Skocz do zawartości

Ile wam spalaja 2L benz. motory w miescie ??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> A moje 1.4 TSI pali 7l ale miasto 5000 mieszkańców

Ja jeżdżę po stolicy i na wieś za miasto, ale w porach bez korków - śr. spalanie Cruze nie przekracza 8,5. Pewnie latem z klimą będzie 9. Podobne spalanie mam w trasie przy prędkościach w porywach do 150km/h.

Silnik 1,8 140KM - ekologicznie zmulony na niskich obrotach z kontrolką przypominającą zmianę biegu na wyższy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 2.0 tdi pali średnio 6 l, żony skoda 1,4 MPI - pali 6,5 l w kapeluszu.

Ale Ty w razie potrzeby wciśniesz gaz i pojedziesz. A żona, żeby pojechać, musi najpierw kotwicę wciągnąć na pokład, potem szyberpodłogę otworzyć by wystawić klapki na jezdnię (jak Flinstoni) i dopiero może zacząć się rozpędzać. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ty w razie potrzeby wciśniesz gaz i pojedziesz. A żona, żeby pojechać, musi najpierw kotwicę

> wciągnąć na pokład, potem szyberpodłogę otworzyć by wystawić klapki na jezdnię (jak Flinstoni)

> i dopiero może zacząć się rozpędzać.

Fakt, jak sie przesiadam do Fabii, to jestem zdziwiony, że auto nie reaguje na naciśnięcie gazu. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 2.0 tdi pali średnio 6 l, żony skoda 1,4 MPI - pali 6,5 l w kapeluszu.

Taaa..tdi 2.0srednio 6l po miescie, dobre, dobre:))

pewnie to VW??? zlosnik2.gif

mam 1,9 i niestety w miescie (wroclaw) 7,6-8 i bez deptania jakiegos

Ale moze ja nie umiem jezdzic dieslem..

A co do NoPb to LANOS 1,6 16V pali 9-10 i nijak mniej nie chcial to dostal LPG za kare:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o benzynce

Warto określić jakie odcinki się jeździ

- żonka przez 6 lat jezdziła spokojnie odcinki 3-4 km wiec wynik powyzej 11

- ja robiłem odcinki po 10 km i spalanie około 9,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto określić jakie odcinki się jeździ

> - żonka przez 6 lat jezdziła spokojnie odcinki 3-4 km wiec wynik powyzej 11

> - ja robiłem odcinki po 10 km i spalanie około 9,5

Raczej zalezy od sredniej odcinka, mozna i 20km pokonac w korku i srednia wyjdzie Ci 15:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój kolega ma borę 1.9 tdi 90km - rónież twierdzi ze w miesice pali mu 6 litrow

hmm....to stary diesel, moze jak sie kula to i tyle spali tylko, kto wytrzyma kulanie sie:))

Jakbym nie mial diesla, to moze bym uwierzyl, ale nie wierze <rotfl>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trasie. A on mowi o miescie

w 110 konnym pasacie wychodzi blisko 8 litrów zlosnik.gif oczywiście miasto wink.gif

2 litrowe CRDi z Kia potrafiło 8 wychlać, to tyle 2.0 w fordzie daje radę przy jeżdżeniu z głową zrobić. wink.gif Chociaż jak niektórzy się wsadzą to i 14 potrafi wychlapać sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trasie. A on mowi o miescie

W mieście.

Na trasie bez problemu można zejść poniżej 5 w pobliże 4l/100km.

Tak przynajmniej palił TDI 105KM którym jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mieście.

Chyba jak nie ma korków wink.gif

> Na trasie bez problemu można zejść poniżej 5 w pobliże 4l/100km.

> Tak przynajmniej palił TDI 105KM którym jeździłem.

Zalezy od stylu jazdy. Ja moim TDI z ciekawości pare razy schodziłem poniżej 5,5 litra na trasie, ale dla mnie to meczarnia. Jak jade normalnie to mi pali tak w okolicach 6- 6,5. Na trasie oczywiście. W miescie to nigdy szóstki z przodu bym nie zobaczyl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jak nie ma korków

> Zalezy od stylu jazdy. Ja moim TDI z ciekawości pare razy schodziłem poniżej 5,5 litra na trasie,

> ale dla mnie to meczarnia. Jak jade normalnie to mi pali tak w okolicach 6- 6,5. Na trasie

> oczywiście. W miescie to nigdy szóstki z przodu bym nie zobaczyl

Dziwne.

Tym co ja jeździłem, z kompletem na pokładzie, w trasie, bez oszczędzania trudno było wyjść śr. powyżej 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne.

> Tym co ja jeździłem, z kompletem na pokładzie, w trasie, bez oszczędzania trudno było wyjść śr.

> powyżej 5.

A jaki to byl samochod? smile.gif

Z tego co czytałem na forum Passata, to raczej nikt nie mowi ze można na trasie zejść poniżej 6 bez "emeryckiego" stylu jazdy.

Ten sam TDI w Sharanie np. 7 pali na trasie i tez mowia ze to normalne przy "normalnej" jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki to byl samochod?

Stare Toledo smile.gif

> Z tego co czytałem na forum Passata, to raczej nikt nie mowi ze można na trasie zejść poniżej 6 bez

> "emeryckiego" stylu jazdy.

