Skocz do zawartości

Policja wypowiada wojnę tuningowcom


god_ares

Rekomendowane odpowiedzi

Za wiadomościami ONET:

Quote:

"Metro": Policjanci idą na wojnę z właścicielami podrasowanych aut. Będą wlepiać mandaty tym, którzy mkną przez miasto maszynami wyjącymi jak bolidy Formuły 1. Mandat może wynieść nawet 500 zł.

"Gdy auto przekracza dopuszczany poziom decybeli, od razu zatrzymujemy dowód rejestracyjny" - przyznaje Marek Rupental ze szczecińskiej drogówki.

"Średnio mamy kilka takich przypadków na tydzień. Do trzech razy sztuka. Kierowca, którego złapiemy dwa razy, trzeci raz nie odważy się już wyjechać na ulicę. Za dużo kosztów i kłopotów z załatwieniem formalności" - mówi.

REKLAMA Czytaj dalej

Jak policjanci badają, czy auto jest za głośne? Nowoczesnym sprzętem do mierzenia decybeli. W świetnie wyposażonych autach do łapania piratów mają też od jakiegoś czasu urządzenia do sprawdzania jakości spalin i przepuszczalności światła przez przyciemnione szyby.

"Tuningowanie staje się coraz popularniejsze, więc i my musimy iść z duchem czasu" - przyznaje Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji.

Jazda źle podrasowanym autem może sporo kosztować. Mandat - w zależności od oceny policjanta - może wynieść nawet 500 zł.


Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i

> pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

Jak będziesz miał części homologowane, to nie ma się czym martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz miał części homologowane, to nie ma się czym martwić

Pytanie czy głośny tłumik będzie ją miał?

Co do głóśnych to jest w tym sporo racji tyczy się to też motorów.

Fajny dźwięk tłumika jest ok, ale warczenie to już przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze ok.gif, w stolicy jezdzi mnostwo samochodow ze "sportowymi" ukladami wydechowymi, ktory sa straasznie glosne i slychac je juz kilka przecznic wczesniej, wspolczuje ludziom,ktorzy mieszkaja latem przy ruchliwych ulicach.

Inna sprawa w jaki sposob oni beda stwierdzac, ze uklad jest za gosny, bo samo zabieranie dowodow i kierowanie na ponowne badania nie wiele zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>idą jak zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ...

ludziom nie uprzykrzają

a za gnojków bez tłumików jaknajbardziej powinni się wziąć

tak samo za motocylkistów ryczących po nocach na swoich gównianych szlifierkach

a jak komuś nie odpowiadają warunki techniczne dopuszczenia do ruchu to do ruskich niech spier ...la

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i

> pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

Życie to uprzykrzają "pierdzące" wniobogłosy "tjuninkowane" auta... 270751858-jezyk.gif

Szczególnie jeżdżące wieczorem/noca po osiedlowych uliczkach...

Pozdr. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy głośny tłumik będzie ją miał?

> Co do głóśnych to jest w tym sporo racji tyczy się to też motorów.

> Fajny dźwięk tłumika jest ok, ale warczenie to już przegięcie.

ja mam coś a'la mugen od M-TECH-a - był doś głośny - specjalnie go zmuliłem / wyciszyłem długim środkowym od kredensa ... no cóż nie staram się tym ryczeć - bardziej chodziło mi o wygląd ...

Ale nie w tym rzecz ... chodzi mi tu głównie o fakt iż policja szuka różnych płaszczyzn w których może sie wykazać, a w działaniach podstawowych niestety nie daje rady nawet zadbać o minimum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Życie to uprzykrzają "pierdzące" wniobogłosy "tjuninkowane" auta...

> Szczególnie jeżdżące wieczorem/noca po osiedlowych uliczkach...

> Pozdr. P.

i pełnym gazem ... u mnie na osiedlu niestety są tacy - gaz w deske szpan zardzewiałym golfem ... a dzieci biegają ... ehh szkoda słów.

Oczywiście powinno się takich wyłapywać - ale jak to często bywa z policja mogą przegiąć i robić wszystko zbyt gorliwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wiadomościami ONET:

> Quote:

> "Metro": Policjanci idą na wojnę z właścicielami podrasowanych aut.

> Będą wlepiać mandaty tym, którzy mkną przez miasto maszynami

> wyjącymi jak bolidy Formuły 1. Mandat może wynieść nawet 500 zł.

