Skocz do zawartości

Ibiza TDI do oceny


yasko1888

Rekomendowane odpowiedzi

> klik Może coś wywróżycie koledzy z tych fotek, boje się troche o przebieg, że może być cofnięty

> bo gość to typowy handlarz wszystkie auta wystawione mają wymyte środki i silniki. Z góry

> dziękuję za cenne wskazówki.

fajny przebieg grinser006.gif ale nie przejmuj się jak dostaniesz od niego fakturę oraz zapiszę w uwagach przebieg a nie stan licznika i coś wyjdzie nie tak prawo stoi po twojej stronie i będziesz mógł go zgnoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu kolega z pracy miał telefon z jednego zabrzańskich komisów gdzie sprzedał auto:

- Witam czy rozmawiam z osobą która sprzedała nam samochód XXX

- tak, a o co chodzi

- wie Pan, mieliśmy problem ze sprzedażą Pana samochodu i musieliśmy cofnąć licznik (było 198kkm jak oddawał, jak sprzedali 126kkm) i jakby nowy właściciel zadzwonił do Pana to proszę powiedzieć, że nie pamięta Pan przebiegu rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

- mina kumpla icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif WTF po chwili odpowiedział zastanowię się hehe.gif

- dziękuję

Co za chamstwo sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostrowa wlkp ........ może być zespawany z dwóch różnych ibiz

mimo,że jest taka śliczna ,taka czysta , .................

jedz i zobacz daleko nie jest tylko sprawdz dokładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klik Może coś wywróżycie koledzy z tych fotek, boje się troche o przebieg, że może być cofnięty

> bo gość to typowy handlarz wszystkie auta wystawione mają wymyte środki i silniki. Z góry

> dziękuję za cenne wskazówki.

Wynalazek zupełny, moim zdaniem po napalonym młodzianie - dziurexy po głośnixach w półexie, instalacja "ful profi szwagier Zenuś sound system" do wzmaka (przy drobnej kolizji samochód płonie jak pochodnia, przy odrobinie szczęścia już wcześniej, jak się izolacja przetrze od tego profi montażu), jakaś kupa nad akumulatorem, tóninkowe tarcze, tóninkowe zegarexy...

Jakbym szukał dziury w całym, to prawy trójkąt nad zderzakiem (pod lampą) tył jest ciemniejszy niż lewy i szpara wygląda na szerszą z prawej niż z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mu wjechał w 4 litery klapa krzywo spasowana i ogólnie widać że odpicowany...plaku nie żałowali na środek i osłone silnika panic.gif a to co pokazuje licznik odnośnie przebiegu bierz z dużym przymróżeniem oka wink.gif na alegro czy auto ma 15lat czy 5 to przebieg zawsze jest w granicy ok. 120-150 tys.km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego profi montażu), jakaś kupa nad akumulatorem, tóninkowe tarcze, tóninkowe zegarexy...

.

Niekoniecznie wynalazek.

Takie zegary wychodzily w wersji sport.I ta ibiza mi wlasnie na taka wyglada.

Co do bezpiecznikow nad aku,to tez seria(tylko,ze powinna bys na nich taka plastikowa obudowa)

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda bardzo ładnie ale ten przebieg raczej niemozliwy

Możliwie, że ten przebieg jest prawdziwy. Mój kolega sprowadził z Niemiec VW Polo dziewięcioletniego z prawdziwym przebiegiem 88kkm z silnikiem SDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klik Może coś wywróżycie koledzy z tych fotek, boje się troche o przebieg, że może być cofnięty

> bo gość to typowy handlarz wszystkie auta wystawione mają wymyte środki i silniki. Z góry

> dziękuję za cenne wskazówki.

to siedzenie kierowcy jakoś mocno zużyte. Niedawno sprzedawałem swoja cordobę z przebiegiem 180 kkm i tapicerka była w znacznie lepszym stanie. Ten jest pewnie + 100 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wynalazek zupełny, moim zdaniem po napalonym młodzianie - dziurexy po głośnixach w półexie,

> instalacja "ful profi szwagier Zenuś sound system" do wzmaka (przy drobnej kolizji samochód

> płonie jak pochodnia, przy odrobinie szczęścia już wcześniej, jak się izolacja przetrze od

> tego profi montażu), jakaś kupa nad akumulatorem, tóninkowe tarcze, tóninkowe zegarexy...

> Jakbym szukał dziury w całym, to prawy trójkąt nad zderzakiem (pod lampą) tył jest ciemniejszy niż

> lewy i szpara wygląda na szerszą z prawej niż z lewej.

