Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 29.03.2024 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. Tu każdy po 3 latach od wyjazdu z salonu sprzedaje auto po kosztach i kupuje nową furę w darmowym leasingu 🙂 A tak serio to musisz dokładnie umyć podwozie, jakiś neutralizator rdzy i coś do konserwacji np. firmy Boll. Jedź sobie do jakiegoś sklepu gdzie sprzedają lakiery samochodowe to coś doradzą.
  2. IMVHO Jesli sztuczne ograniczenia (w EU) nie powstana to Made in China [emoji630] auto jest nie do zatrzymania, bo produkt (za odpowiednia cene) jest (juz teraz) konkurencyjny (vs. Starzy gracze), a jednak dalej tanszy - wezmy np Xiomi vs. Samsung... U mnie z pierdolka. Wlasnie Srednia cena sprzedazy GWM - czyli Wielki Mur Motors - przekroczyla A$50,000, nie jakimis sztucznymi ograniczeniami, czy zmuszaniem, po prostu klient a dokladnie jego portfel zdecydowal... Produkt jest jaki chce, czyli, zamiast kupowac tansze wersje od powiedzmy jakiegos obecnego klepacza, woli skore z prawdziwej krowy, (a nie jakis ekologiczny ulep wg idologii). Przyklad, auto za 60k zielonych dolcow...od GMW, pierwsze dni sprzedazy, 4,000 zamowien w 48h..., moj wsiowy dealer ma 23 sprzedanane jak wczoraj bylem... Czyli segment rodzinny .... mozna sobie kupic golego Ford Everest, czy Toyota Prado (Land Cruiser 150/250 dla EU), czyli auta ktore sa w wielu domach... a mozna sobie kupic GWM Tank 500 z siedzeniami z masazem za ta sama cene... Dealer jest obok siebie, GWM I Toyota... wiec roznica zadna, a patrzac po aukcjach, nie widac zbytnij roznicy przy odsprzedazy .... Produkt trafiony w lokalne gusta .... Zre benzyne 91 ... daje 255kW (345KM) i 648Nm, ma 4WD, ma 7 lat gwarancji i pociagnie 3 tony przyczepke, ergo - spelni wymogi wielu rodzin... do roboty i na weekend. A wiec Wielki Mur juz nie jest odpowiedzia na pytanie czy jemy, Wielki Mur zaczyna konkurowac w segmencie gdzie jemy tost z avocado i popijamy kawa za 10 PLN na sniadanie.... Obserwuje.... i zobacze jak sie produkt spisze... Zastanawiam sie, czy np nie opchac Patrol za rok, wlozyc $20k w kieszen i nie kupic Wielkiego Muru 500. Wszystko zalezy, ile moja nowa przyczepa bedzie wazyc... Sent from my SM-X510 using Tapatalk
  3. Trzeci post i trzeci raz to czytam. Czy oby nie jesteś miłośnikiem Konfederacji?
  4. Na 5.5 a trawnika, 4 sekcje, wyszło mi za materiały kolo 2000zl. Do tego piątek popołudniu, sobota do obiadu i jeszcze jakoś w tygodniu 1 dzień na dokończenie. Powiedzmy 3 dniówki. Warunek konieczny - jak to glina, to po połowie kwietnia lepiej sobie odpuścić i poczekać na przyszły rok i robić zaraz po zimie. To co na zdjęciach poniżej, plus trochę za plecami, zrobione w sobotę od rana do obiadu. Po przykryciu darnią ogródek znowu czysty jak na zdjęciu niżej, a po tygodniu praktycznie nie ma śladu po kopaniu.
