Skocz do zawartości

Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Koonrad napisał(a):

I od 40zl przesyłka za free, bez jakiś dodatkowych pakietów typu smart 

Ale zdajesz sobie sprawę że Poczta Polska ma umowę z Chinami i dopłacają do każdej przesyłki?

Podobnie jak rząd Chin dopłaca do ich przesyłek :)

Elektronika jak jest na Allegro to zwykle jest w podobnej cenie lub taniej. Chyba że nie ma ale wtedy cena nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zenek111 napisał(a):

To jest dobre:

"Huawei znalazł się w specyficznej sytuacji – z jednej strony został odcięty od technologii pozwalających mu produkcję smartfonów z 5G, z drugiej zaś – ma największe na świecie portfolio patentów 5G, na czym zarabia, udzielając licencji.

A to jest jeszcze lepsze:

Cytat

Źródło tekstu: Huawei Central, Huawei

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcindzieg napisał(a):

I w związku z tym ich topowy procesor jest na poziomie i3 10 generacji. To akurat ciężko ukraść.

Nie ma kraju który jest najlepszy we wszystkim. W procesorach "raczkują" ale w komunikacji rządzą.

https://space24.pl/satelity/komunikacja/chiny-pierwszy-satelita-sieci-6g-trafil-na-orbite

Komu to ukradli?

30 minut temu, marcindzieg napisał(a):

A od 2008 słyszę że już za kilka lat będą światowym liderem w dziedzinie PKB. Nie wiem ile to jest kilka bo minęło 15 i dalej im daleko do USA.

Są liderem od dawna, ale w takim PKB realnym, liczonym jako siła nabywcza. Świat jednak woli się posługiwać PKB liczonym w dolarach i w efecie jak chińscy fryzjerzy obetną 100 klientów po dolarze za sztukę a jeden fryzjer w USA weźmie za to samo 120 dolarów to ten jeden fryzjer "robi" większe PKB w USA niż tych 100 chińskich.

W taki sposób licząc (a tak chce liczyć świat) to mamy taki wykres PKB:

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD?locations=CN-US

ale mamy też taki:

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.PP.CD?locations=CN-US

A jak policzyć ilośc tych wykonanych usług i ilośc wyprodukowanych towarów nawet uwzględniajac ich jakość (wykres produkcji stali sporo mówi) to przewaga chin będzie znacznie większa niz na tym drugim wykresie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

A to jest jeszcze lepsze:

 

Czyli nie wierzysz ze Huawei licencjonuje patenty? Huawei jest firmą zgłaszajaca najwiecej patentów na świecie. Właśnie dlatego zostali obłożeni sankcjami przez USA bo wyprzedzili ich największe firmy. To jest prawdziwy powód a nie szpiegostwo. No ale sami chińczycy to rozumieją i mówią o tym jako o "strategicznym powstrzymywaniu" ze strony USA i nawet sie temu nie dziwią.

https://futurebeat.pl/newsroom/chiny-zglosily-o-25-wiecej-patentow-niz-usa-w-zeszlym-roku-surowe/z0289e8

 

USA zdecydowało kilka lat temu ze chiny  są wrogami więc popularne media oczywście wciąż dbaja o ty by nam obrzydzac i ośmieszać chiny.

Jednak ja pamietam ze kiedyś było inaczej. Tak długo jak chiny nie wyrosły w oczach USA na technologicznego i gospodarczego konkurenta to wtedy media inaczej pisały o chinach. Przykładem Ujgurzy. Dziś media piszą ze chińczycy uciskaja Ujgurów.10 lat temu nasze media potrafiły napisać o tych samych Ujgurach ze to niebezpieczni terrorysci i ze to chińczycy sa ok robiac z nimi porzadek

https://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/terroryzm;w;chinach;boja;sie;ujgurskich;separatystow,92,0,1592924.html

 

Tak więc powtarzanie tego co napisza nasze poplarne media yo ustawianie się w roli owcy. Kiedyś chiny było ok, teraz są "be" bo tak nakazali mysleć politycy.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zenek111 napisał(a):

Nie ma kraju który jest najlepszy we wszystkim. W procesorach "raczkują" ale w komunikacji rządzą.

https://space24.pl/satelity/komunikacja/chiny-pierwszy-satelita-sieci-6g-trafil-na-orbite

Komu to ukradli?

Ale czytałeś to do końca? Bo tam nic nie ma o tym że to działa tylko że będą testować :)

Ile ja już czytałem o tym co to Chiny wymyślili. Tylko nikt tego nigdy nie widział :)

Propagandę mieli zawsze wyśmienitą.

Takie to Huawei cudowne, tyle ma patentów a nie jest w stanie własnego telefonu zrobić z 5G? Tobie płacą za pisanie tych pierdół?

 

8 minut temu, zenek111 napisał(a):

Są liderem od dawna, ale w takim PKB realnym, liczonym jako siła nabywcza.

A Polska jest liderem w produkcji aut elektrycznych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zenek111 napisał(a):

Czyli nie wierzysz ze Huawei licencjonuje patenty? Huawei jest firmą zgłaszajaca najwiecej patentów na świecie. Właśnie dlatego zostali obłożeni sankcjami przez USA bo wyprzedzili ich największe firmy. To jest prawdziwy powód a nie szpiegostwo. No ale sami chińczycy to rozumieją i mówią o tym jako o "strategicznym powstrzymywaniu" ze strony USA i nawet sie temu nie dziwią.

Pracujesz dla Chińczyków? Więc wyjaśnij dlaczego Huawei nie potrafi zrobić własnego telefonu z 5G.

Wieści o stagnacji gospodarki i gigantycznym długu wewnętrznym też są nieprawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ale czytałeś to do końca? Bo tam nic nie ma o tym że to działa tylko że będą testować :)

Ile ja już czytałem o tym co to Chiny wymyślili. Tylko nikt tego nigdy nie widział :)

Propagandę mieli zawsze wyśmienitą.

