Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kumpel zakupił od 1 właściciela - który, żeby nie było, zostawił sobie jeszcze Mediterana w podobnym stanie wink.gif

DSCF9689.jpg

DSCF9697.jpg

DSCF9682.jpg

DSCF9681.jpg

DSCF9677.jpg

DSCF9669.jpg

pamiętam, mój dziadek miał podobną, pomarańczową z pomarańczową "pluszową" tapicerką - przy 80-90km/h wydaje charakterystyczne "bziiii" z tłumiczka - generalnie bardzo przyjemne autko do jazdy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żółte światła - ustawodawcy przeszkadzają - szkoda że nie przeszkadzają fioletowe xenony w suvach z

> reflektorami walącymi prosto w łeb

A cos sie zmienilo ze swiatlami? Przeciez jeszcze rok/dwa temu mozna bylo miec żółte niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a chyba już z rok jakoś....

I usuneli zapis ze swiatla moga byc barwy bialej lub żółtej selektywnej? icon_eek.gif

To co z tymi pojazdami ktore maja wlasnie barwe żółtą selektywna czyli wszystkie np. sprowadzone z francji na poczatku lat 90? przeciez tam nawet niemieckie auta na francje mialy swiatla mijania żółte hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I usuneli zapis ze swiatla moga byc barwy bialej lub żółtej selektywnej?

> To co z tymi pojazdami ktore maja wlasnie barwe żółtą selektywna czyli wszystkie np. sprowadzone z

> francji na poczatku lat 90? przeciez tam nawet niemieckie auta na francje mialy swiatla

> mijania żółte

z tego co się orientuję jedynym sposobem zachowania żółtych jest "żółta blacha" w wypadku gdy dane auto było fabrycznie wyposażone w takie światła. Ja np w W108 mam symetryki amerykańskie w pełni legalnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co się orientuję jedynym sposobem zachowania żółtych jest "żółta blacha" w wypadku gdy dane

> auto było fabrycznie wyposażone w takie światła. Ja np w W108 mam symetryki amerykańskie w

> pełni legalnie

Dziwne hmm.gif Jakoś w przypadku innych elementów wyposażenia samochodu, jeśli nie są zgodne z tym, co jest wymagane przez obecnie obowiązujące przepisy, ale były zgodne z ówczesnymi przepisami, a producent wyposażył samochód tak, a nie inaczej, to nie trzeba mieć żółtych blach żeby móc legalnie jeździć takim samochodem... icon_rolleyes.gif

P.S. Fajne auto, no i w świetnym stanie (przynajmniej ze zdjęć) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne Jakoś w przypadku innych elementów wyposażenia samochodu, jeśli nie są zgodne z tym, co

> jest wymagane przez obecnie obowiązujące przepisy, ale były zgodne z ówczesnymi przepisami, a

> producent wyposażył samochód tak, a nie inaczej, to nie trzeba mieć żółtych blach żeby móc

> legalnie jeździć takim samochodem...

Dokladnie. Dlatego zawsze byl (do dzis myslalem ze jest nadal) ten przepis ze swiatla mijania moga byc barwy białej lub żółtej selektywnej, bo kiedys duzo aut takie mialo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie. Dlatego zawsze byl (do dzis myslalem ze jest nadal) ten przepis ze swiatla mijania moga

> byc barwy białej lub żółtej selektywnej, bo kiedys duzo aut takie mialo

ja wiem tylko tyle co napisałem, wiem też że kumpel w E30 pozbył się DR bo miał oryginalne żółte Yellow Hella :/

myślę że można by założyć temat na MK, pewnie ktoś rozwieje wątpliwości dokładnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem tylko tyle co napisałem, wiem też że kumpel w E30 pozbył się DR bo miał oryginalne żółte

> Yellow Hella :/

niewiem.gif

> myślę że można by założyć temat na MK, pewnie ktoś rozwieje wątpliwości dokładnie

Zapytalem na MK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel zakupił od 1 właściciela - który, żeby nie było, zostawił sobie jeszcze Mediterana w

> podobnym stanie

> pamiętam, mój dziadek miał podobną, pomarańczową z pomarańczową "pluszową" tapicerką - przy

> 80-90km/h wydaje charakterystyczne "bziiii" z tłumiczka - generalnie bardzo przyjemne autko do

> jazdy

Wow, piękny egzemplarz smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem tylko tyle co napisałem, wiem też że kumpel w E30 pozbył się DR bo miał oryginalne żółte

