Skocz do zawartości

wkrętarko-wiertarka akumulatorowa


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że moja wkretarka akumulatorowa firmy AEG, o szalonej mocy 3,6V zaczyna powoli niedomagać i jej wytrzymałość działania na zasilaniu bateryjnym znacząco spadła, poszukuje porządniejszego sprzętu.

Wymagania:

- ma slużyć do prac przydomowych, różnych od składania szaf po proste wiercenie (cegła, drewno, drobne listwy metalowe)

- ma długo działać na akumulatorze (obecna po 20 minutach zaczyna zwalniać... aku są na 100% zuzyte...)

- wygodna w uzytkowaniu, czyli też i nie za ciężka ;)

- dobrze by miała samozaciskowa końcówkę pozwalającą w prosty sposób montować zarówno bity jak i wiertła

-  do18V ? Li-ion

- budżet - powiedzmy 200-500zł

 

Nie jestem nastawiony na jakąś konkretną markę, liczę na wasze podpowiedzi, to co mi się przewija:

- black & decker

- bosh (zielony, niebieski)

- makita

- ryobi

- dewalt

- yato

inne?

 

Poproszę jesli to możliwe o konkretny model tego co proponujecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu przed świętami też miałem taki sam dylemat jak Ty. W Castoramie trafiłem na promocje wkrętarki firmy Ryobi W cenie 499 zł. W skład wchodziły dwa akumulatory, jeden 2 Ah i drugi 4 Ah. Moc wkrętarki to 50 Nm. Zdecydowałem się dla tego na tą firmę ze po zarejestrowaniu na ich stronie, gwarancja na akumulatorki przedłuża się automatycznie na trzy lata. Inne firmy mają gwarancje tylko na rok, mam na myśli akumulatorki bo na wkrętarkę  jest dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w listopadzie kupiłem w castoramie Stanleya z dwoma bateriami 2Ah 18V i gwarancją na 3 lata za 448zł.

no powiem, że sprzęt masakrycznie wymiata. ma udar, wierci w betonie, moc bardzo duża, wkręty 90mm wchodzą w krokwie całe bez nawiercania.

ja nie spotkałem za te pieniądze tak porządnego sprzętu. tylko nie wiem, czy jeszcze są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 1,5 roku Bosch PSR 1080 Li-2, czyli tańsza i amatorska wersja tego co pokazał teres, tym bardziej że moja ma 10,8V a ponoć wszystkie 10=tki teraz są dostosowane do aku 12V.

Miałem przedtem nu power 14V ale ta boschka jest super, lżejsza, porządne aku. Za resztę kasy starczy dokupić drugi akumulator i do amatorskiego kręcenia będziesz pan zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 lata temu kupiłem zestaw Makity z odkurzaczem

f5953ba24716873c87e688dc6b6c

 

Co nieco kosztował, ale po tych 4 latach pracy przemysłowej mogę gorąco zarekomendować.

Akumulatory pojemne, działają bardzo długo, 18V robi swoje. Do odkurzacza nadają się równie dobrze, po każdej pracy wyciągasz, robisz szybki porządek. Lipa jedynie z flitem, gdyż szybko zaczyna pylić i po wciąganiu pyłu, trzeba często czyścić cały odkurzacz.

Wkrętarka wg mnie sporo waży. Ale nie wiem czy konkurencja jest lżejsza, bo to kawał sprzętu jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie ile Wam trzymają aku oraz jak często są używane wkrętarki ?

 

Ja mam do dziś negatywne doświadczenia, bo co prawda nie miałem jakieś porządnej, ale przy dość sporadycznym używaniu (raz na 2-3tyg) aku dojeżdżały do 2-max 3 lat. Próbowałem je nawet regenerować i powymieniałem aku, ale pociągnęły niecały rok. Obecnie mam na 230V i spokój, ale tak się zastanawiał czy w lepszych (Hitachi, Makita) te aku dłużej popracują czy TTTM przy takim używaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kanu napisał:

Witam

 

Jako, że moja wkretarka akumulatorowa firmy AEG, o szalonej mocy 3,6V zaczyna powoli niedomagać i jej wytrzymałość działania na zasilaniu bateryjnym znacząco spadła, poszukuje porządniejszego sprzętu.

Wymagania:

- ma slużyć do prac przydomowych, różnych od składania szaf po proste wiercenie (cegła, drewno, drobne listwy metalowe)

- ma długo działać na akumulatorze (obecna po 20 minutach zaczyna zwalniać... aku są na 100% zuzyte...)