Bronisz tego czego Cie nauczyły nasze media :)

Chiny sa liderem w technologiach komunikacyjnych:

https://www.computerworld.pl/news/Huawei-nadal-numerem-jeden-w-rozwoju-sieci-5G,444920.html  - myślę ze teraz źródłą nie będziesz podważał

 

9 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Takie to Huawei cudowne, tyle ma patentów a nie jest w stanie własnego telefonu zrobić z 5G? Tobie płacą za pisanie tych pierdół?

 

Ze Huawei nie robi smartfonów 5G? Cytujac Ciebie "Tobie płacą za pisanie tych pierdół?"? :P

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Pracujesz dla Chińczyków?

Sam Xi mi płaci!

Nie ja pracuję dla chińczyków tylko Ty bronisz tego w czym nas tresują politycy poprzez media

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał(a):

te?

To Qualcomm. Ja się pytam o nowe, autorskie. Już po nałożeniu sankcji. Bo skoro jest liderem technologii to nie powinien mieć problemu z włożeniem tego do takiego P60. Czy nie?

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcindzieg napisał(a):

To który smartfon Huawei posiada 5G?

Nie interesują mnie ich smartfony ale zakłądam ze wszystkie jakie sprzedaja maja 5G

https://consumer.huawei.com/pl/phones/

 

Pogrzebałem trochę i przykładowo:

"Balong 5000 to pierwszy wielozakresowy mobilny modem HUAWEI 5G w technologii 7nm."

https://consumer.huawei.com/pl/campaign/5g/

ten Mate 20 X 5G to model z 2019 roku. Powiedz więc skad wymysliłes ze oni nie maja smartfonów 5G???

 

19 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Dobrze ;]

"Z danych przedstawionych w raporcie ABI Research" napisał o tym pierwszy Huawei, ale raport nie jest ich.

 

No ale dobra, niech nie będzie wątpliwosci:

"Australijski Instytut Polityki Strategicznej (ASPI) z siedzibą w Canberze uważa, że Chiny mają „ogromną przewagę” nad Stanami Zjednoczonymi jeśli chodzi o badania w zakresie większość krytycznych i nowych dziedzin technologii."

https://ithardware.pl/aktualnosci/chiny_buduja_potege_wyprzedzaja_usa_w_37_z_44_badaniach_nad_kluczowymi_technologami-26153.html

 

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zenek111 napisał(a):

No ale dobra, niech nie będzie wątpliwosci:

"Australijski Instytut Polityki Strategicznej (ASPI) z siedzibą w Canberze uważa, że Chiny mają „ogromną przewagę” nad Stanami Zjednoczonymi jeśli chodzi o badania w zakresie większość krytycznych i nowych dziedzin technologii."

Cytat

Tiaa, miałem okazję przekonać się, ze ta "dominacja" jest tylko papierowa. W wielu wypadkach więcej marketingu niż faktycznej wartości. Piszę o badaniach i ich efektach w dziedzinie nanomteriałów

Ja myślę że ten komentarz doskonale to obrazuje. Papier przyjmie wszystko.

 

2 minuty temu, zenek111 napisał(a):

No to moze wynika z jakieś embarga, ze my w Europie sobie nie życzymy ich czipów 5G. No ale od dawna takie produkują

Aż tak Ci trudno przyjąć do wiadomości że jednak nie są taką potęgą na jaką się kreują? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Aż tak Ci trudno przyjąć do wiadomości że jednak nie są taką potęgą na jaką się kreują? ;]

Raczej Tobie trudno przyznać ze od dawna robią 5G i są w tym absolutnym liderem.

Nasze embargo błędnie uznałeś za niezdolność.

Pechowo wybrana dziedzina, bo komunikacja to coś w czym Chiny są niekwestionowanym lidrerem i na to łatwo znaleźć dużo informacji.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/chinczycy-stanowia-ponad-80-proc-wszystkich-uzytkownikow-5g-na-calym-swiecie/wynfsee

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zenek111 napisał(a):

Pogrzebałem trochę i przykładowo:

"Balong 5000 to pierwszy wielozakresowy mobilny modem HUAWEI 5G w technologii 7nm."

https://consumer.huawei.com/pl/campaign/5g/

ten Mate 20 X 5G to model z 2019 roku. Powiedz więc skad wymysliłes ze oni nie maja smartfonów 5G???

To czego tego Belonga czy Srelonga nie ma w P60? Uznali że 4G lepsze i nie potrzeba? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, torelek napisał(a):

 

Trzeci post i trzeci raz to czytam. Czy oby nie jesteś miłośnikiem Konfederacji? ;]

 

Jakis swiezak, wiec spora szansa, ze klon albo jakis platny troll ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zenek111 napisał(a):

Raczej Tobie trudno przyznać ze od dawna robią 5G i są w tym absolutnym liderem.

Nasze embargo błędnie uznałeś za niezdolność.

Pechowo wybrana dziedzina, bo komunikacja to coś w czym Chiny są niekwestionowanym lidrerem i na to łatwo znaleźć dużo informacji.

Nie odpowiedziałeś dalej na proste pytanie. Skoro są liderem to czemu nie ma 5G w nowych telefonach? I to jest fakt. Lider jest lider. To on może nałożyć embargo na innych. Nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zenek111 napisał(a):

Fajna propaganda ale to stary Qualcomm, kupiony przez Huaweia jeszcze przed embargiem ;]

Dobra, nie chce mi się bo to wątek motoryzacyjny ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jakis swiezak, wiec spora szansa, ze klon albo jakis platny troll ;]

 

Na każdym forum zauważyłem ze jak argumenty nie pasują to czymś co pomaga przebic zbić te fakty i dane jest napisanie "to trol" ma wszystkich uspokoic i spowodowac ze te dane i fakty przestaja istniec :P.

