Skocz do zawartości

Nowe auta zaczynają tanieć i to dość grubo....


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, iwik napisał(a):

Jak ktoś 3 lata temu widział na plakatach cenę 42500 to troche ciężko go przekonać teraz, żeby za to samo auto zapłacił 2x tyle, tylko dlatego, ze dołożyli trochę elektronicznych gadżetów i włożyli 1.0t zamiast 1.4.

 

To już chyba lepiej kupić MG niż Fiata. Czy ta marka jeszcze długo będzie na rynku ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, iwik napisał(a):

Jak ktoś 3 lata temu widział na plakatach cenę 42500 to troche ciężko go przekonać teraz, żeby za to samo auto zapłacił 2x tyle, tylko dlatego, ze dołożyli trochę elektronicznych gadżetów i włożyli 1.0t zamiast 1.4.

 

Wbrew pozorom to Tipo nawet jak bylo w okolicach 50-60kPLN to sie wcale dobrze nie sprzedawalo...

IMHO ubili to auto tym, ze jak weszlo do sprzedazy, to bylo tylko wersja sedan...

Potem jak wszedl HTB to byl juz wyraznie drozszy i ludzie sobie tym glowy nie zawracali.

No i jak ktos raz mial Fiata, to sie 3 razy zastanowil zanim kupil kolejnego ;)

 

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

To już chyba lepiej kupić MG niż Fiata. Czy ta marka jeszcze długo będzie na rynku ?

Przy EV to bez różnicy, bo nie ma alternatora ;)

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

Wbrew pozorom to Tipo nawet jak bylo w okolicach 50-60kPLN to sie wcale dobrze nie sprzedawalo...

IMHO ubili to auto tym, ze jak weszlo do sprzedazy, to bylo tylko wersja sedan.

Sedan był najtańszy, dlatego był wysyp ich na Uberach. Szwagier chciał wtedy kupić Tipo 5d, ale po dołożeniu kilku rzeczy robiła się cena Golfa7, którego kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Tipo sedan w Macedoni z wypożyczalni. Także 100k za to coś to chyba komuś w Turynie czy Paryżu sufit się na głowę zawalił. To już lepiej świeżego Golfa 7. 10x lepsze auto. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał(a):

Jak ktoś 3 lata temu widział na plakatach cenę 42500 to troche ciężko go przekonać teraz, żeby za to samo auto zapłacił 2x tyle, tylko dlatego, ze dołożyli trochę elektronicznych gadżetów i włożyli 1.0t zamiast 1.4.

3 lata temu za tą kwotę można było kupić auto klasy A i to golas. Segment B rozpoczynał się od 60kzl. Wiem, bo wtedy szukałem auta. I w styczniu 2021 kupiłem Kia Stonic w automacie i z lepszym wyposażeniem za 85kzl. Rio zaczynał się od 60kzl za golasa. A Kia to były jedne z tańszych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angrius napisał(a):

Rio zaczynał się od 60kzl za golasa. A Kia to były jedne z tańszych aut

Astrę K za tyle można było kupić w 2020. Jak ktoś miał ochotę tyle zapłacić za golasa rio to jego sprawa. :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, iwik napisał(a):

Astrę K za tyle można było kupić w 2020. Jak ktoś miał ochotę tyle zapłacić za golasa rio to jego sprawa. :hehe:

 

 

Tylko, ze on pisal o 2021, a nie pandemicznym 2020. W czasie mial sie przeniesc?

My tez w styczniu 2021 szukalismy auta dla zony i Astry K za tyle sie kupic nie dalo.

Za 57kPLN kupilsmy dobrze wyposazone C3 i to byla bardzo dobra oferta w tym czasie. Corsy kosztowaly wiecej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

 

Tylko, ze on pisal o 2021, a nie pandemicznym 2020. W czasie mial sie przeniesc?

My tez w styczniu 2021 szukalismy auta dla zony i Astry K za tyle sie kupic nie dalo.

Za 57kPLN kupilsmy dobrze wyposazone C3 i to byla bardzo dobra oferta w tym czasie. Corsy kosztowaly wiecej...

