Skocz do zawartości

Daćka - pozytywne zaskoczenie


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam spotkal mnie zaskok wczoraj niezly

Kiedys czlowiek z ciekawosci wsiadl do Logana ( wysiadl jeszcze szybciej).... jakis czas pozniej do Dustera- juz nie bylo tragedi ale taniosc rzucala na kolana z każdego zakamarka.....

 

Aktualnie Z racji problemów z Pugiem ( i sytuacji na rynku) troche sie motamy i tak sobie testujemy i patrzymy co dalej z tym fantem zrobic....

 

Wczoraj pojechaliśmy zrobic jazdy testowe Sandero Stepway CVT i AronaDSG ( pomacalismy tez skode i VW) w kwesti B/ B+ podwyzszonego

 

Jak wyglada moze plastiku w Aronie i najnowsze multimedia i jak jeździ DSG w połączeniu z 110 (chyba?) KM każdy moze sobie sprawdzic..... no generalnie za te kase dupy nie urywa.....

 

Ale duże wrazenie zrobila na mnie Dacka i postęp jaki od czasow Logana i pierwszych Dusterow zrobila....

Jasne w bagazniku znajdziesz gole blachy, albo nie uraczysz lampki w drugim rzedzie mimo najwyzszej wersji wyposazenia... multimedia tez w zasadzie nie wiadomo co to ( AA?)..... dziwny myk na tyl i rura wydechowa z boku czy bebny z tylu.........

 

........ale

wyciszenie ( pomimo wyjacego 1L TCE i CVT), pelne ledy, kwestie pszeszyć(?sic!)...prowadzenia i wybierania nierownosci, czy designu calosciowo....... naprawde w porównaniu do naszej topowej wersji Puga2008 z 2015 roku to mialem wrazenie ze nie ma jakis szalonych różnic....

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fili_P napisał(a):

naprawde w porównaniu do naszej topowej wersji Puga2008 z 2015 roku to mialem wrazenie ze nie ma jakis szalonych różnic....

 

 

 

 

No wiesz, patrząc na wnętrze puga nieźle wieje nudą, rzeczywiście szału nie ma więc nie trudno to przebić...:oki:

 

Peugeot-2008-wnetrze-01.jpg.c96fdc9e9b40d1fe3eb834b65c70e95a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Yoooo” doszedłeś do tego etapu jak ja. To Tobie ma być dobrze z autem a nie sąsiadowi się podobać. Ja kupiłem „taczkę” w 2019 głównie do miasta i ku mojemu zaskoczeniu sprawuje się lepiej niż skoda które miałem. Leje i jadę (właściwie żona). Sąsiedzi nie zazdroszczą bo „spuszczają” się nad 20 letnimi audi i tak dalej 🤣

 

A tak merytorycznie: jest cicho a nawet bardzo, zawias przód zwykły „mcperson”, z tylu jak pisałeś bębny (na 200 000 spokój) i belka - czyli w razie roboty 2 tuleje, 2 amory, 2 sprężyny i koniec. Tempomat ma (niestety zwykły), CarPlay jest, wszystko w prądzie i jest git 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fili_P napisał(a):

 

Powiem wam spotkal mnie zaskok wczoraj niezly

Kiedys czlowiek z ciekawosci wsiadl do Logana ( wysiadl jeszcze szybciej).... jakis czas pozniej do Dustera- juz nie bylo tragedi ale taniosc rzucala na kolana z każdego zakamarka.....

 

Aktualnie Z racji problemów z Pugiem ( i sytuacji na rynku) troche sie motamy i tak sobie testujemy i patrzymy co dalej z tym fantem zrobic....

 

Wczoraj pojechaliśmy zrobic jazdy testowe Sandero Stepway CVT i AronaDSG ( pomacalismy tez skode i VW) w kwesti B/ B+ podwyzszonego

 

Jak wyglada moze plastiku w Aronie i najnowsze multimedia i jak jeździ DSG w połączeniu z 110 (chyba?) KM każdy moze sobie sprawdzic..... no generalnie za te kase dupy nie urywa.....

 

Ale duże wrazenie zrobila na mnie Dacka i postęp jaki od czasow Logana i pierwszych Dusterow zrobila....

Jasne w bagazniku znajdziesz gole blachy, albo nie uraczysz lampki w drugim rzedzie mimo najwyzszej wersji wyposazenia... multimedia tez w zasadzie nie wiadomo co to ( AA?)..... dziwny myk na tyl i rura wydechowa z boku czy bebny z tylu.........