Tutaj jeszcze widze pojawiaja sie nowe argumenty, "konfederacja", albo ze "świeżak"

W poważnej dyskusji wolałbym linki do artykułów pokazujących ze jednak Chiny nie maja tych swoich patentów i ze australijczycy sie mylą (sam mysle ze przesadzają):

1.jpg?time=1678092296083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zenek111 napisał(a):

Nie jestem, a gdybym był to coś zmienia w wadze argumentów?

 

Nie zmienia. Ale "media i politycy nas tresują i okłamują" to też nie jest argument. To opinia. A takie opinie są popularne w kręgach, które nie uznają rzeczywistości, np. płaskoziemcy, antyszczepionkowcy, pozostali wyznawcy teorii spiskowych. Więc jeśli trzeci raz to czytam, to podchodzę sceptycznie do tych wypowiedzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Fajna propaganda ale to stary Qualcomm, kupiony przez Huaweia jeszcze przed embargiem ;]

Dobra, nie chce mi się bo to wątek motoryzacyjny ;]

To moze w szczegółach:

Chiny maja najwięcej patentów 5G, 6G, projektują swoje układy.

Natomiast maja problem z ich produkcja bo obecnie mocno odstaja od Samsunga, TSMC i Intela w technologii minitauryzacji.

Nawet jeśli mamy najlepszy projekt procesora to by on faktycznie liderował na rynku trzeba go zrobic w nowoczesnym procesie który pozwala upakowac jak najwiecej tranzystorów na jednostce powierzchni - w tej dziedziny chiny są w tyle i dopiero próbują gonic. Do niedawna mieli proces 14nm i teraz podobno ku zaskoczeniu wszystkich robia w 7nm. Jednak TSMC (Tajwan) od dawna robi 5nm, od niedawna 3nm i przygotowują sie do procesu 2nm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, torelek napisał(a):

 

Nie zmienia. Ale "media i politycy nas tresują i okłamują" to też nie jest argument. To opinia. A takie opinie są popularne w kręgach, które nie uznają rzeczywistości, np. płaskoziemcy, antyszczepionkowcy, pozostali wyznawcy teorii spiskowych. Więc jeśli trzeci raz to czytam, to podchodzę sceptycznie do tych wypowiedzi.

Zauważ ze te  linki co wklejam o tym liderowaniu chińczyków to nie sa media głównego nurtu tylko jakieś małe portaliki.

Media głównego nurtu własnie nabijaja sie z chin, ośmieszaja je, żadne z nich nie napisze ze chinole od lat liderują w ilości zgłoszeń patentowych. Media głównego nurtu zamiast opisywac rzeczywistosc wolą wykreowac nowa, w której chińczycy to wciaz absolutne dno i tylko kradna patenty. Tym przesiaka większośc społeczeństwa, to między sobą powtarza i tak sie tworzy "rzeczywistość" nie majaca nic wspólnego z realiami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zenek111 napisał(a):

Do niedawna mieli proces 14nm i teraz podobno ku zaskoczeniu wszystkich robia w 7nm.

To Ci tłumaczę że nie mają bo to co pokazali to stary Qualcomm. Próbowali wykraść technologie od ASML ale chyba do końca nie wyszło.  Tu masz linka jak tak bardzo lubisz dziennikarzy. I tak jest z wieloma rzeczami o których piszą że mają. Dopóki ktoś nie powie sprawdzam.

 

15 minut temu, zenek111 napisał(a):

Media głównego nurtu własnie nabijaja sie z chin, ośmieszaja je, żadne z nich nie napisze ze chinole od lat liderują w ilości zgłoszeń patentowych. Media głównego nurtu zamiast opisywac rzeczywistosc wolą wykreowac nowa, w której chińczycy to wciaz absolutne dno i tylko kradna patenty. Tym przesiaka większośc społeczeństwa, to między sobą powtarza i tak sie tworzy "rzeczywistość" nie majaca nic wspólnego z realiami.

Ty właśnie piszesz bzdurę. Media nie są tylko od tego żeby chwalić ale też żeby pisać o wadach. A prawda jest taka że współczesne Chiny całą swoją potęgę zbudowało na technologii zachodniej. Część kupili, część ukradli. Przez wiele lat nie istniało tam coś takiego jak prawo własności. Dopiero Trump zaczął ograniczać dostęp do technologii i nagle okazało się że król jest nagi. Bo mają problemy z wieloma rzeczami. I tej wiedzy akurat nie czerpię z gazet.

 

I jakbyś przeczytał ten wątek w całości to byś zauważył że większość jednak onanizuje się nad cudownością chińskich samochodów. I jest tu tylko kilku takich sceptyków jak ja. Tylko u mnie to nie wynika z niewiary że Chiny nie potrafią zrobić tylko że jeśli to ma być dobre to nie będzie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

901355e612bfda83c16d27057c5df581.jpg

IMVHO Jesli sztuczne ograniczenia (w EU) nie powstana to Made in China auto jest nie do zatrzymania, bo produkt (za odpowiednia cene) jest (juz teraz) konkurencyjny (vs. Starzy gracze), a jednak dalej tanszy - wezmy np Xiomi vs. Samsung...

U mnie z pierdolka. Wlasnie Srednia cena sprzedazy GWM - czyli Wielki Mur Motors - przekroczyla A$50,000, nie jakimis sztucznymi ograniczeniami, czy zmuszaniem, po prostu klient a dokladnie jego portfel zdecydowal...

Produkt jest jaki chce, czyli, zamiast kupowac tansze wersje od powiedzmy jakiegos obecnego klepacza, woli skore z prawdziwej krowy, (a nie jakis ekologiczny ulep wg idologii).

Przyklad, auto za 60k zielonych dolcow...od GMW, pierwsze dni sprzedazy, 4,000 zamowien w 48h..., moj wsiowy dealer ma 23 sprzedanane jak wczoraj bylem...


Czyli segment rodzinny .... mozna sobie kupic golego Ford Everest, czy Toyota Prado (Land Cruiser 150/250 dla EU), czyli auta ktore sa w wielu domach... a mozna sobie kupic GWM Tank 500 z siedzeniami z masazem za ta sama cene...