Widac maja słuszna politykę :phi: Nowa Corsa jechałem dwa razy. Raz rental w UK drugi raz Pankiem w Wawie. Jednak Citroenów C3 jest więcej na drogach. Imo coraz mniej salonów w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Widac maja słuszna politykę :phi: Nowa Corsa jechałem dwa razy. Raz rental w UK drugi raz Pankiem w Wawie. Jednak Citroenów C3 jest więcej na drogach. Imo coraz mniej salonów w PL. 

 

MIalem nowa Corse 1,2T przez 10 dni na Majorce i fajnie sie tym jezdzilo :ok:

Zupelnie inne auto niz C3, ktore raczej wybieraja kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wbrew pozorom to Tipo nawet jak bylo w okolicach 50-60kPLN to sie wcale dobrze nie sprzedawalo...

IMHO ubili to auto tym, ze jak weszlo do sprzedazy, to bylo tylko wersja sedan...

Potem jak wszedl HTB to byl juz wyraznie drozszy i ludzie sobie tym glowy nie zawracali.

No i jak ktos raz mial Fiata, to sie 3 razy zastanowil zanim kupil kolejnego ;)

 

Problem z tipo byl taki ze nie byl przystosowany do LPG. Glowica potrafila pasc nuz po 20 tys km. Niektórzy gazownicy odmawiali montazu lpg do tego silnika. Jakby byl przystosowany do LPg to by byla sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał(a):

Przy EV to bez różnicy, bo nie ma alternatora ;)

Sedan był najtańszy, dlatego był wysyp ich na Uberach. Szwagier chciał wtedy kupić Tipo 5d, ale po dołożeniu kilku rzeczy robiła się cena Golfa7, którego kupił.

Mi z Tipo kombi zrobiła się cena Insigni. Fakt, że Insignia była schodzącym modelem.

W czasach gdy się tym interesowałem w Tipo strasznie głupio były pokompletowane pakiety. Oczywiście to moje zdanie, ale jak chciałem parę podstawowych dla mnie must have to musiałem praktycznie wszystkie pakiety wykupić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deszczowyRoman napisał(a):

Problem z tipo byl taki ze nie byl przystosowany do LPG. Glowica potrafila pasc nuz po 20 tys km. Niektórzy gazownicy odmawiali montazu lpg do tego silnika. Jakby byl przystosowany do LPg to by byla sprzedaż.

Do 1,4 pchali chyba instalki "fabryczne" dokładane przez ASO.

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale u nas można było zażyczyć se STAGa i chyba wtedy nawet do AC ciągali brykę.

Chyba, że to z Hondą mylę, ale Ty na pewno wyprostujesz temat. :hmm:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Do 1,4 pchali chyba instalki "fabryczne" dokładane przez ASO.

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale u nas można było zażyczyć se STAGa i chyba wtedy nawet do AC ciągali brykę.

Chyba, że to z Hondą mylę, ale Ty na pewno wyprostujesz temat. :hmm:

A nie tartarini - oni to zawsze wkładali we Fiacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ochkarol napisał(a):

Nie powtarzaj starych, niekatulanych opinii.

 

To ile nowych Fiatow kupiles? ;]

Chyba zadna inna marka nie zanotowala takie zjazdu w rankigach sprzedazy jak Fiat.

W tej chwili to w zasadzie tam nawet nie ma co kupic.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Fiat zaliczył ogromny spadek sprzedaży nie ma nic wspólnego z jakością i trwałością tych samochodów. Także teza, którą postawiłeś jest od dawna nieprawdziwa.

Nowe Fiaty nie sprzedawały się nigdy dobrze (no, może poza Punto1).

Ja nie kupuję i nie kupowałem nowych aut nigdy - zawsze z drugiej ręki. A Fiatami (3 modele) zrobiłem ok. 300 tys km w latach 1998-2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Nie powtarzaj starych, niekatulanych opinii.

 

Zgadzam się żeby teraz kupić Fiata to warto się zastanowić nie 3 a z 5 razy. 

Znacie kogoś teraz kto kupuje Fiata???

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

Znacie kogoś teraz kto kupuje Fiata???

