Skocz do zawartości

Wyposażenie auta - must have?


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, zinger napisał(a):

Dawaj, bede mial z kim uwagi wymieniac a nie sam do siebie pisac :]

Jeśli nowy, to całkiem możliwe, że Tucson hybrydowy, ale pewnie dopiero na jesieni :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

X7

;]

 

Tak na szybko to poza kołem zapasowym nie znalazłem niczego czego nie można mieć w 5/X5 ale mogłem coś pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomeq77 napisał(a):

Wcześniej jeździłem Fordem Focusem MK1 kombi 1.8 TDCi 100km. Wyposażeniem, które uważałem wtedy za niezbędne, była klima, krata oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej i grzana przednia szyba.

Teraz jeżdżę Oplem Astra J kombi 1.4 turbo + LPG 140 km. I teraz za niezbędne uważam:  klimę, siatkę jw., automatyczne światła, czujniki parkowania przód i tył oraz tempomat.

 

Nadchodzi powoli zmiana samochodu. W grę wchodzi TYLKO Pb (+ LPG). Hybrydy, elektryki i diesle odpadają :) 

Robię ok. 25-30 kkm rocznie.

Jakie wg Was są najbardziej przydatne udogodnienia w samochodzie?

 

 

V8, z LPG oczywiście, at, tempomat, grzane fotele , alkantara. AWD, dobre światła przód i dużo bezpiecznej stali dookoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotrus napisał(a):

Tak na szybko to poza kołem zapasowym nie znalazłem niczego czego nie można mieć w 5/X5 ale mogłem coś pominąć.

 

Rozmiar bagażnika. To IMO jedyna przewaga X7 nad X5 ale akurat u mnie to bardzo ważny punkt. Z tym że ja się nie upieram, że wszystkie te rzeczy trzeba mieć w jednym aucie, np. u mnie Jag ma jakieś 90% z wymienionych a Ranger jakieś 70%. Oczywiście najważniejsze, że Ranger ma przy tym te punkty, których nie ma Jag i na odwrót.

:ok:

 

PS. Duży Range Rover też spełnia niemal wszystkie kryteria. I GLS, chociaż gorzej, bo nie ma dzielonej klapy a to jest nieoceniony wynalazek.

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją listę zrobiłem dwa lata temu temu i nadal jest aktualna, auto zamawiałem półtora roku temu i dopiero 2 miesiące temu go odebrałem.

KATEGRYCZNIE TAK
warunek podstawowy to minimum 300km mocy (jak dwa lata temu zacząłem szukać z czego jest wybór to było główne kryterium)
drugi warunek to rozmiar kombi lub SUV, czasami muszę przewieśc jakąś pralkę, łóżko/materac, szafkę (ale żeby nie było za duże bo takie Q7 ciężej zaparkować w zatłoczonym centrum miasta)
absolutnie nie elektryk - chcę słyszeć dźwięk prawdziwego silnika/wydechu a nie sztuczne pierdzenie z głośników, nie chcę być ograniczany zasięgiem jadąc na weekend z rowerami w Alpy
napęd na 4 koła (ośką niestety nie zawsze dojadę pod dom, a drugi argument to przy takiej mocy ośka już się ślizga)
chciałem otwieraną panoramę żeby była namiastka motocykla
 
KATEGRYCZNIE NIE - czego kategorycznie NIE CHCIAŁEM i nawet dealer przy kompletowaniu zamówienia był zaskoczony
keyless (uraz po tym jak w rodzinie samochód odjechał "na walizkę")
elektryczna tylna klapa
kategorycznie nie chciałem skóry - niestety nie udało się tego całkowicie wyeliminować

co mi się teraz spodobało i teraz bym rozważał na tak
Automat (przekonałem się że dam radę z tym żyć na codzień byle nie jakieś wyjące CVT)
Matrixy
Ogrzewane fotele i kierownica
O ....

jesteś 2 osoba która nie lubi jak ja el. klapy ;)
  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomeq77 napisał(a):

Wcześniej jeździłem Fordem Focusem MK1 kombi 1.8 TDCi 100km. Wyposażeniem, które uważałem wtedy za niezbędne, była klima, krata oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej i grzana przednia szyba.

