Skocz do zawartości

Ubezpieczeniowo - Liberty czy AXA??


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę dość płacenia coraz więcej za polisę mimo, że samochód jest wart coraz mniej.

Planuję więc zrezygnować chwilowo z PZU i zapłacić mniej.

Nie chciałbym jednak skoczyć od razu w gnojówkę, a jedynie w lekkie błoto w miarę możliwości.

Najlepsze moim zdaniem oferty znalazłem w w/w dwóch firmach. Odpowiednio jest to 1600 i 1400zł (PZU - 2400zł).

Która z nich jest mniej do spalenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej podstawie oceniasz, który ubepieczyciel jest ok, a który nie, ale muszę przyznać, ze ja miałem w zyciu dwie szkody z AC w Concordii i w obu przypadkach byłem zadowolony z obrotu spraw.

Więc moze nie ma się co bać tych mniejszych.

sorry za lekkie zboczenie z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem na jakiej podstawie oceniasz, który ubepieczyciel jest ok, a który nie, ale muszę

> przyznać, ze ja miałem w zyciu dwie szkody z AC w Concordii i w obu przypadkach byłem

> zadowolony z obrotu spraw.

> Więc moze nie ma się co bać.

Od kilku lat wszystkie auta z ojcem ubezpieczamy wlasnie w Concordii i tez jestesmy zadowoleniok.gif

A do autora, to nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, nie znajac OWU...

Ta cena to jest za caly pakiet, czy samo AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku lat wszystkie auta z ojcem ubezpieczamy wlasnie w Concordii i tez jestesmy zadowoleni

Ja wymagam jedynie (i aż) uczciwości - realizacji umowy i nic poza tym.

PZU na razie wywiązało się z umowy, ale trochę drażni mnie cena.

To już czwarty rok eksploatacji a płacę coraz więcej: 1900 potem 2100 potem 2300 teraz 2454.

> A do autora, to nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, nie znajac OWU...

> Ta cena to jest za caly pakiet, czy samo AC?

Chodzi o mi pakiet AC/OC w najpełniejszej wersji (może oprócz NNW bo to i tak nie działa - sprawdziłem swego czasu).

Bez udziału własnego, naprawa w ASO, bez amortyzacji części itp. Assistance z samochodem zastępczym na parę dni.

W obu wymienionym przeze mnie firmach jest to pakiet prawie maksymalny oferowany przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem agentem obu tych TU, sam mam Astrę ubezpieczoną w Liberty. Polecałbym właśnie Liberty.

Faktycznie zrobić to "direct" - przez ich stronę, czy lepiej u agenta??

Różnica to jakieś 60zł więc nie majątekzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymagam jedynie (i aż) uczciwości - realizacji umowy i nic poza tym.

> PZU na razie wywiązało się z umowy, ale trochę drażni mnie cena.

> To już czwarty rok eksploatacji a płacę coraz więcej: 1900 potem 2100 potem 2300 teraz 2454.

> Chodzi o mi pakiet AC/OC w najpełniejszej wersji (może oprócz NNW bo to i tak nie działa -

> sprawdziłem swego czasu).

> Bez udziału własnego, naprawa w ASO, bez amortyzacji części itp. Assistance z samochodem zastępczym

> na parę dni.

> W obu wymienionym przeze mnie firmach jest to pakiet prawie maksymalny oferowany przez nich.

Jezeli chodzi o auto z podpisu, to te oferty wydaja sie byc bardzo okazyjne...

Wczytalbym sie dokladnie w OWU przed podpisaniem!

Niestety ubezpieczenia drozeja, wiec to nic dziwnego, ze z roku na rok wychodzi drozejno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trochę dość płacenia coraz więcej za polisę mimo, że samochód jest wart coraz mniej.

> Planuję więc zrezygnować chwilowo z PZU i zapłacić mniej.

> Nie chciałbym jednak skoczyć od razu w gnojówkę, a jedynie w lekkie błoto w miarę możliwości.

> Najlepsze moim zdaniem oferty znalazłem w w/w dwóch firmach. Odpowiednio jest to 1600 i 1400zł (PZU

> - 2400zł).

> Która z nich jest mniej do spalenia??

