Skocz do zawartości

[KzAK] Małe auto z mocnym sercem... Coś szybszego do 15 tyś


Cendra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam poszukiwania samochodu na co dzień. Moje Volno wywiązuje się z tego zadania wyśmienicie ale już czas na zmiany.

Chciałbym kupić auto miejskie (czyt. małe), niezbyt stare, z klimą i co najważniejsze... z werwą smile.gif

Budżet jaki planuje przeznaczyć to do 15 tyś zł. Biorę pod uwagę, że po zakupię zakładam instalację lpg. Zakup lipiec - sierpień.

A tak serio o moich kryteriach, chciałbym żeby nie było starsze niż 10-11 lat (chciałbym opłacić ubezpieczenie AC), ma mieć obowiązkowo klimatyzację, silnik nadający się pod LPG, dobre zabezpieczenie przed korozją i przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 10 sek smile.gif

Mam kilka typów:

Toyota Yaris T-Sport - idealnie spełnia moje wymagania (niezawodny, mały, szybki, mała poj. silnika) poza jedną sprawą, współpraca silnika z lpg. Regulacja zaworów "szklankami" jest bardzo kosztowna (chociaż nigdzie nie znalazłem info ile kosztuje w tym modelu), a jak się to zaniedba to głowica szybko mówi papa...

Cytryna Saxo VTS / Peugeot 106 - szybki, mały ale niewielki wybór egz z klimatyzacją, większość sprzed 2000r.

Citroen C2 1.6 16v - małe, szybkie, ale większość silników 1.6 w moim zasięgu cenowym ma skrzynie zautomatyzowaną, a ja nie chce takich wynalazków (ma być manual).

Peugeot 206 s16 - dobre wyposażenie, spory wybór, podobno dobrze się gazuje, z minusów: wysoka składka OC za pojemność silnika, podobno mógłby być szybszy przy tej mocy.

Renault Clio II Sport - ogólnie podobnie jak 206 s16, tylko dużo szybszy, ale i droższy w utrzymaniu.

Opel Corsa C GSI - niestety zbyt mały wybór... poza tym Opel szybko rdzewieją.

Ford Focus 2.0 - podoba mi się sylwetka, wnętrze, niestety rdzewieją i tak duże auto nie jest mi potrzebne.

Seat Ibiza III - tu też podoba mi się sylwetka, dość duży wybór, ale 1.4 o mocy 75-100km jaj nie urywa, a 1.8T rzadkie i drogie.

Fajnym silnikiem jest VAG-owskie 1.8T 150km, ale nie ma sensownego auta w którym by je montowali. Sensownego dla mnie, Audi A3 i Golf IV GTI jeszcze by mnie skusił, ale są za drogie lub za stare...

Jak widać do każdego auta mam jakieś "ale", tylko dlatego, że chcę kupić samochód na kilka lat a wydam na niego własne oszczędności, chcę trafić na auto spełniające moje wymaga w 100%.

Ogólnie mam do Was prośbę, jeżeli wiecie cokolwiek o tych autach które wymieniłem jako moje typy to piszcie, być może się mylę lub przeczytałem złe informacje. Poza tym może Wy mieliście doczynienia z jakimś mocnym miejskim autem którym warto się zainteresować a ja go nie wymieniłem.

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat ibiza II FL 1,8 20vt cupra.

Ja miałem ibizę z 2002roku czyli pewnie jakieś ostatnie egzemplarze w tej budzie. Wyposażenie bardzo dobre no i trafiłem samochód z małym przebiegiem co było widać po wnętrzu i ogólnym stanie technicznym.

Teraz taką wyrwiesz spokojnie poniżej 15 tysi. Robisz małe mody na 200KM i masz autko które śmiga do paki poniżej 7 sekund (seria 7,9s cupra R 7,2s)

Plusem jest to że wszelkie częsci pasują z golfów/polo więc jest sporo dobrej jakości zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Corsy C .... wcale nie rdzewieją moja siostra ma 11 letnią Corse C i ani kropki rdzy wink.gif czego nie moge powiedzieć o mojej vectrze... bo co jakiś czas gdzieś się kropka pojawi i trzeba zaprawkę zrobić ..

Dziwisz się, że z każdego podanego modelu jest mała podaż na rynku ... Tylko , że miejske sportowe to dość niszowy segment , więc w każdym wypadku będziesz długo szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak serio o moich kryteriach, chciałbym żeby nie było starsze niż 10-11 lat (chciałbym opłacić

> ubezpieczenie AC), ma mieć obowiązkowo klimatyzację, silnik nadający się pod LPG, dobre

> zabezpieczenie przed korozją i przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 10 sek

Jeśli byłbyś skłonny zrezygnować w AC, to polecałbym 306 Gti6 z końca produkcji (2000, może 2001).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do Corsy C .... wcale nie rdzewieją moja siostra ma 11 letnią Corse C i ani kropki rdzy czego

> nie moge powiedzieć o mojej vectrze... bo co jakiś czas gdzieś się kropka pojawi i trzeba

> zaprawkę zrobić ..