Teraz jeżdżę Oplem Astra J kombi 1.4 turbo + LPG 140 km. I teraz za niezbędne uważam:  klimę, siatkę jw., automatyczne światła, czujniki parkowania przód i tył oraz tempomat.

 

Nadchodzi powoli zmiana samochodu. W grę wchodzi TYLKO Pb (+ LPG). Hybrydy, elektryki i diesle odpadają :) 

Robię ok. 25-30 kkm rocznie.

Jakie wg Was są najbardziej przydatne udogodnienia w samochodzie?

 

 

ty mi lepiej powiedz jaki ty chcesz wybrać silnik pod LPG bo jakoś chyba coraz mniej produkują trwałych silników pod LPG , no chyba ze jakieś dotryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppmarian napisał(a):

O ....

jesteś 2 osoba która nie lubi jak ja el. klapy ;)

 

A z ciekawości, dlaczego?

 

Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.

 

W połączeniu z keyless to wogóle bajka jak targasz zakupy i sama Ci się otwiera po machnięciu nogą pod zderzakiem.

 

Edit : no dobra, jeszcze jak wożę psa to i tak domykam ręcznie ale w sumie to nie różni się to niczym innym niż bym zamykał manualną więc nie zauważyłem uciążliwości

Edytowane przez Piotrus
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrus napisał(a):

 

A z ciekawości, dlaczego?

 

Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.

 

W połączeniu z keyless to wogóle bajka jak targasz zakupy i sama Ci się otwiera po machnięciu nogą pod zderzakiem.

 

Lubią mieć wszystko pod kontrolą.

No i dziecka nie zgnieciesz.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A z ciekawości, dlaczego?
 
Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.
 
W połączeniu z keyless to wogóle bajka jak targasz zakupy i sama Ci się otwiera po machnięciu nogą pod zderzakiem.
 
Edit : no dobra, jeszcze jak wożę psa to i tak domykam ręcznie ale w sumie to nie różni się to niczym innym niż bym zamykał manualną więc nie zauważyłem uciążliwości
Żadne automatyczna klapa jaką miałem nie dało się ją pier....ć jak zwykle

Może często jestem załadowany ponad normę w szczególności na jakiś kempingach to nic tak nie irytuje jak walka na sam koniec z zamknięciem bagażnika i to samo przy psie Trzeba bardzo uważać żeby ogona nie podłożył
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Żadne automatyczna klapa jaką miałem nie dało się ją pier....ć jak zwykle

Może często jestem załadowany ponad normę w szczególności na jakiś kempingach to nic tak nie irytuje jak walka na sam koniec z zamknięciem bagażnika i to samo przy psie Trzeba bardzo uważać żeby ogona nie podłożył

Nie wiem jak w Volvo, ale Jeepie i BMW zamek sam się domyka, wystarczy dopchnąć i przytrzymać aż zaskoczy.

 

Do mam opcję otwarcia samej szyby i dopakowania przy zamkniętej klapie więc nigdy nie miałem takiej sytuacji.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

A z ciekawości, dlaczego?

 

Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.

 

W połączeniu z keyless to wogóle bajka jak targasz zakupy i sama Ci się otwiera po machnięciu nogą pod zderzakiem.

 

Edit : no dobra, jeszcze jak wożę psa to i tak domykam ręcznie ale w sumie to nie różni się to niczym innym niż bym zamykał manualną więc nie zauważyłem uciążliwości

 

Dla mnie to przerost formy nad treścią, ale ja bagażnik otwieram raz na 1-2 tygodnie a zakupy przywozi Frisco...

Tzn gdyby była to OK, ale bym nie dopłacał za to ani grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotrus napisał(a):

A z ciekawości, dlaczego?

 

Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.

 

W połączeniu z keyless to wogóle bajka jak targasz zakupy i sama Ci się otwiera po machnięciu nogą pod zderzakiem.

 

Edit : no dobra, jeszcze jak wożę psa to i tak domykam ręcznie ale w sumie to nie różni się to niczym innym niż bym zamykał manualną więc nie zauważyłem uciążliwości

 

Dokładnie, przecież można dopchać ręcznie jak ktoś się lubi męczyć.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Lubią mieć wszystko pod kontrolą.

