Skocz do zawartości

Oleje


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> Valvoline i wynalazek!!?? dla mechanika

Wiesz też bym się pośmiał, ale jest to mechanik którego szczerze mogę polecić.

Zresztą mój brat miesiąc temu też zmieniał olej i w 4 warsztatach usłyszał to samo. Samochód to Viki X16XEL więc ten sam silnik. Zalał Castrolem i nie narzeka hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o opinie użytkowników asterek zalanymi olejem Valvoline MaxLife 10W40 ?? Najlepiej z silnikami X16XEL.

Jak silniczek chodzi, czy spalanie oleju się zmniejszyło i w jakim stopniu.

Cały czas mam dylemat czy zalać silnik tym olejem czy zdecydować się na Castrola lub Mobil - bo GM już nie chę na oczy widzieć angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do Z16XE z małym przebiegiem leje Magnatec'a 5W40, jakbym miał

> wybrać 10W40 to wybrałbym właśnie Castrola Magnatec'a

Ale w moim pytaniu pytam o silniki X16XEL czyli chodzi głównie o zmniejszenie spalania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w moim pytaniu pytam o silniki X16XEL czyli chodzi głównie o

> zmniejszenie spalania oleju.

>Ile ci pali 10-40 GM ? zlosnik.gif .Ja leje 15W-40 GM i klepie z rana ,ogulnie dolewam wiesz ile wink.gif. Jak szukałem innej marki mienerała to tez ciężko miałem z wyborem i sie nie zdecydowałem narazie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> >Ile ci pali 10-40 GM ? .Ja leje 15W-40 GM i klepie z rana ,ogulnie

> dolewam wiesz ile . Jak szukałem innej marki mienerała to tez

> ciężko miałem z wyborem i sie nie zdecydowałem narazie

Twój przypadek znam, bo gdziekolwiek jest temat oliwy to zawsze się nim chwalisz biglaugh.gif

Ja minerała nie chcę. Pali mi ok 0,3-0,4 l na 1000km ale już nie chcę oleju GM bo nie podoba mi sie praca silnika na nim. Mój brat tez miał GM i zmienił na Castrola i silniczek (X16XEL w Viki) chodzi ciszej i lepiej. Jak ze spalaniem oliwy narazie nic konkretnego nie może powiedzieć ale chyba też mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest sprawa hmm.gif

Moja astra ma teraz 135 tys km przebiegu.

W pierwszym roku przejechała na oleju mobil 0W40 50 tys km,

w drugim na mobil 5W30 40 tys km, w trzecim na mobil 5W30 32 tys km.

Nastepnie ją kupiłem z przebiegiem 122 tys km i wymieniłem olej na 5W30 "oplowski".

Zaraz będzie rok jak ją mam, wyjdzie pewnie jakieś 15-16 tys km przez ten rok, w nastepnym pewnie będzie podobnie a jesli więcej to max 18-20 tys km.

Teraz pytanie, jaki przyzwoity/dobry SYNTETYK mógłbym zastosować zamiast tego 5W30 GM ? Czy wogóle zmieniać rodzaj oleju albo markę ?

Póki co oleju nie dolałem ani grama.

p.s. jak jest z tym INSP na wyświetlaczu, co ile km to niby ma się zaświecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu kupilem audi 80 i tez nie zmienilem oleju. Po kilku tygodniach zatarl sie silnik, stanela panewka na wale. Po wylaniu olej byl jak woda, jedynie barwe mial czarna.

Usmialem sie niezle po przeczytaniu tego artykulu 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że nie tylko lobby producentów olejów ale również i producentów pierścieni, panewek itd próbuje coś przeforsowac grinser006.gif

jak ktoś już ma parcha, którego lada chwila i tak odda na złom to faktycznie nie ma sensu nawet tą stówke na zmiane ojeju wydawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo dobry olej dla tych, ktorych silniki lubią sobie troche go spalić.