> Dziwisz się, że z każdego podanego modelu jest mała podaż na rynku ... Tylko , że miejske sportowe

> to dość niszowy segment , więc w każdym wypadku będziesz długo szukał.

Moja ciotka ma Corse z 2002r i już progi musiały być robione, co chwilkę wyskakuje jakiś pryszcz...

Zdaję sobie sprawę, że są to auta niszowe, ale wybór w 206 s16, Clio Sport czy Yarisa TS jest dość duży (jak na tego typu auta) smile.gif

Ibiza II spoko propozycja, tylko, żeby to było ciut młodsze...

Co do Ac, to wolałbym mieć (tu wiek zależy od ubezpieczalni, większość chce ubezpieczać auta do maks 10 lat, niektóre do 12...), staram sie dbać o każde swoje auto i wolę być ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do corsy to muszę się zgodzić. Serwisuje kilka sztuk i niestety od spodu nie prezentuje się to dobrze. Np w mojej 12 letniej A3 spód jest w naprawdę dobrym stanie, jedynie tam gdzie ktoś naruszył warstwę antykorozyną lewarkiem coś się dzieje. A w tych corsach nawet z lat 2005-2006 wygląda to uż bardzo niedobrze. ALe to chyba jak w większości nowych tanich aut.

Jeśli chcesz za wszelką cenę coś młodszego no to niestety ale w tym budżecie nie znajdziesz nic. Tak za min 20k można coś szukać. Inaczej rocznik i silnik 1,4 albo coś fajnie śmigającego ale 2-3 lata starszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chcesz za wszelką cenę coś młodszego no to niestety ale w tym budżecie nie znajdziesz nic.

> Tak za min 20k można coś szukać. Inaczej rocznik i silnik 1,4 albo coś fajnie śmigającego ale

> 2-3 lata starszego.

Tu mnie ogranicza ubezpieczenie AC... Jest opcja np minicasco w PZU, z tego tez bym chętnie skorzystał, takie ubezpieczenie mają moi rodzice na Mercedesa z 96r. Tylko, że jak go ubezpieczali to miał 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja ciotka ma Corse z 2002r i już progi musiały być robione, co chwilkę wyskakuje jakiś pryszcz...

To mnie zaskoczyliście grinser006.gif Jutro biore siostrze auto na kanał i konserwacja podłogi tak na wszelki wypadek.

Nie wiem czy ktoś już pisał ....

Ale VW polo GTI , fajny silnik i gaz nie powinien być problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seat Ibiza III - tu też podoba mi się sylwetka, dość duży wybór,

A nie myślałeś o klekocie ? Co prawda kultura pracy jak c-330, ale koszty eksploatacji jak LPG.

Wersja 101 KM ma 10,8 do 100 - ale możesz poszukać 130 KM, ewentualnie zawirusować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie myślałeś o klekocie ? Co prawda kultura pracy jak c-330, ale koszty eksploatacji jak LPG.

> Wersja 101 KM ma 10,8 do 100 - ale możesz poszukać 130 KM, ewentualnie zawirusować.

W takich pieniądzach to trafi jakiś zajechany pompowtrysk. A wtedy to tanio nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie myślałeś o klekocie ? Co prawda kultura pracy jak c-330, ale koszty eksploatacji jak LPG.

> Wersja 101 KM ma 10,8 do 100 - ale możesz poszukać 130 KM, ewentualnie zawirusować.

Zdecydowanie chce benz. + lpg, podróżuje głównie po zakorkowanej Warszawie, auto sporadycznie będzie widziało trasy, może z raz w miesiącu 200-300km. Mam drugie auto w dieslu i nie przepadam za tym silnikiem jak mam się poruszać po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym kupić auto miejskie (czyt. małe), niezbyt stare, z klimą i co najważniejsze... z werwą

Może jednak nieco bardziej określ wymagania wink.gif

Już sam fakt, że wybierasz pomiędzy Yaris TS, a Clio Sport cos mi mówi, że nie wiesz czego chcesz zlosnik.gif

Ma kosić pod światłami? Ma być dobre na tor? Ma być wygodne do codziennej jazdy? Ma mieć tanie graty? Ma być autem które w razie czego może zastąpić auto podstawowe?

Ja jeżdżę akurat Punto HGT. Jest dosyć wygodne i może zastąpić auto podstawowe. Ma klimę, wysoką wygodną pozycję za kierownicą i seryjny subwoofer zlosnik.gif i wspomaganie z trybem "City". Graty do tego nie są zbyt drogie (chociaż drogawe jak na Fiata).