Dealer jest obok siebie, GWM I Toyota... wiec roznica zadna, a patrzac po aukcjach, nie widac zbytnij roznicy przy odsprzedazy ....

Produkt trafiony w lokalne gusta ....

Zre benzyne 91 ... daje 255kW (345KM) i 648Nm, ma 4WD, ma 7 lat gwarancji i pociagnie 3 tony przyczepke, ergo - spelni wymogi wielu rodzin... do roboty i na weekend.

A wiec Wielki Mur juz nie jest odpowiedzia na pytanie czy jemy, Wielki Mur zaczyna konkurowac w segmencie gdzie jemy tost z avocado i popijamy kawa za 10 PLN na sniadanie....

981d25503a1cf8260400cc2329a4feeb.jpg

50c708e1578e2d47dfd06abc699ab469.jpg

06eeb0d22956210021456047039d3d8c.jpg

7a0b939914d6175d46714fcadf54d22b.jpg

6ffc6ab81d16e7684944dbb12b012723.jpg

1a62331465fd72e5b87f0d8d04154ab4.jpg

5e9e4dbc756282361239984c21791704.jpg

d76b238ae0556a42880de08ac7f03f63.jpg

cadb0d0e2b426ab9e0a28ae63849ac7d.jpg

Obserwuje.... i zobacze jak sie produkt spisze... Zastanawiam sie, czy np nie opchac Patrol za rok, wlozyc $20k w kieszen i nie kupic Wielkiego Muru 500. Wszystko zalezy, ile moja nowa przyczepa bedzie wazyc...

Sent from my SM-X510 using Tapatalk

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

To Ci tłumaczę że nie mają bo to co pokazali to stary Qualcomm. Próbowali wykraść technologie od ASML ale chyba do końca nie wyszło.  Tu masz linka jak tak bardzo lubisz dziennikarzy. I tak jest z wieloma rzeczami o których piszą że mają. Dopóki ktoś nie powie sprawdzam.

No to jeszcze raz:

1. Chiny są liderem 5G, w ilosci patentów i rzwiązań, licencjonują te 5G najbardziej znanym firmom zachodnim. Projektują swoje układy

 

2. Chiny nie sa liderem w produkcji układów. W technologii wytworzenia zaprojektowanego procesora. Tu są ciągle mocno w tyle i najwazniejsze embarga na chiny to właśnie te dotyczące technologii produkcji procesorów

 

No i to ASML to jest firma co robi maszyny do naświetlania płytek krzemowych, czyli wypalania zaprojektowanego procesora w krzemie. Tej technologii chinom brakuje. Maja powiedzmy 7nm które pozwala wypalić załóżmy 50mln tranzystorów w mm2. No a najlepszy producent świata TSMC korzystajac z maszyn ASML produkuje w 3nm co daje gęstośc gdzieś tam w okolicy 150mln tranzystorów> trzy razy gęsciejszy proces. Mozna zrobic albo znacznie lepszy procesor na tej samej powierzchni, albo zrobic podobny ale na trzy razy mniejszej powierzchni pobierajacy znacznie mniej energii.

 

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Ty właśnie piszesz bzdurę. Media nie są tylko od tego żeby chwalić ale też żeby pisać o wadach.

Jak chiny wysyłaja satelitę 6G to cisza w mediach, ale jak za kilka lat zrobi to USA to będzie na pierwszych stronach wszystkich dużych portali.

Dzisiejsze media są od tego zeby pisac o wadach chin (równiez zmyslonych) i o sukcesach USA

 

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

A prawda jest taka że współczesne Chiny całą swoją potęgę zbudowało na technologii zachodniej. Część kupili, część ukradli.

Na pewno w duzej czesci skopiowali sporo rozwiązań, tyle ze wklejałem wczesniej, juz 10 lat temu byli liderem w ilosci patentów, wiec to od dawna nieprawda z tym ich kopiowaniem. Jasne ze próbują wykraść technologie których nie maja, nie zmienia to faktu ze najszybciej obecnie opracowują nowe rozwiązania.

Natomiast zarzut ze coś kupili to tak powaznie?

Jak USA kupuje coś od Niemiec albo Niemcy coś kupią od USA to też jest problem czy tylko jak kupują Chiny?

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

 Bo mają problemy z wieloma rzeczami. I tej wiedzy akurat nie czerpię z gazet.

Każdy ma problemy, ale Chiny maja ich zoraz mniej. Choćby w przemysle motoryzacyjnym to Europa zaczyna mieć problemy właśnie przez Chiny.

Europa zaczyna wymyslac o bajki o dotowaniu samochodów przez Chiny choć łatwo sprawdzić ze te samochody są oferowane w chinach za niewiele wiecej niz połowe ceny europejskiej.

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

I jakbyś przeczytał ten wątek w całości to byś zauważył że większość jednak onanizuje się nad cudownością chińskich samochodów.

No bo oferują za niską cenę bardzo dobre wyposażenie, niezłe materiały. Jedynym zarzutem może być trwałość która jest niewiadomą oraz wsparcie posprzedażowe, częsci.

Jest jeszcze jedna kwestia, zaufanie. Media cieko pracują nad tym by wbrew faktom, 7- letniej gwarancji chińskie samochody nie budziły zaufania bo to najaważniejszy element w ratowaniu europejskiego przemysłu samochodowego, wiec popularne media będą obrzydzać chińczyków i chińskie samochody jak sie tylko da.

Nie jest w naszym interesie by europejski przemysł upadł, wiec ma to sens, natomiast ze mnie media marionetki nie zrobią na zasadzie ze 2014 Ujgurzy są opisywani jako terrorysci, a teraz embargo na Chiny a Ujgurzy nagle są biednymi ucisnionymi ofiarami chińczyków.

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zenek111 napisał(a):

natomiast ze mnie media marionetki nie zrobią na zasadzie

Uświadom sobie w końcu że niektórzy nie czerpią swojej wiedzy z mediów.