- wygodna w uzytkowaniu, czyli też i nie za ciężka ;)

- dobrze by miała samozaciskowa końcówkę pozwalającą w prosty sposób montować zarówno bity jak i wiertła

-  do18V ? Li-ion

- budżet - powiedzmy 200-500zł

 

 

W ubiegłym roku trafiłem kilka razy na fajne modele (różne) metabo 18V  od 250 do 300 zł (3 lata gwarancji na sprzęt i baterie, mój model ma 60Nm i 2x aku 5,2Ah, rzadko używam, ale za niecałe 300 szkoda było nie kupić), ale to jest raczej cięższy sprzęt i do składania mebli nie chciałbym tego używać. Do lekkich prac i składania mebli, to polecam jakąś 10,8V.  Patrzyłbym na firmy, które tak jak metabo dają 3 lata gwarancji na baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Przy okazji pytanie ile Wam trzymają aku oraz jak często są używane wkrętarki ?

 

Ja mam do dziś negatywne doświadczenia, bo co prawda nie miałem jakieś porządnej, ale przy dość sporadycznym używaniu (raz na 2-3tyg) aku dojeżdżały do 2-max 3 lat. Próbowałem je nawet regenerować i powymieniałem aku, ale pociągnęły niecały rok. Obecnie mam na 230V i spokój, ale tak się zastanawiał czy w lepszych (Hitachi, Makita) te aku dłużej popracują czy TTTM przy takim używaniu.

 

Używanie średnio 1-2 razy w miesiącu.

Obecnie dużo częściej. Aku mają 4 lata i nie wykazują zużycia - MAKITA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Przy okazji pytanie ile Wam trzymają aku oraz jak często są używane wkrętarki ?

Wkrętarki używałem sporadycznie raz na 2-3 m-ce, coś odkręcić, wywiercić dziurę w miękkim materiale itp + remonty - wtedy praktycznie codziennie.

Nu power miał 2 aku ni-cd, w sumie wytrzymał ok 9-10 lat, w zasadzie dalej działa bo dałem ją szwagierce, ale przed każdą robotą trzeba ładować. W zasadzie nigdy mi prądu nie brakło (nie haratała godzinami tylko kilka-kilkadziesiąt wkrętów).

Od 1,5 roku bosch 10,8V, z li-ion akumulatorem, po kupnie nie użyłem przez ok 5 m-cy i nadal miała energię. Najdłużej to używałem jej na budowie, od pełnego naładowania odkręciła ok.150-200 wkrętów (sorry ale nie liczyłem :-)) i padła. Ładowanie 20 min i odkręciła kolejne ze 30 bo tyle było do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 15:29, ANalfabeta napisał:

Mam identyczną - działa, polecam.

BTW, do niektórych kolegów - mocy nie wyraża się ani w woltach (V) ani niutonometrach (Nm) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, steyr napisał:

mam wersje z uchwytem na szybkozłączu gdzie jest możliwość zamontowania uchwytu wiertarskiego kątowego.

kurde wybacz ale dawno nie widziałem innego systemu we wkrętarce jak szybkozlącze...może dlatego że to moje narzędzie pracy i się nad nim nie spuszczam

co do uchwytu kątowego...ten fragment rozśmieszył mnie najbardziej 

pokaż no mi to dokładnie bo ja znam 4 rodzaje i żaden nie wzbudza u mnie takiego zachwytu jak u ciebie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 14:48, kanu napisał:

Witam

 

Jako, że moja wkretarka akumulatorowa firmy AEG, o szalonej mocy 3,6V zaczyna powoli niedomagać i jej wytrzymałość działania na zasilaniu bateryjnym znacząco spadła, poszukuje porządniejszego sprzętu.

Wymagania:

- ma slużyć do prac przydomowych, różnych od składania szaf po proste wiercenie (cegła, drewno, drobne listwy metalowe)

- ma długo działać na akumulatorze (obecna po 20 minutach zaczyna zwalniać... aku są na 100% zuzyte...)

- wygodna w uzytkowaniu, czyli też i nie za ciężka ;)

- dobrze by miała samozaciskowa końcówkę pozwalającą w prosty sposób montować zarówno bity jak i wiertła

-  do18V ? Li-ion

- budżet - powiedzmy 200-500zł

 

Nie jestem nastawiony na jakąś konkretną markę, liczę na wasze podpowiedzi, to co mi się przewija:

- black & decker

- bosh (zielony, niebieski)

- makita

- ryobi

- dewalt

- yato

inne?