Mysle, ze to wyczerpuje tematok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz wygląda w miarę , środek świeżo po praniu coś tak mnie się zdaje, silnik wypucowany jak psu jajca

wg mnie kiera była obszyta po raz drugi, fotel wygnieciony a kiera jak nówka ok.gif cena dość niska jak za sporta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klik Może coś wywróżycie koledzy z tych fotek, boje się troche o przebieg, że może być cofnięty

> bo gość to typowy handlarz wszystkie auta wystawione mają wymyte środki i silniki. Z góry

> dziękuję za cenne wskazówki.

co to za dziura w tarczy hamulcowej? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to za dziura w tarczy hamulcowej?

Najwyraźniej nawiercane tarcze hamulcowe.

Pozatym opona z 1010, wiec albo były zjechane albo coś z geometrią nie tak...

Ale to tylko gdybanie...

No i maska z prawej strony sie nei schodzi(wieksza szpara niz z lewej), że o innym odcieniu tylnej klapy niż reszty tyłu ,dziwnie przekrywionej tylnej wycieraczki nie wspomne.

I te niebieskie żarówki od kierunkowskazów...

Jak dla mnie auto po przejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym szukał dziury w całym, to prawy trójkąt nad zderzakiem (pod >lampą) tył jest ciemniejszy niż

> lewy i szpara wygląda na szerszą z prawej niż z lewej.

Dokładnie, ja jestem laikiem w rozpoznawaniu takich rzeczy, ale prawa tylnia bagażnika nie licuje z lampą w błotniku, tak samo prawa strona klapy tylniej na trzecim zdjęciu odstaje, dalej zderzak jest "wbity" także auto na 100% miało zonka w tył, przód również wydaje mi się podejrzany.

W przednich kierunkowskazach wsadzone niebieskie żarówki!!! Za to grozi odebranie dowodu rejestracyjnego.

Tylne siedzenie zużyte strasznie, brak zagłówków, o wspomnianej półce nie już nic nie powiem.

To tyle co naprędce zauważyłem. Na przebieg w TDIkach nie patrze bo i tak wiadomo, że cofane - jedynie co czasami spojrzę aby zobaczyć jak wyobraźnia pochłonęła sprzedawcę.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to sorka nie wiedziałem, widzę niebieska żarówka to i jak ma świecić?

Świeci na pomarańczowo i w sumie dobrze świadczy o właścicielu samochodu - traktował go trochę lepiej niż tylko przedmiot do przemieszczania się z punktu A dopunktu B grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie to widzisz?

Z doświadczenia wnoszę.

Tu akurat radia nie dało się wyszabrować, więc jest, ale popatrz, ile najlepszych-sprowadzonych występuje bez radia...

Wiesz - lepiej mieć dodatkową stówkę niż nie mieć, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzesła mocno zużyte,

To są pół-kubełki i one bardzo szybko sie wycierają przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Sam jeżdzę seatem z takimi fotelami i widziałem kilka/kilkanaście seatów (cupra/sx/sport/gt) i wiekszość z nich miała fotele w dużo gorszym stanie niż te na aukcji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia wnoszę.

> Tu akurat radia nie dało się wyszabrować, więc jest, ale popatrz, ile najlepszych-sprowadzonych

> występuje bez radia...

> Wiesz - lepiej mieć dodatkową stówkę niż nie mieć, nie ?

W tym przypadku to chyba jakiś cud nastąpił bo prawdopodobnie sami dołożyli grajka do auta KLIK icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzienny licznik kilometrów wskazuje 0,7 km - detal - ale może oznaczać dopiero co wsadzone aku, np.

> po pracach blacharskich, picowniczych itp. a następnie prosto na sesję zdjęciową

Tymabrdziej, że zegarek w środku wskazuje godzine 0:17 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tymabrdziej, że zegarek w środku wskazuje godzine 0:17

Sprzedający to auto z tego samego konta robi również zakupy części do aut. Zakupił w ostatnim czasie również błotnik do Stilo, zderzak do Mercedesa, obrysówki do Volvo, kratki zderzaka do Audi A6 C5. Większość aut z jego oferty ma nierówno spasowane elementy nadwozia, różne odcienie lakieru sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

156kkm... klasyczny przebieg "przekręconego" licznika facepalm.gif

auto ma 10lat... w szczególności "na zachodzie" jeśli ktoś kupuje auto w dieslu to nie po to aby ono stało w garażu, tylko aby nim jeździć.

Może w Polsce 15tys km rocznego przebiegu to średnia krajowa przeciętnego Kowalskiego, ale w cywilizowanych krajach gdzie mają autostrady w takm rajchu średnia krajowa przeciętnego Hansa Klosa to 30tys km rocznie.

Z resztą, co to jest 30tys km rocznie. Tyle to ja robię po naszych drogach jeżdżąc do pracy, czasami do rodziców na wieś i dwa razy do roku na urlop do Chorwacji czy na narty do Austrii i mam wrażenie że auto więcej stoi na parkingu niż jeździ, a 30tys rocznie przybywa na zegarze.

