Skocz do zawartości

Wkurzyła mnie Toyota — a dokładniej serwis.


delco

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.04.2023 o 10:19, delco napisał(a):

Jest nadzieja na pozytywne zakończenie.

 

Właśnie otrzymałem e-mail w którym między innymi czytam. " ...drugi kluczyk SMART zostanie Panu dostarczony w terminie do końca czerwca 2023 roku..."

No ale niestety to była tylko nadzieja.

Jako że minął czerwiec napisałem e-maila do Toyoty z pytaniem Gdzie jest mój drugi kluczyk Smart? No i po czterech dniach doczekałem się odpowiedzi “drugi kluczyk Smart zostanie panu dostarczony w terminie do końca lipca 2023 roku “

No nic jeszcze poczekam do końca lipca a potem chyba rzeczywiście będę stawiał pastylkę w samochodzie bo korzystanie z jednego kompletu kluczyków jest trochę męczące — bo żeby wymienić się samochodem trzeba się spotkać osobiście z kimś z domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.07.2023 o 21:42, delco napisał(a):

No ale niestety to była tylko nadzieja.

Jako że minął czerwiec napisałem e-maila do Toyoty z pytaniem Gdzie jest mój drugi kluczyk Smart? No i po czterech dniach doczekałem się odpowiedzi “drugi kluczyk Smart zostanie panu dostarczony w terminie do końca lipca 2023 roku “

No nic jeszcze poczekam do końca lipca a potem chyba rzeczywiście będę stawiał pastylkę w samochodzie bo korzystanie z jednego kompletu kluczyków jest trochę męczące — bo żeby wymienić się samochodem trzeba się spotkać osobiście z kimś z domowników.

dostałeś ?

 

bo właśnie zamawiam yarisa z systemem "

Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System w technologii Bluetooth Low Energy: system
z rozproszoną architekturą, wykorzystujący dodatkowe moduły blokad oraz obsługiwany za pomocą pilota FLASH"

 

i boje się, że dostanę 1 pilota. A klucze oby dwa są "pilotami" ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Camel napisał(a):

dostałeś ?

Nie nie dostałem. Ostatniego dnia lipca napisałem kolejnego e-maila do Toyoty z pytaniem Gdzie jest mój drugi kluczyk Smart? Odpowiedź pozwolę sobie wkleić w całości.

"

Szanowny Panie,

 

 

W nawiązaniu do Pana wiadomości przepraszamy za nieścisłość w poprzedniej korespondencji.

 

Informacje zawarte w poprzedniej korespondencji dotyczyły uzupełnienia drugiego kluczyka SMART, a nie pilota BLE.

 

Pragniemy wyjaśnić, iż klient otrzymuje na wyposażeniu jeden pilot BLE, w sprawie  możliwości zamówienia i zaprogramowania dodatkowego pilota, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Autoryzowaną Stacją Dilerską Toyoty.

 

 

Licząc na przyjęcie naszych wyjaśnień, pozostajemy

 

Z poważaniem"

 

Czyli przetrzymali mnie trzy czy cztery miesiące każąc czekać na coś czego od początku miałem nie dostać. Dodatkowo pokręcili nazwę tego czegoś na co czekam Bo to ich była nazwa “kluczyk Smart “

A teraz spuszczają mnie na drzewo każąc sobie dokupić u dilera.

46 minut temu, Camel napisał(a):

Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System w technologii Bluetooth Low Energy: system
z rozproszoną architekturą, wykorzystujący dodatkowe moduły blokad oraz obsługiwany za pomocą pilota FLASH"

 

Nie mam pojęcia co to znaczy ale miejmy nadzieję że dostaniesz dwa pełnoprawne sterowniki.

46 minut temu, Camel napisał(a):

A klucze oby dwa są "pilotami" ?

To tak kupując otrzymałem dwa normalne Kluczyki z których mogłem korzystać naprzemiennie Natomiast po “modernizacji “tego drugiego bez pastylki BLE mogę używać jedynie do wkładania Parasola do bagażnika.

