Skocz do zawartości

2 do wyboru


blue_impuls

Rekomendowane odpowiedzi

Który byście wybrali:

Fabia 1.6 TDI 75KM

wersja golas + klima i ciut lepsze radio niż w podstawie

Nowy Yaris 1.0

Wersja Sol z poniższym wyposażeniem:

Quote:

Standardowe wyposażenie:

Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne (w kolorze nadwozia)

Kamera cofania

Elektrycznie regulowane szyby przednie

Funkcja Follow Me Home

Regulacja wysokości fotela kierowcy

System multimedialny Toyota Touch

Kamera cofania

VSC + TRC (systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji)

Przednie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, poduszka kolanowa kierowcy

Sygnalizacja niezapiętych pasów z przodu i z tyłu


Nie ważne ile palą i ile kosztują.

Z uwagi na awersję do Skody i jej ASO grinser006.gif skłaniam się ku Toyocie ale silnik 1.0 studzi mój zapał hmm.gif

Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wybrać?

Przejedź się 1.0. Na pewno Yar nie będzie szybszy niż 1,6 TDI, ale wbrew nastawieniu wielu ludzi, 1,0 to bardzo fajny silnik, oszczędny, a dzięki krotkiej skrzyni całkiem dynamicznie to jedzie. I w Yarisie III gen jest przyzwoicie wyciszony.

No i wersja SOL jest przyzwoicie wyposażona. Tylko trzeba będzie zamówić, bo nie ma takich na stocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który byście wybrali:

> Fabia 1.6 TDI 75KM

> wersja golas + klima i ciut lepsze radio niż w podstawie

> Nowy Yaris 1.0

> Wersja Sol z poniższym wyposażeniem:

> Quote:

> Standardowe wyposażenie:

> Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne (w kolorze nadwozia)

> Kamera cofania

> Elektrycznie regulowane szyby przednie

> Funkcja Follow Me Home

> Regulacja wysokości fotela kierowcy

> System multimedialny Toyota Touch

> Kamera cofania

> VSC + TRC (systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji)

> Przednie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne,

> poduszka kolanowa kierowcy

> Sygnalizacja niezapiętych pasów z przodu i z tyłu

> Nie ważne ile palą i ile kosztują.

> Z uwagi na awersję do Skody i jej ASO skłaniam się ku Toyocie ale silnik 1.0 studzi mój zapał

> Co wybrać?

absolutnie yaris-powozee czasami takim i to naprawdefajne i wdzieczne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się 1.0.

Jeździłem rok Yar II i szału nie było. Najbardziej denerwował mnie dźwięk silnika

> I w Yarisie III gen jest przyzwoicie wyciszony.

O to już coś ok.gif

> No i wersja SOL jest przyzwoicie wyposażona. Tylko trzeba będzie zamówić, bo nie ma takich na

> stocku.

Ja mam już w firmie ale bez możliwości jazd testowych. Muszę wybrać w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie Yaris. Przejrzałem osiągi obu silników i różnica 1 sek. do setki nie robi dramatu na

> niekorzyść Yarka

Oprócz sprintu do setki dla mnie liczy się rozpędzanie na biegu i tu już mały silniczek wymięknie hmm.gif

> Porównywanie obu aut to nieporozumienie

Bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma takie do wyboru to porownuje

Porównywanie słabo wykonanej i tragicznie wyciszonej skody w podstawowej wersji do yarisa jest nieporozumieniem.

Nie ma się nad czym zastanawiać. 75 konny diesel będzie tylko hałasował i pojedzie nieznacznie szybciej. Uważam, że to za mało w zestawieniu zaprezentowanym przez autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale yariska

Yaris jest bardzo mały i lekki, w razie jakiejś kolizji z większym samochodem przyjmujesz na siebie większość energii zderzenia. Do tego silnik 1.0 to jakaś pomyłka, u nas sprzedają to z 1.5l 106 KM i nadal jest to zawalidroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yaris jest bardzo mały i lekki, w razie jakiejś kolizji z większym samochodem przyjmujesz na siebie

> większość energii zderzenia. Do tego silnik 1.0 to jakaś pomyłka, u nas sprzedają to z 1.5l

> 106 KM i nadal jest to zawalidroga.