Pamiętacie jak pisałem, ze moja megana pali litr oleju na 1000km

Próbowałem różnych olejów lotosów orlenów elfów (wszystko 15w40 minerały) i spalanie nie chciało spasc.

Aż tu przypadkiem takie co mi w ręce wpadło titan trans HD 15w50

i nagle po wymianie moja megana zmniejszyła apetyt o połowe. Dla mnie to niezły sukces i chcialem się tą wiedzą podzielić.

ps. i nie zrażajcie się, ,ze w linku piszą, że olej nadaje sie głównie do ciągników i kombajnów;p

do tego segmentu kierowana jest kampania marketingowa, ale do aut z silnikiem benzynowym też się nadaje (API SG)

edit (specjalnie dla Arka wink.gif):

Fuchs (producent oleju z linka) to bardzo dobra niemiecka marka, ktora cieszy się wysokim uznaniem, lecz sporo ludzi o niej nie słyszało, gdyż nie inwestuje zbyt wiele w marketing.

Przynajmniej masz nikłe szanse, ze trafisz na podróbke (w przeciwieństwie do mobila czy castrola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem bardzo dobry olej dla tych, ktorych silniki lubią sobie

> troche go spalić.

> Pamiętacie jak pisałem, ze moja megana pali litr oleju na 1000km

> Próbowałem różnych olejów lotosów orlenów elfów (wszystko 15w40

> minerały) i spalanie nie chciało spasc.

> Aż tu przypadkiem takie co mi w ręce wpadło titan trans HD 15w50

> i nagle po wymianie moja megana zmniejszyła apetyt o połowe. Dla mnie

> to niezły sukces i chcialem się tą wiedzą podzielić.

> ps. i nie zrażajcie się, ,ze w linku piszą, że olej nadaje sie

> głównie do ciągników i kombajnów;p

> do tego segmentu kierowana jest kampania marketingowa, ale do aut z

> silnikiem benzynowym też się nadaje (API SG)

To te zawory by mi bardziej klepały niż teraz jeszcze .A chyba Mobil 15W-50 tez jest .Ciekawe cz u mie by spadło ,ale silnik chyba by pracował gorzej,i tak juz gęsty olej leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To te zawory by mi bardziej klepały niż teraz jeszcze .A chyba Mobil

> 15W-50 tez jest .Ciekawe cz u mie by spadło ,ale silnik chyba

> by pracował gorzej,i tak juz gęsty olej leje.

Ja przypuszczam (chość pewności nie mam), że każdy olej 15w50 zmniejszyłby apetyt. Mi akurat wpadł w ręce ten Titan i go przetestowałem.

A co do lepkości: jak olej 15w50 jest zimny, to jest tak samo lepki jak zwykły minerał 15w40, dopiero w wyższych temperaturach staje się bardziej lepki . Także zawory będą pewnie tak samo sie zachowywały jak na 15w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem bardzo dobry olej dla tych, ktorych silniki lubią sobie

> troche go spalić.

> Pamiętacie jak pisałem, ze moja megana pali litr oleju na 1000km

> Próbowałem różnych olejów lotosów orlenów elfów (wszystko 15w40

> minerały) i spalanie nie chciało spasc.

> Aż tu przypadkiem takie co mi w ręce wpadło titan trans HD 15w50

> i nagle po wymianie moja megana zmniejszyła apetyt o połowe. Dla mnie

> to niezły sukces i chcialem się tą wiedzą podzielić.

> ps. i nie zrażajcie się, ,ze w linku piszą, że olej nadaje sie

> głównie do ciągników i kombajnów;p

> do tego segmentu kierowana jest kampania marketingowa, ale do aut z

> silnikiem benzynowym też się nadaje (API SG)

U mnie w astrze po przejsciu z 15w40 > GM10w40 > GM 5w30 rowniez zmniejszyl sie apetyt silnika na oliwe (byl kiedys o tym watek). Silnik to przezyl, nic sie nie stalo wink.gif

KLIK jedna z moich wypowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w astrze po przejsciu z 15w40

> KLIK jedna z moich wypowiedzi

heh ale to po ingerencji mechanicznej w silnik (piszesz o wymianie pierscieni).