 

Swoją drogą zastanawia mnie polityka Toyoty bo oszczędzając góra 200 zł (a może jedynie 100 złotych — bo na Allegro znalazłem sprzedającego cały zestaw za 199 zł) załatwiają sobie dożywotniego antyfana. Bardzo prawdopodobne że nigdy więcej nie kupię Toyoty. Sądzę, że wiele koncertów samochodowych (Gdyby to było możliwe) zapłaciło po 200 zł Każdemu kto do końca życia nie kupi nigdy Toyoty.

Pomijając to że nagle w dwa miesiące po kupieniu samochodu okazuje się że po “usprawnieniu “samochód ma mniejszą użyteczność niż wcześniej, to Toyota zwodziła mnie że otrzymam pilot  BLE najpierw do końca czerwca potem do końca lipca. Już samo to powinno spowodować wysłanie do mnie drugiego pilota BLE z przeprosinami oraz z butelką sake.

Ale pewnie nie znam się na prowadzeniu biznesów i gównozjadztwo jest teraz w korporacjach bardziej w cenie — Nie znam się bo jak powiedział klasyk “... Ja tam Waszych amerykańskich Szkół nie kończyłem... “

  • Lubię to 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, delco napisał(a):

Nie nie dostałem. Ostatniego dnia lipca napisałem kolejnego e-maila do Toyoty z pytaniem Gdzie jest mój drugi kluczyk Smart? Odpowiedź pozwolę sobie wkleić w całości.

"

Szanowny Panie,

 

 

W nawiązaniu do Pana wiadomości przepraszamy za nieścisłość w poprzedniej korespondencji.

 

Informacje zawarte w poprzedniej korespondencji dotyczyły uzupełnienia drugiego kluczyka SMART, a nie pilota BLE.

 

Pragniemy wyjaśnić, iż klient otrzymuje na wyposażeniu jeden pilot BLE, w sprawie  możliwości zamówienia i zaprogramowania dodatkowego pilota, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Autoryzowaną Stacją Dilerską Toyoty.

 

 

Licząc na przyjęcie naszych wyjaśnień, pozostajemy

 

Z poważaniem"

 

Czyli przetrzymali mnie trzy czy cztery miesiące każąc czekać na coś czego od początku miałem nie dostać. Dodatkowo pokręcili nazwę tego czegoś na co czekam Bo to ich była nazwa “kluczyk Smart “

A teraz spuszczają mnie na drzewo każąc sobie dokupić u dilera.

Nie mam pojęcia co to znaczy ale miejmy nadzieję że dostaniesz dwa pełnoprawne sterowniki.

To tak kupując otrzymałem dwa normalne Kluczyki z których mogłem korzystać naprzemiennie Natomiast po “modernizacji “tego drugiego bez pastylki BLE mogę używać jedynie do wkładania Parasola do bagażnika.

 

Swoją drogą zastanawia mnie polityka Toyoty bo oszczędzając góra 200 zł (a może jedynie 100 złotych — bo na Allegro znalazłem sprzedającego cały zestaw za 199 zł) załatwiają sobie dożywotniego antyfana. Bardzo prawdopodobne że nigdy więcej nie kupię Toyoty. Sądzę, że wiele koncertów samochodowych (Gdyby to było możliwe) zapłaciło po 200 zł Każdemu kto do końca życia nie kupi nigdy Toyoty.

Pomijając to że nagle w dwa miesiące po kupieniu samochodu okazuje się że po “usprawnieniu “samochód ma mniejszą użyteczność niż wcześniej, to Toyota zwodziła mnie że otrzymam pilot  BLE najpierw do końca czerwca potem do końca lipca. Już samo to powinno spowodować wysłanie do mnie drugiego pilota BLE z przeprosinami oraz z butelką sake.

