Skocz do zawartości

piszczące klocki hamulcowe


nunu7

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Ja z dość nietypowym pytaniem: Które marki klocków hamulcowych wydają piski przy hamowaniu.

> Tak jest, nie chodzi mi o te jak najcichsze, tylko jak najgłosniejsze.

> Z pewnością ktoś doświadczył takich wyrobów i może coś polecić

EBC yellow stuff smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem po co mozna polecac piszczące klocki ale trafiły się polskie Brecki- piszczały, drugi

> komplet jak na razie cisza

Ja tez nie wiem po co wink.gif, ale mójdobry kolega wie, ze siedze na "jakimś forum motoryzacyjnym" i zlecił mi dowiedzieć się coś na ten temat. Co knuje niewiem.gif nie chce się przyznać.

ps

sam jeżdżę na breckach i u mnie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, jest to najczęściej wina tarczy.

Pitolicie waść panie. Odpowiedzialny zawsze jest klocek. Sprawa jest dość prosta. Przyczyn może być kilka.

Pierwsza, klocki słabej jakości czasem mają dość duże pory w okładzinie. Podczas hamowania klocek się rozgrzewa i powstają gazy. Te gazy przelatując przez pory w okładzinie powodują do drgań gazu. Jeśłi trafi na częstotliwość którą odbierze ludzkie ucho najczęściej powstaje właśnie pisk.

Drugi, niektóre klocki mogą popiskiwać jak są niedogrzane. Można zrobić sobie mały test, rozpędzić się do 70-80km/h i delikatnie nacisnąć pedał hamulca, jechac tak ze 100metrów i w końcowej fazie hamowania nacisnąć pedał aż do zatrzymania. Spora część klocków wtedy zapiszczy.

Trzeci to tak jak już tutaj wspomniano klocki wyczynowe. Piszczą zazwyczaj z powodu zawartego w okładzinie materiału pochodzenia ceramicznego lub metalicznego. Zazwyczaj po mocnym rozgrzaniu przestają piszczeć.

Czwarty powód to wadliwy montaż. Nie wyczyszczenie lub zapieczone prowadnice potrafią prowadzić do zapiekania się klocka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: Co jest przyczyna jeśli piszczą tylko pod przy początkowej fazie hamowania (wtedy kiedy

> klocek dopiero zaczyna dotykać lekko tarczy)? Bo gdy się hamuje to najpierw jest pisk, potem

> przestaje piszczeć i auto staje.

Zbyt duże pory w okładzinie klocka. Jest specjalny środek którym smaruje się okładzinę. Zostawia do wyschnięcia i montuje na auto. Jest to w formie żywicy. Po prostu ona wsiąkając w okładzinę wypełnia pory i w nich zastyga. Wielokrotnie taką operacje robiłem osobiście i za każdym razem pomagało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbyt duże pory w okładzinie klocka. Jest specjalny środek którym smaruje się okładzinę. Zostawia do

> wyschnięcia i montuje na auto. Jest to w formie żywicy. Po prostu ona wsiąkając w okładzinę

> wypełnia pory i w nich zastyga. Wielokrotnie taką operacje robiłem osobiście i za każdym razem

> pomagało

yyy az tak gleboko wnika? i nie sciera sie? i nie wyparowuje?yyyy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wadliwy montaż? Zakładałem taki zestaw do Renówki 15 tys.km temu i spisuje się b. dobrze

No własnie też sie dziwie bo oryginalnie miałem tarcze i klocki bosch. Teraz klocki sie skończyły ale tarcza była dobra wiec do tego boscha dałem klocki trw i po 10 tys zaczeły piszczec jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja z dość nietypowym pytaniem: Które marki klocków hamulcowych wydają piski przy hamowaniu.

> Tak jest, nie chodzi mi o te jak najcichsze, tylko jak najgłosniejsze.

> Z pewnością ktoś doświadczył takich wyrobów i może coś polecić

wszystkie, zależy od sposobu jazdy kierowcy, ale każde można tak użytkować aby popiskiwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja z dość nietypowym pytaniem: Które marki klocków hamulcowych wydają piski przy hamowaniu.

> Tak jest, nie chodzi mi o te jak najcichsze, tylko jak najgłosniejsze.

> Z pewnością ktoś doświadczył takich wyrobów i może coś polecić

Dobrej jakości klocek ma na zewnętrznej stronie naklejoną folię, która przy hamowaniu stykając się z jarzmem z jednej strony i tłokiem hamulca z drugiej eliminuje wszelkiego rodzaju piski. Zaleca się dodatkowo nasmarować specjalnym smarem miejsca styku klocka w prowadnicach w jarzmie, a także miejsca styku folii klocka z jarzmem i tłokiem. Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tarcze Bosch + klocki Bosch - never more.

Kurna mam to samo....toć pociąg ciszej hamuje...

pomaga chwilowe przeczyszczenie warstwy ściernej klocka...

że nie wspomnę że te klocki to syf, miękkie jak kupa, syfią felgi niesamowicie

to szwagier ma założone klocki TRW a tarcze sportowe, nacinane,nawiecane i inne cuda na kiju firmy Hart i hamują IMHO zajebiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie też sie dziwie bo oryginalnie miałem tarcze i klocki bosch. Teraz klocki sie skończyły

> ale tarcza była dobra wiec do tego boscha dałem klocki trw i po 10 tys zaczeły piszczec jak

> cholera.

A jak wyglądała tarcza??? Bo idealnie gładka to na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz pudełko po tych Bosch'ach? Bo znajomy mechanik opowiadał że produkcję niektórych części przenoszą do Turcji i one są gorszej jakości, natomiast ja mam tarcze i klocki wyprodukowane chyba we Włoszech i UK i są jak na razie ok. Z piszczeniem był problem na oryginalnych klockach Renault - po przesiadce na Bosch - cisza. Widocznie mam szczęście wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czwarty powód to wadliwy montaż. Nie wyczyszczenie lub zapieczone prowadnice potrafią prowadzić do

> zapiekania się klocka.

I to w ogromnej większości powód. Większość użytkowników opluwa klocki/tarcze za piszczenie a to wcale nie ich wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrej jakości klocek ma na zewnętrznej stronie naklejoną folię, która przy hamowaniu stykając się

> z jarzmem z jednej strony i tłokiem hamulca z drugiej eliminuje wszelkiego rodzaju piski.

> Zaleca się dodatkowo nasmarować specjalnym smarem miejsca styku klocka w prowadnicach w

> jarzmie, a także miejsca styku folii klocka z jarzmem i tłokiem. Ot i cała filozofia.

zgadzam się z tą właśnie teorią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.