Bo u was ludki nie potrafią jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oprócz sprintu do setki dla mnie liczy się rozpędzanie na biegu i tu już mały silniczek wymięknie

Na pewno będzie miał ciężej, ale jeżeli będziesz miał mniej tras a więcej miasta nie będzie dla Ciebie uciążliwy hałas diesla i słabe wyciszenie skody.

Nie wiem co jest dla Ciebie ważne w aucie zlosnik.gif, ale wersja zaślepka skody może być frustrująca przy przyjemnie wyposażonym yarisie.

> Bo?

Zrozumiałem, że bierzesz w ciemno i nie widziałeś aut fizycznie. O różnicach skoda vs. toyota napisałem wcześniej.

Na plus dla yarka będzie wykonanie, wyciszenie, i poziom wyposażenia. W fabii dla Ciebie jedynym plusem będzie silnik.

Jeździłem nowym yarkiem przez chwilę tylko. Skodami jeżdżę na co dzień i nie tylko fabiami i uwierz mi, że jest spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poparta doswiadczeniem, jedyny diesel jakim jezdzilem to yaris 1 d4d 75km i powiem, ze zdecydowanie

> lepiej mi sie przyspieszalo yarisem 1.4 d4d 75 koni niz roomsterem 1.6 benzyna 105 koni.

Mam porównanie do roomstera 1.4 TDI 3 cylindry do fabii 1.6 105 KM benzyna i jestem za fabią, po części pewnie przez 3 cyl. 1.4 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poparta doswiadczeniem, jedyny diesel jakim jezdzilem to yaris 1 d4d 75km i powiem, ze zdecydowanie

> lepiej mi sie przyspieszalo yarisem 1.4 d4d 75 koni niz roomsterem 1.6 benzyna 105 koni.

Heh - ja mam odwrotnie. Wolę 1.4VVTI od 1.4D4D...

Przynajmniej VVTI faktycznie rozpędza się, a nie tylko stwarza pozory zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych dwóch wybieram autobus.

trudno sie nie zgodzic... jest tyle sympatycznych aut w segmencie. a kolega wybiera miedzy wnętrzem z szarego styropianu vs pomalowane węglem... oba bez polotu i nudne.

a tak zupelnie pragmatycznie: skoda wieksza ale z beznadziejnym silnikiem. yaris kulturalniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez obrazy, ale czegos tu NIE ROZUMIEM.

> Porownywac Skode cz inna Dacie do Toyoty.

Po Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie (bez urazy) , że jest więcej rzeczy których nie rozumiesz. W czym Skoda jest gorsza od Toyoty ??? Oświeć mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem

Myślę, że nie będziesz żałował ok.gif W mojej byłej firmie mieliśmy takiego Yariska a także 3 Fabie. Toyką jeździł kto popadło więc domyślasz się jak była traktowana cfaniaczek.gif Każda Fabia miała swojego drivera. Nie wytrzymały próby czasu. Żadna grinser006.gif Yaris natomiast podczas, gdy odchodziłem z firmy miał 210 kkm z hakiem. Jeździ do dziś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez obrazy, ale czegos tu NIE ROZUMIEM.

> Porownywac Skode cz inna Dacie do Toyoty.

A coz to Toyota to Bog?

Taka sama marka jak kazde inne. Kto wie, moze pod wieloma wzgledami gorsza bo z przedswiadczeniem ze jes Bog wie jaka.

Mnie osobiscie Toyota na kolana nie powala, podobnie jak Skoda czy Dacia.

Zatem, co za roznica? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.