Skocz do zawartości

1.8 TDCi 100KM w Focusie Mk1 2004r.


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi napisać o tym silniku? Najlepiej wszystko zlosnik.gif.

Zamarzył mi się Focus z takowym, tzn. wolałbym benzyne ale egz. jest ładny więc rozważam. Silnik pracuje ładnie, cicho, równo, nie kopci, przyspiesza, ma 170 tys. potwierdzonego przebiegu. Jest suchy, a sam fordzik ( z włoch) bez jakiejkolwiek rdzy ok.gif

ps. proszę Moderownie o nie przenoszenie narazie, dopiero ew. później na "fordowski kącik" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady, uszkadza sie sterownik na pompie naprawa ok. 500zl ( sterownik taki jak oplach DTI 2.0, ale pompa inna ), psuje się pedał gazu elektroniczny, nowy ok 500zl i rozwiazuje sprawe do końca auta.

Reszta bez problemow, silnik ok, nie ma problemow znanych z poprzednich 1.8d i td.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wady, uszkadza sie sterownik na pompie naprawa ok. 500zl ( sterownik taki jak oplach DTI 2.0, ale

> pompa inna ), psuje się pedał gazu elektroniczny, nowy ok 500zl i rozwiazuje sprawe do końca

> auta.

> Reszta bez problemow, silnik ok, nie ma problemow znanych z poprzednich 1.8d i td.

mhm, brzmi dobrze, a jak się kształtuje spalanie? z tego co mi mówiono w trasie ok 5 litrów, miasto 7-8max,

Mnie straszono wtryskami w tym silniku, i standardowo odradzano diesla jako że pompa, turbo, duwmasa itp... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mhm, brzmi dobrze, a jak się kształtuje spalanie? z tego co mi mówiono w trasie ok 5 litrów,

> miasto 7-8max,

> Mnie straszono wtryskami w tym silniku, i standardowo odradzano diesla jako że pompa, turbo,

> duwmasa itp...

szczególnie ta dwumasa, ktorej nie ma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie właśnie - bo to jest 1.8 diesel 100KM, - zgłupiałem, rok 2004 Focus poliftowy, to jest

> TDDi czy TDCi ? ??

może być zarówno TDDI jak i TDCI

ten pierwszy ma 90km drugi 115 ok.gif z tego co kojarzę były wersje TDDI 75km ale rzadko spotykane oraz TDCI 100km

kumpel ma TDDI spalanie miasto 6L, trasa poniżej 5 litrów. Przy przebiegu 200tyś km. padła pompa ale to podobno normalka. Zrobił nim sporo km. i jest b. zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gamie Focusa oferowane są również 2 jednostki wysokopręzne 1,8 TDDi oraz TDCi. Z punktu widzenia konstrukcyjnego są to silniki archaiczne wykonane w całości z żeliwa i są rozwinięciem starej nieudanej jednostki 1,8 TD z lat siedemdziesiatych. Silniki te borykają się z awariami układu wtryskowego Delphi, (awarii ulegają wtryskiwacze i pompy wtryskowe) Równie nietrwałe są turbosprężarki i koła dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydujcie się, wynika że to jest 1.8 TdCi 100 KM

> Brać tego klekota ?

> Jeździ fajnie, ciśnie i nie ma chmury za nim - sprawdzaliśmy

sluchaj - jak auto w dobrym stanie to czemu nie. na pewno nic nie pada w nich tak, żeby unikać tych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sluchaj - jak auto w dobrym stanie to czemu nie. na pewno nic nie pada w nich tak, żeby unikać tych

> samochodów.

autko jest super stan - tak mi si,e wydaje, oczywiscie jeszcze to się zweryfikuje w warsztacie, ale wstępnie wygląda obiecująco,

chodzi mi o silniczek - poczytałęm i generalnie 1.8 tdci 100KM jest bardzo chwalony za elastycznosc i oszczędnosc, wskazuje się też na to aby dbać o jakość tankowanego paliwa, sa wzmianki o dwumasie, i uwazac na objawy lejących wtrysków, więcej jakis bolączek nie ma... więc... czemu nie ? wink.gif

aha... to żeby tak rozjaśnic sytuacje zastanawiam się też na Saxo VTS który by dostał sekwencje lpg - co by było tansze w uzytkowaniu, saxo czy focus..?

saxo - http://otomoto.pl/citroen-saxo-saxo-vts-1-6-16v-C25340847.html

focus - http://otomoto.pl/ford-focus-czarny-klima-alu-cd-C25231710.html

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka ma klime, Saxo nie.