Widzę że jesteś niereformowalny. Może rzeczywiście z Konfederacji. EOT

Edytowane przez marcindzieg
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Uświadom sobie w końcu że niektórzy nie czerpią swojej wiedzy z mediów.

Widzę że jesteś niereformowalny. Może rzeczywiście z Konfederacji. EOT

 

Cieżko sobie to uświadomić skoro w dyskusji nie rozrózniałeś  miedzy patentami 5G, projektowaniem chipów 5G, a ich wytwarzaniem, albo ze kradzież tajemnic ASML to kradzież technologii 5G. Tylko to nie Twoja wina, bo to dziennikarze nie dośc ze najczesciej motywowani politycznie to jeszcze piszą głupoty, mieszaja jedno z drugim i później niestety są takie nieporozumienia.

Jak mawiał redaktor Mazurek "od dziennikarzy głupsi są tylko aktorzy", a świat działa obecnie tak ze dziennikarze kształtują opinię publiczną będąc sami głupszymi od przecietnego przedstawiciela społeczeczeństwa. W efekcie ludzie posiłkujacy sie wiedzą z mediów wiedza mniej niż tacy do któych media nie docierają

Pozwolę sobie wkleić ten jakze szczery wywiad z przed lat obnażajacy patologię

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 17:08, Ryb napisał(a):

Oni coś zrozumieli, czego nam zabrakło gdy śmialiśmy się z Daewoo a potem ze zdzwieniem patrzyliśmy jak zamykają fabrykę (ok, były tam też inne czynniki ale istotne jest to, że się śmialiśmy a Włosi się nie śmieją z Fiata tylko kupują). I nadal nam tego brakuje gdy chcemy tańszego auta z Chin i pomstujemy na cła i podatki, nie zastanawiając się czy po jego zakupie nasz sąsiad nadal będzie miał pracę i czy jego zasiłek oraz ogólna recesja nie będą nas kosztowały więcej niż zaoszczędziliśmy kupując MG z Chin zamiast Fiata z Bielska czy Opla z Gliwic. Bo gdy to się stanie to będzie już za późno.

Ja po 2005 chociaż Lanosa i Astrę z PL miałem, a Ty współcześnie kupiłeś coś tłuczonego w PL od Fiata czy innej marki?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.wklejałem wczesniej, juz 10 lat temu byli liderem w ilosci patentów


No to z tego słowotoku skomentuje ten fragment bo przerobiłem na własnej skórze wojnę patentowa w tym zakresie i coś tam kompetentnie mogę powiedzieć.

1. Coś wymyśliliśmy,
2. Sprawdziliśmy że się da i dziala.
3. Złożyliśmy polski wniosek patentowy,

[ po stosownym czasie go dostaliśmy ( zakres terytorialny w tym przypadku jest ważny)]

4. Po chwili bardzo podobne zgloszenie patentowe z lekkim rozszerzeniem co do zakresu nawet ( ale czysto teoretycznie, bo nie mieli szans sprawdzić tego na wszystkich szczepach mikroorganizmow] złożyli Chińczycy u siebie.

5. Po jakimś czasie kontaktuje się z nami japonski oddział amerykańskiej dużej międzynarodowej firmy producent, światowy lider i potentat. Po wszystkich formalnościach ostatecznie mówią, że nie będą brać od nas licencji ( wchodziła w grę opcja nawet z opcją rozszerzenia przez nich patentu na Europę, czy Stany= dla nas koszty nie do przeskoczenia wtedy) .....bo będą to i tak produkować w swoich joint- venture fabrykach w chinach- więc że facto nasz pomysł muszą kupić od Chińczyków

( którzy to bez tykania pipety zrobili kopiuj wklej+ dopisali 3 linijki) naszego polskiego zgłoszenia tyle że w swoim urzedzie

Co z tego, że po formalnym zakupie licencji i ruszeniem z produkcją tam zawracali nam jeszcze głowę milion razy bo chińczyk przepisał, ale jak to zrobiic żeby działało i ruszyło to już nie miał zielonego pojęcia.

Jeżeli więc ta ilość " liderowania" w ilości zgloszonych- a de facto przepisanych terytorialnie patentów, działa tak samo w 5G to ja bez czytania tej "obrzydzającej" Chiny prasy mam swoje poparte tym konkretnym przykładem zdanie na ten temat.

Ps1
Fakt że szybko się uczą i nie mają skrupułów i kompleksow i przekonani są o swojej zajebistosci+ zupełnie inaczej niż u nas robi się z nimi interesy

PS2
Ja mam satisfaction że spora część z was żre lub prędzej czy później spotka się z pewna substancje otrzymana naszym sposobem w skali globalnej ;-) robiona przez światowego lidera w fabryce w Chinach;-)))

  • Lubię to 3
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Ja po 2005 chociaż Lanosa i Astrę z PL miałem, a Ty współcześnie kupiłeś coś tłuczonego w PL od Fiata czy innej marki?

 

Miałem Lanosa i dobrze go wspominam. 

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):

No to z tego słowotoku skomentuje ten fragment bo przerobiłem na własnej skórze wojnę patentowa w tym zakresie i coś tam kompetentnie mogę powiedzieć.

My mamy oddział w Chinach i też coś niecoś wiem na ten temat. Tyle że rozmowę z członkiem Konfederacji dobrze ilustruje przysłowie:

"Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu".

Co byś nie napisał to wiedzą lepiej ;]

Nie wiem co oni mają z tymi Chinami bo koleżanka poznała jednego na portalu randkowym. Wysyłał jej do czytania dzieła chińskich ekonomistów. Musiała go zablokować ;l

To już naprawdę koniec mojego off-topu. Sorki za zaśmiecenie.

