Skocz do zawartości

Ciemne szyby VS zasłony przeciwsłoneczne


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

Przyciemniane szyby w czarnym / ciemnym aucie wyglądają fajnie . Ja nie mam dodatkowych "firanek" u siebie i jest dobrze ,  zewnątrz nie widać czy ktoś siedzi z tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

Ja również przychylam się do zdania, że jedno i drugie. Przyciemnione szyby tłumią światło, ale jak słońce świeci prosto w dany bok, to dzieciaki zaciągają też siatki. A i tak potrafią narzekać.

 

Zasłonki też są delikatne, więc trzeba na nie uważać w czasie używania, aby się nie uszkodziły.

 

Jednak jakbym miał wybierać tylko jedno, to wybrałbym szyby. Przyciemnia podobnie co zasłonki (chyba że ktoś użyje mega czarnej folii, wtedy bardziej), a dodaje fajnego wyglądu do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedno i drugie :oki: 
Kolega ma i jest zadowolony.
Ja mam.
Był wyjazd w lipcu do Włoch i sprawdziły się. Szyby też są przyciemniane, ale lekko, więc idealnie zacieniały wnętrze.
Trzeba się tylko przyzwyczaić w nocy.



Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

Mam dokładnie ten sam produkt już w drugim aucie, ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Do nowego wozidła chciałem kupić ale nie ma (może wyprodukują na jesień) są fabrycznie przyciemnione szyby tylne ale jednak z osłonkami jest lepiej.

Jak zdecydujesz się na przyciemnienie na maksa to pewnie w dzień efekt będzie lepszy ale moim zdanie takie auto średnio wygląda no i pasażerowie z tyłu podróżują w mroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

 

Tak, miałem takie w Epice. IMO przyciemnia trochę mocniej niż fabrycznie przyciemnione szyby. Ale największym plusem jest to, że można je zdjąć gdy akurat nie chcesz mieć ciemno z tyłu. Dodatkowo w niektórych przypadkach da się otworzyć szybę mimo zasłonki i doskonale ona wtedy robi za moskitierę. Mi się zdarzało np. przy śpiącym dziecku na postoju otworzyć okna i nie martwić się owadami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujek napisał(a):

Najlepsze są takie w skodzie czy audi chowane w boczkach. Inaczej szkodnik wyrywa zasłonki. Ja mam i ciemne szyby i zasłonki Seata.

Ja miałem w Fordzie tak samo jak przyciemniane szyby. Po pierwszym uchlapaniu serkiem waniliowym rzadziej je wyciągałem ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy fabrycznie przyciemnione w Leonie kombi ale niestety to za mało dla 2 latki w foteliku która płacze gdy słońce ją oślepia. Przed wyjazdem wakacyjnym założyłem takie osłonki https://allegro.pl/oferta/zaslonki-na-magnesach-seat-leon-iii-3-kombi-2012-8523735011
I mogę z czystym sumieniem polecić fajny system mocowania na magnesach, łatwy ponowny montaż/demontaż, nic nie hałasuje i w końcu wystarczająca ochrona przed słońcem.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z Solarride  , bo mimo przyciemnionych fabrycznie szyb dzieciakowi słońce czasami przeszkadzało. Zdają egzamin, choć cena niemała. 

z drugiej strony mocno ograniczają podziwianie świata na zewnątrz :)

 

IMG_20230518_142855.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 19:55, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

radzę przyciemnienie, od razu ukrywa przed wzrokiem postronnych zawartość tylnej części auta.

W dniu 18.09.2023 o 20:55, Woockush napisał(a):

Przyciemnianie szyb w sprawdzonym zakładzie kosztuje 450-500 złotych. Zasłonki niewiele mniej. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy dodatnie i ujemne ;)

W Olsztynie w tym roku płaciłem 800, albo przepłaciłem, albo ceny podskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 21:58, wujek napisał(a):

Najlepsze są takie w skodzie czy audi chowane w boczkach. Inaczej szkodnik wyrywa zasłonki. Ja mam i ciemne szyby i zasłonki Seata.

