Skocz do zawartości

Vel Satis


spad

Rekomendowane odpowiedzi

> Z tego co mi wiadomo ceny części w ASO potrafią zabić. Zamienników ponoć mało (nie mówię o

> materiałach eksploatacyjnych). Obawiam się , że tanio to będzie tylko przy zakupie. Z takim

> budżetem poszukał był czegoś oklepanego w stylu Astra itp.

Dla mnie to zadna rada bo Astra bedzie ze dwa-trzy lata starsza. Pomijam wyglad bo astra przy vel satis to nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak z ciekawosci to co go moze zabolec w takim wynalazku?? bo widze ze jak zawsze larmo podnosza

> Ci ktorzy nie maja zielonego pojecia o modelu...

O rozumiem, że Ty masz pojęcie. Zamienniki są zatem ogólnie dostępne, a elektronikę zdiagnozują i naprawią w każdym warsztacie? tak się tylko pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym elementem zawieszenia z ktorym bedzie problem to tylne poprzeczne wahacze. reszta jest do ogarniecia, bo jest wspolzamienna z laguna II badz espace IV.

Co do elektroniki, to mysle ze kazdy warsztat posiadajacy clipa ogarnie to bez zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O rozumiem, że Ty masz pojęcie. Zamienniki są zatem ogólnie dostępne, a elektronikę zdiagnozują i

> naprawią w każdym warsztacie? tak się tylko pytam...

rozumiem, że jesteś znawcą renówek? zlosnik.gif

byle jaki warsztat specjalizujący się w marce renault ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Velkiem jest jak z Jaguarem: kup od razu 2 sztuki, jeden w warsztacie, drugim bedizesz jezdzil

a tak na serio to jak pracowalem w Reno slyszalem o kliencie, ktory kupil 2 Velki w 1 czasie, jeden wzor bezawaryjnosci, drugi non-stop w serwisie

auto trapia czesto takie przypadlosci jak lagune II z poczatku produkcji czyli glownie elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedynym elementem zawieszenia z ktorym bedzie problem to tylne poprzeczne wahacze. reszta jest do

> ogarniecia, bo jest wspolzamienna z laguna II badz espace IV.

> Co do elektroniki, to mysle ze kazdy warsztat posiadajacy clipa ogarnie to bez zadnego problemu.

mam wrazenie, ze masz doswiadczenie glownie z przypadkami, w ktorych wystepuja zamienniki

taki Velek moze miec problem z czytnikiem karty, z panelem klimy, z czujnikami HF w klamkach a tanie rzeczy to nie sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam wrazenie, ze masz doswiadczenie glownie z przypadkami, w ktorych wystepuja zamienniki

> taki Velek moze miec problem z czytnikiem karty, z panelem klimy, z czujnikami HF w klamkach a

> tanie rzeczy to nie sa

pech chcial ze mam klientow narzekajacych, maja 3.0 Dci, ale dziwne jest to ze pomimo tego ze narzekaja na silnik, to nie narzekaja nia nic innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pech chcial ze mam klientow narzekajacych, maja 3.0 Dci, ale dziwne jest to ze pomimo tego ze

> narzekaja na silnik, to nie narzekaja nia nic innego...

może resztę już odpuścili, w brachola pracy jest taka służbówka - sporo było/jest z nią problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pech chcial ze mam klientow narzekajacych, maja 3.0 Dci, ale dziwne jest to ze pomimo tego ze

> narzekaja na silnik, to nie narzekaja nia nic innego...

wiesz, trudno polemizowac, ale

nie kazdy Ci sie do wszystkiego przyzna

niektorzy pierdoly po prostu olewaja bo da rade jezdzic z niedzialajacym HF

itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujniki HF nie sa juz jakies drogie... do Megi II lub scenica to koszt ok 120-150zl i nie

> wymieniasz tego niewiadomo jak czesto...

ja do Laguny placilem cos pod 600zl za 1 szt. bo jest to z calym mechanizmem wewnetrznym klamki zespolone

w Megane II system HF byl troche wykastrowany w stosunku do tego z LII czy VelSatis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to mi się w nim najbardziej podoba - wielkie drzwi i trzydrzwiowa bryła.

> Widziałem kiedyś takie czarne coś z jasnym środkiem - bardzo mi się podobał. Namawiać Cię nie będę.

> Pomysla z Avantimem rzuciłem na zasadzie "jak szaleć, to szaleć!"

> Ja jestem raczej pragmatykiem w kwestii wybierania samochodu do codziennego podróżowania z miejsca

> na miejsce.