A ten titan trans zmniejszył spalanie oleju bez dotykania silnika, czytaj silnik jak był zajeżdżony tak jest, ale przynajmniej oleju pali połowe mniej;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh ale to po ingerencji mechanicznej w silnik (piszesz o wymianie

> pierscieni).

> A ten titan trans zmniejszył spalanie oleju bez dotykania silnika,

> czytaj silnik jak był zajeżdżony tak jest, ale przynajmniej

> oleju pali połowe mniej;p

Kiedyś (w tamtym roku)wlałem zageszczacz grinser006.gif z STP .Srodek dobry ,tez zuzycie spadło z 1l/1000km do 0,5l/1000km .Ale raczej nie opłacalne ,bo kosztuje 30zł niecałe ,a za to mam 2 litry oleju już.Albo go jeszcze raz zastosuje wlewając do połowy oleju i 450ml tego środka(max) zlosnik.gif,albo ten 15W-50 hmm.gif Tylko marka oleju mi sie nie widzi ,wolałbym jakaś bardziej znaną. devil.gif

W czwartek muszę zrobić dobrą dolewkę oleju mad.gif ,bo robie wypad Poznań-Oświęcim i z powrotem zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh ale to po ingerencji mechanicznej w silnik (piszesz o wymianie

> pierscieni).

> A ten titan trans zmniejszył spalanie oleju bez dotykania silnika,

> czytaj silnik jak był zajeżdżony tak jest, ale przynajmniej

> oleju pali połowe mniej;p

Po wymianie pierscieni wlany byl 10w40 i jezdzone okolo 10-12kkm czyli 1 typowa zmiane oleju. Pozniej wlalem 5w30 wiec byla mozliwosc porownania zuzycia oliwy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasa A3/B3 o lepkości 0W-30, 5W-30, 10W-30 lub powyżej 30.

To znaczy minerał czy syntetyki?

>A tak z ciekawości, ile Ci pali oleju?

Autko kupiłem na początku marca, było - jest w nienagannym stanie jedyny mankament, jaki był przy zakupie to przepocona miska olejowa. W papierach było, że aktualnie był olej, 5W30 ale co to za olej to już nikt nie wiedział. Dla pewności i spokoju zalałem http://allegro.pl/item384343172_olej_mobil_super_s_10w40_4l_odbior_warszawa.html Pojeździłem ze 3 tygodnie i sprawdzam stan oleju a tu 2 kreski mniej na bagnecie icon_eek.gif. Czytam na forum TTTM apetyt na olej spocona miska to dolałem oleju i tak dolewałem aż mi się zapas skończył, więc. Po tym znowu miska do poprawy, bo silikon puścił w jednym miejscu. Ale teraz miska już się trzyma a oleju w nadzwyczaj szybkim tempie ubywa, średnio, co dwa tygodnie dolewam litra, czyli mniej więcej 400/500km.

Autko 2001r 70kkm na zegarze. Silnik w bdb. kondycji nic nie stuka/puka/brzęczy itp. Żadnych problemów poza tym jednym, że oprócz paliwa muszę jeszcze olej lać. spineyes.gif

Proszę radzić, co najpierw? Spróbować z innym olejem? Jakim? Czy remont, choć tu szkoda dłubać, bo autko śmiga ładnie.

post-85009-14352495036099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę radzić, co najpierw? Spróbować z innym olejem? Jakim? Czy

> remont, choć tu szkoda dłubać, bo autko śmiga ładnie.

są tylko dwie możliwe przyczyny znikania oleju z silnika

-silnik spala olej

-wyciek

(no chyba że ktoś przychodzi w nocy i odlewa Ci po troszku biglaugh.gif)

1l/500km to bardzo dużo

po nocy(np.) nie ma plam pod samochodem?

nie kopci na "niebiesko" kiedy silnik pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plam nie ma chyba, że tracę podczas jazdy.