 

Poproszę jesli to możliwe o konkretny model tego co proponujecie. 

z tym budżetem nie poszalejesz 

celuj w Boscha 14V i możesz cci się znaleźć wersję z 2 aku

ważna dlka Ciebie nie jest marka lecz porecznosc, waga, Aku li-on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 20:18, blue_ napisał:

w listopadzie kupiłem w castoramie Stanleya z dwoma bateriami 2Ah 18V i gwarancją na 3 lata za 448zł.

no powiem, że sprzęt masakrycznie wymiata. ma udar, wierci w betonie, moc bardzo duża, wkręty 90mm wchodzą w krokwie całe bez nawiercania.

ja nie spotkałem za te pieniądze tak porządnego sprzętu. tylko nie wiem, czy jeszcze są?

zapraszam do prezentacji jak ona idzie z udarem w betonie 

kpię z tego bo moja Makita ponad 70Nm w betonie nie radzi sobie zupełnie 

za to w cegle już całkiem spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby kompromis pod względem wagi/poręczności sprzętu, długości pracy na aku i możliwości. Nie będę upierał się np przy opcji udaru. Co do budżetu w ostateczności moge go zwiększyć ;)

 

Daliście pare przykładów, cos z tego może wybiore lub na bazie tego coś znajdę :)  Póki co dziękuje, jak kupie to dam znać co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał:

kpię z tego bo moja Makita ponad 70Nm w betonie nie radzi sobie zupełnie

Bo makita to nie jest juz taki fajny sprzęt jak dawniej.

Pozatym udar w takiej wkrętarce to bardziej jest potrzebny do dokręcania ciężko wchodzących śrub, niż do wiercenia w betonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blue_ napisał:

Bo makita to nie jest juz taki fajny sprzęt jak dawniej.

Pozatym udar w takiej wkrętarce to bardziej jest potrzebny do dokręcania ciężko wchodzących śrub, niż do wiercenia w betonie

mylisz sprzęty

raz że makita nadal robi dobry sprzęt ale za pińcet to nie kupisz 

dwa udar we wiertarko-wkrętarce służy m.in.do wiercenia lecz średnio się nadaje to do betonu 

do wkręcanie śrub z udarem jest zakrętarka lub jak kto woli klucz udarowy który u mnie ciągnie ponad 110Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał:

Dobra, zobaczymy jak będize Li-Jon.

Jakby ktoś szukał to jest dzisiaj dobra oferta:

http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/44356/164141/wiertarko-wkrtarka-hitachi.html

 

mam poprzedni model tej wkrętarki....złego słowa nie powiem a jadę już drugi komplet aku...do skręcania mebli, sufitów a nawet mieszania fugi znakomita :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2018 o 10:48, sherif napisał:

Przy okazji pytanie ile Wam trzymają aku oraz jak często są używane wkrętarki ?

 

Ja mam do dziś negatywne doświadczenia, bo co prawda nie miałem jakieś porządnej, ale przy dość sporadycznym używaniu (raz na 2-3tyg) aku dojeżdżały do 2-max 3 lat. Próbowałem je nawet regenerować i powymieniałem aku, ale pociągnęły niecały rok. Obecnie mam na 230V i spokój, ale tak się zastanawiał czy w lepszych (Hitachi, Makita) te aku dłużej popracują czy TTTM przy takim używaniu.

Mam wkrętarka z Lidla od ok. 6 lat. Do dziś działa świetnie. Naładowania trzyma nonstop i nawet używana raz na klika miesięcy nie wymaga ładowania przed robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daruj sobie sprzęt z tej firmy black & decker , nie uznają gwarancji - pisząc zużycie materiału po pół roku użytkowania , lepiej kup sobie z Lidla sprzęt miałem wkrętarkę zareklamowałęm oddali kase i po kłopocie :) , teraz kupiłem wkretarkę Boscha ( niebieskiego ) 3 lata gwarancji na firmę i dwa na akumulatory :) , mam ją jak na tą chwile dwa miesiące jest ok , zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fatal napisał:

teraz kupiłem wkretarkę Boscha ( niebieskiego ) 3 lata gwarancji na firmę i dwa na akumulatory

nie pomyliłeś sie? bo mam duzo sprzętu z boscha i wiem, że na osobę prywatną jest 3 lata, a na firmę rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fatal napisał:

zalogowałem się na stronę i dostałem trzy lata na wkrętarka i dwa lata na akumulatory

no ok, pełna zgoda, ale wcześniej pisałeś, że na firmę, a to nie jest prawdą, bo na firmę jest tylko rok gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bosch robi promocje i po zarejestrowaniu przedłuża się gwarancja, tak miałem np. ze sprzętami AGD... :)

 

No nic póki co celuje chyba w tego Boscha GSR. Wczoraj poogladałem troszke testow i porównań i myślę, że dla moich potrzeb będzie jak najbardziej ok.