Jakie trasy chcesz pokonywać autem? Miasto czy głównie poza?

Kolega ma taką Fokę z tym silnikiem i ten rocznik.

Ogólnie nieźle to jeździ tylko w jego modelu po 240 kkm zaczęła hałasować panewka i remont pochłonął prawie 5 tys zł... ale to chyba odosobniony przypadek. No i foczki szybciej zardzewieją niż taki francuz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Foka ma klime, Saxo nie.

> Jakie trasy chcesz pokonywać autem? Miasto czy głównie poza?

> Kolega ma taką Fokę z tym silnikiem i ten rocznik.

> Ogólnie nieźle to jeździ tylko w jego modelu po 240 kkm zaczęła hałasować panewka i remont

> pochłonął prawie 5 tys zł... ale to chyba odosobniony przypadek. No i foczki szybciej

> zardzewieją niż taki francuz

Głownie jazda po Krakowie, i trasy 120km do domu, rzadko coś dalej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie kupna auta do jazdy po mieście (co dziennie min. 30km) i raz w miesiącu trasa 120km i wybieram gazoline 270751858-jezyk.gif

Chociaż fakt faktem na dalsze wyjazdy typu wakacje mam diesla.

Na miasto nie lubię diesla (dość długie nagrzewanie, krótka jedynka, zbyt długa reakcja na wciśnięcie gazu) poza tym w zimę taniej na gazie mnie wychodzi niż 1.9 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też jestem na etapie kupna auta do jazdy po mieście (co dziennie min. 30km) i raz w miesiącu

> trasa 120km i wybieram gazoline

> Chociaż fakt faktem na dalsze wyjazdy typu wakacje mam diesla.

> Na miasto nie lubię diesla (dość długie nagrzewanie, krótka jedynka, zbyt długa reakcja na

> wciśnięcie gazu) poza tym w zimę taniej na gazie mnie wychodzi niż 1.9 dci.

No ponoć Saxo VTS gazuje się bez problemu - kwestia tylko taka ze Focusa potem bez problemu sprzedam, pewna historia itp., a na Saxo kupca będzie ciężko znaleźć, pozatym Foka młodsza 4 lata, i ogólnie auto 2 generacje do przodu.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba wyolbrzymiacie... no nie wiem - w necie są pozytywne opinie o tym silniku...

nie wiem Kuba możesz trafić elegancko i nic TObie nie klęknie, możesz mieć niefart i skarbonkę bez dna.

Ten silnik ma potencjalnie więcej osprzętu który może drogo po kieszeni szarpnąć niż noPB.

Nie myślałeś o takim Fordzie ale z 1.6? Niebo lepiej od lanosa jedzie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem Kuba możesz trafić elegancko i nic TObie nie klęknie, możesz mieć niefart i skarbonkę bez

> dna.

> Ten silnik ma potencjalnie więcej osprzętu który może drogo po kieszeni szarpnąć niż noPB.

> Nie myślałeś o takim Fordzie ale z 1.6? Niebo lepiej od lanosa jedzie

hm, jeśli benzyna to bardziej się skłaniałem do 1.8 lub 2.0, są takowe ale 1.6 chyba łatwiej trafić zlosnik.gif

Zastanawia mnie też spora ilość wersji ST w cenach 14-16 tys zł, dołożyć sekwencje i auto marzenie zlosnik.gif

przykład: http://otomoto.pl/ford-focus-st-172-km-82tys-km-polecam-C25155597.html

http://otomoto.pl/ford-focus-st170-komplet-zimowek-C25283221.html

i następny... http://allegro.pl/show_item.php?item=2545152124

oczywiscie stan do zweryfikowania.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ponoć Saxo VTS gazuje się bez problemu - kwestia tylko taka ze Focusa potem bez problemu

> sprzedam, pewna historia itp., a na Saxo kupca będzie ciężko znaleźć, pozatym Foka młodsza 4

> lata, i ogólnie auto 2 generacje do przodu.

Co sprzedasz łatwiej to ciężko powiedzieć, focusów na allegro jak psów, vts-ów mało. Obawiam się tylko o stan tego vts-a bo z tego co kojarzę to już wisi i wisi na allegro.

ps. ja moją fokę wystawiłem na allegro - najtańsza była i przez miesiąc nawet jednego telefonu nie miałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwila , jeżeli w pierwszym poscie jest TDDI to gdzie tam wcisniesz CR

100KM to tylko TDCI. Zresztą już się wyjaśniło, że chodzi właśnie o TDCI.