  5. Kto się śmiał z DU ? Matiz czy Lanos był szczytem marzeń, nie mówiąc o espero a potem leganzie Problem taki że DU padło, ale nie przez to że PL nie kupowali, bo Lanosów było dużo na ulicach A dlaczego odnieśli sukces? Bo weszli w sieć polmozbytu i salony/serwisy były na każdym kroku Pewnie podobnie jest ze skoda w CZ czy fiatem w IT Swoją drogą tych fiatów nie ma tam aż tak dużo, na pewno więcej niż u nas, ale nie tak, że same fiaty są na ulicach To już bardziej Dacia królowała w Rumunii, tam faktycznie na taxi były same logany Dlaczego EU producenci nie pójdą drogą daci ? Kiedyś GM miał chevroleta, opel wersję classic astry, nawet skoda (kiedyś tania marka VW) była w wersji tour Jak widać nie każdy chce jeździć "nowością", są ludzie którym auto potrzebne jest do przemieszczania, jest narzędziem a nie lansem - jaka ofertę mają EU producenci ? - kup modnego SUV (który nawet napędy 4x4 nie ma ?) Ci ludzie pójdą po China bo EU producent ma ich w nosie, wciska im cupre, DSa czy opla premium Prywatnie jeżdżę prawie 20letnim autem i w sumie jakoś nie brakuje mi w nim nic, porównując do rocznej toyoty Tablet mogę dołożyć za 2tys 😉 Inny przykład, potrzebujemy w firmie auta 4x4 i jest z tym coraz większy problem, jest oczywiście duster ale np taka skoda oferuje 4x4 tylko z najmocniejszym silnikiem 2.0 TSI w cenie 2x wyższej od podstawowego modelu Nie ukrywam, że czekam co China pokaże, bo zapowiadają auta 4x4 i być może bez skrupułów kupimy, bo EU producent nie ma oferty w tym segmencie i jak to mówią, chytry dwa razy traci Oczywiście że to nie jest dobra perspektywa dla EU gospodarki, ale niestety producenci sami się o to proszą, do tego polityka UE i sami się zaoramy, China tylko korzysta z sytuacji 🙄
  6. U mnie aktualnie 135 kkm i nie chcą się skończyć. A jak tam wasze rekordy?
  7. Buspasy powinny być dla wszystkich pojazdów, którymi porusza się określona liczba osób, powiedzmy trzy.
  8. Nie przenoś swoich fantazji z Twojej branży do motoryzacji
  9. NIC nie da, po 3 latach wyjdzie znów - do żyda
  10. Szczotką to zapomnij żeby dobrze oczyścić, znaczy na tyle dobrze, by kłaść farby czy inne cuda. Ja bym umył, oczyścił gdzie się da i położył coś takiego https://galonoleje.pl/konserwacja/2962964-rust-stop-rust-check-anti-corrosion-4l-bursztynowy-preparat-antykorozyjny-do-podwozi-9990000015672.html
  11. Szok bo na razie wszystkie chińczyki które oglądałem na żywo wyglądały znacznie gorzej niż na zdjęciach
  12. W ogóle nie było hamowania silnikiem. To była skrzynia Cvt.
  13. Dużo zależy od auta, ale akurat przód w MQB bardzo wolno się zużywa. W G7 robiłem swap na większe przy 108 kkm i żal było fabryczny zestaw wywalać, bo tarcze idealne, a klocków jeszcze 30% zostało. Teraz mam na drugim zestawie 60 kkm i klocki dalej, jak nowe, choć innej firmy, niż oem. U klientów obserwuję i właśnie Golfy, Octavie, Passaty bardzo wolno się zużywają na przodzie. Z tyłem bywa różnie, mi wytrzymał do 111 kkm i się zacisk zblokował, choć klocki jeszcze grube były. Osobiście nie oszczędzam i lubię sobie mocniej pohamować, teraz robię swap hamulców u Żony w Alfie, bo czasem nią jeżdżę i tak sobie właśnie policzyłem, że to już mój siódmy samochód, w którym wymieniam heble na większe.
  14. Bardziej bym się skłaniał ku używanej i przekładce, jakoś nie ufam tym regenerowanym podzespołom. Naczytałem się przy okazji wtrysków i turbin [emoji6] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  15. Jakis swiezak, wiec spora szansa, ze klon albo jakis platny troll
  16. Oj tam, ludzie żelazkami na prąd jeżdżą i wydaje im się, że mają samochód.
  17. To prawda. Pierwsze co ludzie robią w autach do upalania to swapy zacisków np. z Megane RS czy Clio RS 😁OEM tarcze cienkie bo 25mm. 32mm już by lepiej ogarniały 😁
  18. Jest tego troche na allegro, ewentualnie sprzedaja tez kompletne zestawy lozysk. https://allegro.pl/oferta/skrzynia-biegow-renault-clio-ii-1-6-16v-jb3-15370665770 https://allegro.pl/oferta/lozyska-skrzynia-biegow-renault-clio-jb3958-olej-15327931807 Tych Clio 2 1,6 pewnie nie bylo az tak duzo na rynko, wiec i podaz ograniczona.