> Pozdrawiam

> Bartek

jak ja bym chciał Avantaima chętnie kupił bym sobie takiego i mam nadziej że kupię za rok lub dwa serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam wrazenie, ze masz doswiadczenie glownie z przypadkami, w ktorych wystepuja zamienniki

> taki Velek moze miec problem z czytnikiem karty, z panelem klimy, z czujnikami HF w klamkach a

> tanie rzeczy to nie sa

z tymi kartami i czujnikami jest tak, że są warsztaty elektroniki samochodowej i ogarniają takie tematy.

Sam byłem w takim warsztacie z przypadłością i widziałem wiele paczek adresowanych z i do ASO z całej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz szalec to polecam avantyne jest poprostu przecudownie brzydka

Dla mnie jest o cala dlugosc przed kombi i dwie dlugosci przed sedanem. Jakimkolwiek plastikiem XXI wieku.

Nieograniczona przestrzen. Mozna sie w nim zgubic.

cimg2129k.jpg

Gdyby drzwi byly odsuwane, byloby jeszcze lepiej. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie jest o cala dlugosc przed kombi i dwie dlugosci przed sedanem. Jakimkolwiek plastikiem XXI

> wieku.

> Nieograniczona przestrzen. Mozna sie w nim zgubic.

> Gdyby drzwi byly odsuwane, byloby jeszcze lepiej.

A gdyby miał z tylu...., a gdyby babcia miała wąsy....

Próbowałem swego czasu wejść i wyjść z tylnego siedzenia w Avantime zaparkowanego między innymi samochodami. Gruby nie jestem, ale powiem krótko - nigdy więcej - ciało trzeba mieć jak wonsz - gięte w każdym miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, trudno polemizowac, ale

> nie kazdy Ci sie do wszystkiego przyzna

> niektorzy pierdoly po prostu olewaja bo da rade jezdzic z niedzialajacym HF

> itd itp

Bez przesady. Mam Scenica i jakoś wszystko działa. Przez pół roku, nic się nie zepsuło, nawet żarówka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz szalec to polecam avantyne jest poprostu przecudownie brzydka

pierwsze primo, gust jest jak d....drugie primo to fakt, że tych aut na rynku jest jak na lekarstwo = trafić zadbany egzemplarz niezmiernie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to mi się w nim najbardziej podoba - wielkie drzwi i trzydrzwiowa bryła.

> Widziałem kiedyś takie czarne coś z jasnym środkiem - bardzo mi się podobał. Namawiać Cię nie będę.

> Pomysla z Avantimem rzuciłem na zasadzie "jak szaleć, to szaleć!"

> Ja jestem raczej pragmatykiem w kwestii wybierania samochodu do codziennego podróżowania z miejsca

> na miejsce.

> Pozdrawiam

> Bartek

no. też teraz zwróciłem na to auto uwagę. Ten jest super:

http://otomoto.pl/renault-avantime-3-0-v6-207-km-salon-polska-krk-C27716362.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie. jełsi tego wyprodukowano tylko 8,5 tys. sztuk to za chwilę będą to auta tylko i

> wyłącznie kolekcjonerskie.

Jakie to paskudne jest oslabiony.gif Pasek w TDIku to przy tym rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bym miał wolny garaż i luźną kasę to bym go brał jako lokatę kapitału.

Od kiedy samochody są lokatą kapitału? Poza nielicznymi wyjątkami.

Niestety, powielasz zdanie laików. Wiele osób myśli, że np. oldtimer MB jest warty co najmniej nowej S-klasy. A tymczasem g**** prawda.

A już szczególnie Renówka... oldtimerem wartym więcej, niż wartość złomowa raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem Ci wiecej jest zbyt na takie auta

Cieszę się, że każda potwora znajdzie swojego amatora ok.gif

Kiedyś bywałem na zlotach oldtimerów, ale widocznie czasy się zmieniają i wkrótce Cinquecento będzie pożądane i nabierało wartości z upływem lat. Cóż, ludzie kształtują ten rynek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dam Ci przyklad, rok temu Alpine V6 Turbo kupione za ~8k ojro teraz jest warte minimum 12k ojro,

> powiem Ci wiecej jest zbyt na takie auta

ale nie PL gdzie prym wiedzie magiczna litera D po środku, a już wzór konspekt jak ma 3 TDI zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie to paskudne jest Pasek w TDIku to przy tym rarytas.

O Twingo też mówili, że paskudne. A sprzedawało się nieźle. Do tego stopnia, że firmie opłacało się zaprojektować i wypuścić na rynek następcę.

Avantime jest piękny, Vel Satis też. Tylko trzeba umieć spojrzeć na nie przez inną optykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.