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostrzeżenie od moderatora ze sie nie trzymam tematu wiec to moja ostatnia odpowiedź, bo to kompromis i by odpowiedzieć, a jednocześnie grzecznie spełniać oczekiwania moda, tak wiec końcówka juz na temat :)

 

W dniu 30.03.2024 o 05:44, Fili_P napisał(a):

No to z tego słowotoku skomentuje ten fragment bo przerobiłem na własnej skórze wojnę patentowa w tym zakresie i coś tam kompetentnie mogę powiedzieć.
1. Coś wymyśliliśmy,
2. Sprawdziliśmy że się da i dziala.
3. Złożyliśmy polski wniosek patentowy,

Po ilości pozytywnych reakcji widac ja ludzie czekali na taki post. Zawsze lepiej się czyta to co trafia w nasze przekonania i czucia :)

Tylko proste pytanie - czy takie działania dotycza tylko chin? Przeciez na zachodzie jest cała masa troli patentowych. Mogę przykładów ze tak postępuja amerykanie podac dziesiątki.

Albo dac własny przykład jak z amerykanami kontrakty na dostawy kabli zawierała Telefonika kilkanascie lat temu. Chcieli na upartego by umowa była napisana przez ich prawników, my sie zgoidzilismy, a po dostawach kabli odmawiali zapłaty opierajac się na "kruczkach" ukrytych w umowie. W drugim kontrakcie uzgodniono zmianę zapisów w umowie i po czym znów odmówili zapłaty opierajac się na innych cwanych zapisach. To grubsze niż to co opisałes z patentami, no ale to tylko z mojego doswiadczenia  amerykanie to najwięksi oszusci na swiecie, a nie dotyczy to całej ich działalnosci i wszystkich firm

W dniu 30.03.2024 o 05:44, Fili_P napisał(a):

Jeżeli więc ta ilość " liderowania" w ilości zgloszonych- a de facto przepisanych terytorialnie patentów, działa tak samo w 5G to ja bez czytania tej "obrzydzającej" Chiny prasy mam swoje poparte tym konkretnym przykładem zdanie na ten temat.

 

No i analogicznie, patrzac na doświadczenia całego swiata to przecież dałem artykuły do tego ze najwięksi płacą chińczykom za udzielanie licencji, więc są oczywiste dowody ich rozwiązania nie są fikcyjne tylko faktyczne i korzystaja z nich największe zachodnie firmy.

Co do nowych rozwiązań to swiezy temat 5,5g, to tez działa u nich a nie u nas i widać żaden chińczyk nie musiał komus milion razy głowy zawracac, bo nie miałby komu, inni tego nie maja

https://www.purepc.pl/siec-5g-advanced-juz-funkcjonuje-w-chinach-i-pozwala-osiagnac-ogromne-predkosci-obsluza-ja-smartfony-z-serii-oppo-find-x7

Przecież skoro to działa to patenty nie są fikcyjne, a jeśli pierwsze działa w chinach to nikomu tego ukraść za bardzo nie mogli (podobnie jak pierwszego satelity 6G)

W dniu 30.03.2024 o 05:44, Fili_P napisał(a):

Fakt że szybko się uczą i nie mają skrupułów i kompleksow i przekonani są o swojej zajebistosci+

 

 

My mamy inaczej. My się świetnie czujemy jak możemy sobie jakiegos ruska czy chińczyka poniżyć, a to ze rusek kradnie sedesy, a to ze chińczyk to tylko kradzież technologii, kopiowanie i nic wiecej. Sami nie bardzo mamy za dużo osiągnięć więc nasza poprawa samopoczucia nie bedzie polegac na poczuci naszej "zajeb...." ale na tym ze chińczycy sa beznadziejni.

Jeśli o poczucie "zajebist...." chodzi to traktujemy osiągniecia USA jak swoje bio my teraz "som z zachodu" :P

 

Kolega na uczelni miewa kontakty z amerykanami, niemcami, chińczykami, no z całym światem. W rozmowach o polityce światowej wychodzi z chińczyków przekonanie ze nie tyle wygraja wyscig co juz go wygrali, bo my za duzo zajmujemy sie parytetami, LGBT, równoscia i takimi tam. Nie maja racji bo wygra ten kto zbuduje silna AI, ale nie zmienia to faktu ze chińczycy są świadomi tego co się dzieje z "zachodem" i na co marnujemy naszą energię. W czasach gdy amerykanie lecieli na księżyc, chińczycy uczyli sie dopiero szyć koszulki i tenisówki. Po 50 latach przegonili zachód w tak skomlikowanych rzeczach jak technologie łączności, a właśnie zabieraja sie za konkurowanie w przemysle samochodowym i obiecuję modowi juz tylko o samochodach w razie co rozmawiac :)

 

Tak wiec wracajac do tematu bliższego temu wątkowi:

Kupiłem Skodę Karoq w lutym tego roku, diler mi powiedział ze ponad 50% części tego samochodu zrobiono w chinach i on nie będzie miał problemu z tym by kupić chiński samochód, który też będzie zrobiony z chińskich częsci, bo teraz juz nie ma na świecie samochodów w których większosc czesci nie jest robiona w chinach. Jeśli chodzi o baterie do elektryków to juz w ogóle chinole rzadza, nie tylko robia najwiecej ale też są najbardziej zaawansowane technologicznie, chińczycy ścigaja sie z chińczykami:

https://elektrowoz.pl/auta/catl-nie-wierzymy-w-solid-state-im-motors-mamy-model-im-l6-z-bateriami-solid-state-i-zasiegiem-ponad-1-000-jedn-cltc/

 

 

Edytowane przez zenek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @zenek111 ostrzeżenie dostałeś za 0 punktów  - więc bardzo delikatnie. Właśnie dlatego, że to była mała szkodliwość tego czynu. Ale że było zgłoszenie na Twój post, tj musiałem zareagować.

 Wrzuć na luz. Nic strasznego nie stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 15:58, marcindzieg napisał(a):

My mamy oddział w Chinach i też coś niecoś wiem na ten temat. Tyle że rozmowę z członkiem Konfederacji dobrze ilustruje przysłowie:

"Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu".