 

........ale

wyciszenie ( pomimo wyjacego 1L TCE i CVT), pelne ledy, kwestie pszeszyć(?sic!)...prowadzenia i wybierania nierownosci, czy designu calosciowo....... naprawde w porównaniu do naszej topowej wersji Puga2008 z 2015 roku to mialem wrazenie ze nie ma jakis szalonych różnic....

 

 

 

Te nowe Dacie są całkiem ładne ale z zewnątrz. W środku pewnie szału pewnie nie ma...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, electrofinger napisał(a):

A co masz do 20stoletniego Audi :hmm: Bardzo ładne samochody ;/ Na przykład "Małysz".

 

Nic nie mam, bo jeździłem, ale obecnie nie lubię się zaprzyjaźniać z mechanikiem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał(a):

........ale

wyciszenie ( pomimo wyjacego 1L TCE i CVT), pelne ledy, kwestie pszeszyć(?sic!)...prowadzenia i wybierania nierownosci, czy designu calosciowo....... naprawde w porównaniu do naszej topowej wersji Puga2008 z 2015 roku to mialem wrazenie ze nie ma jakis szalonych różnic..

jak cenowo z aroną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pewnie system wykrywania i autonomicznego hamowania przed pieszym.

 

Może być też połączony z poduszkami powietrznymi dla pieszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał(a):

 

Powiem wam spotkal mnie zaskok wczoraj niezly

Kiedys czlowiek z ciekawosci wsiadl do Logana ( wysiadl jeszcze szybciej).... jakis czas pozniej do Dustera- juz nie bylo tragedi ale taniosc rzucala na kolana z każdego zakamarka.....

 

Aktualnie Z racji problemów z Pugiem ( i sytuacji na rynku) troche sie motamy i tak sobie testujemy i patrzymy co dalej z tym fantem zrobic....

 

Wczoraj pojechaliśmy zrobic jazdy testowe Sandero Stepway CVT i AronaDSG ( pomacalismy tez skode i VW) w kwesti B/ B+ podwyzszonego

 

Jak wyglada moze plastiku w Aronie i najnowsze multimedia i jak jeździ DSG w połączeniu z 110 (chyba?) KM każdy moze sobie sprawdzic..... no generalnie za te kase dupy nie urywa.....

 

Ale duże wrazenie zrobila na mnie Dacka i postęp jaki od czasow Logana i pierwszych Dusterow zrobila....

Jasne w bagazniku znajdziesz gole blachy, albo nie uraczysz lampki w drugim rzedzie mimo najwyzszej wersji wyposazenia... multimedia tez w zasadzie nie wiadomo co to ( AA?)..... dziwny myk na tyl i rura wydechowa z boku czy bebny z tylu.........

 

........ale

wyciszenie ( pomimo wyjacego 1L TCE i CVT), pelne ledy, kwestie pszeszyć(?sic!)...prowadzenia i wybierania nierownosci, czy designu calosciowo....... naprawde w porównaniu do naszej topowej wersji Puga2008 z 2015 roku to mialem wrazenie ze nie ma jakis szalonych różnic....

 

 

 

co jest z 8letnim pugiem?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Może być też połączony z poduszkami powietrznymi dla pieszego.

 

w mercu podnosi się maska, aby pieszy nie grzmotnął w szybę tylko się zsunął z niej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, open napisał(a):

A co Ci się dzieje z siedmioletnim autem? Silnik?

 

14 minut temu, bez napisał(a):

co jest z 8letnim pugiem?

 

 

Odsyłam wątku kolegi na Francowatych.

 

Tak obecnie jednym problemów wyrobów Stellantisa jest silnik benzynowy 1.2 .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tommy__ napisał(a):

rzeczywiście szału nie ma więc nie trudno to przebić...:oki:

 

No ja bym nie powiedział że to wnętrze którego zdjęcie wrzuciłeś, było nudne ;)

 

Na pewno bym takiego nie chciał*, ale nie jest nudne.

 

*Wolę nudne ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem w Dacii (bo to taka serduszkowa sprawa - pierwsze autko to była Dacia 1300; wprawdzie wszędzie miała napisy Made in France).