Wydech w normie przeźroczysty, jedynie jak po nocy odpalam to potrafię chmurę wzniecić.

Zalanie mineralnym olejem może troszku go przytkać?

Myślałem nad http://allegro.pl/item384343171_olej_mobil_super_m_15w40_5l_odbior_warszawa.html może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plam nie ma chyba, że tracę podczas jazdy.

> Wydech w normie przeźroczysty, jedynie jak po nocy odpalam to

> potrafię chmurę wzniecić.

> Zalanie mineralnym olejem może troszku go przytkać?

> Myślałem nad

> http://allegro.pl/item384343171_olej_mobil_super_m_15w40_5l_odbior_warszawa.html

> może być?

Według mnie, przy takim zużyciu oleju bez wymiany pierścieni tłokowych i uszczelniaczy zaworowych się nie obędzie. Ja jak kupiłem swoją to spalała 1,7 litra oleju na 1000km a silnik był suchy żadnych wycieków oleju. Po wymianie w/w elementów i przejechaniu 6000km spala 0,4/1000. Takie zużycie jest dla mnie aktualnie do zaakceptowania, choć rewelacyjne nie jest.

Oczywiście Ty możesz zacząć od wymiany najpierw samych uszczelniaczy bo może ich tam już nie ma. Ale z drugiej strony to podwójna robota. Zrobisz jak uważasz

Na pewno zmianą oleju na mineralny nie rozwiążesz problemu tak dużego spalania oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plam nie ma chyba, że tracę podczas jazdy.

> Wydech w normie przeźroczysty, jedynie jak po nocy odpalam to

> potrafię chmurę wzniecić.

> Zalanie mineralnym olejem może troszku go przytkać?

> Myślałem nad

> http://allegro.pl/item384343171_olej_mobil_super_m_15w40_5l_odbior_warszawa.html

> może być?

minerał 15w40 niewiele pomoze.

jest lato, to możesz spróbowac 15w50* (pare postów wyżej pisałem jak u mnie ładnie ukrócił apetyt) A jeśli nawet tego oleju bedzie znikało w zastraszającym tempie, to nic tylko zmiana uszczelniaczy zaworowych i pierścieni.

ps. pewnie masz ten silnik z wadą fabryczną pierścieni. ktoś kiedyś pisał na forum o co tam chodziło, ale juz nie pamiętam dokładnie

*tylko dobrzeby było, zebyś znalazł takie 15w50, ktore spełnia normę A3, bo ten titan polecany przeze mnie niestety jej nie spełnia.

o ktoryś z tych jużby był ok myśle jakiś tekst

ze wskazaniem na havoiline, jeśli ci nie szkoda kasy na eksperyment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nawet tego oleju bedzie

> znikało w zastraszającym tempie, to nic tylko zmiana

> uszczelniaczy zaworowych i pierścieni.

> ps. pewnie masz ten silnik z wadą fabryczną pierścieni.

A ile taka naprawa kosztuje w Polsce? (i w UK jeśli się ktopś orientuje?) crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli nawet tego oleju bedzie

> A ile taka naprawa kosztuje w Polsce? (i w UK jeśli się ktopś

> orientuje?)

Chłopy, przypominam pierwsze zdanie z niniejszego wątku:

W tym wątku umieszczamy zapytania o oleje, chwalimy się swoimi oraz dyskutujemy na temat wyższości jednych nad drugimi.

Jak chcecie pisać o remontach - załóżcie sobie nowy wątek smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak sie ma olej GM do Lotosa (półsyntetyki)? czeka mnie wymiana

> oleju i zapewne jak zwykle kupie Lotosa ale zobaczyłem ostatnio

> cene oleju GM i jakies 20% tańszy i w dodatku 5 litrów. Kkoś

> wie czemu to takie tanie?