Fajnie się to sprawdzało w seacie. Część osób narzekało, że jest zbyt ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fosfor napisał(a):

W Olsztynie w tym roku płaciłem 800, albo przepłaciłem, albo ceny podskoczyły.

Kwestia też folii (choć nieduża) i wielkości auta.

500 to ja płaciłem w 2018 roku za tył Insigni kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 19:55, AxiT napisał(a):

Jak wyglądają i co dają ciemne szyby w samochodzie wiem, ale czy ktoś stosował lub nadal stosuje zasłonki przeciwsłoneczne jak poniżej? Warte to to uwagi czy lepiej przyciemniać?

 

https://allegro.pl/oferta/oslony-zaslonki-na-wymiar-vw-touran-2003-2010-13230701060

Mam w fordzie fabryczne przyciemniane szyby i rolety. Jeśli masz dzieci do 3 lat to bierz rolety :)

Od kiedy mój skończył kilka lat to rolet się już nie wyciąga. Przyciemnienie szyby (mocne, bo nie widać osoby w środku) wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fosfor napisał(a):

radzę przyciemnienie, od razu ukrywa przed wzrokiem postronnych zawartość tylnej części auta.

W Olsztynie w tym roku płaciłem 800, albo przepłaciłem, albo ceny podskoczyły.

W maju tego roku w Szczecinie za sedana zapłaciłem 480 lub 500. Folia Raycer.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku po usilnych uskarżaniach się żony że słonko ją razi jak jedzie na tylnej kanapie wraz z psem (brak przyciemnianych szyb), bez jakiegoś wielkiego przekonania kupiłem dwie siatki zakładane na ramę drzwi, koszt zakupu niewielki a swoją role spełniają bardzo dobrze i można podczas jazdy uchylić okno i słonko też nie będzie raziło jak i na dłuższym postoju auta można zostawić uchylone szyby i robactwo nam nie wlezie

 

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 19:21, Woockush napisał(a):

W maju tego roku w Szczecinie za sedana zapłaciłem 480 lub 500. Folia Raycer.

U mnie pytałem w dwóch punktach to za Turka wołają 600 i 700 za cały tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna przewaga osłon siatkowych nad folią, zwłaszcza jeśli chodzi o szybę tylną. To oczywiście kwestia indywidualna, ale osobiście bardzo doceniam przyciemnienie na lato, ale w ciemnym okresie jesienno-zimowym zawsze z tego rezygnuję ze względu na widoczność do tyłu oraz ogólnie dzienną jasność we wnętrzu. Osłonę zawsze można zdjąć i założyć w miarę potrzeb. Poza tym przydaje się czasami funkcja zasłonięcia uchylonego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, iwik napisał(a):

No właśnie, masz je gdzieś jeszcze? 😎

Próbowałem kupić do epiki ale niewykonalne. 

 

Ja chyba komuś z AK je sprzedawałem lub próbowałem sprzedać. Nie pamiętam czy w końcu się udało czy nie.

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja chyba komuś z AK je sprzedawałem lub próbowałem sprzedać. Nie pamiętam czy w końcu się udało czy nie.

:nie_wiem:

Jak ostatnio rozmawialiśmy to mówiłeś, że sprawdzisz czy gdzieś się nie walają po strychu, czy garażu. Ale to dawno było, ja też zapomniałem o sprawie, więc pewnie poszły do utylizacji. :(

Nie ważne, jakby się przypadkiem znalazły to daj znak, sygnał. 

 

Ps. Sorry za offtop, dear admin 😉 

 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, iwik napisał(a):

Jak ostatnio rozmawialiśmy to mówiłeś, że sprawdzisz czy gdzieś się nie walają po strychu, czy garażu. Ale to dawno było, ja też zapomniałem o sprawie, więc pewnie poszły do utylizacji. :(

Nie ważne, jakby się przypadkiem znalazły to daj znak, sygnał. 

 

Ps. Sorry za offtop, dear admin 😉 

 

 

O nie, na pewno nie poszły do utylizacji. Jeśli były na strychu to dalej są na strychu tylko przykryte większą ilością innych gratów niż ostatnio. Będę serio musiał się przez to przekopać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.