Skocz do zawartości

Wozicie jeszcze mapy papierowe w samochodzie?


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni raz używałem w 2008r, jadąc do Bawarii. Stamtąd musiałem przejechać jeszcze do Hockenheim i wrócić pod Monachium. Nie miałem żadnej nawigacji, więc mapa się przydała. 

Dzisiaj korzystam podobnie, ale zamiast na papierową, patrzę na mapę elektroniczną przed trasą i zapamiętuję kilka punktów po drodze. Później wsiadam i jadę bez nawigacji z reguły.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • rwIcIk zmienił tytuł na Wozicie jeszcze mapy papierowe w samochodzie?

Też lubię siąść przed podróżą i prześledzić trasę, warianty, by panować nad tym, co proponuje nawigacja 💪

Kiedyś w atlasie wklejaniem żółte karteczki z opisem i córka na prawym fotelu robiła za nawigację 💪

  • Lubię to 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Też lubię siąść przed podróżą i prześledzić trasę, warianty, by panować nad tym, co proponuje nawigacja 💪

Kiedyś w atlasie wklejaniem żółte karteczki z opisem i córka na prawym fotelu robiła za nawigację 💪

 

jestes idealnym klientem na EV

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Też lubię siąść przed podróżą i prześledzić trasę, warianty, by panować nad tym, co proponuje nawigacja 💪

Kiedyś w atlasie wklejaniem żółte karteczki z opisem i córka na prawym fotelu robiła za nawigację 💪

O to to. Ja też miałem karteczki w atlasie, a na mapie po prześledzeniu zarys trasy poprawiony ołówkiem i Żona na prawym robiła za pilota 😁

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

jestes idealnym klientem na EV

Zgadza się. Były i elektryki do wzięcia, ale mocno drogie 😮 podobnie hybrydy plugin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał(a):

Masz tak stary samochod? Czy jestel Luckiem co sie nie przelogowal

Przekładałem z samochodu do samochodu.

W poprzednim 7 lat jeździły i nie przydały się ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

 

Też lubię siąść przed podróżą i prześledzić trasę, warianty, by panować nad tym, co proponuje nawigacja 💪

 

 

Bez dyskusji. Z tym, że robię to online. 

Wszystkie atlasy, które mialem poszły na makulaturę :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Też lubię siąść przed podróżą i prześledzić trasę, warianty, by panować nad tym, co proponuje nawigacja 💪

Kiedyś w atlasie wklejaniem żółte karteczki z opisem i córka na prawym fotelu robiła za nawigację 💪

 

Mam całą HR i PL w arkuszach 1:2500 :]

Trochę stare, z lat 70tych ale fajnie się to ogląda

 

image.png.13a9039f41b8ff2794cc80b931f89e45.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Przekładałem z samochodu do samochodu.

W poprzednim 7 lat jeździły i nie przydały się ;]

 

Pytam bo sama mam bardzo dobry książkowy atlas samochodowy Polski, Słowacki atlas samochodowy Słowacji czeski Czech, węgierski Węgier i niemiecki Niemiec... Ale w samochodzie nie jeżdżą już chyba ze 20 lat. Gdzieś tak w okolicy roku 2000 kupiłem nawigację na palmtopie I od tamtej pory przestałem korzystać z papierowej mapy.

Owszem wszedł dłuższym wyjazdem patrzę na trasę ale na Google Maps

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delco napisał(a):

Pytam bo sama mam bardzo dobry książkowy atlas samochodowy Polski, Słowacki atlas samochodowy Słowacji czeski Czech, węgierski Węgier i niemiecki Niemiec... Ale w samochodzie nie jeżdżą już chyba ze 20 lat. Gdzieś tak w okolicy roku 2000 kupiłem nawigację na palmtopie I od tamtej pory przestałem korzystać z papierowej mapy.

Owszem wszedł dłuższym wyjazdem patrzę na trasę ale na Google Maps

Nawigację Akira z automapą miałem i z niej korzystałem

Antena GPS też była na dachu ;]

Ale zawsze papierowe ze sobą woziłem nie wiadomo po co - duży atlas Europy :ok:

Google maps poprzez Android Auto używam codziennie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Nawigację Akira z automapą miałem i z niej korzystałem

Pierwszą nawigacją była chyba Węgierska iGo - jak dla mnie fenomenalna, niestety po pewnym czasie przestali aktualizować mapy

Potem jeździłem trochę z automapą i z Hołowczycem, potem dwie wersje tomtomu a teraz tylko Google Maps z Android auto 

Choć jeszcze czasami korzystałem z map offline które chyba @twinsen kiedyś polecał - MapsMe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Bo ja wyjąłem takie książki jeszcze z lat 90. 😁

 

Już dawno nie. Mam mapy/nawigację offline w telefonie w razie jakby online robiło problemy.