Przeczytaj ten wątek (tak, wiem że dużo tego wink.gif ) Są opinie na temat oleju GM.

Właśnie po to jest ten wątek aby nie pisać w kółko tego samego smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym miesiącu przypada mi zmiana oleju i mam zamiar zmienić z GM 10W40 na Valvolina MaxLife 10W40.

Najtaniej jest na allegro, ale czy ktoś może mi polecić pewnego sprzedawcę tego oleju na allegro, bo nie chciałbym trafić na olej domowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> W tym miesiącu przypada mi zmiana oleju i mam zamiar zmienić z GM

> 10W40 na Valvolina MaxLife 10W40.

> Najtaniej jest na allegro, ale czy ktoś może mi polecić pewnego

> sprzedawcę tego oleju na allegro, bo nie chciałbym trafić na

> olej domowej roboty.

Ten olej rozlewany jest tylko w Holandii i wątpliwe jest aby komuś opłacało się z nim bawić w podrabianie. IMHO jest zbyt mało popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten olej rozlewany jest tylko w Holandii i wątpliwe jest aby komuś

> opłacało się z nim bawić w podrabianie. IMHO jest zbyt mało

> popularny.

Oki, to już zamówiłem. Koszt 5L baniaka 95 zł + 9 zł przesyłka. Do tego długopis i naklejka na silnik gratis smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam Castrola Magnatec 10w40 od kilku lat (poprzedno w F-ce c14nz - teraz w G x16xel) i pomimo różnych opinii jestem zadowolony. Przebieg licznikowy 160 kkm ale podejrzewam że jest więcej.

Zużycie - jak w ecotekach - różnie: raz łyknie 0,5 l /1000 km a ostatnio po 2 tys prawie nic nie ubyło... Chyba już przywykłem do tego, że silnik nie wielbłąd - pić musi biglaugh.gif

Póki co nie planuję zmiany na inny olej i regularnie sprawdzam jego stan. Robię teraz ok 1200 km miesięcznie więc nie jest to dużo, nawet jeśli miałbym raz na 2-3 miesiące wlać litr oleju za 30 zł - nie jest to wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zalewam Castrola Magnatec 10w40 od kilku lat (poprzedno w F-ce

> c14nz - teraz w G x16xel) i pomimo różnych opinii jestem

> zadowolony. Przebieg licznikowy 160 kkm ale podejrzewam że jest

> więcej.

> Zużycie - jak w ecotekach - różnie: raz łyknie 0,5 l /1000 km a

> ostatnio po 2 tys prawie nic nie ubyło... Chyba już przywykłem

> do tego, że silnik nie wielbłąd - pić musi

> Póki co nie planuję zmiany na inny olej i regularnie sprawdzam jego

> stan. Robię teraz ok 1200 km miesięcznie więc nie jest to dużo,

> nawet jeśli miałbym raz na 2-3 miesiące wlać litr oleju za 30 zł

> - nie jest to wielki problem.

Ja tez tak robie ,co 1000km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam pytanko odnsnie oleju a mianowicie kupilem do swojego astrolota olej firmy Comma 10W 40 polsyntetyk po dwoch misiacach zaczelo mi cos stukac w silniku wiec sprawdzilem poziom oleju i fakt ubylo wiec trzeba bylo jechachac i dokupic ze dwa literki ale ze ja nie mialem czasu wyslalem brata zeby to za mnie zalatwil w koncu dokupic dwie butelki oleju i dolac to nic trudnego co sie okazalo kupil olej tej samej firmy tez 10W 40 ale do diesla no i oczywiscie zorientowal sie dopiero jak wlal moje pytanie czy cos moze sie stac i czy nalezalo by wymienic olej z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów. Spodziewałem się czarnego szlamu, a spuściłem czyściutki czerwony olej, jakby był wczoraj zalany. Nie cały olej spłynął przez dolny dekiel. Ok. szklanki wysiorbałem strzykawą przez górny otwór po wyjęciu wybieraka. Praktycznie brak zużycia na zębach. Ale magnes na korku kontrolnym trochę ścieru złapał. Przez 10 lat i 250tyś km mógł.

