Skocz do zawartości

Ile wam spalaja 2L benz. motory w miescie ??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Sama prawda, za frajde z jazdy niestety trzeba bulic:)Niemniej za frajde to i takmniej nic NoPb

> ale...czy nadplata przy zakupiewarta jest tego??

Dobrze ze dodales " wink.gif", dawno nie jezdzilem tdi i ja tam frajdy nie widze, znacznie bardziej wole charakterystyke swojej wolnossacej benzyny. Spalanie nieco wieksze ale nie ma efektu nie jedzie ... Wyrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaak, dzisiaj mialem okazje testowac 2.0 tdi 170KM w A4, krecac sie troche po miescie spalanie

> wynioslo 14l, potem zrobilem blisko 300 km w trasie mysle jak nic zobacze slawetne 4l czy

> nawet 6l /100km, wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem

> 100km/h. Na tym samym odcinku lepszy wynik osiagnelem Obk 2,5 dobilem do 7l

Śmiem twierdzić, że nie umiesz na codzień jeździć dieslem. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaak, dzisiaj mialem okazje testowac 2.0 tdi 170KM w A4, krecac sie troche po miescie spalanie

> wynioslo 14l, potem zrobilem blisko 300 km w trasie mysle jak nic zobacze slawetne 4l czy

> nawet 6l /100km, wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem

> 100km/h. Na tym samym odcinku lepszy wynik osiagnelem Obk 2,5 dobilem do 7l

Niech zgadne - miałeś uszkodzony termostat, 400kg cementu na pace, a tiptronic pracował tylko na dwóch pierwszych biegach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiem twierdzić, że nie umiesz na codzień jeździć dieslem.

tez tak mysle-jechalem ostatnio z kolega A4 2,0tdi 140KM i wyszlo mu na 180km trasie srednie 4,7l/100km.jazda 110-120km/h[autostrada].zakladajac nawet blad komputera 10-15 % to nijak ma sie to do 8 litrow hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiem twierdzić, że nie umiesz na codzień jeździć dieslem.

a ja śmiem twierdzić, ze to Ci co sie chwalą niskim spalaniem, sami nie wiedzą ile tak naprawde spala ich auto

nie patrz na wskazania komputera, bo nijak ma sie to do realiów

kuzyn ma 2.0 tdi w audi, jezdzi bardzo dużo i bardzo ekonomicznie, ale twierdzi, ze poniżej 7 litrów zejść to jest męczarnia, bo nie ma wtedy ani frajdy z jazdy, ani dla silnika to tez nie jest dobre

suma sumarum nic nie przebije mocnej benzyny z lpg. jest lepiej i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja śmiem twierdzić, ze to Ci co sie chwalą niskim spalaniem, sami nie wiedzą ile tak naprawde

> spala ich auto

> nie patrz na wskazania komputera, bo nijak ma sie to do realiów

czyli jesli komp pokazuje srednie 6,3 a w/g tankowania wychodzi 6,2 to tez ma sie nijak do realiow?

tak jakos dziwnie sie skladalo ze w poprzednich dwoch autach kompy zawyzaly mi spalanie.w obecnym jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jesli komp pokazuje srednie 6,3 a w/g tankowania wychodzi 6,2 to tez ma sie nijak do realiow?

dam Ci taki przykład. moj szef ma puga 607 2.4hdi. zatankował pod korek, przejedził po miescie 300 km, gdzie komp pokazywał mu średnie w okolicach 5l, zatankował znowu pod korek i weszło 30l. niezłe 5l hehe.gif

i niech mi nikt nie mówi, ze klekot jest najoszczędniejszym rozwiązaniem. moze jakby gnojówka była po 3 zł, ale nie po prawie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dam Ci taki przykład. moj szef ma puga 607 2.4hdi. zatankował pod korek, przejedził po miescie 300

> km, gdzie komp pokazywał mu średnie w okolicach 5l, zatankował znowu pod korek i weszło 30l.