Miłośnicy muzealiów, skoro w ofercie są panda i 500tki będące konstrukcjami chyba sprzed 15 lat i tipo.

Wszystko to można by nawet bylo kupić do jeżdżenia dookola komina jakby miało adekwatne ceny, ale nie za tyle co oni sobie życzą. Do nowych modeli powkładają pewnie 1.2 Puretechy, także w sumie można już zamykać markę. 

O elektrykach fiata z litości nie wspomnę, bo jak zaprezentowali niedawno 600tke za 190k chyba cennikowo to 2x sprawdzałem czy nie jest aby 1 kwietnia. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Znacie kogoś teraz kto kupuje Fiata???

 

Nie znam nikogo kto ostatnio kupił nowego Fiata ale też nie znam nikogo kto kupił Tesle. Znam za to ludzi którzy kupili nową Dacie, Toyotę, Kia, VW, BMW. Swoją drogą Fiat faktycznie nie ma prawie nic w swojej ofercie. Większy wybór mają za to w dostawczakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ochkarol napisał(a):

Nie powtarzaj starych, niekatulanych opinii.

 

dobrze mówi, ja miałem dwa fiaty, w tym jeden od nowości i faktycznie kupno kolejnego to by była ostateczność. Chyba że byłby połowę tańszy niż konkurencja

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KYRTAP napisał(a):

 

Nie znam nikogo kto ostatnio kupił nowego Fiata ale też nie znam nikogo kto kupił Tesle. Znam za to ludzi którzy kupili nową Dacie, Toyotę, Kia, VW, BMW. Swoją drogą Fiat faktycznie nie ma prawie nic w swojej ofercie. Większy wybór mają za to w dostawczakach. 

 

według rankingów za luty to w Polsce pod wzlędem sprzedaży Fiata wyprzedziły już takie marki jak MG czy SSangYong ;]

 

https://autokatalog.pl/blog/2024/najpopularniejsze-marki-modele-aut-polska

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Camel napisał(a):

A nie tartarini - oni to zawsze wkładali we Fiacie ?

Tak.

Stag to była "lokalna opcja" proponowana przez dealera i niby z utrzymaniem gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

zażyczyć se STAGa i chyba wtedy nawet do

Stacha nie montujo do tipo.

Wkladali tartarini z dtryskiem benzyny juz chyba od 2500obr. Silnik specjalnej troski. Nawet gdzies mialem wytyczne fiata dotyczace montazu. Szkoda ze  silnikw tipo nie  mial glowicy wykonanej tak solidnie jak panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Nie znam nikogo kto ostatnio kupił nowego Fiata ale też nie znam nikogo kto kupił Tesle. Znam za to ludzi którzy kupili nową Dacie, Toyotę, Kia, VW, BMW. Swoją drogą Fiat faktycznie nie ma prawie nic w swojej ofercie. Większy wybór mają za to w dostawczakach. 

Znam kilka osob ktore kupily fiata tzn ducato, scudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

To ile nowych Fiatow kupiles? ;]

Chyba zadna inna marka nie zanotowala takie zjazdu w rankigach sprzedazy jak Fiat.

W tej chwili to w zasadzie tam nawet nie ma co kupic.

Panda 3   1.2 z LPG auto zrobilo 100tys km na LPG i nie mialo awarii. Tipo jako nastepne auto po pandzie odpadlo z powodu braku możliwości zalozenia LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

Wkladali tartarini z dtryskiem benzyny juz chyba od 2500obr. Silnik specjalnej troski. Nawet gdzies mialem wytyczne fiata dotyczace montazu. 

O jakim silniku piszesz? 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deszczowyRoman napisał(a):

Stacha nie montujo do tipo.

Wkladali tartarini z dtryskiem benzyny juz chyba od 2500obr. Silnik specjalnej troski. Nawet gdzies mialem wytyczne fiata dotyczace montazu. Szkoda ze  silnikw tipo nie  mial glowicy wykonanej tak solidnie jak panda.