No i dziecka nie zgnieciesz.

 

Ja wożę dzieci w kabinie ale rozumiem rodziców, którzy wożą swoje w bagażniku.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Dla mnie to przerost formy nad treścią, ale ja bagażnik otwieram raz na 1-2 tygodnie a zakupy przywozi Frisco...

Tzn gdyby była to OK, ale bym nie dopłacał za to ani grosza.

 

Po przyzwyczajeniu się okazuje się, że to bardzo wygodna opcja i człowiek bez sensu dotąd machał klapą samemu.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ppmarian napisał(a):

Dla mnie więcej wad niż zalet mimo że mam (bo nie było opcji rezygnacji)

 

Ja nauczyłem się z daleka otwierać pilotem (bo jak człowiek już podejdzie to rzeczywiście trzeba trochę poczekać aż się otworzy a to wkurza) a jak już coś wsadzę do środka to naciskam guzik i idę w siną dal. W ten sposób wychodzi nawet szybciej niż z ręcznym zamykaniem. Inaczej byłoby faktycznie trochę upierdliwe - ale za to eleganckie!

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał(a):

Nie wiem jak w Volvo, ale Jeepie i BMW zamek sam się domyka, wystarczy dopchnąć i przytrzymać aż zaskoczy.

 

Do mam opcję otwarcia samej szyby i dopakowania przy zamkniętej klapie więc nigdy nie miałem takiej sytuacji.

 

 

W Volvo też tak samo. Mam już w 3cim aucie. Przy zapakowaniu na maksa wystarczy ręką przytrzymać, wtedy się nie cofnie i zamek blokuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Ja nauczyłem się z daleka otwierać pilotem (bo jak człowiek już podejdzie to rzeczywiście trzeba trochę poczekać aż się otworzy a to wkurza) a jak już coś wsadzę do środka to naciskam guzik i idę w siną dal. W ten sposób wychodzi nawet szybciej niż z ręcznym zamykaniem. Inaczej byłoby faktycznie trochę upierdliwe - ale za to eleganckie!

:hehe:

Bardzo się przydaje przy wyjazdach na wschód pod granicę i ciągłej kontroli :milicja:. Ci co co mają przycisk nie marzną ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomeq77 napisał(a):

Jakie wg Was są najbardziej przydatne udogodnienia w samochodzie?

To co musi być:

- AWD

- klapa elektryczna

- podgrzewane siedzenia

- min 2strefowa AC

- przyciemniane tylne szyby

- hak

 

To co nie może mieć:

- podgrzewanej przedniej szyby ;)

- więcej stref niż 2 w AC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się przydaje przy wyjazdach na wschód pod granicę i ciągłej kontroli :milicja:. Ci co co mają przycisk nie marzną .
Tia

Granica Rosja-Norwegia. Wszyski z bagażnika out wraz z kołem zapasowym przy -30 na dworze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Tia

Granica Rosja-Norwegia. Wszyski z bagażnika out wraz z kołem zapasowym przy -30 na dworze..

Ile razy taką granicę przekraczałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Zimą raz
Latem Finladia-Rosja, Mołldawia-Ukraina, Rosja-Gruzja,

Widzisz, a ja takie kontrole miałem kilkadziesiąt razy. Nawet po x3 dziennie.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał(a):

Widzisz, a ja takie kontrole miałem kilkadziesiąt razy. Nawet po x3 dziennie.

 

I kontrolujacy nie jest w stanie sobie sam otworzyc tej klapy recznie, jak nie jest elektryczna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał(a):

W Volvo też tak samo. Mam już w 3cim aucie. Przy zapakowaniu na maksa wystarczy ręką przytrzymać, wtedy się nie cofnie i zamek blokuje.

 

Można też w ogóle guzika nie naciskać tylko na siłę pieprznąć klapą ręcznie i też zadziała. Sprawdzone. 

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłem się przy czytaniu powyższych wpisów w kontekście budżetu 45 tys. 😝

 

Jak dla mnie:

-klimatronic dwustrefowy

-czujnik deszczu i zmierzchu

-kamera cofania

-tempomat

-"dobre światła" (niektóre halogenowe są całkiem spoko)

-oswietlenie kabiny w 1-szej i 2-giej klasie

-elektryka szyb w 1-szej i 2-giej klasie.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

I kontrolujacy nie jest w stanie sobie sam otworzyc tej klapy recznie, jak nie jest elektryczna?