Ale pewnie nie znam się na prowadzeniu biznesów i gównozjadztwo jest teraz w korporacjach bardziej w cenie — Nie znam się bo jak powiedział klasyk “... Ja tam Waszych amerykańskich Szkół nie kończyłem... “

Napisałem do sprzedawcy za Twoją radą aby na zamówieniu znalazł się zapis o 2 "pilotach" do zabezpieczenia. Jak nie to olewam ten syffff ten za 690  w promooo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

Napisałem do sprzedawcy za Twoją radą aby na zamówieniu znalazł się zapis o 2 "pilotach" do zabezpieczenia. Jak nie to olewam ten syffff ten za 690  w promooo.

Zdajesz sobie sprawę, że to dodatkowe zabezpieczenie jest częstą przyczyną rozładowania akumulatora 12V?

Ogólnie po różnych forach i grupach FB dot. Toyoty często przewijają się problemy z tymi blokadami.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że to dodatkowe zabezpieczenie jest częstą przyczyną rozładowania akumulatora 12V?

Ogólnie po różnych forach i grupach FB dot. Toyoty często przewijają się problemy z tymi blokadami.

 

To co lepiej odpuścić i na własna rękę coś założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

To co lepiej odpuścić i na własna rękę coś założyć ?

 

Imho tak. Na samą  myśl o takim traktowaniu bym poszedł gdzie indziej.

 

10 godzin temu, delco napisał(a):

Nie nie dostałem. 

 

Nie wiem, czy bym ich do sądu nie pociągnął... To ma znamiona oszustwa.

 

Do jakiej wysokości roszczeń rozpatruje eSąd?

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał(a):

Nie wiem, czy bym ich do sądu nie pociągnął... To ma znamiona oszustwa.

A może jako niezgodnośc towaru z umową? z tytułu rekojmi sprzedawcy? - Mówiąc szczerze nie wiem czy mi sie chce. Sądze że prosciej bedzie dokupić pilota(czy nawet cały system) i przeprogramować... I nigdy wiecej nie kupić Toyoty....

9 minut temu, grogi napisał(a):

Do jakiej wysokości roszczeń rozpatruje eSąd?

Nie mam pojecia - ale sądze że zajmuje sie sprawami nizgodności towaru z umową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delco napisał(a):

A może jako niezgodnośc towaru z umową? z tytułu rekojmi sprzedawcy? - Mówiąc szczerze nie wiem czy mi sie chce. Sądze że prosciej bedzie dokupić pilota(czy nawet cały system) i przeprogramować... I nigdy wiecej nie kupić Toyoty....

Nie mam pojecia - ale sądze że zajmuje sie sprawami nizgodności towaru z umową

Prościej wozić to ustrojstwo caly czas w samochodzie albo na stałe wyłączyć. Ja dawno temu wyleczyłem się z odkładanych systemów bo

zawsze coś nie działa tak jak powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał(a):

Prościej wozić to ustrojstwo caly czas w samochodzie albo na stałe wyłączyć. Ja dawno temu wyleczyłem się z odkładanych systemów bo

zawsze coś nie działa tak jak powinno. 

To tez jest jakas opcja...  na razie  zastanawiam sie czy chce mi sie dalej kopać z koniem ;) - Choc zawsze moge wyslać reklamacje do Japonii ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał(a):

To tez jest jakas opcja...  na razie  zastanawiam sie czy chce mi sie dalej kopać z koniem ;) - Choc zawsze moge wyslać reklamacje do Japonii ;) 

W EU dajemy się robić w konia producentom aut. Ja bym nie odpuścił. W koncu kupiłeś coś co nie działa. Nawet jak na koniec dadzą darmowy przeglad czy olej to i tak warto. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Ja mam bez i problemów nie mam.

 

Jak chcesz coś mieć, to dołóż sam seo albo canlock.

 

tak zrobię bo tylko "jednego pilota" dają do zabezpieczenia - tak jak u kolegi co pisał i dodatkowo:

1. jeden kluczyk scyzoryk

2. jeden kluczyk sam "grot"

ehhhhhhh oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wujek napisał(a):

W EU dajemy się robić w konia producentom aut. Ja bym nie odpuścił. W koncu kupiłeś coś co nie działa. Nawet jak na koniec dadzą darmowy przeglad czy olej to i tak warto. 

 

Większość odpuszcza... I dlatego jest jak jest...

