Skocz do zawartości

Jest cennik 2. generacji Skody Kodiaq.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda na razie w Czechach, ale jest. 

Na tę chwilę jest tylko jedna wersja wyposażenia oraz jeden silnik (diesel). Można dobrać dodatki. 

To teraz czekam na obszerny cennik w Polsce. 

Cena "golasa" zaczyna się od 186 kzł. 

Edytowane przez MARS
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, deszczowyRoman napisał(a):

Jakos duzo tego nie jezdzi po ulicach

 

Najważniejsze, że ja chcę nim jeździć, bo ma mieć normalny silnik 2,0 TSI, 204 KM; 320 Nm. 

Edytowane przez MARS
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MARS napisał(a):

 

Najważniejsze, że ja chcę nim jeździć, bo ma mieć normalny silnik 2,0 TSI, 204 KM; 320 Nm. 

 

To obawiam sie, ze troche sobie poczekasz...

Szczegolnie, ze na poczatku maja byc dostepne chyba tylko diesle, co by potwierdzal cennik z Czech.

Patrzac po tym jak Skoda realizuje zamowienia to nastawialbym sie raczej na 2025 ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Ti chyba najsłabsza wersja tego silnika. Nie będzie normalnych 2 litrowych wersji?

 

Silnik benzynowy TSI 2,0 nie ma pojemności dwóch litrów? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

To obawiam sie, ze troche sobie poczekasz...

Szczegolnie, ze na poczatku maja byc dostepne chyba tylko diesle, co by potwierdzal cennik z Czech.

Patrzac po tym jak Skoda realizuje zamowienia to nastawialbym sie raczej na 2025 ;]

 

Zdążą usunąć choroby wieku dziecęcego😂

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MARS napisał(a):

Co prawda na razie w Czechach, ale jest. 

Na tę chwilę jest tylko jedna wersja wyposażenia oraz jeden silnik (diesel). Można dobrać dodatki. 

To teraz czekam na obszerny cennik w Polsce. 

Cena "golasa" zaczyna się od 186 kzł. 

Raczej nie golas a środek stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

To obawiam sie, ze troche sobie poczekasz...

Szczegolnie, ze na poczatku maja byc dostepne chyba tylko diesle, co by potwierdzal cennik z Czech.

Patrzac po tym jak Skoda realizuje zamowienia to nastawialbym sie raczej na 2025 ;]

 

 

Poczekać mogę i chcę na nową generację, bo jako taki holownik mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Wątpię, żeby w Skodzie w ogóle był 2.0 TSI. VW, Audi, Cupra tak. 

 

Przeciez nawet teraz masz w Octavii, Karoqu czy Kodiaqu i to w roznych wariantach mocy i napedu...

W tym nowym rowniez bedzie bo producent potwerdzil.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

A mi się wydaje, że dość sporo. Chyba nie ma dnia, żebym jakiejś nie spotkał na drodze, a kręcę się w 90% po mieście.

 

Dokładnie. Calkiem sporo tych Kodiaqów jeździ. U mnie na osiedlowej uliczce na zakazie stoją dwa dzień w dzień 😅

 

Zdecydowanie mniej jest Kamiqów i Karoqów.

 

Też przez chwilę miałem plan aby poczekać na II generację Kodiaqa, zwłaszcza, że ma być hybryda, ale po rozmowach z jednym z dealerów odpuściłem, ponieważ z rozmów tych wynikało, iż hybryda w fajnej wersji wyniesie w okolicach 250 - 270 kzł 🫣

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ancypankrator napisał(a):

 

Dokładnie. Calkiem sporo tych Kodiaqów jeździ. U mnie na osiedlowej uliczce na zakazie stoją dwa dzień w dzień 😅

 

Zdecydowanie mniej jest Kamiqów i Karoqów.

 

Też przez chwilę miałem plan aby poczekać na II generację Kodiaqa, zwłaszcza, że ma być hybryda, ale po rozmowach z jednym z dealerów odpuściłem, ponieważ z rozmów tych wynikało, iż hybryda w fajnej wersji wyniesie w okolicach 250 - 270 kzł 🫣

 

Ł.

W cenie lexusa👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Ok ok. To gorzej czy lepiej? Bo PHEV to chyba jakaś ślepa droga. Ani to dobra hybryda ani elektryk.

 

Jak chcesz porownywac to PHEV z PHEV, a wtedy cennik NX-a zaczyna sie od 320k PLN ;)

A to czy lepsze to juz zalezy od potrzeb i sposobu uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Ok ok. To gorzej czy lepiej? Bo PHEV to chyba jakaś ślepa droga. Ani to dobra hybryda ani elektryk.

 

Elektryki to ślepa droga... W większości przypadków PHEV daje większość zysków z EV przy ułamkowym zaangażowaniu zasobów w produkcję baterii.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Kolego może zapoznaj się z rozpiętością mocy w silnikach 2.0 tsi/tfsi produkowanych od ponad 15 lat 

 

 

 

"Uwielbiam" takich ..., dla których 204 czy 245 KM ze zwykłego silnika to "marna moc". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grogi napisał(a):

 

Elektryki to ślepa droga... W większości przypadków PHEV daje większość zysków z EV przy ułamkowym zaangażowaniu zasobów w produkcję baterii.

No dobra, ale ten ułamek to 1/3, a i tak trzeba dowalić silnik spalinowy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bartekm napisał(a):

No dobra, ale ten ułamek to 1/3, a i tak trzeba dowalić silnik spalinowy. ;)

 

 

Bardziej 1/10. Zasięg 50 Vs 500km...

 

Elektryki to są super zabawki dla bogatych ludzi, którzy chcą się przed sobą tłumaczyć, że są eko... Są ciche, sa zrywne, są napakowane elektronika. Ale dużo bardziej eko byłoby zamiast wyprodukowac jednego ev zrobić ekwiwalent w rowerach elektrycznych i je rozdać ludziom. 

