Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki?


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie no.gif

Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

> Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w

> fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie

> Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

uzywalem najlepszych valeo i boscha i u mnie wygrywa bosch - są o wiele trwalsze od valeo

z championami nie mam doswiadczenia.

btw efekt smuzenia zalezny jest chyba od płynu, a nie wycieraczki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzywalem najlepszych valeo i boscha i u mnie wygrywa bosch - są o wiele trwalsze od valeo

> z championami nie mam doswiadczenia.

> btw efekt smuzenia zalezny jest chyba od płynu, a nie wycieraczki

Jak Bosch Ci nie odpowiada to bierz Championa, bo ja znowu 2 kpl Valeo niekoniecznie miło wspominam ze względu na zostawiającą mgiełkę, z Boschem problemu nie mam z tymi co używam, Championy miałem jedne, a to tylko dlatego, że obecnie mam lepszy dostęp do Boscha, jednak jak te 3 firmy miałbym ułożyć pod względem jakościowym pierwsze miejsce miałby Champion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

> Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w

> fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie

> Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

Od kilku lat kupuję tanie wycieraczki w Selgrosie - kosztują w okolicy 10zł za sztukę i sprawują się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku lat kupuję tanie wycieraczki w Selgrosie - kosztują w okolicy 10zł za sztukę i sprawują

> się super.

Może motgum tam pcha?Technologia kosmiczna to przecież nie jest, ale z tymi tanimi bywa tak, że jak np trafisz na dobrze zbierające wodę to się okazuje że niemiłosiernie piszczą na mrozie. Raz kupiłem w markecie, bo na starych już nie mogłem jechać a padało, założyłem i jakie moje zdziwienie było jak zobaczyłem że owszem zbiera wodę, ale nie do końca, na wysokości moich oczu zostawał 4cm pasek niezebranej wody. Po dojeździe do celu skończyły w koszu.

Od tamtej pory śmigam na Boschach, zazwyczaj ładuję zwykłe eco, płacę za nie w okolicach 15-20 zł w zależności od długości i wytrzymują od jesieni do jesieni, chyba że w zimie ktoś jedzie z rana np żona i dobrze lodu z szyby nie zbierze i załatwi je przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

> Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w

> fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie

> Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

miałem podobny dylemat tu

i wybrałem bosch aerotwin (mają bardzo dużo pozytywnych opinii na forach)

i jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić

ps. zwróć uwagę na kraj gdzie są produkowane, na moich pisze made in germany ... a na wielu pisze made in china alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem motogumy i jest tragedia. Pierdza nawet nie na mrozie ale juz przy +2-3 stopniach i generalnie kiepsko zbieraja.

Czekam do marca i kupuje cos normalnego a te poleca na smietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem motogumy i jest tragedia. Pierdza nawet nie na mrozie ale juz przy +2-3 stopniach i

> generalnie kiepsko zbieraja.

> Czekam do marca i kupuje cos normalnego a te poleca na smietnik...

Miałem podobnie i już nie kupuję MotGumów.

Kupuję tańsze i lepsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

> Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w

> fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie

> Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

Miałem te Valeo, skakały po szybie i hałasowały - kicha. Miałem też Bosche, które były tylko trochę lepsze, za to dużo tańsze. Championów nie miałem.

Odkąd zobaczyłem jak działają wycieraczki Denso Hybrid w Lexusach i Insigniach używam tylko takich. I nareszcie jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy pasują do Skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem na zimę do obu aut płaskie Motgumy i jak na razie są super. A kosztowały grosze (koło

> 15zł/szt.)

jaka dlugosc? bo u mnie 40ka jeszcze jakos ale 65ka juz nie. A ktora pierdzi to nie wiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybor tylko dwoch producentow - Valeo Silencio XTrim czy Champion Conntact?

> Bosch odpada bo niestety mam fatalne z nim doswiadczenia z przeszlosci. Dodatkowo byl zamontowany w

> fabrycznie nowym samochodzie i wycieraczki smuzyly okrutnie

> Zawsze bylem bardzo zadowolony z Valeo ale o Championach slyszalem duzo dobrego...