Kiedyś się zamierzałem do zakupu ale śmierdziało toto tak że nie mogłem skończyć jazdy próbnej, tak mnie napinało. W robocie mamy takiego 10 tłuka Dustera i chociaz jest wypalony od słońca i ma trudne warunki to i tak jeszcze troszkę zajeżdża tym "zapachem" co mnie drażni. Ale do sedna. W zeszłym tygodniu byliśmy z synem w Dacii 🤪

Duster z automatem, car playem - super no i nie śmierdzi - cena modelu wystawionego 108000,-

Obok stoi Spring - to takie małe elektryczne, jakoś się poskładałem do niego i wysiadłem bo znów poczułem ten zapach. Cena tego elektryka 106000,- 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, prebek napisał(a):

Duster z automatem, car playem - super no i nie śmierdzi - cena modelu wystawionego 108000,

miała chociaż 4x4 za tyle kasy?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Tylko dlaczego ten wątek, takie ogólne dywagacje, wyleciał tutaj, skoro o wielu innych autach można spokojne takie rozważania snuć na HP?

no bo ile moża się pałować rudą i olejem w oplach? ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ten wątek, takie ogólne dywagacje, wyleciał tutaj, skoro o wielu innych autach można spokojne takie rozważania snuć na HP?
dzieki
juz sie zastanawialem czy mam jakas oomrocznosc jasna
zwlaszcza ze watek o pugu w zasadzie...i seacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Yoooo” doszedłeś do tego etapu jak ja. To Tobie ma być dobrze z autem a nie sąsiadowi się podobać. Ja kupiłem „taczkę” w 2019 głównie do miasta i ku mojemu zaskoczeniu sprawuje się lepiej niż skoda które miałem. Leje i jadę (właściwie żona). Sąsiedzi nie zazdroszczą bo „spuszczają” się nad 20 letnimi audi i tak dalej
 
A tak merytorycznie: jest cicho a nawet bardzo, zawias przód zwykły „mcperson”, z tylu jak pisałeś bębny (na 200 000 spokój) i belka - czyli w razie roboty 2 tuleje, 2 amory, 2 sprężyny i koniec. Tempomat ma (niestety zwykły), CarPlay jest, wszystko w prądzie i jest git
nie zgadzam sie
ten etap mialem jak Lacettiego kupowałem a wszyscy brali co najmniej Astre dookola ;-))))
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bez napisał(a):

miała chociaż 4x4 za tyle kasy?  

 

22 godziny temu, prebek napisał(a):

chyba tak, nie pamiętam

Nie ma takiej opcji. W Dusterze wersja 4x4 wyklucza automat... i odwrotnie. Automat sugeruje, że była to wersja z TCe150 i przekładnią EDC. Takie 4x4 z TCe150 są w zakresie 106300-108400, ale tylko z manualem.

Natomiast najtańsze 4x4 kosztuje obecnie 102800 i jest pędzone poczciwym dieslem dCi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 15:19, Wasylek napisał(a):

Takie 4x4 z TCe150 są w zakresie 106300-108400, ale tylko z manualem.

Nieźle. Miałem nadzieję, że za tyle to będzie już nowa wersja dustera, ale widzę, że bardziej 150k trzeba liczyć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 27.02.2023 o 09:02, iwik napisał(a):

Nieźle. Miałem nadzieję, że za tyle to będzie już nowa wersja dustera, ale widzę, że bardziej 150k trzeba liczyć :hehe:

Nowa nie będzie dużo droższa...

 

Ale czy warto brać stary, schodzący model?

Jako taczkę w koło komina, litra z LPG i z pełnym, poza kamerami 360st wyposażeniem za 80? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pipper napisał(a):

Ale czy warto brać stary, schodzący model?

Jako taczkę w koło komina, litra z LPG i z pełnym, poza kamerami 360st wyposażeniem za 80? 

a jaka różnica z sandero z lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość kabiny i wybieranie nierówności, Sandero Stepway sztywniejsze...

Cenowo żadna, bo jeden i drugi pod korek z roku 23 za 80k jest, dopłata do GAP i pakietu gwarancja i serwis 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pipper napisał(a):

Objętość kabiny i wybieranie nierówności, Sandero Stepway sztywniejsze...

Cenowo żadna, bo jeden i drugi pod korek z roku 23 za 80k jest, dopłata do GAP i pakietu gwarancja i serwis 5 lat.

czyli nie stepway jakieś 5 kafli tańsza pewnie ale przy odsprzedaży różnica może się zmniejszyć bo duster lepiej trzyma cenę niz zwykłe sandero... czyli jak masz kasę i wolisz full wyposażenie a nie nową budę to warto ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

czyli nie stepway jakieś 5 kafli tańsza pewnie ale przy odsprzedaży różnica może się zmniejszyć bo duster lepiej trzyma cenę niz zwykłe sandero... czyli jak masz kasę i wolisz full wyposażenie a nie nową budę to warto ;] 

W nowej obawiam się niektórych rozwiązań mechanicznych i w elektronice ... Nowy Duster za rok, może dwa, bo żonie się podoba 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.