Skocz do zawartości

Nowe auto/suv dla rodziny za lekko powyżej 100 000zł


Tomek2021

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Tomek2021 napisał(a):

żona sie upiera

widzę że to jeden z ważniejszych argumentów...

na pewno żonce spodoba się captur

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-captur-techno-mild-hybrid-tce-140-ID6FYiot.html

 

Mokka też ciekawe szczególnie że w tej cenie można automat

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-mokka-mokka-gs-1-2-130km-automat-dostepny-od-reki-ID6FK4uq.html

Pisali o silniku ale tym bym się nie przejmował. Te 100kkm wytrzyma.

 

 

I oczywiście faworyt... nie SUV z definicji tylko podwyższony kompakt ale to żona się nie skapnie ;) fajne wyposażenie, fajne alusy, mocny silnik i extra cena. Kupowałem od tego delera właśnie znajdując go na otomoto i nie ma ściemy żadnej z ogłoszeniami także polecam ;] 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/kia-xceed-1-5-t-gdi-160km-wersja-m-pakiet-smart-felgi-18-ID6FhYTn.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcinas napisał(a):

ale masz ten sam silnik tylko masa auta większa. żonie się podoba ale może warto przekonać, bo ty będziesz zajmował się eksploatacją auta. przechodziłem to x razy i auta ładne nie zawsze są dobre.

Proponowanie auta  z tym silnikiem 1,2 to mozna tylko wrogowi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rado_ napisał(a):

Nie wiem ile to jest troche ponad 100 tys, ale może to Cię zainteresuje, silnik 4 gary 140 KM i automat, kamerka, a pewnie cena tez do negocjacji.

Renault Arcana

fajna furka i to w automacie, szersze kapcie założyć i będzie wyglądać ok 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bielaPL napisał(a):

fajna furka i to w automacie, szersze kapcie założyć i będzie wyglądać ok 

 

1. Nic nie sprawi żeby Arkana fajnie wyglądała.

2. Autor wątku chce wozić dzieci z tyłu, a to auto się do tego nie nadaje. Linia dachu

3. Autor wątku chce jeździć 7 - 10 lat, a proponujesz auto ze skrzynią, która padnie przy 50 - 60 kkm. Powszechnie wiadomo, że EDC w benzynie przy takich przebiegach lubi się zje... Jeśli kupi w dobrych pieniądzach przedłużenie gwarancji to może się załapie na darmową wymianę ale to już loteria.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Phil_ips napisał(a):

1. Nic nie sprawi żeby Arkana fajnie wyglądała.

2. Autor wątku chce wozić dzieci z tyłu, a to auto się do tego nie nadaje. Linia dachu

3. Autor wątku chce jeździć 7 - 10 lat, a proponujesz auto ze skrzynią, która padnie przy 50 - 60 kkm. Powszechnie wiadomo, że EDC w benzynie przy takich przebiegach lubi się zje... Jeśli kupi w dobrych pieniądzach przedłużenie gwarancji to może się załapie na darmową wymianę ale to już loteria.

 

 

1. 

image.png.bdecd8b30121abee6ff338ca53d95781.png

 

2. Akurat tam się mieszczą 185cm także dzieci tym bardziej 

3. To sobie naprawi, nie każda się tak psuje szybko, u mnie m32 oplowskie 170kkm i działało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

1. 

image.png.bdecd8b30121abee6ff338ca53d95781.png

 

2. Akurat tam się mieszczą 185cm także dzieci tym bardziej 

3. To sobie naprawi, nie każda się tak psuje szybko, u mnie m32 oplowskie 170kkm i działało

 

Nie no jak porownujesz oplowski manual do dwusprzeglowki to fakt-tylko brac.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wlad napisał(a):

Nie no jak porownujesz oplowski manual do dwusprzeglowki to fakt-tylko brac.:hehe:

porównuje psujność, nie wierzę że non stop sprzedają bubla który zawsze przy 60kkm się wyłoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rado_ napisał(a):

Proponowanie auta  z tym silnikiem 1,2 to mozna tylko wrogowi.

jak wygląda sytuacja z tym silnikiem? Nic nie poprawili?

 

Rozmawiałem o tym ostatnio w warsztacie i mówili, że dużo o tym słyszą, ale ostatecznie nie mieli jeszcze żadnego auta z uszkodzonym silnikiem. Z drugiej strony na kąciku mamy historię kolegi, ale chyba z ciut starszym autem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

1. 

image.png.bdecd8b30121abee6ff338ca53d95781.png

 

2. Akurat tam się mieszczą 185cm także dzieci tym bardziej 

3. To sobie naprawi, nie każda się tak psuje szybko, u mnie m32 oplowskie 170kkm i działało

 

Tylko m32 to ogarniają z 2k zł i jeździ dalej.