> Ten sam TDI w Sharanie np. 7 pali na trasie i tez mowia ze to normalne przy "normalnej" jezdzie.

Inna kategoria wagowa.

Kiedyś miałem Lacetti które ważyło 1,2t - silnik 1,6 109KM jako tako to odpychał.

Postanowiłem kupić coś mocniejszego, więc wziąłem Cruze 1,8 141KM - też ledwo się odpycha, też 11s do setki - ale masa wzrosła do 1,5t zlosnik.gif

Na szczęście spalanie niewiele wzrosło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

poprzednie auto: lancia lybra prawie 1,5 tony 2,0 155KM w mieście paliło jakieś 10 litrów PB lub 12 LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sam TDI w Sharanie np. 7 pali na trasie i tez mowia ze to normalne przy "normalnej" jezdzie.

110KM TDI (na pompie) spalał tyle przy jeździe na A hmm.gif

w trasie dawało się spokojnie zejść do 6L, rekord wg kompa to ok 5L (tryb emeryt)

po mieście na taxi pali ok 8L-9L, zależy ile "grzania" na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne.

> Tym co ja jeździłem, z kompletem na pokładzie, w trasie, bez oszczędzania trudno było wyjść śr.

> powyżej 5.

To mój 2.0 TDI jest zepsuty - w trasie pali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomego A3 2.0 TFSI 200 KM pali ok. 10 litrów - Wrocław

Mi leon z tym motorem pali w mieście ok 11,5l.

Dla porównania, ibiza 1.4 75KM łykała mi nawet 10l.

IMHO bez sensu brać auto bez turbo, czy generalnie słabsze auto. Pali niewiele mniej, a jaki stres przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 110KM TDI (na pompie) spalał tyle przy jeździe na A

> w trasie dawało się spokojnie zejść do 6L, rekord wg kompa to ok 5L (tryb emeryt)

> po mieście na taxi pali ok 8L-9L, zależy ile "grzania" na postoju

Mój rekord na trasie to 4,8l, ale nie przekraczałem 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

CRV 2.0 128 KM

LPG lato 12 zima do 15 / samo miasto krótkie trasy

NoPb L 11 zima 13

Współczynnik oporu = szafa 3drzwiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

15 km w jedną stronę,

- praca w godzinach 7-15, czas przejazdu +/- 30 minut spalanie ~ 9.2

- praca w godzinach 8.30-16.30, czas przejazdu +/- 50 minut spalanie ~ 10.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda spod miasta do miasta (Warszawa, przejazd m.in. zakorkowaną Puławską), dystans dzienny 2x25km, czyli auto zawsze rozgrzane.

Avensis 2.0 benzyna 147KM, dane z kompa: 8-8.5, v śr. ok 40km/h,

Podłączając się pod wymianę zdań na temat diesla - moje byłe auto, czyli Seat Altea 1.9 TDI 105KM, warunki dokładnie takie same jak powyżej: spalanie 5.8 - 6.2l/100km (pomiar - komp.)

Z ciekawostek z mojego garażu- żonowóz- Yaris 1.0 67KM, warunki niemal identyczne - 6,5l/100km (pomiar-komp)

Cabrio - Fiat Barchetta 1,8 16V 132KM, warunki jw. 10l/100 (pomiar - dystrybutor) często więcej, ale styl jazdy nieco inny wink.gif.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CRV 2.0 128 KM

> LPG lato 12 zima do 15 / samo miasto krótkie trasy

> NoPb L 11 zima 13

> Współczynnik oporu = szafa 3drzwiowa

Krotkie odcinki to + NoPb na rozruch zanim LPG zalapie, to tez jakis koszt.

To i tak LPG bije na glowe reszte smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o

> benzynce

1,8 z mocą 2l może być? palacz.gif

12-13l.

Wiesz jak jeżdżę grinser006.gif

jak się zepnę to do 11l zejdę.

Na trasie to nawet 8 mi raz wyszło yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 2.0 tdi pali średnio 6 l, żony skoda 1,4 MPI - pali 6,5 l w kapeluszu.

Taaaaak, dzisiaj mialem okazje testowac 2.0 tdi 170KM w A4, krecac sie troche po miescie spalanie wynioslo 14l, potem zrobilem blisko 300 km w trasie mysle jak nic zobacze slawetne 4l czy nawet 6l /100km, wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem 100km/h. Na tym samym odcinku lepszy wynik osiagnelem Obk 2,5 dobilem do 7l wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaak, dzisiaj mialem okazje testowac 2.0 tdi 170KM w A4, krecac sie troche po miescie spalanie

> wynioslo 14l, potem zrobilem blisko 300 km w trasie mysle jak nic zobacze slawetne 4l czy

> nawet 6l /100km, wynik sredni to 8,5l - jazda ekstemalna z racji warunkow nie przekraczalem

> 100km/h. Na tym samym odcinku lepszy wynik osiagnelem Obk 2,5 dobilem do 7l

Sama prawda, za frajde z jazdy niestety trzeba bulic:)Niemniej za frajde to i takmniej nic NoPb ale...czy nadplata przy zakupiewarta jest tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.