Miałem ubezpieczone auto w LD przez kilka lat. Podkusiło mnie w zeszłym roku, by zaoszczędzić kilka zł i przenieść się do AXA - w ich kalkulatorze wyszło mi taniej. Opłaciłem polisę. Przysłali dokumenty i polisę. Za kilka tygodni zażądali dopłaty większej niż różnica pomiędzy LD i AXA. Umotywowali to tym, że likwidowałem 3 lata wcześniej szkodę z AC - to prawda, ale wtedy nie straciłem zniżek, bo szkoda była w opcji "drobna", poza tym była to szkoda z AC a ja ubezpieczałem w AXA auto w zakresie OC...logika jak dla mnie pokrętna i służąca wyciągnięciu dodatkowych pieniędzy. Zapłaciłem, bo nie miałem czasu udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Jak myślisz, ponownie zawrę umowę z AXA? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie zrobić to "direct" - przez ich stronę, czy lepiej u agenta??

> Różnica to jakieś 60zł więc nie majątek.

Owszem, jest różnica. Jeśli zrobisz to u agenta, to on ma dostęp do infolinii dla agentów, gdzie można dosłownie wszystko załatwić.

Zrobisz to sam, to jedyną infolinią jest ich kijowe call center.

Wybór należy do Ciebie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Która z nich jest mniej do spalenia??

Przeczytaj OWO, bo inaczej to wróżenie z fusów. Znaczenie ma rocznik auta (np. zdarza się, że widełki wieku dla amortyzacji części są różne, albo brak opcji wyceny warsztatowej powyżej określonego wieku) i wybrane opcje dodatkowe (np. możliwość zniesienia amortyzacji części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ubezpieczone auto w LD przez kilka lat. Podkusiło mnie w zeszłym roku, by zaoszczędzić kilka

> zł i przenieść się do AXA - w ich kalkulatorze wyszło mi taniej. Opłaciłem polisę. Przysłali

> dokumenty i polisę. Za kilka tygodni zażądali dopłaty większej niż różnica pomiędzy LD i AXA.

> Umotywowali to tym, że likwidowałem 3 lata wcześniej szkodę z AC - to prawda, ale wtedy nie

> straciłem zniżek, bo szkoda była w opcji "drobna", poza tym była to szkoda z AC a ja

> ubezpieczałem w AXA auto w zakresie OC...logika jak dla mnie pokrętna i służąca wyciągnięciu

> dodatkowych pieniędzy. Zapłaciłem, bo nie miałem czasu udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

> Jak myślisz, ponownie zawrę umowę z AXA?

Było ich na drzewo wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trochę dość płacenia coraz więcej za polisę mimo, że samochód jest wart coraz mniej.

> Planuję więc zrezygnować chwilowo z PZU i zapłacić mniej.

> Nie chciałbym jednak skoczyć od razu w gnojówkę, a jedynie w lekkie błoto w miarę możliwości.

> Najlepsze moim zdaniem oferty znalazłem w w/w dwóch firmach. Odpowiednio jest to 1600 i 1400zł (PZU

> - 2400zł).

> Która z nich jest mniej do spalenia??

Liberty IMO jest dosc drogie, ja korzystam z allianzu, jedna z tanszych opcji ok.gif Warto tez sprawdzic mBank oraz Aviva

O Axa mozesz poczytaj moj watek ile czasu walczylem o odszkodowanie tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz cos wiecej na ten temat? Ze nie dziala NNW?

Nie działa. Mimo komisji, orzeczeń, dokumentów nie wypłacili ani grosza (ani PZU, ani w przypadku kolegi Warta).

Może ktoś ma szczęście, ale ja nie biorę tego ubezpieczenia w ogóle pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było ich na drzewo wysłać

Miałem taki zamiar, ale wyjechałem na 2 tygodnie w delegację do Niemiec, potem zapomniałem o sprawie, przyszedł czas płacenia II raty i dałem sobie spokój. Ale więcej z nimi nie mam zamiaru zawierać umowy. Podobny przypadek jak mój miał znajomy, więc to świadczy o tym, że kuszą niską składką w kalkulatorze a potem ściągają na wszelkie sposoby różnice w składkach. Ja dziękuję za problemy, dzwonienie, udowadnianie, że uczciwie podałem wysokość zniżek (z OC nie miałem szkody ponad 10 lat) a w zakresie AC mam auta ubezpieczone w innych towarzystwach poprzez agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie działa. Mimo komisji, orzeczeń, dokumentów nie wypłacili ani grosza (ani PZU, ani w przypadku

> kolegi Warta).

> Może ktoś ma szczęście, ale ja nie biorę tego ubezpieczenia w ogóle pod uwagę.

Mam identyczne zdanie i nigdy nie zawieram tego ubezpieczenia od niczego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liberty IMO jest dosc drogie, ja korzystam z allianzu, jedna z tanszych opcji Warto tez sprawdzic

> mBank oraz Aviva

> O Axa mozesz poczytaj moj watek ile czasu walczylem o odszkodowanie .

niestety podobny wątek jest na ocp o mBanku frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymagam jedynie (i aż) uczciwości - realizacji umowy i nic poza tym.