Jednak na tor nadaje się tak średnio. Jest dosyć podsterowne i przez to żre przednie opony przy torowym katowaniu w tępie "przód na krótki wyścig" zlosnik.gif Nie wygrasz tym też wyścigów pod światłami ze wszystkim wink.gif No i ta wysoka pozycja za kierownicą... wink.gif

Na drugim końcu masz Clio Sport. Dobre na tor, ale jako auto do przewiezienia rodziny to mocno średnie. Miejsca z tyłu jest właściwie "brak" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stwierdzam ze wszystkie auta z wyzej wymienionych sa wolne

> ja bym postawił na ibize 1.8 T kilka moców i mozna 200koniów a mozna i 300 z wiekszym nakładem

na prostej pewnie tak

ale nie ma sensownego auta w tej kasie z 1.8T ktore potrafi skrecac

ja stawiam na xsare VTS - spelnia wszystkie warunki i do tego skreca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na prostej pewnie tak

> ale nie ma sensownego auta w tej kasie z 1.8T ktore potrafi skrecac

> ja stawiam na xsare VTS - spelnia wszystkie warunki i do tego skreca

Ale to francuz, ale to stare, ale.. ale.. ale.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoje 0,03 PLN. wink.gif Nagnij leciutko budżet i szukaj Astry II 2.0 Turbo OPC. 200 KM w serii i silnik dobry do LPG Coś takiego może być

Robiona była w latach 2002-2004

Import z Włoch albo innego południa najcześciej rozwiązuje problem ewentualnej korozji wiec kilka lat spokoju było by zapewnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Getz GTI hmm.gif

Przykładowa aukcja

Tylko może być problem w znalezieniu takiego. Bo dość rzadki model.

Mój ojciec ma Getza, tyle, że 1,1, ale sobie go bardzo chwali. Bezawaryjne, mimo iż z 2006 roku i prawie 80kkm przebiegu ok.gif Nie było nic wymieniane, oprócz sterownika centralnego, który nie wiadomo dlaczego, ale nie wytrzymał i umarł grinser006.gif

Imo, dobra opcja taki gti, chociaż wg. kryteriów może być dla ciebie za słaby smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Twoim zdaniem sterownik centralnego to część eksploatacyjna?

A czy ja napisałem, że to część eksploatacyjna? facepalm%5B1%5D.gif

Straszna rzecz, że była wymieniana ta centralka. Była, bo centralny nie był fabryczny. tzn. nie był fabrycznie na pilota i pilot został dołożony..

Z eksploatacyjnych, oprócz wymiany oleju, to nawet nic nie stuka w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale postów, no to zaczynam odp smile.gif

Kravitz

Nie musi wszystkiego kosić pod światłami, ja zazwyczaj jeżdżę zgodnie z przepisami, nie lubię non stop katować fury smile.gif Ma to być wozidło które sprawdzi się w codziennych dojazdach do pracy, czyli taki typowy GTI, auto usportowione.

Na tor raczej nie będę zaglądał (brak czasu i kasy...).

Do wożenia rodziny nie potrzebuję, od tego mamy Scenica. Raz na jakiś czas może będzie nim podróżować więcej niż 2 osoby wink.gif Powiedz jak możesz, jakie masz Punto, np który to rok produkcji, podobno tam blacharsko podwozie nie wygląda najlepiej?

arturo_freestyler

Ibiza mi się kojarzy z delikatnymi klamkami i zamarzającymi zamkami smile.gif A tak serio podoba mi się to auto, na pewno jak jakieś będzie blisko to obejrzę.

ppmarian

Xsara czemu nie... w sumie jestem zakochany w rajdach, a Xsara WRC kojarzy mi się właśnie z nimi, była kiedyś fajna replika na alledrogo... smile.gif

franas85

Wnętrze Fiesty mnie denerwuję, podróżuje czasem bliźniaczym Fusionem i to istna tandeta... Byc może w ST jest ciut lepiej (mam tu na myśli deskę boczki).

Twingo spoko, na prawdę nad tym myśle, bardzo młode i oryginalne smile.gif Ciekawe czy tce można bezproblemowo gazować...

Ref

nie mam kompletnie nic do francuzów smile.gif a że chciałbym autko mak 10 lat, no daj pomarzyć 270751858-jezyk.gif

Kycho

Piękna ale chyba trefna, coś nisko stoi smile.gif Nie dam się aż tak ponieść sercu smile.gif

Astroman

Koko koko Astra spoko, raczej tanie części... Gdy się coś trafi blisko na pewno coś obejrzę smile.gif

eustachy

Miałem dwa Hultaje, bardzo dobrze wspominam. Ten "GTI" stoi juz bardzo długo. Szkoda, że takiej usportowionej wersji nie było na prawdę, raczej odrzucam za brak sportowych akcentów.