 

Takie edc to podejrzewam 10k + za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bergerac napisał(a):

jak wygląda sytuacja z tym silnikiem? Nic nie poprawili?

 

Rozmawiałem o tym ostatnio w warsztacie i mówili, że dużo o tym słyszą, ale ostatecznie nie mieli jeszcze żadnego auta z uszkodzonym silnikiem. Z drugiej strony na kąciku mamy historię kolegi, ale chyba z ciut starszym autem :hmm:

 

Na forum Peugota/Citroena, a nawet YT jest sporo materialow o padnietych silnikach z tej serii o roznym przebiegu i roczniku.

Wiekszosc problemow objawia sie przy przebiegach 100-130kkm, ale sa i takie co zra olej wczesniej.

Wg mnie problem nigdy nie zostal wyeliminowany, ale zmiana zalecen serwisowych i interwalow paska/oleju na pewno przesunela problem w czasie.

Jaka jest tego skala tez ciezko stwierdzic, bo aut z tymi silnikami jezdzi miliony sztuk w roznych markach.

Od tego roku wszedl do oferty porawiony silnik 1,2 mild-hybrid, gdzie pasek jest zastapiony lancuszkiem.

Jaka bedzie jego trwalosc to czas pokaze.

Na pewno nie jest to silnik dla kogos, kto chce trzymac auto 10+ lat i robic wieksze przebiegi.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek2021 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź

@Maciej__  -  Zmartwiłeś mnie tym silnikiem w Oplu. Wiem że wkładają go do Peugeotów, Citroenów więc myślałem że jest sprawdzony. Ateki 1,0 w mojej okolicy są 2 w dobrych cenach (poniżej 100 000zł), ale straszne golasy - i ludzie mówią że ten silnik to już trochę za słaby (chodź niewielka różnica od 1,2).  

 

@Ryb - faktycznie tu by trzeba jeszcze z 30000zł dołożyć więc odpada. Patrzyłem na inne modele ale mnie nie skusiły. Boje się słabej dostępności części, podobno nawet w ramach gwarancji trzeba długo czekać. Do tej pory miałem na ogół  miałem popularne modele i części do nich były tanie i dostępne.  

ponizej 100 tys zł

bedziesz miał np. nowe i30 kombi silnik 1.5 T  160km, ale to nie suv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 12:26, Phil_ips napisał(a):

1. Nic nie sprawi żeby Arkana fajnie wyglądała.

2. Autor wątku chce wozić dzieci z tyłu, a to auto się do tego nie nadaje. Linia dachu

3. Autor wątku chce jeździć 7 - 10 lat, a proponujesz auto ze skrzynią, która padnie przy 50 - 60 kkm. Powszechnie wiadomo, że EDC w benzynie przy takich przebiegach lubi się zje... Jeśli kupi w dobrych pieniądzach przedłużenie gwarancji to może się załapie na darmową wymianę ale to już loteria.

 

Po pierwsze gust jest jak dupa, po drugie mając 185 cm wzrostu mieszczę się z tyłu bez problemu i do dachu jest spory zapas. Po trzecie nie wypowiem się na temat skrzyni, bo jeździmy hybrydą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, r1sender napisał(a):

Po pierwsze gust jest jak dupa, po drugie mając 185 cm wzrostu mieszczę się z tyłu bez problemu i do dachu jest spory zapas. Po trzecie nie wypowiem się na temat skrzyni, bo jeździmy hybrydą.

 

Sąsiad ma takie w hybrydzie. Bardzo fajne auto choć na zdjęciach prasowych wydawało się większe. Co do miejsca to się nie wypowiem bo w środku nie siedziałem ale wizualnei jest fajniejsze od SUVów/coupe spod znaku BMW X4/X6. Ale z drugiej strony, wszystko jest ładniejsze od X4/X6.

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 12:54, bielaPL napisał(a):

 

1. 

image.png.bdecd8b30121abee6ff338ca53d95781.png

 

2. Akurat tam się mieszczą 185cm także dzieci tym bardziej 

3. To sobie naprawi, nie każda się tak psuje szybko, u mnie m32 oplowskie 170kkm i działało

 

Specjalnie kupić podwyższone auto, żeby je obniżyć. 😀 Arkana to wizualny syf ale może ja się nie znam bo nie podobają mi się SUV Coupe.

BTW napraw EDC za 2 tysie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za uwagi. 

Faktycznie poczytałem i pooglądałem informacje o silniku 1,2 PureTech i wygląda to na tyle źle, że zdecydowanie skreślam z mojej listy Opla.

Będę się rozglądał za Atecą, a jak nie znajdę w dobrej cenie to wezmę Kamiqa (oglądałem te autka i w sumie to były ok).