281038185-DSCF2067.JPG

Zalałem Ravenol VSG 75W90. Biegi wchodzą nawet jakby lepiej. A może mi się zdaje wink.gif

post-53490-14352495236917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem olej. Skusiłem się na Valvolina MaxLife 10W40 i będę obserwował czy zużycie zmaleje.

Ale muszę to napisać:

Jak zapewne pamiętacie (a jak nie to można przeczytać kilka postów wyżej) że mechanik na pytanie o Valvoline stwierdził że nie leje wynalazków yikes.gif

Dziś jak wymieniałem u innego ten tez zapytał mi się czy to olej z marketu angryfire.gif i też dziwnie patrzył na filtr oleju (oryginał MANN).

Coś Ci mechanicy są ograniczeni, lub (a może i napewno) nie korzystają z dobrodziejstw internetu i znają tylko rzeczy które są najbardziej reklamowane bokser.gifzakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spodziewałem się czarnego szlamu

Hmmm... A czemu? Przecież skrzynia to nie silnik, nie ma nagaru, który olej by rozpuszczał w sobie, nie ma spalin, które by wchłaniał...Temperatura też trochę niższa.

I dlatego:

> czyściutki czerwony olej, jakby był wczoraj zalany.

Co innego jeśli chodzi o właściwości smarne. Pomyśl: 11 lat ściskania, miażdżenia cząsteczek między trybami... Brrrr... zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś wymieniłem olej. Skusiłem się na Valvolina MaxLife 10W40 i będę

> obserwował czy zużycie zmaleje.

> Ale muszę to napisać:

> Jak zapewne pamiętacie (a jak nie to można przeczytać kilka postów

> wyżej) że mechanik na pytanie o Valvoline stwierdził że nie leje

> wynalazków

> Dziś jak wymieniałem u innego ten tez zapytał mi się czy to olej z

> marketu i też dziwnie patrzył na filtr oleju (oryginał MANN).

> Coś Ci mechanicy są ograniczeni, lub (a może i napewno) nie

> korzystają z dobrodziejstw internetu i znają tylko rzeczy które

> są najbardziej reklamowane

Bo u nas to tylko mobil...Dlatego jest podrabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo u nas to tylko mobil...Dlatego jest podrabiany.

Masz rację. Co u nas robi reklama. Większość ludzi uważa Mobil za boga olejów, chociaż nie mają o tym zielonego pojęcia. Mobil niczym szczególnie nie wyróżnia się od innych oleji. No może nazwą która potrafi sama wywalczyć pierwsze miejsce u klientów - Mobil 1 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś wymieniłem olej. Skusiłem się na Valvolina MaxLife 10W40 i będę

> obserwował czy zużycie zmaleje.

To napisz za jakiś czas czy zużycie spadło. Bardzo jestem ciekaw czy ten olej posiada owe właściwości. Jeśli tak chętnie skorzystam. Na jesieni czeka mnie wymiana, a do tego czasu parę dolewek trzeba będzie zrobić.

Swoją drogą postanowiłem zapytać znajomego mechanika o

Valvoline. Usłyszałem takie słowa...: "Lepiej kup mobila albo castrola a nie jakieś wynalazki" <-- wychodzi na to że to ulubione słowo w tym fachu zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz za jakiś czas czy zużycie spadło. Bardzo jestem ciekaw czy

> ten olej posiada owe właściwości. J

Narazie mogę potwierdzić że silniczek po zmianie z GM lepiej i ciszej chodzi yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.