 

Edit.

Muszę sprawdzić w schowku, bo po chwili namysłu stwierdzam, że może tam jeszcze się błąkać jakiś Atlas Polski :hehe:

Edytowane przez shapyr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, hefi napisał(a):

Tak, korzystam tylko z papierowych.
Nie chce aby ONI wiedzieli gdzie jeżdżę. emoji106.png

Wysłane z mojego CPH2305 przy użyciu Tapatalka
 

Telefonu ze sobą nie wozisz? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz używałem w 2008r, jadąc do Bawarii. Stamtąd musiałem przejechać jeszcze do Hockenheim i wrócić pod Monachium. Nie miałem żadnej nawigacji, więc mapa się przydała. 
Dzisiaj korzystam podobnie, ale zamiast na papierową, patrzę na mapę elektroniczną przed trasą i zapamiętuję kilka punktów po drodze. Później wsiadam i jadę bez nawigacji z reguły.
Z kuzynem służbowo pojechaliśmy w 2004r do Londynu Masterem, nikt nam nie doradził, a też nie było się kogo dopytać, żeby jechać przez Niemcy A2 a nie A1. No i pojechaliśmy na tych papierowych mapach i w o okolicy Frankfurtu się tak pogubiliśmy, że przeładowany jak się później dopatrzył polski celnik Master o 800kg się tak zgrzał, że na 5tce się już nie uciągnął. Ale wyprawa życia była i jeszcze nas prawie oszwabił Niemiec na 600€ na granicy, ale oddali i poszło to na pół dla nas. W sumie w 6 dni z dwoma noclegami w Londynie objechaliśmy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozi ale Bosha 509
image.png.07c563aeb047bbe8d122ab723ca58442.png
A ja parę lat z takim jeździłem, zakosiłem chyba żonie jak dobrze pamiętam. Garmin to był na te czasy i tak rewelacja, dopóki nie pokazywał, że auto jest 10 metrów poza drogą.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


cc9b025ed07577804e814ea0e491ec12.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, vlad1431 napisał(a):

Garmin to był na te czasy i tak rewelacja, dopóki nie pokazywał, że auto jest 10 metrów poza drogą.

Automapa kiedyś chciaa mnie poprowadzić przez środek kościola - podobno byla tam droga pod koniec XIX wieku ;) 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Bo ja wyjąłem takie książki jeszcze z lat 90. 😁

 

IMG_20240614_172744.jpg

W samochodzie nie, ale w garażu mam w razie padu komunikacji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delco napisał(a):

Automapa kiedyś chciaa mnie poprowadzić przez środek kościola - podobno byla tam droga pod koniec XIX wieku ;) 

 

Na Automapie pojechałem kiedyś korytem wyschniętej rzeki ;]

Gdzieś w 2005 :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Bo ja wyjąłem takie książki jeszcze z lat 90. 😁

Wywaliłem wszystkie z 15 lat temu, bo nie bylo na nich połowy aktualnych dróg. Musiałbym co rok kupować nowe od tego czasu, żeby nowe odcinki A i S na nich były. :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał(a):

Automapa kiedyś chciaa mnie poprowadzić przez środek kościola - podobno byla tam droga pod koniec XIX wieku ;) 

A mi - kiedyś - Google Maps proponowała skakać z wiaduktu, żeby skręcić w lewo. 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FrugOs napisał(a):

 

Na Automapie pojechałem kiedyś korytem wyschniętej rzeki ;]

Gdzieś w 2005 :hehe:

Kiedyś w Krakowie skończyła się droga i zostało przede mną błoto i las.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi 😁

Kiedyś jechałem na jakąś konferencję nad morzem (nie pamiętam czy z jakąś nawigacją, czy wg mapy) i droga do celu z asfaltowej zmieniła się w kocie łby, potem zmieniła się w szuter ale jak już zmieniła się w polną to już zawróciłem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, delco napisał(a):

Automapa kiedyś chciaa mnie poprowadzić przez środek kościola - podobno byla tam droga pod koniec XIX wieku ;) 

 

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Przypomniałeś mi 😁

Kiedyś jechałem na jakąś konferencję nad morzem (nie pamiętam czy z jakąś nawigacją, czy wg mapy) i droga do celu z asfaltowej zmieniła się w kocie łby, potem zmieniła się w szuter ale jak już zmieniła się w polną to już zawróciłem. 

Kolega kiedyś z normalną navi pojechał TIRem. I tak radośnie "za 500 metrów będziesz u celu" a za 300 metrów rów i płot :]

Cofał nocą w jakimś deszczu kilka kilometrów zanim miał jak zawrócić :lol:

Ja tylko omijałem korek na gierkówce, jadąc po placu budowy A1, tak kilka kilometrów :facepalm:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Krakowie skończyła się droga i zostało przede mną błoto i las.
 