 

Ja bym gnębił dalej. Głównie po to, żeby się im mniej opłacało. Każde zawracanie dupy to czas i koszt, który Toyota/diler musi ponieść. Jak te koszty będą za duże, to przestaną rżnąć głupa.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że to dodatkowe zabezpieczenie jest częstą przyczyną rozładowania akumulatora 12V?

Ogólnie po różnych forach i grupach FB dot. Toyoty często przewijają się problemy z tymi blokadami.

 

Jak to, przecież już w nazwie masz:

 

13 godzin temu, Camel napisał(a):

Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System w technologii Bluetooth Low Energy

:phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, janusz napisał(a):

A masz "dawcę" pod ręką? Może lepiej pomyśleć o małym boosterze? 

Na parkingu firmowym to zawsze znajdę kogoś  znajomego - a po drugie zostawiam auto pod firmą bo nie chce pod domem - a przyjade po nie z synem drugim samochodem.

Ale booster może być rozwiazaniem na przyszość :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, delco napisał(a):

Na parkingu firmowym to zawsze znajdę kogoś  znajomego - a po drugie zostawiam auto pod firmą bo nie chce pod domem - a przyjade po nie z synem drugim samochodem.

Ale booster może być rozwiazaniem na przyszość :ok:

 

NIe mozesz go deaktywowac i wprowadzic w tryb serwisowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

NIe mozesz go deaktywowac i wprowadzic w tryb serwisowy?

Mogę, ale czy aby nie będzie tak że po wprowadzeniu w tryb serwisowy dalej będzie pobierał prąd?

Zresztą jak nie dostanę drugiego pilota od Toyoty i nie da się go kupić w jakiejś rozsądnej cenie to i tak spróbuję dezaktywować system na stałe — już mi dojadło ciągłe wymienienie się kluczykiem.

A od bezpieczeństwa antykradzieżowego mam Autocasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, delco napisał(a):

Mogę, ale czy aby nie będzie tak że po wprowadzeniu w tryb serwisowy dalej będzie pobierał prąd?

Zresztą jak nie dostanę drugiego pilota od Toyoty i nie da się go kupić w jakiejś rozsądnej cenie to i tak spróbuję dezaktywować system na stałe — już mi dojadło ciągłe wymienienie się kluczykiem.

A od bezpieczeństwa antykradzieżowego mam Autocasco.

Uważaj tylko żebyś z tą deaktywacją i AC nie wpadł w jakąś kabałę.

Teraz chyba TU już nie wymagają zabezpieczeń dodatkowych, ale to coś niepełnosprawnego od Toyoty to należy traktować jako dokładkę czy fabryczne wyposażenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Uważaj tylko żebyś z tą deaktywacją i AC nie wpadł w jakąś kabałę.

Teraz chyba TU już nie wymagają zabezpieczeń dodatkowych, ale to coś niepełnosprawnego od Toyoty to należy traktować jako dokładkę czy fabryczne wyposażenie?

Montowali to prawie 2 miesiące po odebraniu Toyoty z salonu — ubezpieczenie zawarłem w dniu rejestracji czyli przed zamontowaniem tego ustrojstwa. Poza tym jeżeli ukradną mi Yarisa to jakim sposobem ubezpieczyciel mógłby udowodnić że system BLE był dezaktywowany wcześniej? — A może są takie sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delco napisał(a):

 Poza tym jeżeli ukradną mi Yarisa to jakim sposobem ubezpieczyciel mógłby udowodnić że system BLE był dezaktywowany wcześniej? — A może są takie sposoby?

Nie wiem, mi się wydawało, że Yarisów nie kradną.

W tych czasach sposoby na pewno są, ale wątpię by Toyota ogarnęła je w Yarisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

Nie wiem, mi się wydawało, że Yarisów nie kradną.

W tych czasach sposoby na pewno są, ale wątpię by Toyota ogarnęła je w Yarisie.