Cenowo tez nie ma tragedii, czasem jakieś bonusy w zestawie dodają. Poręczniejszy niż te mocniejsze z większymi aku, więc w koło mieszkania, garażu i działki spokojnie da radę ;) 

A jak nie będzie dawał rady to wezmę wiertarę (notabene też boschowską, która od lat daje spokojnie rade) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Ale pokrętne tłumaczenie. Przecież nie napiszą prawdy. W Danii jest 117 Sklepów Lidl, ale wkrętarka ta kosztuje 399 DKK czyli ok. 230 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

Ale pokrętne tłumaczenie. Przecież nie napiszą prawdy. W Danii jest 117 Sklepów Lidl, ale wkrętarka ta kosztuje 399 DKK czyli ok. 230 PLN.

i składają osobne zamówienie na Polskę i osobne na Niemcy w dwóch różnych cenach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, subArek napisał:

i składają osobne zamówienie na Polskę i osobne na Niemcy w dwóch różnych cenach ? 

zamówienie jest jedno, wystarczy zerknąć jakie języki są w instrukcji, ale pytanie jak to potem jest rozliczane na konkretne kraje. Wcale bym się nie zdziwił gdyby centrala główna sprzedawała tego typu produkty do central krajowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 14:48, kanu napisał:

 

- bosh (zielony, niebieski)

 

Poproszę jesli to możliwe o konkretny model tego co proponujecie. 

 

Ja w styczniu tego roku postanowiłem zakupić sobie jakiś porządny zestaw elektronarzędzi i wybrałem Bosch Professional. Kupiłem:

1. Wkrętarkę akumulatorową GSR 180-LI 18V

2. Wiertarkę udarową GSB 21-2 RE 1100W

3. Wyrzynarkę GST 8000 E 710W

Ze wszystkich sprzętów jestem bardzo zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie podstawowym narzędziem pracy montażysty jest wkrętarka. Chłopaki kręcą kilka tysięcy wkrętów różnego rodzaju dziennie, dodatkowo wiercenie w profilach stalowych 3mm grubości. 

Większość ma Dewalty za około 500 zł.

Jak jakiś hitachi czy makita się kończy to kolejną chcą właśnie dewalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2018 o 02:34, 4thelement napisał:

kurde wybacz ale dawno nie widziałem innego systemu we wkrętarce jak szybkozlącze...może dlatego że to moje narzędzie pracy i się nad nim nie spuszczam

co do uchwytu kątowego...ten fragment rozśmieszył mnie najbardziej 

pokaż no mi to dokładnie bo ja znam 4 rodzaje i żaden nie wzbudza u mnie takiego zachwytu jak u ciebie

 

 

Źle się wyraziłem, dokładnie nazywają to jako uchwyt szybkomocujący/szybkowymienny [system Quick w Metabo] jak w linku poniżej:

 

https://sklepmetabo.pl/product-pol-813-Metabo-Szybkowymienny-uchwyt-wiertarski-627259000.html

 

Do tego można zastosować przystawkę kątową:

 

https://sklepmetabo.pl/product-pol-817-Metabo-Przystawka-katowa-Quick-627261000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kanu napisał:

Finalnie zakupiłem to co proponował Teres na początku watku :)

Przetestowana, daje radę :diabel:

Starej nie wyrzucaj, tylko wyślij mnie, jak jesteś zainteresowany nie produkowaniem śmieci, to napisz na PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie

robiłem dzisiaj mały rekonesans coby na żywo pomacać tytułowy sprzęt i wpadło mi w oko coś takiego. Co o tym myślicie? Na Allegro można wytargać taki sprzęt z 7 dych taniej. Niby Kawasaki to znana firma ale co do narzędzi to mam pewne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 600zl chyba średnio, ja osobiście kupiłbym starego wurtha i akumulator. mam 12 letnie narzędzie używane w firmie, utrzymującej sprawność maszyn. Narzędzie działa wyśmienicie, jeśli za ciężkie typu wkrecanie wkrętów do mebli, wywiercenie otworu w metalu to coś z Bosch professional mini

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akir napisał:

Ponad 600zl chyba średnio, ja osobiście kupiłbym starego wurtha i akumulator. mam 12 letnie narzędzie używane w firmie, utrzymującej sprawność maszyn. Narzędzie działa wyśmienicie, jeśli za ciężkie typu wkrecanie wkrętów do mebli, wywiercenie otworu w metalu to coś z Bosch professional mini

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To w temacie tego Kawasaki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.