Jest taka droga w Krakowie w okolicach Łegu, po ulewie 3 lata temu tam jechałem, oczywiście Google mapy pokazują że jest, ale osobówką ciężko, droga raczej dla traktora, wody miałem w pewnym momencie do podlogi, ale przejechem. Chciałem ominąć korki i prawie tam zostałem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety google ma ostatnio jakieś dziwne algorytmy. Jak zna się miasto to i tak pojedzie się sprawniej. Na trasie też czasem uparcie kieruje jakaś dziwna droga. 
 

brakuje mi funkcji w nawigacji żeby siedziała ca drogę cicho a i formowała tylko o jakiś wypadkach czy innych korkach, które wydłużają czas dojazdu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał(a):

Niestety google ma ostatnio jakieś dziwne algorytmy. Jak zna się miasto to i tak pojedzie się sprawniej. Na trasie też czasem uparcie kieruje jakaś dziwna droga. 
 

brakuje mi funkcji w nawigacji żeby siedziała ca drogę cicho a i formowała tylko o jakiś wypadkach czy innych korkach, które wydłużają czas dojazdu. 

Ja wolę włączyć nawet jak znam drogę, by w razie czego, ominąć zatory.

Często jadę swoje, a google nadąża ;]

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Ja wolę włączyć nawet jak znam drogę, by w razie czego, ominąć zatory.

Często jadę swoje, a google nadąża ;]

 

 

Też tak robię ale wyciszyłem wszystkie komendy głosowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę włączyć nawet jak znam drogę, by w razie czego, ominąć zatory.
Często jadę swoje, a google nadąża default_zlosnik.gif
 
 
Nie wiem czym się Google Maps kieruje, ale często mam takie przypadki omijając np A4, że jadę np wzdłuż A4 bez korka, a i tak cały czas mnie pcha w ten korek. Po czym jak już jestem za połową korka, czyli z 5 km dalej, to wtedy pokazuje mi tą drogę, którą miałem zamiar jechać i że jest 5 minut szybciej. Może algorytm jest tak ustawiony, żeby nie blokować czy nie robić zbyt dużego natężenia na drogach lokalnych?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to. Ja też miałem karteczki w atlasie, a na mapie po prześledzeniu zarys trasy poprawiony ołówkiem i Żona na prawym robiła za pilota
Wszystko jest piękne do momentu, kiedy musisz skręcić w lewo, czyli zjechać zjazdem na prawo.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Nawigację Akira z automapą miałem i z niej korzystałem

 

 

Pierwszy wyjazd do HR, 2004 r. 

Umówiłem się z gościem z AK, że jedziemy razem, będzie raźniej, a na miejscu każdy robi co chce, i znowu wracamy razem.

Ja: lanos 1.6sx +lpg, On: Brava 1.6 + lpg.

 

Umówiliśmy się gdzieś pod Piotrkowem Tryb. na miejscu kurtuazyjne powitanie, a On rozkłada mapę...Europy... 1:3000.000 :]

 

Na szczęście miałem Automapę, wtedy jeszcze tylko w widoku 2d. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlad1431 napisał(a):

Nie wiem czym się Google Maps kieruje, ale często mam takie przypadki omijając np A4, że jadę np wzdłuż A4 bez korka, a i tak cały czas mnie pcha w ten korek. Po czym jak już jestem za połową korka, czyli z 5 km dalej, to wtedy pokazuje mi tą drogę, którą miałem zamiar jechać i że jest 5 minut szybciej. Może algorytm jest tak ustawiony, żeby nie blokować czy nie robić zbyt dużego natężenia na drogach lokalnych?
 

Ostatnio tak 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Też tak robię ale wyciszyłem wszystkie komendy głosowe. 

U mnie nigdy nie działały po połączeniu telefonu z samochodem 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

 

Pierwszy wyjazd do HR, 2004 r. 

Umówiłem się z gościem z AK, że jedziemy razem, będzie raźniej, a na miejscu każdy robi co chce, i znowu wracamy razem.

Ja: lanos 1.6sx +lpg, On: Brava 1.6 + lpg.

 

Umówiliśmy się gdzieś pod Piotrkowem Tryb. na miejscu kurtuazyjne powitanie, a On rozkłada mapę...Europy... 1:3000.000 :]

 

Na szczęście miałem Automapę, wtedy jeszcze tylko w widoku 2d. 

Na Europę miałem wypasiony atlas samochodowy 😎

Potem AutoMapa 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Miałeś ustawione, że dźwięki przy bluetooth idą jako media a nie z głośnika słuchawki.

Niczego nie ustawiałem. Tak było w poprzednim aucie i tak jest w tym 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.