 

Jak popatrzysz na moje posty sprzed 5 lat, to miałem trochę inne poglądy. Ale chyba z wiekiem przyszła refleksja... 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, grogi napisał(a):

Elektryki to są super zabawki dla bogatych ludzi, którzy chcą się przed sobą tłumaczyć, że są eko... Są ciche, sa zrywne, są napakowane elektronika.

 

I nie nadają się do holowania przyczepy kempingowej w długiej trasie. Spalinowym zrobiłem trasę z Chorwacji do domu w 23 godziny. Elektrykiem zrobię tą samą trasę w ile, 3 dni? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał(a):

 

Bardziej 1/10. Zasięg 50 Vs 500km...

 

Elektryki to są super zabawki dla bogatych ludzi, którzy chcą się przed sobą tłumaczyć, że są eko... Są ciche, sa zrywne, są napakowane elektronika. Ale dużo bardziej eko byłoby zamiast wyprodukowac jednego ev zrobić ekwiwalent w rowerach elektrycznych i je rozdać ludziom. 

 

Jak popatrzysz na moje posty sprzed 5 lat, to miałem trochę inne poglądy. Ale chyba z wiekiem przyszła refleksja... 

 

Znasz jakiegoś właściciela EV który kupił elektryka ze względu na ekologię?

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MARS napisał(a):

 

I nie nadają się do holowania przyczepy kempingowej w długiej trasie. Spalinowym zrobiłem trasę z Chorwacji do domu w 23 godziny. Elektrykiem zrobię tą samą trasę w ile, 3 dni? 

Ładowanie co 200Km. W tym roku do ładowarek były kolejki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dokładnie. Calkiem sporo tych Kodiaqów jeździ. U mnie na osiedlowej uliczce na zakazie stoją dwa dzień w dzień
 
Zdecydowanie mniej jest Kamiqów i Karoqów.
 
Też przez chwilę miałem plan aby poczekać na II generację Kodiaqa, zwłaszcza, że ma być hybryda, ale po rozmowach z jednym z dealerów odpuściłem, ponieważ z rozmów tych wynikało, iż hybryda w fajnej wersji wyniesie w okolicach 250 - 270 kzł 🫣
 
Ł.
Ćwierć miliona za Skodę? Świat oszalal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MARS napisał(a):

 

I nie nadają się do holowania przyczepy kempingowej w długiej trasie. Spalinowym zrobiłem trasę z Chorwacji do domu w 23 godziny. Elektrykiem zrobię tą samą trasę w ile, 3 dni? 

 

Jeśli kupisz Teslę to dodatkowo jeszcze będziesz mógł ćwiczyć rozpinanie przyczepy przed każdym ładowaniem.

;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 26.11.2023 o 10:16, Ancypankrator napisał(a):
 
Dokładnie. Calkiem sporo tych Kodiaqów jeździ. U mnie na osiedlowej uliczce na zakazie stoją dwa dzień w dzień emoji28.png
 
Zdecydowanie mniej jest Kamiqów i Karoqów.
 
Też przez chwilę miałem plan aby poczekać na II generację Kodiaqa, zwłaszcza, że ma być hybryda, ale po rozmowach z jednym z dealerów odpuściłem, ponieważ z rozmów tych wynikało, iż hybryda w fajnej wersji wyniesie w okolicach 250 - 270 kzł 🫣
 
Ł.

Ćwierć miliona za Skodę? Świat oszalal

Co innego Mazda , Mitsubishi albo AR 🤪😂😂 Zapomniałem o jakiejś marce ? Za którą warto wydać ?

 

Skoda to już premium celebryci zamiast RR wybierają 😂

IMG_0107.jpeg

Edytowane przez sdss
  • Haha 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 17:58, MARS napisał(a):

Co prawda na razie w Czechach, ale jest. 

Na tę chwilę jest tylko jedna wersja wyposażenia oraz jeden silnik (diesel). Można dobrać dodatki. 

To teraz czekam na obszerny cennik w Polsce. 

Cena "golasa" zaczyna się od 186 kzł. 

 

Kodiaq w Czechach jest inaczej (drożej) wyceniany niż w polsce, Obecny u nich startuje od 1 069 000 koron a nowy od 1 020 000 koron. Jest duża szansa że poziom cen będzie podobny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KJO napisał(a):

 

Kodiaq w Czechach jest inaczej (drożej) wyceniany niż w polsce, Obecny u nich startuje od 1 069 000 koron a nowy od 1 020 000 koron. Jest duża szansa że poziom cen będzie podobny 

 

Chciałbym zmieścić się w 220 kzł za srebrnego Kodiaq'a z silnikiem TSI 2,0; 204 KM, 320 Nm, 4x4, podgrzewaną szybą, kierownicą i fotelami, kamerą cofania, USB w lusterku i elektrycznym hakiem. Obecna wersja Style mi odpowiada. 

Edytowane przez MARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sowik85 napisał(a):

 

To ją kup, tzn póki obecny model ma sensowne ceny ;)

 

Chodziło mi o to, że obecna wersja średniego wyposażenia mi odpowiada i liczę, że w 220 kzł się zmieszczę przy konfiguracji 2. generacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sdss napisał(a):

Co innego Mazda , Mitsubishi albo AR 🤪😂😂 Zapomniałem o jakiejś marce ? Za którą warto wydać ?

 

Skoda to już premium celebryci zamiast RR wybierają 😂

IMG_0107.jpeg

Na 100% zamieniła Mercedesa na Skodę. Świat się kończy :panic: Wydaje mi się że tym postem raczej zarobiła na kilka rat lease na Merca :P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.