> niezłe 5l

> i niech mi nikt nie mówi, ze klekot jest najoszczędniejszym rozwiązaniem. moze jakby gnojówka była

> po 3 zł, ale nie po prawie 6

u mnie elantra zawyzala o jakies 20 %,primera na trasie pokazywala idealnie a w miescie zawyzala o 10%.teraz A4 prawdopodobnie zaniza nieco po miescie ale jest to rzedu 10-15 %.na trasie jest w miare dokladnie.jesli w miescie pokazywalo mu spalanie 5 l/100km to musial byc totalnie rozkalibrowany komp no.gifu mnie w miescie na krotkich dystanasach audi 1,9tdi 130KM spala ok 8,5-9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dam Ci taki przykład. moj szef ma puga 607 2.4hdi. zatankował pod korek, przejedził po miescie 300

> km, gdzie komp pokazywał mu średnie w okolicach 5l, zatankował znowu pod korek i weszło 30l.

> niezłe 5l

> i niech mi nikt nie mówi, ze klekot jest najoszczędniejszym rozwiązaniem. moze jakby gnojówka była

> po 3 zł, ale nie po prawie 6

Po pierwsze to nie ma takiego silnika w 607smirk.gif

Po drugie, nie dla kazdego spalanie jest decydujacym kryterium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja śmiem twierdzić, ze to Ci co sie chwalą niskim spalaniem, sami nie wiedzą ile tak naprawde

> spala ich auto

> nie patrz na wskazania komputera, bo nijak ma sie to do realiów

Ojej, przez tyle lat ( i w sumie setki kkm )żyłem w błogiej nieświadomości, kolego przekaż mi swoja wiedzę na temat moich aut, które (z wyjątkiem Avensisa) znam od wielu lat (Barchetta 3) (Altea, Yaris po 6 lat). Co oznacza stwierdzenie "nijak ma się do realiów" ile to jest? 0.2l , 2l czy 20? Oczywiście mówimy o pomiarze z całego zbiornika, a nie z 50km. Chętnie dowiem się czegoś nowego o moich obecnych i wcześniejszych samochodach. Uwielbiam takie wypowiedzi na forum

> kuzyn ma 2.0 tdi w audi, jezdzi bardzo dużo i bardzo ekonomicznie, ale twierdzi, ze poniżej 7

> litrów zejść to jest męczarnia, bo nie ma wtedy ani frajdy z jazdy, ani dla silnika to tez nie

> jest dobre

> suma sumarum nic nie przebije mocnej benzyny z lpg. jest lepiej i taniej

Drobny szczegół - dla Ciebie jest lepiej i taniej, proszę Cię, nie mierz wszystkich przypadków swoją miarą i nie generlizuj. LPG nie jest 100proc receptą dla 100proc użytkowników na tanie jeżdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech zgadne - miałeś uszkodzony termostat, 400kg cementu na pace, a tiptronic pracował tylko na

> dwóch pierwszych biegach??

Nie, mialem komplet pasazerow, skrzynia manual.

Dzisiaj w miescie bez korkow spalanie spadlo do 10l wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mozna nie umiec jezdzic na trasie dieslem, w szczegolnosci ze warunki nie pozwalaly na

> wyprzedzanie i pusto bylo na drodze ?

Trudno powiedzieć dlaczego tak spala to auto. Zerknij na giełdę AK - Pyrek wystawił swoje Mondeo 2.0 TDCI, jest nawet fota, na której widąć spalanie. A moje doświadczenia z TDCI (1,8 w Focusie), sa takie, ze był to w moim przypadku najmniej ekonomiczny diesel, choć bardzo kulturalny w charakterystyce.

Trudno powiedzieć, dlaczego w Twoim przypadku to auto tak pali - jak dla mnie są to szokujące i nieakceptowalne ilości paliwa jak na takiego klekota. IMHO nie jest to normalne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez tak mysle-jechalem ostatnio z kolega A4 2,0tdi 140KM i wyszlo mu na 180km trasie srednie

> 4,7l/100km.jazda 110-120km/h[autostrada].zakladajac nawet blad komputera 10-15 % to nijak ma

> sie to do 8 litrow

Toscie gnali 110kmh autostrada:))

Sprobuj jechac 140-150 to zobaczymy ile na + do 4,7:)

Stawiam na 6,5-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dam Ci taki przykład. moj szef ma puga 607 2.4hdi. zatankował pod korek, przejedził po miescie 300

> km, gdzie komp pokazywał mu średnie w okolicach 5l, zatankował znowu pod korek i weszło 30l.