> PZU na razie wywiązało się z umowy, ale trochę drażni mnie cena.

> To już czwarty rok eksploatacji a płacę coraz więcej: 1900 potem 2100 potem 2300 teraz 2454.

> Chodzi o mi pakiet AC/OC w najpełniejszej wersji (może oprócz NNW bo to i tak nie działa -

> sprawdziłem swego czasu).

> Bez udziału własnego, naprawa w ASO, bez amortyzacji części itp. Assistance z samochodem zastępczym

> na parę dni.

> W obu wymienionym przeze mnie firmach jest to pakiet prawie maksymalny oferowany przez nich.

Ja corocznie przechodzę z Warty do PZU. Jako "nowy" klient mam dodatkową zniżkę. Pani Halina na Gołkowskiej zawsze znajdzie dodatkową zniżkę za pełny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 'Axa' zapłacisz mniej, ale po kilku miesiącach będą kazali za coś tam dopłacać, pod groźbą

> komornika i wpisania do jakichś śmiesznych rejestrów. Szkoda zdrowia na współpracę z tą

> ubezpieczalnią.

Nie za coś, tylko za faktycznie posiadaną zniżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety podobny wątek jest na ocp o mBanku

byc moze, chociaz mbank - zawsze w ofercie mial kilka TU, Lata temu mialem u nich wykupione AC a towarzystwo bylo HDI. Robilem likwidacje szkody (szyba pekla od kamienia) - bez najmniejszych problemow.

Obecnie niestety nie zawsze maja dobre ceny tongue.gif

Opinie negatywnych o kazdym TU pewnie znajdzie sie w sieci, ale i tak prym wiedzie AXA, jak szukalem info jak zmusic ich do rozliczenia, to co chwila trafialem na podobne watki tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czemu inni takich metod nie stosuja ? Czemu odrazu nie informuja klienta ?

Mi Liberty nie było w stanie podać składki bo historia zapisana w rejestrze nie jest zgodna ze stanem faktycznym. Pani na infolinii przeprosiła, że nie może nic mi powiedzieć.

Po paru dniach przyszło WEZWANIE DO ZAPŁATY bez żadnych wyliczeń i straszące komornikiem i wpisami do rejestrów dłużników angryfire.gif

Za taką obsługę dziękuję. Miałem tam już 3 auta ubezpieczone ale już nigdy tam nie wrócę skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 'Axa' zapłacisz mniej, ale po kilku miesiącach będą kazali za coś tam dopłacać, pod groźbą

> komornika i wpisania do jakichś śmiesznych rejestrów. Szkoda zdrowia na współpracę z tą

> ubezpieczalnią.

Potwierdzam, u mojej znajomej (załatwiałem jej tą polisę) też wyciągnęli dodatkowe dwie stówki... do końca nie wiem za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam trzecia polisę w Liberty i nigdy nie kazali mi dopłacać, nigdy nie dostałem żadnego wezwania.. Może jeśli ktoś nie ma Full zniżek a poda online ze ma to później wysyłają wezwania, szczególnie jak chodzi o cały pakiet bo to już większe kwoty, tak mi się wydaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie działa. Mimo komisji, orzeczeń, dokumentów nie wypłacili ani grosza (ani PZU, ani w przypadku

> kolegi Warta).

> Może ktoś ma szczęście, ale ja nie biorę tego ubezpieczenia w ogóle pod uwagę.

Grosze bo grosze, ale wypłacałą i działa (przynajmniej w PZU bo w zeszłym roku korzystałem).

W sumie nie ma się co dziwić że grosze skoro suma ubezpieczenia to 8000 lub 15000 zł

Więc proporcjonalnie można obliczyć ile płacą za 1% uszczerbku na zdrowiu.

A inną sprawą jest fakt że ludzie z infolinii nie wiedzą jak się do tego zabrać i jeśli ktoś źle zakwalifikuje szkodę to likwidator rozpatruje źle zakwalifikowaną szkodę i twierdzi że nie ma / nie da się / należy spadać na drzewo.

Oczywiście nie zada sobie odrobiny trudu żeby odpowiednio zakwalifikować szkody bo po co ma działać na szkodę T.U.

Jeśli masz papierek o jakimś % uszczerbku to do 2 lat (albo do roku) można dochodzić roszczeń (z NNW) i nie ma siły żeby spuścili na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już mam trzecia polisę w Liberty i nigdy nie kazali mi dopłacać, nigdy nie dostałem żadnego

> wezwania.. Może jeśli ktoś nie ma Full zniżek a poda online ze ma to później wysyłają

> wezwania, szczególnie jak chodzi o cały pakiet bo to już większe kwoty, tak mi się wydaje..