 

Różnie. Często nie dotykają aut, tylko zaglądają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ppmarian napisał(a):
32 minuty temu, sherif napisał(a):
Widzisz, a ja takie kontrole miałem kilkadziesiąt razy. Nawet po x3 dziennie.

Bagaże wszyskie out ?

Nie.

19 minut temu, Ryb napisał(a):

Można też w ogóle guzika nie naciskać tylko na siłę pieprznąć klapą ręcznie i też zadziała. Sprawdzone. 

;]

Można, ale po co się siłować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Bardzo się przydaje przy wyjazdach na wschód pod granicę i ciągłej kontroli :milicja:. Ci co co mają przycisk nie marzną ;).

Od czasu zamieszania na granicy BY wysiadałem chyba tylko raz, większość :milicja: sama se otwierała bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maciej__ napisał(a):

I kontrolujacy nie jest w stanie sobie sam otworzyc tej klapy recznie, jak nie jest elektryczna?

Warszawiakowi nie, mi otwierali i zamykali sami. :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Od czasu zamieszania na granicy BY wysiadałem chyba tylko raz, większość :milicja: sama se otwierała bagażnik.

Chyba tylko przyjezdni ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał(a):

u mnie nawet 30s , potem karze rączki trzymać na kierownicy 

No niestety. Trzeba od czasu do czasu ruszyć kierą. Nawet na prostej. Potem piszczy a następnie wyłącza utrzymanie pasa ruchu i wjeżdża w bariery 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rwIcIk napisał(a):

No niestety. Trzeba od czasu do czasu ruszyć kierą. Nawet na prostej. Potem piszczy a następnie wyłącza utrzymanie pasa ruchu i wjeżdża w bariery 😁

Masz na Yt filmiki z butelka wody przyczepiona do kierownicy :].

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomeq77 napisał(a):

Jakie wg Was są najbardziej przydatne udogodnienia w samochodzie

- automatyczne hamowanie 

- ACC i utrzymanie pasa

- martwe pola w lusterkach

- kamera cofania i czujniki tył 

- poduchy 

- grzana kierownica (niestety nie mam)

- grzana przednia szyba (też niestety nie mam i mało kto to oferuje)

- Android Auto 

 

To są rzeczy z których korzysta się na co dzień 

 

Fajnie mieć:

- bezkluczykowy dostęp

- automatyczne wycieraczki

- grzane fotele (ale to bajer, używam bo mam, ale wolałbym kierownicę)

- światła LED

 

Automatyczne światła powinny być zabronione prawem, wczoraj spotkałem masę baranów jadących na ledowych oczkach i nieoświetlonych z tyłu w 50 metrowej mgle. Strach wyjechać na główną droge bo takie zombi popyla 100, a widać go 2 sekundy wcześniej. Ludzie są totalnie odmóżdżeni, dawniej tego nie było, jednak wszyscy zapalali te światła mijania, bo innych nie mieli.

 

Reszta to jak dla mnie zbędne bajery. Oczywiście jakieś klimy, el. lusterka itd nie wymieniam, bo to już raczej standard.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pito napisał(a):

Automatyczne światła powinny być zabronione prawem, wczoraj spotkałem masę baranów jadących na ledowych oczkach i nieoświetlonych z tyłu w 50 metrowej mgle. Strach wyjechać na główną droge bo takie zombi popyla 100, a widać go 2 sekundy wcześniej.

Imho właśnie to były światła bez automatu. Często widze starsze, szczególnie mniejsze autka jadace na dziennych beż oświetlenia tyłu po zmroku. 

Automat, był przełączył na mijania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sherif napisał(a):

Imho właśnie to były światła bez automatu. Często widze starsze, szczególnie mniejsze autka jadace na dziennych beż oświetlenia tyłu po zmroku. 

Automat, był przełączył na mijania.