> niezłe 5l

> i niech mi nikt nie mówi, ze klekot jest najoszczędniejszym rozwiązaniem. moze jakby gnojówka była

> po 3 zł, ale nie po prawie 6

bajki. dyche w wawie to mi palił 607 2,7 Hdi. mierzone przy dystrybutorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

BMW 525i touring, automat, 190 koni, załadowany, trasa po słoiki w święta Wawa-Radom. średnie spalanie 9,7l/100km. Na liczniku pokazywało się miejscami 150km/h (cholernie mocno przekłamuje grinser006.gif ), wyjazd z WWA jak to przed świętami: tłoczno i korek do samych Janek.

Pokręciłem się wokół komina po Radomiu: skoczyło do 10,5l/100

Średnie spalanie w WWA na bardzo krótkich odcinkach (ledwo się wskazówka podniesie i na LPG przełączy) około 16-17l/100km bez mocnego ekodrajwingu.

Jak jeżdżę z jednego końca miasta na drugi to wychodzi około 12-14l/100km.

Jak ja się cieszę, że mam LPG cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie, to Ty bajki opowiadasz. auto ważące 1.7 T, 204 KM i 10 po mieście? chyba jak go pchałeś

sadzomiotem na sterydach trzeba umieć jeździć żeby było niskie spalanie.

Jak ktoś się z benzyny przesiądzie to mu będzie dużo paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sadzomiotem na sterydach trzeba umieć jeździć żeby było niskie spalanie.

> Jak ktoś się z benzyny przesiądzie to mu będzie dużo paliło.

Raczej diesle nie są takie oszczędne jak to ludzie mówią, moc się z powietrza nie bierze i tyle. Jak coś ma trochę więcej mocy to 5l nie będzie palić. Tyle to pali mi Octavia 1,9 90HP ale to wcale nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

9,8 tylko po WAW ... zlosnik.gif Traska w jedna strone ok 20 km, miejscami szybciej horse.gif w wiekszosci sam, czasami 2,5 osoby na pokladzie z malym quadem w bagazniku zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sadzomiotem na sterydach trzeba umieć jeździć żeby było niskie spalanie.

> Jak ktoś się z benzyny przesiądzie to mu będzie dużo paliło.

tzn jak ?

bo ja w tej chwili jeżdżę chyba wszystkimi możliwymi i niewiem.gif

np partner 1.6 na pusto zrobi 1000km, albo 800km ... wszystko zależy czy jedziemy 90km/h czy 140km/h grinser006.gif

co ciekawe skoda 1.4TSI potrafi spalić mniej w podobnych warunkach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sęk w tym, ze mój szef całe życie klekotami jezdzi, na dodatek rzadko kiedy przekracza setkę

to, że chodzę całe życie nie znaczy, że chodzę jak Korzeniowski.

Są ludzie, którzy potrafią wykręcić niezłe wyniki spalania w turbodyszlach.

Trzeba poznać auto. Moja piątka na ten przykład podczas jazdy z prędkością 80km/h na trasie pali więcej niż przy 140. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba poznać auto. Moja piątka na ten przykład podczas jazdy z prędkością 80km/h na trasie pali

> więcej niż przy 140.

podobnie primera 2,2dci-przy 90 palila wiecej niz przy 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toscie gnali 110kmh autostrada:))

> Sprobuj jechac 140-150 to zobaczymy ile na + do 4,7:)

> Stawiam na 6,5-7

"wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem 100km/h."przeczytales ten post?

potem moze sie wypowiadaj nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba poznać auto.

a to fakt. swoją sieną jezdziłem juz różnie, i jakkolwiek bym gazu nie używał, to zawsze pali w okolicach 10l, no ale naprawde nie chce mi sie wierzyć, ze prawie dwutonowymi autami ludzie schodzą do 5, czy 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaak, dzisiaj mialem okazje testowac 2.0 tdi 170KM w A4, krecac sie troche po miescie spalanie

> wynioslo 14l, potem zrobilem blisko 300 km w trasie mysle jak nic zobacze slawetne 4l czy

> nawet 6l /100km, wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem

> 100km/h. Na tym samym odcinku lepszy wynik osiagnelem Obk 2,5 dobilem do 7l

To chyba masz słaby łącznik hehe.gif Ja mam 2.0 dCi o podobnej mocy w Lagunie i 8.5 wciąga mi po mieście w korkach, na trasie bardzo spada. Nie wiem co musiałbym robić, żeby było 14, mielić kołami w miejscu przez 20 minut? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to fakt. swoją sieną jezdziłem juz różnie, i jakkolwiek bym gazu nie używał, to zawsze pali w