IMHO gorszego silnika w gamie diesli w tym okresie nie było. Już Fiat ze swoim JTD lepiej się wykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj masz post, z ktorym moge sie zgodzic

> co prawda im nowszy samochod tym wiecej ford poprawial w tym silniku, ale niesmak pozostal

w tddi dwumasy brak, w firmie mamy tdci - 200kkm bez żadnych problemów robią - nie ma co panikować - auto jak auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że te co pokazałeś mają po prawie 10 lat i do 80kkm przebiegu ? hehe.gif

Foke mk1 st w gazie miał sąsiad, a raczej syn sąsiada, młody gniewny, i z tym się trzeba liczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sprzedasz łatwiej to ciężko powiedzieć, focusów na allegro jak psów, vts-ów mało. Obawiam się

> tylko o stan tego vts-a bo z tego co kojarzę to już wisi i wisi na allegro.

> ps. ja moją fokę wystawiłem na allegro - najtańsza była i przez miesiąc nawet jednego telefonu nie

> miałem

ten vts jest od tygodnia na otomoto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zauważyłeś, że te co pokazałeś mają po prawie 10 lat i do 80kkm przebiegu ?

> Foke mk1 st w gazie miał sąsiad, a raczej syn sąsiada, młody gniewny, i z tym się trzeba liczyć....

Niby racja, z drugiej strony - może ktoś to miał jako drugie auto zlosnik.gif Znam osoby które przez 10 lat jeszcze mniej wykręciły zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba smigając na wstecznym autko się kupuje żeby stało czy jeżdziło ?

Osobiście znam trzy przypadki małych autentycznych przebiegów.

Pierwszy to moja żona - jej auto zrobiło około 20 kkm przez ostatnie 6 lat.

Drugi to ford ka żony szefa - rocznik 2004 przebieg 23 kkm.

Trzeci to ja - kupiłem 3 letnie auto z przebiegiem 16 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście znam trzy przypadki małych autentycznych przebiegów.

> Pierwszy to moja żona - jej auto zrobiło około 20 kkm przez ostatnie 6 lat.

> Drugi to ford ka żony szefa - rocznik 2004 przebieg 23 kkm.

> Trzeci to ja - kupiłem 3 letnie auto z przebiegiem 16 kkm.

no to jak każdy zna chociaż jeden taki przypadek, to "kilka" takich aut jest zlosnik.gif

No nic... czytam i czytam, i w sumie pozytywnie się ludzie o tym 1.8 Tdci wypowiadają, aczkowiek wiadomo, na FKP sprawdziłem, jest sporo wątkow a to ze jednemu padło to, drugiemu tamto itp...

Ale przy niewielkich przebiegach, i dbaniu o to co się tankuje (ponoć Shell ma dobrej jakości ON) nie powinno byc problemu, no i rozgrzewanie/ chłodzenie turbinki zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jak każdy zna chociaż jeden taki przypadek, to "kilka" takich aut jest

> No nic... czytam i czytam, i w sumie pozytywnie się ludzie o tym 1.8 Tdci wypowiadają, aczkowiek

> wiadomo, na FKP sprawdziłem, jest sporo wątkow a to ze jednemu padło to, drugiemu tamto

> itp...

> Ale przy niewielkich przebiegach, i dbaniu o to co się tankuje (ponoć Shell ma dobrej jakości ON)

> nie powinno byc problemu, no i rozgrzewanie/ chłodzenie turbinki .

W rodzinie mieli fokę z takim silnikiem i bez bólu przejechał ponad 250kkm. Pojeździłby trochę więcej ale zakończył żywot przez szkodę całkowitą

O diesla trzeba dbać. Ja nawet filtr paliwa przy każdym przeglądzie wymieniam zlosnik.gif A i tak auto, jak auto - loteria. Jeden jeździ i nic a drugi więcej stoi u mechanika. A im auto więcej stoi tym bardziej się psuje ... i zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają 1.8 TDDI. Rdzewieje jak to Foka I, klekoce - ale w trasie bez tragedii, prowadzi się fajnie, ale mają wersję 75KM (od starszego małżeństwa co miało ustawione na WSZYSTKICH kanałach w radiu Radio Maryja) i to po prostu nie jedzie. Moje 97KM to przy tym szatan jest. Musiałem się przyzwyczaić, żeby tym móc w miarę normalnie ruszyć. 68KM Felicia znacznie lepiej jechała. Jeśli to 90KM to się tym musisz przejechać i sam się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.