> Yellow Hella :/

> myślę że można by założyć temat na MK, pewnie ktoś rozwieje wątpliwości dokładnie

To może ten co dowód zabierał był zwyczajnie niedouczony... smirk.gif

EDIT: Skąd wyrwaliście taką sztukę? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel zakupił od 1 właściciela - który, żeby nie było, zostawił sobie jeszcze Mediterana w

> podobnym stanie

> pamiętam, mój dziadek miał podobną, pomarańczową z pomarańczową "pluszową" tapicerką - przy

> 80-90km/h wydaje charakterystyczne "bziiii" z tłumiczka - generalnie bardzo przyjemne autko do

> jazdy

z gliwic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel zakupił od 1 właściciela - który, żeby nie było, zostawił sobie jeszcze Mediterana w

> podobnym stanie

> pamiętam, mój dziadek miał podobną, pomarańczową z pomarańczową "pluszową" tapicerką - przy

> 80-90km/h wydaje charakterystyczne "bziiii" z tłumiczka - generalnie bardzo przyjemne autko do

> jazdy

Mój ojciec miał taką "żabkę". Naprawdę przyjemne i mało awaryjne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel zakupił od 1 właściciela - który, żeby nie było, zostawił sobie jeszcze Mediterana w

> podobnym stanie

> pamiętam, mój dziadek miał podobną, pomarańczową z pomarańczową "pluszową" tapicerką - przy

> 80-90km/h wydaje charakterystyczne "bziiii" z tłumiczka - generalnie bardzo przyjemne autko do

> jazdy

Fiatowski silnik 1116 cm3 ma przepiękny dźwięk wydechu serduszka.gif

Może jestem porąbany, ale od zawsze mi się podobał.

Egzemplarz piękny, chociaż kolor nietypowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowa o autach "dla kowalskiego"

Jest wiele aut z tamtej epoki ciekawszych od Zastavy, po prostu nie byly tak popularne na naszych drogach. Zeby daleko nie szukac - Fiat 128 Sport Coupe, swego czasu nawet montowany w podstawowym zakresie w Bielsku.

DSC03144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat 128 Sport Coupe, swego czasu nawet montowany w

> podstawowym zakresie w Bielsku.

Z Fiatow jeszcze Argenta, 131 Supermirafiori (albo Abarth), 124 Spider oraz Coupe, X1/9 ,

Chociaż osobiście sądzę, że dekadę wcześniej było więcej uroku z takim 850 czy standardowym czy sport coupe czy spiderem smile.gif albo Dino lub 130 Coupe...

the-handsome-fiat-130-coupe-of-1971-was-a-pininfarina-design_08df1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat 128 Sport Coupe, swego czasu nawet montowany w

> Z Fiatow jeszcze Argenta, 131 Supermirafiori (albo Abarth), 124 Spider oraz Coupe, X1/9 ,

> Chociaż osobiście sądzę, że dekadę wcześniej było więcej uroku z takim 850 czy standardowym czy

> sport coupe czy spiderem albo Dino lub 130 Coupe...

trochę się zapędziłeś, co Fiat Dino miał wspólnego z PRLem? Z tego co wiem to w Polsce wtedy były trzy sztuki tego samochodu zlosnik.gif Jedną, nie chwaląc się poznałem bliżej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę się zapędziłeś, co Fiat Dino miał wspólnego z PRLem? Z tego co wiem to w Polsce wtedy były

> trzy sztuki tego samochodu Jedną, nie chwaląc się poznałem bliżej

Fakt smile.gif No to Polonez Stratos powiedzmy - 1 sztuka grinser006.gif w PRLu niewielki wybor byl. Moim ulubionym typowym autem z PRL jest Mikrus. grinser006.gif

Mikrus__Larysaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt No to Polonez Stratos powiedzmy - 1 sztuka w PRLu niewielki wybor byl. Moim ulubionym

> typowym autem z PRL jest Mikrus.

z popularnych (w miarę) to ja bym jednak brał to co mam czyli Wołgę, ewentualnie 2103 zlosnik.gif Choc najładniejszy to był chyba Wartburg 311 zlosnik.gif

Z ekstremów to Czajka, Tatra, Ził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę OT bo się nie znam, ale czemu on nie ma kół w pionie?

Takie najprostsze możliwe zawieszenie. Dwie ośki i przegub na środku - dlatego koła się prostowały jak go dociążyłeś smile.gif . A jak go przeciążyłeś do w drugą stronę były wygięte smile.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.