Nie no, wiem które auto ma dokładane, a które ma fabryczny automat. We mgle problem jest taki, że może być całkiem  jasno, jak mgła jest niska, ale w poziomie widoczność masz na kilkadziesiąt metrów. Przykładowo u mnie w Vitarze muszę w takich warunkach ręcznie włączyć mijania, zresztą w deszczu też. Większość aut na tych oczkach LED to były wczoraj w miarę nowe auta.

 

Edit: A ci co mają dokładane światła dzienne to też w większości zapalają mijania, jak słońce już jest w zenicie w Australii. Zasada prosta - jest dzień, są dzienne, niezależnie czy pada, jest zamieć śnieżna, mgła, zmrok, jazda spod słońca, autostrada itp.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ryb napisał(a):

Niezbędne minimum:

- AWD (najlepiej z przewagą właściwej osi)

- Automatyczna skrzynia biegów

- Silnik w miarę radzący sobie z masą auta

- Duży zasięg na jednym tankowaniu

- System utrzymania auta na pasie ruchu w połączeniu z jakimś systemem bezpieczeństwa żeby po zaśnięciu nie obudzić się na tamtym świecie

- Wszystkie dostępne w danym modelu poduszki powietrzne i inne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa biernego

- Automatyczna klimatyzacja, światła, wycieraczki

- Nadwozie zapewniające sensowny prześwit i niezmuszające do schylania się przy wsadzaniu dziecka do fotelika

- Ogroooooomny bagażnik ;]

- Tempomat

- Samościemniające się wewnętrzne lusterko

- Nawigacja z usługami live traffic (dobrze działającymi!)

- Kamera oraz czujniki cofania (razem)

- Czytanie znaków drogowych

- Połączenie z Internetem

- Ładna tapicerka z dobrych materiałów

- Odpalanie bez kluczyka (nie musi być keyless entry, wystarczy keyless start)

 

Bardzo potrzebne:

- Ogrzewana elektrycznie przednia szyba

- System audio na wypasie

- Dobre wyciszenie kabiny

- Fajny wydech (wizualnie, ale dźwiękowo też może być)

- Ładne felgi - duże, ale nie za duże ;]

- Elektrycznie składane i samościemniające się zewnętrzne lusterka

- Oświetlenie dookoła auta przy wsiadaniu

- Elektryczna tylna klapa

- Tempomat z radarem

- System monitorujący zmęczenie kierowcy (chociaż i tak się go ignoruje)

- Elektryczne sterowanie fotelami

- Połączenie z autem z aplikacji, im więcej możliwości sterowania tym lepiej

- Relingi dachowe

- Koło zapasowe

 

Nie chciałem ale mam i uważam, że to jest fajne, będę chciał w przyszłości:

- Automatyka świateł drogowych - matrixy lub chociaż automatyczne długie do oślepiania tych z naprzeciwka ;]

- Spryskiwacze reflektorów

- Turbosprężarki! Dużo turbosprężarek! :hehe:

- Konfigurowalny ekran zamiast zegarów

- Szklany dach

- Podgrzewana kierownica

- Konfigurowalne oświetlenie ambiente wewnątrz

- Podświetlone logo/napisy w progach po otwarciu drzwi

- Gniazdko 220V

- Tapicerka z naturalnej skóry

- Jasna tapicerka

- Kierownica ze zgrubieniami na 10:10 - wygodniej się taką trzyma

- Fotele regulowane w kilkunastu kierunkach, im więcej tym lepiej

- Deska rozdzielcza, konsola i wszystko co się da obszyte skórą

- Podsufitka z alkantary

- Aktywne oczyszczanie i jonizacja powietrza w kabinie

- Wybór trybów jazdy, który rzeczywiście coś zmienia w charakterze auta

- Rozkład mas bliski 50:50

- Ładny lakier

- Dzielona tylna klapa

- Szyby/dach otwierane/domykane z pilota lub aplikacji

- Maska na amortyzatorach gazowych (to obciach podpierać ją patykiem)

- Hak

 

W ogóle nie potrzebuję:

- Keyless entry

- Pneumatyczne zawieszenie z regulacją wysokości

- Ogrzewanie foteli (wolę wentylację)

- Światła przeciwmgłowe przednie (tylne są potrzebne do oślepiania innych ;])

