klienta.

BTW tak jak w du...e dostawało to auto to nic dziwego ze ten silnik kleknal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No słabo, ale silniki nie padają chyba nagminnie :hmm:
Jeśli poza tą wtopą byłbym z auta super zadowolony, to chyba dałbym marce kolejną szansę.
 
BTW- ostatnio czysto teoretycznie rozważałem, co bym kupił mając większy worek pieniędzy.
I jakoś z tych rozważań wyszedł mi Lexus. Chociaż jakimś Lexem jechałem raz w życiu, dawno temu ;]
Jakby mieli diesla też bym bral lexa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ppmarian said:

A "rdzewiejeca mazdę" kupiłeś :)
 

 

Gdyby ta Mazda faktycznie rdzewiala to kolejnej bym nie kupil ;)

Wiadomo, ze inaczej sie podchodzi do tego jak bierzesz na 2-3 lata a inaczej jak na 7-10 do uzytku prywatnego.

W tym drugim przypadku to faktycznie zostaje chyba tylko Lexus z marek premium.

Cala reszta to predzej czy pozniej gwarancja sporych kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ppmarian napisał:

 

Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.

 

Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.

 

Cała akcja z przedluzoej gwarancji.

 

 

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm8753a8e9222b9a4b5c7e7f92d51602c9.jpg

 

Gdyby nie gwarancja to bylby klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.
 
Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.
 
Cała akcja z przedluzoej gwarancji.
 
 
2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm8753a8e9222b9a4b5c7e7f92d51602c9.jpg
Poczytaj warunki tej przdluzonej gwarancji żeby się nie okazało, że za darmo jest silnik, ale nie reszta. W Oplu miałem przedłużona gwarancję i co ciekawe na gwarancji jest naprawiana cześć, ale nie czesci towarzyszące wymagające wymiany. Miałem tak, że miałem awarie lpg, do wymiany listwa, ale też trzeba było wymienić świece. Za świece już musiałem zapłacić ok. 250zl. I żeby było śmiesznie, to świece miały około trzy miesiace po wymianie na przeglądzie w ASO. I gość mi potwierdził, że jakby padł silnik to silnik masz na gwarancji, ale olej, filtr, rozrząd i pozostałe duperele które wymianiaja już nie. Mieli przypadek, że gość miał wymiane silnika w Movano, silnik gratis, reszta 8kPLN dopłaty w ASO.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka




  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj warunki tej przdluzonej gwarancji żeby się nie okazało, że za darmo jest silnik, ale nie reszta. W Oplu miałem przedłużona gwarancję i co ciekawe na gwarancji jest naprawiana cześć, ale nie czesci towarzyszące wymagające wymiany. Miałem tak, że miałem awarie lpg, do wymiany listwa, ale też trzeba było wymienić świece. Za świece już musiałem zapłacić ok. 250zl. I żeby było śmiesznie, to świece miały około trzy miesiace po wymianie na przeglądzie w ASO. I gość mi potwierdził, że jakby padł silnik to silnik masz na gwarancji, ale olej, filtr, rozrząd i pozostałe duperele które wymianiaja już nie. Mieli przypadek, że gość miał wymiane silnika w Movano, silnik gratis, reszta 8kPLN dopłaty w ASO.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka




To jest fabryczna przedłużona gwarancja.


Nie zaskocze Się jak w bagażniku znajdę butelke wina w ramach przeprosin.

Zobaczymy....
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ppmarian napisał:

To jest fabryczna przedłużona gwarancja.


Nie zaskocze Się jak w bagażniku znajdę butelke wina w ramach przeprosin.

Zobaczymy....

 

Też miałem fabryczną przedłużoną gwarancję, żadne ubezpieczenie czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:
4 godziny temu, spad napisał:
 
Też miałem fabryczną przedłużoną gwarancję, żadne ubezpieczenie czy coś podobnego.

Dam znać w czwartek

 

Oby w Volvo lepiej pododzili do temat niż w Oplu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 19:46, ppmarian napisał:

 

Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.

 

Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.

 

Cała akcja z przedluzoej gwarancji.

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm

 

Nie chcę za bardzo wnikać, ale to nie jest tak że syzbko Ci ogarnęli temat bo masz jakiś pakiet lease+serwis? Czy sam brałeś na siebie za gotówę i naprawdę mają takie super podejście do indywidualnego klienta? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.03.2022 o 21:45, ppmarian napisał:

Oczywiście że lekko ten 2.0 diesel nie miał - 255KM/520Nm

...ale tu chodzi o całość podejścia do klienta. Wszystko z uśmiechem, II Auto przyjechało tą samą laweta, termin expresowy bez mlaskania i szukania wymówek.

 

Widać miałeś szczęście, gdyż różnie z tym bywa w wypadku Volvo, tak samo zresztą jak w przypadku innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 04:58, ppmarian napisał:

Nie zaskocze Się jak w bagażniku znajdę butelke wina w ramach przeprosin.

 

żebym przyjął przeprosiny po takiej akcji i myślał drugi raz o kupnie samochodu tej samej marki, to by musiała w tym bagażniku czekać chyba cała piwnica wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maro_t napisał:

 

żebym przyjął przeprosiny po takiej akcji i myślał drugi raz o kupnie samochodu tej samej marki, to by musiała w tym bagażniku czekać chyba cała piwnica wina.