Spoko, jak każda ich 'wojna' potrwa góra do końca przyszłego tygodnia,

wlepią dla przykładu parę mandatów i dalej zajmą się tym co zwykle czyli

suszniem z krzaków.

Policja u nas ma po prostu krótki okres skupienia uwagi na czymś innym

niż siedzenie w krzakach. Za to ładnie wygląda w mediach a i kierowcy

i policjanci zapomną o 'akcji' do końca miesiąca.

Zresztą już widzę tabuny aut policyjnych wyposarzonych w najnowsze zdobycze

techniki do badania poziomu hałasu. Kupili po dwie sztuki na województwo i

szpanują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie w tym rzecz ... chodzi mi tu głównie o fakt iż policja szuka

> różnych płaszczyzn w których może sie wykazać, a w działaniach

> podstawowych niestety nie daje rady nawet zadbać o minimum ...

Jak auto ostro przegina co do poziomu glosnosci i innych rzeczy np ciemnych lamp ktorych g** widac, to dowodzik powinien leciec ok.gif

Ale powinni tez sprawdzac wszystkie stare autobusy mzk, mza, pks .. i ciezarówki, ja nie wim jakim cudem to przeglady poprzechodziło... jazda obok takiego dymiacego jak smok złoma w korku do przyjemnych nie nalezy oslabiony.gif

Juz nie mowie ze kilka lat temu jak jechalem starym autosanem to koło sobie odpadło icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

hm.

już się pogubiłem na kogo nażekasz.

łapiąc ludzi z głośnymi wydechami policja pilnuje porządku publicznego.

tuningowcy z głośnymi wydechami uprzykrzają życie ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i

> pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

Zauważ, że zajmą się jedynie tymi, które nie spełniają wymogów, co jest jak najbardziej słuszne. Nie mam nic przeciwko tuningowi, dopóki jest to "zdrowy" tuning i jest w granicach prawa. Ale niebieskie diody/postojówki, głośne wydechy, ciemne/pozasłaniane światła, zbyt ciemne szyby to są rzeczy decydujące o bezpieczeństwie i jestem za tym, by takich łapać i karać. No bo który normalny kieorca by płacił za to, by jego samochód był mniej bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pełnym gazem ... u mnie na osiedlu niestety są tacy - gaz w deske

> szpan zardzewiałym golfem ... a dzieci biegają ... ehh szkoda

> słów.

Takich to wypadałoby odsztrzelić dla ich własnego i naszego dobra wink.gif

> Oczywiście powinno się takich wyłapywać - ale jak to często bywa z

> policja mogą przegiąć i robić wszystko zbyt gorliwie ...

Wiesz, pomiary mają wykonywać odpowiednim sprzętem, jeśli nic nie masz tu na sumieniu-uważam, że nie ma czego się bać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, pomiary mają wykonywać odpowiednim sprzętem, jeśli nic nie

> masz tu na sumieniu-uważam, że nie ma czego się bać

Gdyby policjanci zawsze byli rozsądni to miałbyś rację.

W Szwecji kilka miesięcy temu policja podała do sądu właściciela seryjnego Porsche

za zakłócanie porządku publicznego... niepotrzebnym dodawaniem gazu hahaha.gif

(w tym wypadku również chodziło o głośność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

W sumie kiedyś dostałem bana za wypowiedź w wątku o głośnych wydechach hehe.gif ale i tutaj się wtrące.

Kolego!

Uprzykrzają ludziom życie to właśnie tacy pseudo sportowcy w gównianych wózkach z jeszcze bardziej gównianymi wydechami no.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ani nie chę ani nie muszę słuchać pseudosportowych tłumików a ci co najgłośneij krzyczą o wolności tuningu to niewiele chyba na ten temat wiedzą. I jeszcze jedno innym na ulicy narzucają koniecznośc słuchania efekt swojego wątpliwego tunningu, a ciekawe czy w swoich domach są wyrozumiali dla głośnych sąsiadów i czy dzwonią policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spojlerów niech sobie wieszają i 400 kg na malucha, najwyżej bedzie

> wolniej jeździł...