Ja po wielu próbach z różnymi wynalazkami Bosha, Valeo, Championa, RainX i kilku innych wróciłem do firmowych - zamiast wymieniać całe pióro, wymieniam tylko gumkę, kosztuje to grosze a zbiera lepiej niż wszelkie w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja po wielu próbach z różnymi wynalazkami Bosha, Valeo, Championa, RainX i kilku innych wróciłem do

> firmowych - zamiast wymieniać całe pióro, wymieniam tylko gumkę, kosztuje to grosze a zbiera

> lepiej niż wszelkie w/w.

AFAIK to Ty tam masz Denso właśnie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy? możesz pokazać jakąś aukcje z tym albo gdzie kupić?

TjutajAle nie bardzo mogę je polecić. Wszystko zależy ile kto jeździ, ja testowałem i Alca,SWF,Motgumy (potwierdzam że bez rewelacji a niektórzy się zachwycają), Trico,Maxgeary-i tak szczerze zadowolony z żadnych nie byłem, smużenie, piszczenie na mrozie,złe przyleganie itd zawsze coś,a jak już wsio grało to szybko się kończyło. Bosche eco okolo 30-35 tyś mi wytrzymują, czyli rok-35zł/rok za pióra to 2 kpl badziewia, sory-wolę się nie denerwować takimi pierdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem do jakiego auta szukasz ale ja do Skody kupuje w serwisie - ceny jak wolnorynkowe i jakość

> świetna

do skody też świetnie pasują same gumki z VW pasata dostępne w asso (jest to cały zestaw naprawczy) kosztuje to ok 50zł i wycieraczki są jak nowe wink.gif

to wersja dla oszczednych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

Miałem różne. VALEO, BOSCH, MOTGUM 2x, ALCA. Nawet nowe ramiona założyłem i problem za każdym razem ten sam - kiepskie zbieranie, przeskakiwanie.

Od czasu montażu oryginałów, problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się Motgumy się popsuły,valeo tez mnie zawiodły.

> Teraz kupiłem ALCA i narazie jestem zadowolony.

Kupiłem motgumy we wrześniu 2011. Do tej pory nie widzę powodu do zmiany. Fakt, że nie te płaskie i dopiero 24kkm przejechane zlosnik.gif

Swego czasu kupowałem zestaw champion dedykowany do bravy. Raz do roku wymagały wymiany. Detalicznie były ze 3 razy droższe od motgum-ów. Bez sensu.

Raz musiałem awaryjnie kupić wycieraczkę ALCA. Nigdy więcej. Dogoniła i szybko wyprzedziła w zużyciu rok starszą motgum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4-letnich oryginałach denso(civic ufo)-kupiłem za połowę ceny Bosch aerotwin(made in china)-działają ok.gif, ale nie wytrzymają za chiny tyle co ori denso.

scs-miałem wszyskie-aktualnie właśnie championy(płaskie)-mogą być, bez rewelacji, i bez porównania do klasycznych boschów, czy ori z Aso.

Valeo-dobre,ale krótkotrwałe.

Alca z tesco-na jedną zimę.

Motgum-dno no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi ok.gif.

Zbiorczo tez odpowiem, ze Bosch byl uzyty na pierwszy montazu, czyli to "oryginal Skody", i bylem bardzo niezadowolony. Z tego wzgledu oryginalowi, jak i Boschowi mowie nie zlosnik.gif. Teoretycznie moglem reklamowac, ale niestety nie mialem czasu, no a teraz juz za pozno, bo wycieraczki sa dawno w koszu wink.gif

Niestety nie mam okazji zamowienia Denso, ale poszukam ok.gif

Mysle, ze na ta chwile zamowie Championy, bo nigdy nie mialem ok.gif

A co do Valeo - nie wiem, co to znaczy krotkotrwale, ale dla mnie jesli wycieraczki przetrwaja pol roku, to jest dobrze. Aczkolwiek Valeo w Vectrze wytrzymaly juz 1.5 roku, tak wiec dla mnie trwalosc jest OK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytając zbyt szczegółowo co napisami przedpiszący odpowiem tak

potrzebowałem rozmiaru 66 cm

ani czampion , ani valeo, ani bosz ani motgum nie dały rady

a kupiłem za 9 zł w realu jakies g00wno na zielonej tacce i trzeci miesiąc śmiga jak dzika yikes.gifyikes.gifyikes.gif

pozostałe smużyły, skakały, robiły przerwy pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.