Nie montujo, a w 2017 mi proponowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 19:14, deszczowyRoman napisał(a):

Problem z tipo byl taki ze nie byl przystosowany do LPG. Glowica potrafila pasc nuz po 20 tys km. Niektórzy gazownicy odmawiali montazu lpg do tego silnika. Jakby byl przystosowany do LPg to by byla sprzedaż.

300kkm Tipem z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 21:09, ZUBERTO napisał(a):

Mi z Tipo kombi zrobiła się cena Insigni. Fakt, że Insignia była schodzącym modelem.

W czasach gdy się tym interesowałem w Tipo strasznie głupio były pokompletowane pakiety. Oczywiście to moje zdanie, ale jak chciałem parę podstawowych dla mnie must have to musiałem praktycznie wszystkie pakiety wykupić.

 

No niestety z tym Tipo to było tak, że w sumie opłacało się jedynie brać wersję "totalna bieda".

Bo tylko taka była w takiej cenie, że nie było absolutnie żadnej konkurencji za auto podobnej wielkości.

Jak chciałeś mieć ładnie wyposażone Tipo, to już zdecydowany sens miało dołożyć minimalnie, do czegoś znacznie lepszego.

Ale jeśli ktoś potrzebował w miarę wygodny dupowóz z klimą, nie przeszkadzało mu, że to sedan, że ma wyposażenie jak auto z 1 połowy lat 90tych, to za te ciut ponad 40k pln można było mieć naprawde niezły kawał samochodu.

 

Ja kupiłem bo pod koniec 2020 dalej utrzymująca się cena na tym poziomie, wydawała mi się już przegięciem i miałem przeczucie, że lepszej oferty juz nigdy nie będzie.

Myślałem, że małżonka będzie tym jeździć, ale niestety nie przypasowało jej. Ja bardzo lubiłem to auto, za styl jazdy przypominający mi młodość w której przeszedłem przez wiele fiatów. Ale ostatecznie auto po roku wylądowało u rodziców emerytów i bardzo sobie chwałą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CiniO napisał(a):

 

No niestety z tym Tipo to było tak, że w sumie opłacało się jedynie brać wersję "totalna bieda".

Bo tylko taka była w takiej cenie, że nie było absolutnie żadnej konkurencji za auto podobnej wielkości.

Jak chciałeś mieć ładnie wyposażone Tipo, to już zdecydowany sens miało dołożyć minimalnie, do czegoś znacznie lepszego.

Ale jeśli ktoś potrzebował w miarę wygodny dupowóz z klimą, nie przeszkadzało mu, że to sedan, że ma wyposażenie jak auto z 1 połowy lat 90tych, to za te ciut ponad 40k pln można było mieć naprawde niezły kawał samochodu.

 

Ja kupiłem bo pod koniec 2020 dalej utrzymująca się cena na tym poziomie, wydawała mi się już przegięciem i miałem przeczucie, że lepszej oferty juz nigdy nie będzie.

Myślałem, że małżonka będzie tym jeździć, ale niestety nie przypasowało jej. Ja bardzo lubiłem to auto, za styl jazdy przypominający mi młodość w której przeszedłem przez wiele fiatów. Ale ostatecznie auto po roku wylądowało u rodziców emerytów i bardzo sobie chwałą.

 

 

 

 

BTW dzisiaj akurat jade sobie i trafilem TIPO na drodze :totalszok:

jednak google nas tutaj podsluchuje

juz dawno nie widzialem fiata na ulicy poza 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ochkarol napisał(a):

 

Nowe Fiaty nie sprzedawały się nigdy dobrze (no, może poza Punto1).

 

 

Chyba zatrujesz, 

Cinquecento

Seicento

Panda/Punto 2

Malczana pozno wygasili bo cały czas miał dosyc spory popyt.

Te auta królowały na listach sprzedaży, później rynek sie otworzył na perełki zza odry.

 

Nawet na AK po kacikach mozna było stwierdzić co się najwięcej sprzedaje.

Chyba każdy stary user pamieta tematy matiz vs seicento :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

Chyba każdy stary user pamieta tematy matiz vs seicento :)

wiadomo że matiz lepszy ;] 

  • Lubię to 5
  • Haha 2
  • bakłażan 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Chyba zatrujesz, 

Cinquecento

Seicento

Panda/Punto 2

Malczana pozno wygasili bo cały czas miał dosyc spory popyt.