Co byś nie napisał to wiedzą lepiej ;]

Nie wiem co oni mają z tymi Chinami bo koleżanka poznała jednego na portalu randkowym. Wysyłał jej do czytania dzieła chińskich ekonomistów. Musiała go zablokować ;l

To już naprawdę koniec mojego off-topu. Sorki za zaśmiecenie.

Ja akurat pracowałem trochę swego życia w chińskiej korporacji. Kolega wyżej w wielu kwestiach ma rację, od wielu lat nowe technologie w IT chińczycy wiodą prym. Mam kolegę w ITU-T, potwierdzał (kilka lat temu) wiekszość wniosków o nowe std jest z Chin. To, że miesza się tu polityka to inna inszość, ale nie zmienia to faktu, że sporo nowych technologii pochodzi z Azji. Dlatego ciekaw jestem jak potoczy się motoryzacja ;). Mysł techniczna to nie wszystko, a Chińczycy nadal nie opanowali niektórych dziedzin jak np obsługa klienta. Oczywiście można i to osiągnąc, ale oni często maja na to swoje "patenty" ;).

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 16:49, Ryb napisał(a):

 

Nadal mam wrażenie, że kompletnie się nie rozumiemy. Ja piszę, że to co dla Ciebie jest podłogą i tak to krytykujesz wyżej jest dla sporej części (jeśli nie większości) mieszkańców Azji sufitem. Tymczasem jest to fiansowane z Twoich i moich podatków, które możemy płacić dzięki prosperującej gospodarce i systemowi zapewniającemu (lepszą lub gorszą ale jednak) redystrybucję tych środków do wszystkich obywateli. Tymczasem w Azji wzrost gospodarczy dokonuje się kosztem rabowania biednych (nie z posiadanych pieniędzy oczywiście ale z zapłaty za ich pracę, zdrowia, warunków życia i wszelkiego rodzaju praw, których my tu nawet nie zauważamy bo są tak oczywiste), co skutkuje tym, że potrafią tam wyprodukować jakieś dobra taniej niż u nas. Próba zmuszenia europejskich producentów/pracodawców do zrównania się cenami z tamtymi jest niemożliwa w naszych warunkach, bo musielibyśmy zaakceptować próg ubóstwa jako dwa dolary dziennie (tak jak to ma miejsce w przypadku 320 milionów Azjatów i naprawdę niewielu Europejczyków) oraz przyglądać się jak 60% przypadków śmierci dzieci poniżej 5 roku życia jest bezpośrednio powiązanych z niedożywieniam (tak właśnie jest w Azji wg raportu ONZ). Oczywiście otwarcie rynku na produkty z Azji bez ceł i innych hamulców spowoduje dokładnie to samo - sami się wyślemy w tym kierunku próbując być konkurencyjni lub próbując po prostu przetrwać.

Więc gdy będziemy się porównywać ze Szwajcarią to ja oczywiście przyjmę ze zrozumieniem wszystkie powyższe argumenty. Ale w porównaniu z Azją to jest co najmniej nietaktem siedzieć na ciepłej kanapie, w domu z wodą w kranie i dostępem do Internetu pisząc jaka to ta nasza edukacja jest słaba, służba zdrowia powolna a system redystrybucji kulawy. Europa na tle Azji to jest światowe Eldorado, a jeśli uważasz to za niewiele wartą bylejakość to powiedz to w oczy niedożywionemu dziecku, pracującemu w fabryce odzieży w Bangladeszu. Możesz też zrezygnować z edukacji swoich dzieci i je do pracy w tamtejszej fabryce wysłać. Nie będzie z tym problemu, mam kolegę z Bangladeszu i wiem, że kolejki o przyznanie wizy w tamtą stronę praktycznie nie istnieją. Co innego gdybyś chciał wrócić.

 

 

 

 

 

już kilka razy się przekonałem, że dyskusje z Tobą to ciągłe odwracanie kota ogonem i miałem nie odpowiadać, ale przez święta się zrelaksowałem i jednak mam ochotę :). Jakby patrzeć w ten sposób że gdzieś inni mają gorzej to nigdy nic by się nie zmieniło na lepsze. Bo lepiej nic nie zmieniać, bo będzie gorzej. I akceptować bylejakość i niesprawiedliwość. Tak, zawsze jest ryzyko, ale czasem trzeba je ponieść niż się godzić na wszystko. Znowu powtórzę, nie znasz mnie, a wmawiasz mi co jest dla mnie podłogą, co myślę, że jestem hipokrytą. Ja nie uważam, że wprowadzenie większej sprawiedliwości w gospodarce czy odrzucenia chociaż trochę wszeobecnej amerykańskiej propagandy spowoduje że nagle dzieci w Polsce zaczną głodować czy zaczniemy się nagle zabijać. Może dlatego że wierzę, że to ludzie tworzą warunki w których żyją, a nie politycy z ich cłami, kłótniami i wojnami.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał(a):

Ja akurat pracowałem trochę swego życia w chińskiej korporacji. Kolega wyżej w wielu kwestiach ma rację, od wielu lat nowe technologie w IT chińczycy wiodą prym. Mam kolegę w ITU-T, potwierdzał (kilka lat temu) wiekszość wniosków o nowe std jest z Chin. To, że miesza się tu polityka to inna inszość, ale nie zmienia to faktu, że sporo nowych technologii pochodzi z Azji. Dlatego ciekaw jestem jak potoczy się motoryzacja ;). Mysł techniczna to nie wszystko, a Chińczycy nadal nie opanowali niektórych dziedzin jak np obsługa klienta. Oczywiście można i to osiągnąc, ale oni często maja na to swoje "patenty" ;).