 

To jest niezalezny system, Toyota tylko montuje... Deaktywacja polega na wklikaniu kodu przez uzytkownika i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę (klima manualna), że obieg wewnętrzny jest na "linkę", a kiedyś był elektryczny 🤣

 

Ja pierdykam, cena plus ponad 10 koła i jeszcze auto okrojone z drugiego kluczyka, elektrycznego obiegu wew. i ch. wie co jeszcze.

 

PS

Pamiętam jak kupowałem pierwsze rio na naukę jazdy to było wygłuszenie maski, nakładki na amortyzatory i tak dalej. w kolejnym roku chyba 2019 już coraz mniej wszystkiego było :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Camel napisał(a):

tak patrzę (klima manualna), że obieg wewnętrzny jest na "linkę", a kiedyś był elektryczny 🤣

 

Ja pierdykam, cena plus ponad 10 koła i jeszcze auto okrojone z drugiego kluczyka, elektrycznego obiegu wew. i ch. wie co jeszcze.

 

PS

Pamiętam jak kupowałem pierwsze rio na naukę jazdy to było wygłuszenie maski, nakładki na amortyzatory i tak dalej. w kolejnym roku chyba 2019 już coraz mniej wszystkiego było :) 

Takie czasy, że dostaje się mniej za więcej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, janusz napisał(a):

Takie czasy, że dostaje się mniej za więcej 😉

Moja żona mówi kupuj (wpłaciłem zaliczkę) bo będzie drożej 😁

Dostawa do końca listopada. Mógł by być w październiku, ale srebrny lub czarny a ostatnio auta kupuję białe bo mi się podobają i rys nie widać :) 

 

Edit

zdecydowałem się tylko dlatego, że dostałem mega flotowy rabat :) 

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 09:18, Maciej__ napisał(a):

 

Bateria to pada co 3-4 miesiace ;) Przy czym trzeba sie bardzo postarac, zeby nie odjechac bo wczesniej dosc dlugo ostrzega, ze bateria do wymiany (przynajmniej Omega). Inna kwestia, ze te immo montowane w Toyotach (Cobra) sa chyba dosc zawodne i potrafia sie wysrac bez zadnego ostrzezenia.

3-4 miesiące to optymistyczne założenie, to guano od stycznia w UX padło 4 razy, to jest jakiś dramat żeby montować takie coś

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 21:36, Qrak napisał(a):

myslisz ze Toyota Motor Poland pochyliła sie na zapytaniem ....zlanie sikiem prostym...mają wywalone na robaków

Wychodzi na to ze najlepiej kupowac Dacie....tak twierdzi moj sasiad .....serwis, prosty, ludzie zyczliwi, ceny przystepne....i fabryczny lpg jest.

Ale skutek moze byc taki ze nigdy wiecej nie kupie toyoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delco napisał(a):

Wychodzi na to ze najlepiej kupowac Dacie....tak twierdzi moj sasiad .....serwis, prosty, ludzie zyczliwi, ceny przystepne....i fabryczny lpg jest.

Ale skutek moze byc taki ze nigdy wiecej nie kupie toyoty

Toyota też ma "fabryczny LPG". Montują dedykowane pakiety Landii, do 1.0 4950 a do 1.5 5250 - jak nie pomyliłem cen, ale około 5 wychodzi i masz gwarancje producenta.

Tak jak w KIA BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 21:32, delco napisał(a):

Swoją drogą na diabla mi immmobilizer? - jeszcze taki co wg serwisu nalezy nosic osobno od od kluczyków do samochodu

w polonezie w 1996r też takie cudo miałem!!!

widocznie technologia toyoty jest bardzo zaawansowana :old:

nic tylko pozazdrościć :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotr1982 napisał(a):

w polonezie w 1996r też takie cudo miałem!!!

widocznie technologia toyoty jest bardzo zaawansowana :old:

nic tylko pozazdrościć :lol:

 

Architektura w Toyocie jest kompletnie skopana i obchodzisz zabezpieczenia przez złączkę reflektora.