Te auta królowały na listach sprzedaży, później rynek sie otworzył na perełki zza odry.

 

Masz rację - zapomniałem o tym segmencie. Ale to było w tamtym stuleciu (prawie wszystko).

Sukcesów sprzedaży Punta 2 nie kojarzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tipo 1.4tjet do września 2018r montowano fabryczna instalacje L&R na linii produkcyjnej. W 1.4 95KM głównie ASO dokładało instalacje Tartarini.

Mam Tipo tjet, instalacja LPG dokładana w salonie przy odbiorze auta przez podwykonawcę firmy BRC. Auto zakupione 2 letnie w 2019r z przebiegiem 16tkm od 1 wlaściciela, obecnie 170tkm przebiegu. Od 70tkm podkręcone do 170KM. W całym zakresie pędzone LPG, żadnych dotrysków PB. Silnik nie ruszany i nie zapowiada się żeby się miał rozlecieć. A jak się rozleci to i tak już zarobił na siebie z racji lpg. Alternator org co jest dla wielu szokiem. Szokiem bo mam jeszcze inne Fiaty w tym jednego grata Punto 2 od 10 lat i też nie ruszałem alternatora. Nie pisze że Fiat jest idealny, bo idealny nie jest. Ale nakręciłem Punto 2 180tkm dotąd, Tipo 150tkm i żaden nie stanął na poboczu. Ot proste i przewidywalne w kosztach samochody. A mam porównanie bo ogarniam w własnym zakresie nie tylko Fiaty🥱

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CiniO napisał(a):

 

No niestety z tym Tipo to było tak, że w sumie opłacało się jedynie brać wersję "totalna bieda".

Bo tylko taka była w takiej cenie, że nie było absolutnie żadnej konkurencji za auto podobnej wielkości.

Jak chciałeś mieć ładnie wyposażone Tipo, to już zdecydowany sens miało dołożyć minimalnie, do czegoś znacznie lepszego.

Ale jeśli ktoś potrzebował w miarę wygodny dupowóz z klimą, nie przeszkadzało mu, że to sedan, że ma wyposażenie jak auto z 1 połowy lat 90tych, to za te ciut ponad 40k pln można było mieć naprawde niezły kawał samochodu.

 

 

 

Nie zgodzę się z tym. Mimo, że obsługa salonów  Citroen robiła wszystko, żeby nie kupić C-Elysee, a obsługa Fiata była wzorcowa to i tak nie przełamałem się, żeby kupić golasa Tipo zamiast całkiem fajnie wyposażonego C-Elysee z mocniejszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2024 o 13:54, steyr napisał(a):

W Tipo 1.4tjet do września 2018r montowano fabryczna instalacje L&R na linii produkcyjnej. W 1.4 95KM głównie ASO dokładało instalacje Tartarini.

Mam Tipo tjet, instalacja LPG dokładana w salonie przy odbiorze auta przez podwykonawcę firmy BRC. Auto zakupione 2 letnie w 2019r z przebiegiem 16tkm od 1 wlaściciela, obecnie 170tkm przebiegu. Od 70tkm podkręcone do 170KM. W całym zakresie pędzone LPG, żadnych dotrysków PB. Silnik nie ruszany i nie zapowiada się żeby się miał rozlecieć. A jak się rozleci to i tak już zarobił na siebie z racji lpg. Alternator org co jest dla wielu szokiem. Szokiem bo mam jeszcze inne Fiaty w tym jednego grata Punto 2 od 10 lat i też nie ruszałem alternatora. Nie pisze że Fiat jest idealny, bo idealny nie jest. Ale nakręciłem Punto 2 180tkm dotąd, Tipo 150tkm i żaden nie stanął na poboczu. Ot proste i przewidywalne w kosztach samochody. A mam porównanie bo ogarniam w własnym zakresie nie tylko Fiaty🥱

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


 