  19. 43tys km i tarcze trzeba było zmieniać
  20. W hybrydach to normalne. W Priusie też tak miałem. Za to w citigo ev tarcze to prędzej wymienię bo przerdzewieja niż się zużyją
  21. To raczej uroki japonskiej/koreanskiej motoryzacji, gdzie hamulce czesto sa za male/slabe do masy. Albo leci ten sam zestaw niezaleznie od mocy.
  22. Szczególnie z automatem, który pełza i nie ma automatycznego ręcznego.
  23. W suvach szybciej idzie
  24. Pytanie czy lecieli lanca bezpośrednio po elewacji, duże ciśnienie mogło sprawić że tynk się wypłukał . Trzeba z tym uważać, dlatego są szczotki, one myją a nie agresywnie wypłukują i niszczą strukturę tynku. Nawet Polbruk ulega wypłukiwaniu jeśli lecimy go bezpośrednio z lancy.
  25. To proponuję podwiesić ten wątek 😁
  26. Przecież on sobie jaja robi...
  27. Dodatkowo każdy wyprodukowany w Chinach a sprzedany tu samochód odbiera pracę pracownikom europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Można oczywiście się tym nie przejmować ale po jakimś czasie okaże się, że zabicie jednej gałęzi gospodarki nie pozostaje bez wpływu na pozostałe. Wysoki standard życia w Europie wynika właśnie z tego, że niektóre towary oraz usługi są tu drogie. Myślenie, że uda się utrzymać ów standard przy jednoczesnej obniżce cen lub imporcie tańszych towarów i usług jest naiwnością.
  28. ja nie lubię takich podziałów na nas i ich. To politycy dzielą ludzi swoimi interesami czy wojnami. Teraz jest ogromna negatywna kampania na Chińczyków bo urośli na tyle, że stali się zagrożeniem dla dominującej pozycji USA na świecie. Więc zaczęło się pompowanie bańki informacyjnej i szczucie. Mnie jest wszystko jedno kto na czym zarabia jeśli robi to uczciwie. Czyli wytwarza coś albo świadczy usługi odpowiedniej jakości, warte swojej ceny. Produkty europejskiej motoryzacji już od jakiegoś czasu są niewarte swoich cen. Czy chińskie są, tego nie wiem, ale chciałbym żeby rynek to zweryfikował.
  29. Problem w tym, ze ta degradacja w duzej mierze wynika z odgornych wytycznych narzucanych przez wlodarzy UE Nikt by nie wymyslac PHEV czy mild hybrid, gdyby nie jakies WLTP czy fikcyjne limity na CO2
  30. Europejski przemysł motoryzacyjny degraduje i to bardzo szybko. Porównaj Golfa 7.5 z 8. Nowsza wersja jest gorsza (i tańsza w wykonaniu!) pod każdym wględem, a jednocześnie 30% droższa. Stellantis nie jest w stanie wyprodukować silnika spalinowego i tak dalej. Oczywiście, że zaraz wszyscy zrzucimy się na ratowanie producentów w podatkach, a potem samochody podrożeją jeszcze bardziej (a jakość będzie spadać) bo "trzeba nie dać się Chińczykom". Przy tym ci sami producenci inwestują miliardy w Chinach i nie widzą w tym problemu.
  31. To brzmi jak jakiś żart. Niech kierowcy pojazdów elektrycznych cieszą się, że mogą korzystać. Zostali zaproszeni na buspasy, a teraz się panoszą jak ich właściciele.
  32. Ja staram się nie kierować uprzedzeniami i samochód to samochód. Ma spełniać moje wymagania w danym budżecie i już. Bawi mnie postrzeganie chińskich aut jako jakieś inne, gorsze w czasach gdy większość rzeczy, sprzętu agd, rtv, zabawek dla dzieci, narzędzi, wyposażenia domu które każdy na codzień używa jest wyprodukowane w Chinach.
  33. ja nie brałem fabrycznej instaalcji , tylko sobie założyłem jaka chciałem i zbiornik zamiast 40 L jest 60L
  34. Dobrze, że kolory są podpisane 😉
  35. Bardzo cenne informacje.
  36. No widzisz, za to w Sportline mam zajebistą kierownicę:
  37. ja myślę, że to jak Passat TDI - musisz robić postoje i odlewać paliwo, bo się przelewa.