Dokładnie o to chodzi, a ludzie narzekają, jakie to Liberty niedobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopiero od niedawna TU wprowadzają sprawdzenie on-time posiadanych zniżek w UFG, np. takie Liberty,

> a Hestia ma to w kalkulatorze polis.

ok, to dobrze ok.gif, nie wiedzialem, ze UFG ma taka mozliwosc. Myslalem, ze chodzi o to, ze agencji / konsultanci obiecują dodatkowe znizki, ktore potem odrzuca TU. Jezeli natomaist klient sam dodaje sobie znizek to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 09/01 wygasła mi umowa w Liberty na jedno z aut, było ok bo nie korzystałem, w takim przypadku każdy ubezpieczyciel jest ok wink.gif. 7/01 wysłałem mailem wypowiedzenie (skan itp), przyszło automatyczne powiadomienie, że wpadło na ich serwer, że odpowiedza itp. Dzis rano dostałem monit o zapłatę za kolejny rok lub za wykorzystany okres jeśli ubezpieczyłem w innej firmie. Musiałem kolejny raz wysyłać wypowiedzenie wraz z poprzednim mailem. Dopiero po tym fakcie doszukali się poprzedniego maila i okazało się, że wypowiedzenie było skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat wyznaję taką zasadę: za ubezpieczenie płacić jak najmniej. A wtedy wychodzi mi jak nie link4 to inna AXA lub Liberty. Moje rozumowanie jest następujące:

1. OC. Jak ja przywalę, to że ktoś się będzie bujał z mojego OC - to co mnie to obchodzi??

2. AC. Jak ja przywalę, to wiem, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe, obojętne czy to będzie pizetju, czy inna westa lub warta - lecą zawsze w kule, żeby wy 270747800-sex.gif właściciela. Także wolę płacić jak najmniej. smile.gif

Summa summarum: od 20 lat nie miałem stłuczki i już mi powinni dopłacać. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. AC. Jak ja przywalę, to wiem, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe, obojętne czy to będzie

> pizetju, czy inna westa lub warta - lecą zawsze w kule, żeby wy właściciela. Także wolę

> płacić jak najmniej.

Z takim podejściem to może lepiej nie mieć AC i nikt cię nie 270747800-sex.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś koncepcja.

Mam teraz spory problem z PZU bo szkodę z OC sprawcy zaksięgowali (i zgłosili do UFG) na moim AC.

Jeśli nie uda się tego wyjaśnić i poprawić - stracę zniżki.

Jeśli stracę zniżki to albo wezmę najtańsze AC i OC gdziekolwiek, tylko żeby zachować ciągłość, albo w ogóle poprzestanę na samym OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trochę dość płacenia coraz więcej za polisę mimo, że samochód jest wart coraz mniej.

> Planuję więc zrezygnować chwilowo z PZU i zapłacić mniej.

> Nie chciałbym jednak skoczyć od razu w gnojówkę, a jedynie w lekkie błoto w miarę możliwości.

> Najlepsze moim zdaniem oferty znalazłem w w/w dwóch firmach. Odpowiednio jest to 1600 i 1400zł (PZU

> - 2400zł).

> Która z nich jest mniej do spalenia??

mi w AVIVA wyliczyli 2030, w sumie popatrze co inni oferuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi w AVIVA wyliczyli 2030, w sumie popatrze co inni oferuja

Z moimi zniżkami jest jak napisałem, ale najtaniej wychodzi Allianz wraz z ubezpieczeniem mieszkania - 1510 w sumie.

To dzięki Kol. Manau - polecił mi CUK na Maczka i faktycznie warto było podjechać.

Mają poza tym wyjątkowo profesjonalne podejście......i właśnie dzięki nim dowiedziałem się, że zasrane PZU powiesiło szkodę na moim AC.

Niestety ze świeżą szkodą wychodzi już nie 1510 za dwa ubezpieczenia, ale 3100 za jedno (wtedy najtaniej wychodzi Compensa za 2800zł).

Walczę w tej chwili z PZU o wyjaśnienie sprawy. Swego czasu wydawało mi się że dopilnowałem sprawy, ale okazało się że mnie po prostu oszukali.

........taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moimi zniżkami jest jak napisałem, ale najtaniej wychodzi Allianz wraz z ubezpieczeniem

> mieszkania - 1510 w sumie.

> To dzięki Kol. Manau - polecił mi CUK na Maczka i faktycznie warto było podjechać.