Ale problemy w Tipo z LPG były w wolnossących 1.4, nie w T-Jet. Co ciekawe właśnie tylko wolnossące były wyposażane w fabryczną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale problemy w Tipo z LPG były w wolnossących 1.4, nie w T-Jet. Co ciekawe właśnie tylko wolnossące były wyposażane w fabryczną instalację.
Org instalacja fabryczna na taśmie była montowania tylko i wyłącznie w 1.4tjet. A to że większość w wolnossącym 1.4 Tartarini uznaje za instalacje fabryczna inna sprawa. Tartarini montował dla ASO podwykonawca z Katowic AGS. Znajomy monter instalacji LPG zamontował instalacje do paru Tipo 1.4 95KM i wszystkie jeżdżą i maja się dobrze. Tartarini montaż jak wiertarka podeszła, załączona samoadaptacja regulacja na dystansie 5km i mamy skutek w postaci wypalonych zaworów i itp.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał(a):

Org instalacja fabryczna na taśmie była montowania tylko i wyłącznie w 1.4tjet. A to że większość w wolnossącym 1.4 Tartarini uznaje za instalacje fabryczna inna sprawa. Tartarini montował dla ASO podwykonawca z Katowic AGS. Znajomy monter instalacji LPG zamontował instalacje do paru Tipo 1.4 95KM i wszystkie jeżdżą i maja się dobrze. Tartarini montaż jak wiertarka podeszła, załączona samoadaptacja regulacja na dystansie 5km i mamy skutek w postaci wypalonych zaworów i itp.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

 

To w końcu fabryczna czy montowana przez zewn firmę ?

Kiedyś za czasów Punto2, jak montowali Tartarini to robiły to poszczególne ASO. Przez to była zachowana gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu fabryczna czy montowana przez zewn firmę ?
Kiedyś za czasów Punto2, jak montowali Tartarini to robiły to poszczególne ASO. Przez to była zachowana gwarancja.
Fabryczna była montowana w tjet Landi Renzo, w 1.4 95KM montowali podwykonawcy dla ASO głównie Tartarini. Była to instalacja dokładana poza fabryka.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał(a):

To w końcu fabryczna czy montowana przez zewn firmę ?

Kiedyś za czasów Punto2, jak montowali Tartarini to robiły to poszczególne ASO. Przez to była zachowana gwarancja.

We wrześniu 2005 roku nie, P2fl z lpg, 2 strony wykreślone z gwarancji.

Właściciel ASO do tej pory, gdy mnie widzi, woli zostać na zapleczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pipper napisał(a):

We wrześniu 2005 roku nie, P2fl z lpg, 2 strony wykreślone z gwarancji.

Właściciel ASO do tej pory, gdy mnie widzi, woli zostać na zapleczu. 

Ja chyba w 2003 instalowałem. Miałem wpis w książce, nikt nic nie kreślił a wszystko było zgodne z zaleceniami FAP.

Jednak, jak to w tamtych czasach był bałagan. Niektóre ASO wyłamywały się z tego i instalowały inne instalacje. Wtedy roszczenia gwarancyjne załatwiało się tam. Zresztą Fiat i  gwarancja to temat na inną dyskusję :phi:.

Subaru np zrobiło odwrotnie, w innych krajach byłu firmowane instalacje przez importera, ale nasz krakowski importer uważał, że "gaz to zło", więc nie było oficjalnych instalacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chyba zatrujesz, 
Cinquecento
Seicento
Panda/Punto 2
Malczana pozno wygasili bo cały czas miał dosyc spory popyt.
Te auta królowały na listach sprzedaży, później rynek sie otworzył na perełki zza odry.
 
Nawet na AK po kacikach mozna było stwierdzić co się najwięcej sprzedaje.
Chyba każdy stary user pamieta tematy matiz vs seicento
Y?
Ja pamiętam tir kontra Matiz ;-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić ile musiałbym zarabiać że lekką reklamówka biedronki w klapka h kubota pójść i położyć duża krowę za takie brzydactwo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 12.03.2024 o 17:54, sdss napisał(a):

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić ile musiałbym zarabiać że lekką reklamówka biedronki w klapka h kubota pójść i położyć duża krowę za takie brzydactwo

 

W dodatku kupić auto które moja biała tesla zrobi że świateł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.