Widzisz - ja wyżej napisałem że Chińczyk potrafi tylko mu trzeba zapłacić. Za miskę ryżu nie będzie robił. Tylko tyle i aż tyle :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

już kilka razy się przekonałem, że dyskusje z Tobą to ciągłe odwracanie kota ogonem i miałem nie odpowiadać, ale przez święta się zrelaksowałem i jednak mam ochotę :). Jakby patrzeć w ten sposób że gdzieś inni mają gorzej to nigdy nic by się nie zmieniło na lepsze. Bo lepiej nic nie zmieniać, bo będzie gorzej. I akceptować bylejakość i niesprawiedliwość. Tak, zawsze jest ryzyko, ale czasem trzeba je ponieść niż się godzić na wszystko. Znowu powtórzę, nie znasz mnie, a wmawiasz mi co jest dla mnie podłogą, co myślę, że jestem hipokrytą. Ja nie uważam, że wprowadzenie większej sprawiedliwości w gospodarce czy odrzucenia chociaż trochę wszeobecnej amerykańskiej propagandy spowoduje że nagle dzieci w Polsce zaczną głodować czy zaczniemy się nagle zabijać. Może dlatego że wierzę, że to ludzie tworzą warunki w których żyją, a nie politycy z ich cłami, kłótniami i wojnami.

 

Ale mi nie chodzi o udowadnianie, że ktośtam, gdzieśtam ma gorzej lecz o pokazanie, że ci konkretni Azjaci tu i teraz, z którymi mamy konkurować żyją na tak dramatycznie niższym poziomie, że konkurencja ta jest, delikatnie mówiąc, nierówna. I że chcąc utrzymać nasz poziom życia musimy podjąć środki ochrony naszego rynku, inaczej przyjdzie nam szukać w Europie pracowników za miskę ryżu, bo nasza konkurencja właśnie takimi dysponuje. A że w Europie nikt nie chce pracować za miskę ryżu to bez owej ochrony możemy albo zwinąć nasz przemysł od razu albo poczekać aż sami na ten poziom zejdziemy, co właściwie do tego samego się sprowadza. Gospodarka to system naczyń połączonych i jeśli np. jesteś właścicielem sklepu i kupiłeś sobie chińskie auto to nie bądź zdziwiony, że w sklepie Ci spadły obroty bo pracownicy pobliskiej fabryki stracili robotę. Finalnie będzie Cię to kosztowało więcej niż na tym aucie zaoszczędziłeś.

 

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ale mi nie chodzi o udowadnianie, że ktośtam, gdzieśtam ma gorzej lecz o pokazanie, że ci konkretni Azjaci tu i teraz, z którymi mamy konkurować żyją na tak dramatycznie niższym poziomie, że konkurencja ta jest, delikatnie mówiąc, nierówna. I że chcąc utrzymać nasz poziom życia musimy podjąć środki ochrony naszego rynku, inaczej przyjdzie nam szukać w Europie pracowników za miskę ryżu, bo nasza konkurencja właśnie takimi dysponuje. A że w Europie nikt nie chce pracować za miskę ryżu to bez owej ochrony możemy albo zwinąć nasz przemysł od razu albo poczekać aż sami na ten poziom zejdziemy, co właściwie do tego samego się sprowadza. Gospodarka to system naczyń połączonych i jeśli np. jesteś właścicielem sklepu i kupiłeś sobie chińskie auto to nie bądź zdziwiony, że w sklepie Ci spadły obroty bo pracownicy pobliskiej fabryki stracili robotę. Finalnie będzie Cię to kosztowało więcej niż na tym aucie zaoszczędziłeś.

 

 

 

 

To samo dotyczy samochodów japońskich czy koreańskich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Ale mi nie chodzi o udowadnianie, że ktośtam, gdzieśtam ma gorzej lecz o pokazanie, że ci konkretni Azjaci tu i teraz, z którymi mamy konkurować żyją na tak dramatycznie niższym poziomie, że konkurencja ta jest, delikatnie mówiąc, nierówna. I że chcąc utrzymać nasz poziom życia musimy podjąć środki ochrony naszego rynku, inaczej przyjdzie nam szukać w Europie pracowników za miskę ryżu, bo nasza konkurencja właśnie takimi dysponuje. A że w Europie nikt nie chce pracować za miskę ryżu to bez owej ochrony możemy albo zwinąć nasz przemysł od razu albo poczekać aż sami na ten poziom zejdziemy, co właściwie do tego samego się sprowadza. Gospodarka to system naczyń połączonych i jeśli np. jesteś właścicielem sklepu i kupiłeś sobie chińskie auto to nie bądź zdziwiony, że w sklepie Ci spadły obroty bo pracownicy pobliskiej fabryki stracili robotę. Finalnie będzie Cię to kosztowało więcej niż na tym aucie zaoszczędziłeś.

 

 

 

 

Ja to rozumiem i chcę sam decydować komu dam zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wladmar napisał(a):

To samo dotyczy samochodów japońskich czy koreańskich? 

 

ZTCP na nie też obowiązują cła. Różnica polega na tym, że po obłożeniu tymi cłami one już nie są aż tak konkurencyjne cenowo żeby wykończyć rodzimy przemysł bo w Japonii czy Korei panuje cywilizacja, nie kradną patentów i nie ma aż tak niskich kosztów pracy. A chińskie wynalazki nawet po ocleniu nadal są, dlatego trzeba jakoś bardziej kombinować.

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał(a):

Ja to rozumiem i chcę sam decydować komu dam zarobić

 

Nikt nie zabrania decydować, trzeba tylko mieć świadomość konsekwencji swoich decyzji. Tak jak pisałem, są w Europie kraje/ społeczeństwa bardzo wrażliwe na tym punkcie, a są też takie, dla których się liczy tylko żeby kupić taniej, nie ma znaczenia od kogo.

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Widzisz - ja wyżej napisałem że Chińczyk potrafi tylko mu trzeba zapłacić. Za miskę ryżu nie będzie robił. Tylko tyle i aż tyle :)

Tylko, że Chińczyk to nie Niemiec i musi ludzi do siebie przekonać. U nich najlepszą strategią jest CCC, a potem się zobaczy ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

Tylko, że Chińczyk to nie Niemiec i musi ludzi do siebie przekonać. U nich najlepszą strategią jest CCC, a potem się zobaczy ;).

To też prawda. Natomiast jakoś tą cenę trzeba uzyskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.