Idąc takim tropem: przyjmijmy 30tys przebiegu rocznie, auto powinno mieć ~300tys przelotu i pewnie w tych granicach oscyluje.

W Polsce istnieje bariera psychiczna przed kupowaniem aut które mają przejechane więcej niż 200tys. Wszyscy o tym wiedzą dlatego robi się wałki z licznikami. Tak było i będzie.

Znam pewną historię. Mam kolegę który parę razy wybrał się po auto celem zarobienia kilku złociszy. Kupił, sprzedał ze 2-3 autka.

2 sprzedał tak jak przywiózł, bez większego problemu. Ale z jednym się trochę namęczył. Było to Audi A6, 2.5TDi, rocznik nieistotny, z przelotem 340tys km!!!! Nie mógł sprzedać dziada. Autko ogólnie w bardzo dobrym stanie, full opcja w skórze itd itp, ale co ktoś oglądał auto to dziękował i mówi "łooooo.... taki przebieg.... gdyby to miało połowę tego"

I to go ruszyło do działania. Auto odpicował na błysk, zainwestował w korektę licznika na 170tys km oraz nawet uzupełnioną książkę serwisową!!!

Odmłodzenie auta kosztowało go 1000zł (pranie, sprzątanie, licznik, książka) a auto sprzedał o 2tys drożej niż cena wyjściowa w kilka dni od tego czasu.

Można? Da się? Dlatego nic mnie już nie zdziwi i żadnemu handlarzowi się nie wierzy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedający to auto z tego samego konta robi również zakupy części do aut. Zakupił w ostatnim

> czasie również błotnik do Stilo, zderzak do Mercedesa, obrysówki do Volvo, kratki zderzaka do

> Audi A6 C5. Większość aut z jego oferty ma nierówno spasowane elementy nadwozia, różne

> odcienie lakieru

Tak przy okazji się spytam.

Gdzie jakie Volvo ma obrysówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. S40/V40, na zderzaku klik

To się nazywa "światła pozycyjne". skromny.gif

Prawie każdy myli światła pozycyjne z obrysowymi.

Lampki koloru pomarańczowego, które posiadają ciężarówki, naczepy, autobusy czy samochody dotawcze oraz wspomniane Volvo są światłami pozycyjnymi.

Światła posiadają barwę białą - patrząc od przodu lub czerwoną - patrząc od tyłu i służą do uwidocznienia szerokości lub wysokości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 156kkm... klasyczny przebieg "przekręconego" licznika

> auto ma 10lat... w szczególności "na zachodzie" jeśli ktoś kupuje auto w dieslu to nie po to aby

> ono stało w garażu, tylko aby nim jeździć.

> Może w Polsce 15tys km rocznego przebiegu to średnia krajowa przeciętnego Kowalskiego, ale w

> cywilizowanych krajach gdzie mają autostrady w takm rajchu średnia krajowa przeciętnego Hansa

> Klosa to 30tys km rocznie.

> Z resztą, co to jest 30tys km rocznie. Tyle to ja robię po naszych drogach jeżdżąc do pracy,

> czasami do rodziców na wieś i dwa razy do roku na urlop do Chorwacji czy na narty do Austrii i

> mam wrażenie że auto więcej stoi na parkingu niż jeździ, a 30tys rocznie przybywa na zegarze.

> Idąc takim tropem: przyjmijmy 30tys przebiegu rocznie, auto powinno mieć ~300tys przelotu i pewnie

> w tych granicach oscyluje.

> W Polsce istnieje bariera psychiczna przed kupowaniem aut które mają przejechane więcej niż 200tys.

> Wszyscy o tym wiedzą dlatego robi się wałki z licznikami. Tak było i będzie.

> Znam pewną historię. Mam kolegę który parę razy wybrał się po auto celem zarobienia kilku złociszy.

> Kupił, sprzedał ze 2-3 autka.

> 2 sprzedał tak jak przywiózł, bez większego problemu. Ale z jednym się trochę namęczył. Było to

> Audi A6, 2.5TDi, rocznik nieistotny, z przelotem 340tys km!!!! Nie mógł sprzedać dziada. Autko

> ogólnie w bardzo dobrym stanie, full opcja w skórze itd itp, ale co ktoś oglądał auto to

> dziękował i mówi "łooooo.... taki przebieg.... gdyby to miało połowę tego"

> I to go ruszyło do działania. Auto odpicował na błysk,

> Odmłodzenie auta kosztowało go 1000zł (pranie, sprzątanie, licznik, książka) a auto sprzedał o 2tys

> drożej niż cena wyjściowa w kilka dni od tego czasu.

> Można? Da się? Dlatego nic mnie już nie zdziwi i żadnemu handlarzowi się nie wierzy!!!

W bazie danych serwisu, też zrobił korektę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.