 

Dziękuję też osobą polecającym inne samochody: Dacia Daster to fajny samochód - ale żonie się nie podoba. Renault Arkana też jest super ale cena troszkę za duża. Mokka, Capture czy Arona są trochę mniejsze od Kamiqa. Suzuki S-Cross rozważałem ma sporo atutów ale wnętrze takie trochę już przestarzałe, jeszcze się zastanowię. Dziękuję za te propozycje.  

 

Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Sąsiad ma takie w hybrydzie. Bardzo fajne auto choć na zdjęciach prasowych wydawało się większe. Co do miejsca to się nie wypowiem bo w środku nie siedziałem ale wizualnei jest fajniejsze od SUVów/coupe spod znaku BMW X4/X6. Ale z drugiej strony, wszystko jest ładniejsze od X4/X6.

;]

Arkana jest zdecydowanie brzydsza do X4/X6. Jak Meganka, Talisman, a teraz Astral wyszły Renault ciekawie tak Arkana na żywo wieje tandetą i zachwianymi proporcjami. Jest wyższa do Megane o 12 cm i węższa o ponad 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Sąsiad ma takie w hybrydzie. Bardzo fajne auto choć na zdjęciach prasowych wydawało się większe. Co do miejsca to się nie wypowiem bo w środku nie siedziałem ale wizualnei jest fajniejsze od SUVów/coupe spod znaku BMW X4/X6. Ale z drugiej strony, wszystko jest ładniejsze od X4/X6.

;]

Mam kolega "tylko BMW", od jakiegoś czasu ma X6M. Inny kolega powiedział mu, kup Arkane, będzie taniej i ładniej..to się przestał odzywać :phi:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 19:10, Tomek2021 napisał(a):

Cześć

....

Wymagania
Dla: rodzina z dwójka dzieci (jeden mały drugi 16 dryblas), więc jakiś spory samochód (np. mokka, vitara czy stonic - wydają mi się za małe)

...

Odwiedziłem trochę salonów i rozważam:
Skoda Kamiqu -
...

Hyundai Kona -

...

 

Proszę o Waszą opinię w kwestii wyboru autka. Czy któryś z tych modeli odradzalibyście zdecydowanie albo proponowali coś innego.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających. 

 

Stonic i Kona to pokrewne auta, Kamiq czy np. Captur to też ten sam segment i może są jakieś drobne różnice w wielkości, ale to nadal segment B. Rozważ wspomnianego nie raz tutaj Seata Ateca albo XCeed'a, ewentualnie Tucson/Sportage, choć one zapewne nie mieszczą się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Phil_ips napisał(a):

Arkana jest zdecydowanie brzydsza do X4/X6. Jak Meganka, Talisman, a teraz Astral wyszły Renault ciekawie tak Arkana na żywo wieje tandetą i zachwianymi proporcjami. Jest wyższa do Megane o 12 cm i węższa o ponad 1.

 

Bo Arkana jest na bazie Captura. 

Tez uwazam, ze jest zbyt waska w relacji do dlugosci auta i jak patrzysz na tyl, to proporcje sa zachwiane.

Z boku wyglada naprawde fajnie :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Phil_ips napisał(a):

Arkana jest zdecydowanie brzydsza do X4/X6. Jak Meganka, Talisman, a teraz Astral wyszły Renault ciekawie tak Arkana na żywo wieje tandetą i zachwianymi proporcjami. Jest wyższa do Megane o 12 cm i węższa o ponad 1.

 

Dla mnie ok, SUVy coupe powinny mieć złe proporcje więc wszystko jest w porządku. 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sherif napisał(a):

Mam kolega "tylko BMW", od jakiegoś czasu ma X6M. Inny kolega powiedział mu, kup Arkane, będzie taniej i ładniej..to się przestał odzywać :phi:

 

Ja nie twierdzę, że bym X4/X6 nie kupił ale mi nie przeszkadza gdy auto jest brzydkie. 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Phil_ips napisał(a):

Arkana jest zdecydowanie brzydsza do X4/X6. Jak Meganka, Talisman, a teraz Astral wyszły Renault ciekawie tak Arkana na żywo wieje tandetą i zachwianymi proporcjami. Jest wyższa do Megane o 12 cm i węższa o ponad 1.

a co tam takiego tandetnego, materiały, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 19:42, mrBEAN napisał(a):

Bzdura. 
 

Z tego segmentu, który wymienił, Arona wygląda genialnie z zewnątrz jak i w środku. 

Ma wąskie tylne drzwi , i nie ma lampki z tyłu chyba, że po FL dodali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tu mnie przekonałeś. Wcześniej ją w Internecie sprawdzałem i mi się podobała ale bałem się silnika 1.0 a większe są droższe. Tu na pewno to sprawdzę.
Proszę jeszcze o jakieś porównanie Opla do Ateci - czy wszyscy jesteście za Seatem i jakie są powody.
Puretech to zlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



widzę że to jeden z ważniejszych argumentów...
na pewno żonce spodoba się captur

Pisali o silniku ale tym bym się nie przejmował. Te 100kkm wytrzyma.
 