> Mają poza tym wyjątkowo profesjonalne podejście......i właśnie dzięki nim dowiedziałem się, że

> zasrane PZU powiesiło szkodę na moim AC.

> Niestety ze świeżą szkodą wychodzi już nie 1510 za dwa ubezpieczenia, ale 3100 za jedno (wtedy

> najtaniej wychodzi Compensa za 2800zł).

> Walczę w tej chwili z PZU o wyjaśnienie sprawy. Swego czasu wydawało mi się że dopilnowałem sprawy,

> ale okazało się że mnie po prostu oszukali.

> ........taki kraj.

a ile to juz minelo od szkody, rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie za coś, tylko za faktycznie posiadaną zniżkę.

W moim przypadku to była współwłasność i szkoda na innym aucie. Bez mojego udziału. Auto, którym ja jeżdżę, jest całkowicie niezależnie od tamtego ubezpieczone. Narobili rabanu o dwieście złotych, które im się nie należały. Dla świętego spokoju zapłaciliśmy, ale nauczka jest prosta: nigdy więcej 'Axa'. I to samo doradzam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, u mojej znajomej (załatwiałem jej tą polisę) też wyciągnęli dodatkowe dwie stówki...

> do końca nie wiem za co.

Najgorsze, że to jest zgodne z prawem. Tylko że jest jeszcze coś takiego jak uczciwość i ludzkie podejście do klienta. O tym te dziady akurat nie wiedzą. Teraz się nachapią, potracą klientów, a później pewnie pojawią się pod zupełnie inną nazwą jako kolejna "uczciwa i tania" ubezpieczalnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z takim podejściem to może lepiej nie mieć AC i nikt cię nie

Doszedłem do wniosku, że nie do końca. Chodzi nie o całkowitą likwidację szkody bo o tym należy zapomnieć, ale o ochronę przed większym "fuckupem" typu młodzieńcy driftujący na parkingu pod supermarketem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepiej mieć wróbla w ręku niż gołębia w kiblu. smile.gif W każdym razie gdybym nie miał żadnego AC, zapłaciłbym za pękniętą przednią szybę Pikusia 550 zł. A tak w Liberty Direct mam w ramach AC ubezpieczenie szyb, czyli wymiana za darmoszkę. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AC masz za darmo?

Nie. Ale jak pisałem wcześniej - wybrałem najtańsze. Poprzednio najtaniej wychodziło mi AXA, a w zeszłym roku Liberty.

Ponadto moja odpowiedź była do tekstu że "najlepiej jest nie mieć AC w ogóle". Moja koncepcja - mieć OC i AC najtaniej jak można, co opisałem powyżej w pierwszym moim poście w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. AC. Jak ja przywalę, to wiem, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe, obojętne czy to będzie

> pizetju, czy inna westa lub warta - lecą zawsze w kule, żeby wy właściciela. Także wolę

> płacić jak najmniej.

Wariant najtańszy ma najmniejszy zakres, więc TU nie leci w kule tylko klient chce tego co mu nie przysługuje. Wykupienie takiego AC to czysta strata pieniędzy.

Najtańsze jest pewnie te od suszy albo wiatru słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wariant najtańszy ma najmniejszy zakres, więc TU nie leci w kule tylko klient chce tego co mu nie

> przysługuje. Wykupienie takiego AC to czysta strata pieniędzy.

> Najtańsze jest pewnie te od suszy albo wiatru słonecznego.

Teoretycznie tak, ale............

Miałem wykupioną amortyzację części - musiałem dopłacić..............amortyzację części.

Miałem wykupione ubezpieczenie zniżek - straciłem zniżki a szkodę z OC sprawcy powiesili na moim AC i właśnie dzisiaj dostałem pismo, że tak zostanie "zgodnie z polskim prawem".

Więc zniżki mam, ale tylko w PZU (i jak sądzę, tylko do momentu jakiejś szkody).

Mam wykupioną i franszyzę integralną i redukcyjną, a za rozwalony przez kogoś na parkingu zderzak nie zwrócili mi ani grosza, bo według nich jest to warte 493zł a wypłacają od 500.

Oczywiście każdą z decyzji TU można w taki czy inny sposób uzasadnić, ale ja mam to w dupie - ja chcę mieć poczucie pełnego zabezpieczenia od strony finansowej. A takiego poczucia nie miałem ani kiedy miałem najtańsze AC ani kiedy było naj...naj....droższe i rzekomo najpełniejsze.

Dlatego ja osobiście zacząłem traktować AC jako uzupełnienie, ot na wypadek następnych driftujących młodzieńcówzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.