 

Równie skopane, chociaż z zupełnie innej strony, są samochody Kia/Hyundai. Tutaj samochód aktywnie poszukuje kluczyka, rozgłaszając swój słaby klucz publiczny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr1982 napisał(a):

w polonezie w 1996r też takie cudo miałem!!!

widocznie technologia toyoty jest bardzo zaawansowana :old:

nic tylko pozazdrościć :lol:

 

w polonezie to chyba nawet fabrycznego immo nie było ? 

toyota daje jako drugi dodatkowy, początkowo była to opcja sporo płatna podobnie jak w innych markach,

ale po doniesieniach o kradzieżach zrobili promocje i dają prawie za free

takie czasy, kiedyś poloneza otwierało się śrubokrętem, dziś toyotę (i inne) pudełkiem wielkości paczki papierosów 

 

gdzieś mam taką blokadę na kierownicę z dawnych czasów

image.jpg?x=400&y=400&format=jpg&ex=400&

może wrzucę do rav'ki :phi:

przynajmniej się nie rozkoduje czy aku nie rozładuje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

w polonezie to chyba nawet fabrycznego immo nie było ? 

toyota daje jako drugi dodatkowy, początkowo była to opcja sporo płatna podobnie jak w innych markach,

ale po doniesieniach o kradzieżach zrobili promocje i dają prawie za free

takie czasy, kiedyś poloneza otwierało się śrubokrętem, dziś toyotę (i inne) pudełkiem wielkości paczki papierosów 

 

gdzieś mam taką blokadę na kierownicę z dawnych czasów

image.jpg?x=400&y=400&format=jpg&ex=400&

może wrzucę do rav'ki :phi:

przynajmniej się nie rozkoduje czy aku nie rozładuje ;)

 


Kiedyś w każdym aucie miałem blokadę skrzyni biegów Bear Lock plus naklejka na szyby co by zniechęcić złodzieja 🙂

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Koonrad napisał(a):

gdzieś mam taką blokadę na kierownicę z dawnych czasów

 

To ja dodam, że to był całkiem częsty widok w południowej części Włoch.

Nie chcę pisać, czy 1/10 auto miało, czy może 1/5, ale serio było tego bardzo dużo.

I w nowych autach i w starych trupach.

 

Nie 15 lat temu, ale teraz, w te wakacje jak tam byłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kravitz napisał(a):

 

To ja dodam, że to był całkiem częsty widok w południowej części Włoch.

Nie chcę pisać, czy 1/10 auto miało, czy może 1/5, ale serio było tego bardzo dużo.

I w nowych autach i w starych trupach.

 

Nie 15 lat temu, ale teraz, w te wakacje jak tam byłem ;)

 

o widzisz, a ja w lipcu wróciłem z Toskanii i zastanawiałem się jak auto zabezpieczyć :phi:

ale aut z blokadami nie widziałem 

tam szybciej chyba szyby lecą i czyszczą to co w aucie zostało :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

o widzisz, a ja w lipcu wróciłem z Toskanii i zastanawiałem się jak auto zabezpieczyć :phi:

ale aut z blokadami nie widziałem 

tam szybciej chyba szyby lecą i czyszczą to co w aucie zostało :(

 

 

Toskania to już wypas.

Takie widoki to na południe od Neapolu i Sycylia.

Sycylia to właściwie już nie Europa wg tego co widziałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


Kiedyś w każdym aucie miałem blokadę skrzyni biegów Bear Lock plus naklejka na szyby co by zniechęcić złodzieja 🙂

 

Daewoo Nexię mojego taty ukradli mimo zapięcia tego Bear Locka'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maro_t napisał(a):

 

Daewoo Nexię mojego taty ukradli mimo zapięcia tego Bear Locka'a


Musiało to być łatwe do obejścia skoro ukradli Nexię z tym zabezpieczeniem bo swego czasu tych aut było pełno, mogli z łatwością wybrać Nexie bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Musiało to być łatwe do obejścia skoro ukradli Nexię z tym zabezpieczeniem bo swego czasu tych aut było pełno, mogli z łatwością wybrać Nexie bez tego.

Nie wiem jak w nexii ale w polonezie wystarczyło nieco zkrócic drążek zmiany biegów który ny z jakiegoś gównolitu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.