 

 


Ja bym się jednak przejmowal- znane są przypadki przebiegów 42 kkm
Mój pierwsze poważne objawy 68kkm

Po pozwie we Francji
Holendrzy nagłaśniają sprawę wadliwych puretechow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowiedział o nowym Hyundaiu Konie. Oglądałem te samochody w salonach i są bardzo przestronne (mówię o nowym modelu z 2023 roku), miejsca w środku i bagażnik niewiele mniej  jak w Oplu Grandlandzie a sporo więcej jak w Kamiq. 

 

Ma kontrowersyjny wygląd ale pozostałe wyposażenie jest ok. Silnik też 3 cylindry 1.0 - mieliście jakieś doświadczenia z tym silnikiem?

O Hyundaiu i koreańskich autach mówią, że szybko rdzewieją. Ja obecnie mam i30 i faktycznie zaczyna trochę rdzewieć ale ma już 12 lat więc można mu wybaczyć.

Edytowane przez Tomek2021
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek2021 napisał(a):

Nikt się nie wypowiedział o nowym Hyundaiu Konie. Oglądałem te samochody w salonach i są bardzo przestronne (mówię o nowym modelu z 2023 roku), miejsca w środku i bagażnik niewiele mniej  jak w Oplu Grandlandzie a sporo więcej jak w Kamiq. 

 

Ma kontrowersyjny wygląd ale pozostałe wyposażenie jest ok. Silnik też 3 cylindry 1.0 - mieliście jakieś doświadczenia z tym silnikiem?

O Hyundaiu i koreańskich autach mówią, że szybko rdzewieją. Ja obecnie mam i30 i faktycznie zaczyna trochę rdzewieć ale ma już 12 lat więc można mu wybaczyć.

 

To nowy model, nie wiem czy jest tu jakikolwiek wlasciciel tego auta.

Na ulicy widzialem poki co chyba tylko raz, IMHO na zywo wyglada lepiej niz na zdjeciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 12:55, Tomek2021 napisał(a):

Będę się rozglądał za Atecą, a jak nie znajdę w dobrej cenie to wezmę Kamiqa

 

Osobiście jeżdżę bliźniakiem Ateki- Skodą Karoq. Bardzo przestronne wewnątrz a jednocześnie niezbyt kobylaste na zewnątrz :ok: Bardzo zwrotne, co ma znaczenie w mieście. 4 dorosłe osoby podróżują komfortowo wiec dla rodziny 2+2 (jak u mnie, dzieci w fotelikach) nada się w sam raz.

Szukaj nówki z silnikiem 1.0 lub jakieś post-demo 1.5. Seat ztcp daje 5 lat gwarancji, to też na plus :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 09:13, Tomek2021 napisał(a):

Silnik też 3 cylindry 1.0 - mieliście jakieś doświadczenia z tym silnikiem?

 

Przez trzy tygodnie jeździłem i30 z takim silnikiem. Słychać i czuć, że to ma 3 cylindry, niestety, ale tragedii nie ma. Charakterystyka słaba, do 2500 obrotów nic się nie dzieje, powyżej 4000 też niewiele. 120 KM nie czuć, ale jakoś to jedzie. Plusem jest spalanie i na tym plusy tego silnika się kończą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 09:13, Tomek2021 napisał(a):

Nikt się nie wypowiedział o nowym Hyundaiu Konie. Oglądałem te samochody w salonach i są bardzo przestronne (mówię o nowym modelu z 2023 roku), miejsca w środku i bagażnik niewiele mniej  jak w Oplu Grandlandzie a sporo więcej jak w Kamiq. 

 

Ma kontrowersyjny wygląd ale pozostałe wyposażenie jest ok. Silnik też 3 cylindry 1.0 - mieliście jakieś doświadczenia z tym silnikiem?

O Hyundaiu i koreańskich autach mówią, że szybko rdzewieją. Ja obecnie mam i30 i faktycznie zaczyna trochę rdzewieć ale ma już 12 lat więc można mu wybaczyć.

 

w nowoczesnym aucie, zanim zaczną sie problemy z rdzą to i tak będziesz miał go dość przez tą całą elektronikę, systemy, kamery, wyświetlacze, które zaczną z czasem szwankować i i tak się go pozbędziesz. Mój tata też miał i30, jeździł nim 10 lat. Przy sprzedaży nie było korozji ponad przeciętną dla naszego klimatu i przy nadgorliwości sypania wszystkiego solą przez drogowców.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.