> Ale pierdzenie przeszkadza innym, a zresztą jest chyba jakaś

> dopuszczalna ilość dB...

jest, mialem wydech ktorego glosnosc w srodku byla nie do zniesienia, - pojechalem na stacje diagnostyczna w celu zbadania normy chalasu - 20dB ponizej normy

yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem "za" na wszelkie akcje prewencyjne, i wogole kazde, Policji. W koncu od tego sa, zeby pilnowac porzadku; swiatek tuningowcow dzieli sie w dokladnie taki sam, jak zwyklych szarych mniej lub bardziej ludzi. Na zdrowych i zupelnie do zycia w spoleczenstwie sie nie nadajacych. Oby akcja przyniosla wymietne korzysci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i dobrze ! tuning to nic dobrego !

Nie do konca, tuningowane samochody odciagaja uwage policji od pozostalych "normalnych" samochodow, ktore tez maja u nich swego rodzaju taryfe ulgowa. Bedzie zle jak ich zabraknie. W sumie jedyne co moga pogonic, to glosne uklady wydechowe, reszta jest nieszkodliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy jakich obrotach/ pod jakim obciążeniem silnika bada się głośność

> wydechu? ;-)

no właśnie to bardzo dobre pytanie ? wie ktoś ?

co do komentarzy niektórych osób dot. tuningu - przemicze szkoda gadać - każdy ma swoje gusta i tyle - tylko niestety najłatwiej smigać serią i krytykowac innych ... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie to bardzo dobre pytanie ? wie ktoś ?

> co do komentarzy niektórych osób dot. tuningu - przemicze szkoda

> gadać - każdy ma swoje gusta i tyle - tylko niestety najłatwiej

> smigać serią i krytykowac innych ...

tak logicznie to pewnie coś koło 3-4 tys obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i

> pilnowaniem porządku publicznego ... no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

A to nie jest ich robota? Zawijanie dekli szpanujących lans-tjunink-mega furami z silniczkiem od kosiarki i wlotem elpidżi obok haka holowniczego nie jest robotą policji?

Żeby daleko nie szukać to wczoraj właśnie takiemu matołowi w black Golfie (lakier chyba pędzlem na wygładzoną klapę nakładał) bym zmasakrował tył bo se czarnym szprejem lampy popsikał. Efekt? Świateł stopu prawie nie widać. Czyja byłaby wina? Wszak to ja najechałbym mu na żopsko. Tylko mój kapeluszniczy tryb jazdy mnie uchronił. Aha... Uprzedzając... Z innymi autami nie miałem problemu pt. "nie wiem kiedy heblujesz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie to bardzo dobre pytanie ? wie ktoś ?

> co do komentarzy niektórych osób dot. tuningu - przemicze szkoda

> gadać - każdy ma swoje gusta i tyle - tylko niestety najłatwiej

> smigać serią i krytykowac innych ...

seryjka nie jest zla ale sam mimo seryjki zastanawiam sie czy dac tlumik z lekkim basem czy tez zrobic aby mnie wogole nie bylo slychac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy jakich obrotach/ pod jakim obciążeniem silnika bada się głośność

> wydechu? ;-)

Pomiar powinien być wykonany 3 razy, mikrofon 50 cm od wydechu, min 20 cm nad ziemią

Pomiary 3 po sobie nie moga sie róznić wiecej niż 2 dB, Przed wykonaniem pomiaru musi zostać wykonany pomiar kontrolny otoczenia a jezeli pomiar taki jest mniejszy niż 10 dB od wykonanego pomiaru to nalezy pomiar powtórzyć. Max dopuszczalna głośność to 93 dB.

Pomiar wykonuje się przy 75% obrotów mocy max silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe kiedy zajmą się swoją robotą, czyli łapaniem złodziei i

> pilnowaniem porządku publicznego ...

Od tego jest prewencja i wywiązują się z tego zadania całkiem dobrze w Warszawie problem kradzieży aut praktycznie nie istnieje, słyszłałeś ostatni żeby komuś ukradli auto albo włamali się do mieszkania ?

włamania do mieszkań kiedyś były codzinnością a dzinnie gineło kilka aut a teraz ani włamań nie ma ani kradzieży samochoddów, mówie o Warszawie, jakieś niedobitki czasem się zdarzą ale to już sporadyczne włamania a nie systemowe czyli "zawód złodziej" .

> no ale cóż ... idą jak

> zwykle na łatwiznę uprzykrzając życie ludziom ... znowu ...

Nie idą na łatwizne tylko wzieli się wreszcie za to czego społeczeństwo domaga się od dawna, czyli za respektowanie obowiązującego prawa, ja mam serdecznie dosyć słuchania ryczących wydechów zwłaszcza nocą i poruszania się po drogach w towarzystwie dzikusów za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.