  38. U moich rodziców malowana była elewacja. Goście najsampierw czymś myli i potem malowali. No ładnie jest, nowocześnie - bo jakieś pasy poziome na wysokości okien, itp. (a dom z lat 70tych). Tylko kibel jest taki, że tynk zaczął pękać po 1,5 roku jakoś. Jak było bez problemów ze 30 lat tak teraz jest jakaś padaka. Takie tam.
  39. Dorzucę kilka zdań o użytkowaniu Golfa 7,5 kombi, 1,5 130 KM z lpg. Auto ma niecałe cztery lata, około 130 kkm przebiegu, od 50 kkm jeździ na lpg. Zamontowana jest instalacja Zenit dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Spalanie to 7 litrów gazu + ok. 1,5 benzyny na sto. W zasadzie ta instalka działa tak, że zawsze spala 7 litrów gazu a powyżej to dotrysk, jak lecisz po mieście to doleje ok. 2 litry, na autostradzie przy 130 km/h dotryśnie poniżej litra, a przy 160 km/h znowu bliżej 2 litrów na sto. Wychodzi ok 30 zł na 100 km. Czyli jakieś 20 zł oszczędności na każdej stówce gdybym jeździł na benzynie. Z racji, że kombiaki mają podwójna podłogę bagażnika to bez wpływu na funkcjonalność weszła powiększona butla o poj. 56 litrów netto co pozwala na jednym tankowaniu gazu zrobić 800 km. Czyli od tej strony mega wygodnie. A samo auto, dla mnie chyba najbardziej optymalny wóz jaki miałem. Teraz brakuje mi tylko automatu w nim, ale poza tym nie mogę doszukać się żadnej wady w tym aucie. Mam wersję Highline, więc bogato wyposażoną, co daje bardzo komfortowe użytkowanie. Oczywiście wymiana oleju co 15 kkm. Ostatnio kamyk rozbił mi szybę przednią, wersja solar, ogrzewana, dodatkowo wyciszona, cena w ASO 6000zł. Robiłem z AC. Ale jako ciekawostka zamiennik za 3500 zł.
  40. Pod koniec testu na kanale, firmowe zawieszenie i fabtycznie lepiej zabezpieczony antyrokozyjnie jak wiekrzosc europejskich. https://youtu.be/mjd3LOodVt0?si=7jsFe-zKACKyGCTQ
  41. Grzebiemy w Hondzie na razie 👍 Przeszła dziś od słów do czynów 💪 Szukam czegoś tańszego, a nie Vespy w cenie auta.
  42. Szkoda tylko, że wygląda na to, że tylko jako dostawca siły roboczej. Już wolałbym by się rządowa Izera powiodła i chińczycy wjechali na naszych plecach niż Francuzów (choć plecy jednak i tak będą nasze).
  43. Przed erą MultiAir tak było. Później (czyli juz od dość dawna), to juz nie jest prawda.
  44. Dobra, śmiałem się z czajników i nie traktowałem poważnie, bo nawet Hongqui nie zrobił na mnie wrażenia. Ale teraz trochę się to zmieniło, bo zobaczyłem to:
  45. hmm, no może. Może pojęcia mi brakuje, bo jako człowiek, klient mam gdzieś kto coś wyprodukował. Jeśli zrobił to dobrze i jest warte swojej ceny, to powinien być za to wynagrodzony niezależnie od koloru skóry czy pochodzenia. Oczywiście można ślepo wierzyć propagandzie, telewizji o tym jak to Chińczycy są źli a my tutaj dobrzy, a Amerykanie jeszcze lepsi. W efekcie będziemy dalej dopłacać do niewydolnego przemysłu wytwarzającego rzeczy coraz gorszej jakości, podlegającego tysiącom regulacji, zabijającego konkurencję cłami i przepisami, a bez konkurencji produkty będą jeszcze gorszej jakości. W nagrodę będziemy płacić coraz więcej za coraz gorsze rzeczy, ale za to dopłacać więcej do rolników, górników i innych -ików, ale nie Chińczyków (bo oni są źli) i wszystkich którzy coraz mniej wydajnie wytwarzają coraz gorsze rzeczy.
  46. Na złość Chińczykom będziemy płacić więcej za gorsze auta. Cudownie.
  47. 1 punkt
    Lex to Lex...
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.