> okolicach 10l, no ale naprawde nie chce mi sie wierzyć, ze prawie dwutonowymi autami ludzie

> schodzą do 5, czy 6l

Może nie dwutonowe auto (coś w okolicach 1400kg) - fotka zrobiona w sierpniu (exif jest, żeby nie było, że zrobione na potrzeby tej dyskusji ;-) ). Przejazd z Warszawy nad Solinę w sierpniu, rodzina na pokładzie, bagaże w bagażniku, jazda spokojna (co z resztą widać). Pacjent - Avensis 2.0 benzyna (vvti, bezpośredni wytrysk). Faktem jest, że ani wcześniej, ani później wyniku nie powtórzyłem - zazwyczaj jednak jest więcej - przy normalnej jeździe w trasie okolice 7l robię bez żadnego problemu.

286813972-2012-08-2709.53.16.jpg

Pozdro i Wesołych cool.gif

post-3168-14352519884061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie dwutonowe auto (coś w okolicach 1400kg) - fotka zrobiona w sierpniu (exif jest, żeby nie

> było, że zrobione na potrzeby tej dyskusji ;-) ). Przejazd z Warszawy nad Solinę w sierpniu,

> rodzina na pokładzie, bagaże w bagażniku, jazda spokojna (co z resztą widać). Pacjent -

> Avensis 2.0 benzyna (vvti, bezpośredni wytrysk). Faktem jest, że ani wcześniej, ani później

> wyniku nie powtórzyłem - zazwyczaj jednak jest więcej - przy normalnej jeździe w trasie

> okolice 7l robię bez żadnego problemu.

> Pozdro i Wesołych

Bo vvti to top oszczędnościowych silników z tych lat waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba masz słaby łącznik Ja mam 2.0 dCi o podobnej mocy w Lagunie i 8.5 wciąga mi po mieście w

> korkach, na trasie bardzo spada. Nie wiem co musiałbym robić, żeby było 14, mielić kołami w

> miejscu przez 20 minut?

Kilka razy w tygodniu jeżdżę na zmianę z kumplem który ma takie auto jak opisałeś - 8.5 to pali jak jeździmy na 7 do roboty i 15 km jedziemy w +/- 30 minut. Sam mówi, że po mieście to nie jest specjalnie ekonomiczny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie, to Ty bajki opowiadasz. auto ważące 1.7 T, 204 KM i 10 po mieście? chyba jak go pchałeś

otóż wyobraź sobie, że nie pchałem. ba, to jeszcze był automat. dało się też spalić i 13, ale to już trzeba było mieć prawą stopę informatyka - czyli położenie 0 albo 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

R. Espace 2.0 8V - średnio do 14 dm3/100km ale jak jest bardzo zimno i sporo korków to i do 16 potrafił łyknąć 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co musiałbym robić, żeby było 14, mielić kołami w

> miejscu przez 20 minut?

Wbrew pozorom, to nie takie trudne 14 l w miescie.

Po tankowaniu i ustawieniu sie w korku, pokazywalo mi srednie...10...i powoli roslo z kazdaminuta

Fakt korek korkowi nierowny i jak juz sie toczylem to zaczynalo malec.

A tak czy inaczej 7,5-8 to standard.

Tylko VAG-i pala 5 l ON/100km smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

Moja Nubira 2,0 ,133 KM,w mieście ,spalała średnio ok. 11 do 12 litrów benzyny,i myślę że był to rozsądny wynik jak na ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

to jeszcze ostatnia traska .... 7,8 srednie z 1028 km, wiekszosc po drogach expresowych i autostradzie przy predkosciach przelotowych 150 kmh na A i 130 na S ... srednia predkosc z tego odcinka - 89 kmh

2,0 noPb 155 KM .... ja i mala walizka + gajer on board zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w codziennym korku na Okopowej......myslalem, ze to Hans Christian Andersen pisal bajki

Wiesz, mam znajomego mieszkajacego pod Góra Kalwarią a pracującego w okolicyGalerii mokotów...Pracuje od 6 rano do 13 i twierdzi ze jego spalanie obejmuje jazde w "Warszawskich korkach" zlosnik2.gifzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.