- Automatyczne parkowanie (chociaż parę razy skorzystałem)

- Sterowanie głosowe (wolę sensowne guziki na kierownicy i ekran na zegarach)

- Fizyczne guziki do klimatyzacji

- Odtwarzacz płyt CD (w obecnych autach nigdy nie użyłem)

 

 

chciałbym zobaczyć mine sprzedawcy otwierającego taką listę życzeń ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pito napisał(a):

Nie no, wiem które auto ma dokładane, a które ma fabryczny automat. We mgle problem jest taki, że może być całkiem  jasno, jak mgła jest niska, ale w poziomie widoczność masz na kilkadziesiąt metrów. Przykładowo u mnie w Vitarze muszę w takich warunkach ręcznie włączyć mijania, zresztą w deszczu też. Większość aut na tych oczkach LED to były wczoraj w miarę nowe auta.

 

Edit: A ci co mają dokładane światła dzienne to też w większości zapalają mijania, jak słońce już jest w zenicie w Australii. Zasada prosta - jest dzień, są dzienne, niezależnie czy pada, jest zamieć śnieżna, mgła, zmrok, jazda spod słońca, autostrada itp.

Ok, czyli mamy różne spostrzeżenia. Osobiście nie spotkałem auta nowszego, pokroju A6 na dziennych. Choć raz sam tak jechałem, po zmianie kół mi wylaczyli auto, ale to było 2km i to w dzień ;). W autach których jeździłem i posiadałem przełączało na mijania nawet w lekkim deszczu, nie mówiąc o mgle czy szarówce. 

Z tymi dokładanym bywa różnie, jak kobiecina jedzie po mieście to  często widzialem bez świateł po zmroku. Na szczęście już bardzo mało widzę taki aut. Problem jest w przyzwyczajenie się do trybu auto, też się kiedy na tym złapałem, że w aucie żony nie włączyłem świateł. Na szczęście od kilku lat oba auta są permanentnie w trybie auto. Podobnie z wycieraczkami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucash napisał(a):

chciałbym zobaczyć mine sprzedawcy otwierającego taką listę życzeń ;) 

 

Idź do najbliższego salonu BMW to zobaczysz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ochkarol napisał(a):

To są automatyczne światła bez czujnika deszczu. Syn tak ma w Aurisie i firmowym Focusie jest to samo. 

Dramat.

Jesienią trzeba przełączyć z auto na mijania. Na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ochkarol napisał(a):

To są automatyczne światła bez czujnika deszczu. Syn tak ma w Aurisie i firmowym Focusie jest to samo. 

Dramat.

 

Dokladnie, najgorsza mozliwa kombinacja, dosc powszechna w autach z JP lub KR.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dokladnie, najgorsza mozliwa kombinacja, dosc powszechna w autach z JP lub KR.

Czujnik deszczu jest  ale nie jest spięty z automatyka świateł 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał(a):

Czujnik deszczu jest  ale nie jest spięty z automatyka świateł 😁

 

Tak, o tym wlasnie mowie...

Rownie logiczne rozwiazanie, jak to, ze auto hold trzeba aktywowac po kazdym uruchomieniu auta ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maro_t napisał(a):

 

ja mam takie wymaganie, że jak samochód ma dwie lampki w suficie, jedną z przodu, drugą z tyłu, ewentualnie bliżej środka, to żeby można było wyłączyć przednią, a zostawić tylną tak włączoną, żeby tylko ona się zapalała przy otwarciu drzwi. Po prostu nie znoszę jak wsiadam do samochodu i ta przednia świeci mi po oczach, jestem raczej wysoki, lubię siedzieć prosto i mam oczy blisko tej lampki. Jedyny samochód który tak miał to była miejska Kia Rio. Obecnie zarówno w aucie dwa razy droższym jak i 4 razy droższym niż ta Kia, nie mam oddzielnego włącznika do tylnej lampki. Mogą być przy otwieraniu drzwi włączone obie albo żadna. Więc wsiadam po ciemku bo nie będę sobie świecił w oczy.

Nie wiem, może to za duże wymaganie, to niech będzie chociaż automat, kamery 360 i grzane fotele ;]

Żarówkę przednia wykręć ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.