Panda 100hp była by naprawdę spoko, mała, w miarę zwinna, zrywna i młoda... Tylko kasa nie ta frown.gif Szkoda, że to nie było popularne tak jak CC i SC sporting.

Gdyby ktoś z Was znał, widział, słyszał o czymś ciekawym w Waw i okolicach, chętnie podjadę obejrzeć.

Dzięki za każdą z opinii. Ja mam zbyt duży mętlik w głowie, żeby na coś się zdecydować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

...

> Chciałbym kupić auto miejskie (czyt. małe), niezbyt stare, z klimą i co najważniejsze... z werwą

> Budżet jaki planuje przeznaczyć to do 15 tyś zł.

Daihatsu Sirion Sport, model 2002 - 2005

1,3 102KM, 850kg. 8,5s. do setki, klima, sześć lub cztery poduszki, ABS, elektryka i inne pierdoły w standardzie.

I spalanie przy rozsądnej jeździe średnio na poziomie 5,5l.

Aaa, i są wersje ze stałym 4x4...

Nie ma drugiego takiego autka. Tyle, że takie kobiece trochę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astroman

> Koko koko Astra spoko, raczej tanie części...

Sie wie bo sie ma smile.gif Co prawda full bida edyszyn i tylko 1.6 16V ale bardziej ekonomicznego auta z gazem nie znam.

>Gdy się coś trafi blisko na pewno coś obejrzę

Powiem z francuska smile.gif maaałe sząąąąse wink.gif Astra z tym silnikiem to wymiatacz ale też rarytas. Prawie niemożliwy do trafienia. Zwłaszcza w założonym budżecie. Po czipsie ze 40 kucy by doszło a to już naprawde nieźle sie odpycha. Nie jeden pacjent z BMW albo innego Mesia by sie zdziwił.... Nawet po podtlenku LPG wink.gif Silnik to podpicowany i uturbiony stary kibel konstrukcyjnie pamiętający chyba Kadetta. To akurat jest plus bo ciągnie na gazie jak młoda Murzynka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> ...

> Daihatsu Sirion Sport, model 2002 - 2005

> 1,3 102KM, 850kg. 8,5s. do setki, klima, sześć lub cztery poduszki, ABS, elektryka i inne pierdoły

> w standardzie.

> I spalanie przy rozsądnej jeździe średnio na poziomie 5,5l.

w/g tej strony http://www.autoweek.nl/carbase_data.php?id1=26080&id2=26082&id3=20716&id4=20714

nie wyglada to tak rozowo

auto ma 9,6 do 100km/h

> Aaa, i są wersje ze stałym 4x4...

> Nie ma drugiego takiego autka. Tyle, że takie kobiece trochę.

> Pozdrawiam.

daj porsze przyklad wersji ze stalym 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kravitz

> Nie musi wszystkiego kosić pod światłami, ja zazwyczaj jeżdżę zgodnie z przepisami, nie lubię non

> stop katować fury Ma to być wozidło które sprawdzi się w codziennych dojazdach do pracy,

> czyli taki typowy GTI, auto usportowione.

> Na tor raczej nie będę zaglądał (brak czasu i kasy...).

> Do wożenia rodziny nie potrzebuję, od tego mamy Scenica. Raz na jakiś czas może będzie nim

> podróżować więcej niż 2 osoby Powiedz jak możesz, jakie masz Punto, np który to rok

> produkcji, podobno tam blacharsko podwozie nie wygląda najlepiej?

Mam Punto 2 HGT, rocznik 2003.

Nie widzę rdzy. Podobno w Punto2 potrafi coś rdzewieć od środka, gdzieś przy wlewie paliwa.

Podwozie wygląda zdrowo. Osobiście oglądałem jak z teściem olej wymienialiśmy wink.gif

W tym modelu Punto akurat silnik nie jest zbyt szczęśliwy. Ja bym go nazwał "wymagającym" zlosnik.gif

Chociaż LPG akurat znosi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz przyjdzie Kolega Psychik i powie całkowicie coś innego... :-)

> Do listy może warto dopisać Stilo Abartha, silnik tolerujący LPG, tylko skrzynia automatyczna...

I mega duża pojemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jest rispekt na dzielni

> A wracając do tematu, to Panda 100HP ? Co o tym aucie sądzicie? Wiem, że mocno powyżej budżetu,

> ale... jestem ciekaw co powiecie o tym modelu

byli juz tu na forum tacy ktorzy twierdzili ze spalanie litra oleju na 1000 km to norma zlosnik.gif

tyle ze w tym pojezdzie nie ma wankla swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.