 

 

 

Dlaczego? Zdarza się ze silnik wlanie, ważne jak się zachowa firma. Jak pomoże kupuje następny jak nie to nie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

 

Dlaczego? Zdarza się ze silnik wlanie, ważne jak się zachowa firma. Jak pomoże kupuje następny jak nie to nie. 

 

bo ja starej daty jestem i uważam, że totalna awaria silnika poniżej 100kkm jest dyskwalifikująca, bardziej doceniam jakość w sensie trwałości i bezawaryjności niż graniturów obsługi w serwisie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

bo ja starej daty jestem i uważam, że totalna awaria silnika poniżej 100kkm jest dyskwalifikująca, bardziej doceniam jakość w sensie trwałości i bezawaryjności niż graniturów obsługi w serwisie

 

I Oplem jeździsz? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

I Oplem jeździsz? 

 

tak, na razie jakościowo jest gdzieś pomiędzy fiatem a kiją. Nie jest źle, ale też nie bezawaryjnie. Ale też był najtańszy w swojej klasie, co też biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maro_t napisał:

 

tak, na razie jakościowo jest gdzieś pomiędzy fiatem a kiją. Nie jest źle, ale też nie bezawaryjnie. Ale też był najtańszy w swojej klasie, co też biorę pod uwagę.

 

 

Koledze padł silnik... sprzedawaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chojny napisał:

 

 

 

Dlaczego? Zdarza się ze silnik wlanie, ważne jak się zachowa firma. Jak pomoże kupuje następny jak nie to nie. 

Pytanie czy to wyjątek czy reguła (w sensie awarii), bo jeśli nawet wymienią ten silnik za darmo ale starczy on tylko na następne 90 kkm to i tak jesteś przegrany, bo następny kupujesz już sam (w końcu kiedyś ta gwarancja skończyć się musi):hehe:

Wiem-tu sami milionerzy i auta po gwarancji natychmiast wymieniają na nowe:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Pytanie czy to wyjątek czy reguła (w sensie awarii), bo jeśli nawet wymienią ten silnik za darmo ale starczy on tylko na następne 90 kkm to i tak jesteś przegrany, bo następny kupujesz już sam (w końcu kiedyś ta gwarancja skończyć się musi):hehe:

Wiem-tu sami milionerzy i auta po gwarancji natychmiast wymieniają na nowe:phi:

 

 

Zazwyczaj piorun nie wali dwa razy w to samo miejsce a firmy wstawiają już poprawione motory, jak wcześniejszy wypust miał coś na sumieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, marcindzieg said:

Nieśmiało przypominam o skrzyni M32, którą wiesz kto produkował  ;]

 

Skrzynie zaprojektowal i produkowal akurat Getrag ;]

Opel, podobnie jak Fiat tylko montowal w swoich samochodach.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Nieśmiało przypominam o skrzyni M32, którą wiesz kto produkował  ;]

Odpukać moja m32 ma teraz 113kkm i działa.

Za to drugi raz pękł mi zbiorniczek płynu chłodzącego, ponoć TTTM.

Zbiorniczek to nie skrzynia, ale też się wkurzyłem z powodu tej niespodziewanej akcji.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcindzieg napisał:

Nieśmiało przypominam o skrzyni M32, którą wiesz kto produkował

 

tak, kiedyś to pamiętałem, skrzynię produkowała niemiecka firma, a padające łożyska w niej amerykańska, a napisane miały "made in France". ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał:

 

tak, kiedyś to pamiętałem, skrzynię produkowała niemiecka firma, a padające łożyska w niej amerykańska, a napisane miały "made in France". ;]

Wiem, wiem... We Fiacie padają tylko rzeczy, które produkują Niemcy. Nic włoskiego nigdy się nie popsuło  ;]

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 19:46, ppmarian napisał:

 

Dziś pojechał. Diagnoza silnik-kaput. Ucieka plyn - dostaje się do spalin.

 

Podejrzana chłodniczka egr jest ok, więc prawdopodobnie UPG lub blok pęknięty. Nikt się nie bawi w rozbieranie silnika tylko wjedza nowy we wtorek! Auto ma być gotowe do odbioru w czwartek.

 

Cała akcja z przedluzoej gwarancji.

 

 

2019 D5 mild hybrid 2.0 R4 po fabrycznej kuracji wzmacniajacej, przebieg 90kkm8753a8e9222b9a4b5c7e7f92d51602c9.jpg

 

 

Jeśli w aucie po 90kkm rozpada się silnik to ja myślę, że nie czas na pochwały - jaki by nie był uprzejmy gość z serwisu, który auto obsługuje*.

 

 

 

 

 

 

* Tak, wiem, w MB prawdopodobnie udawaliby, że TTTM albo wina klienta ale to nic nie zmienia w rzeczonym przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 14:44, chojny napisał:

Zazwyczaj piorun nie wali dwa razy w to samo miejsce a firmy wstawiają już poprawione motory, jak wcześniejszy wypust miał coś na sumieniu. 

10 lat produkcji 1.2 Pure Tech od PSA z paskiem  rozrządu w oleju przeczy temu co piszesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.