Skocz do zawartości

Auta z największymi bagażnikami (nie kombi i nie van)


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: jakie auta mają największe bagażniki? (chodzi mi jedynie o hatchback-i i liftback-i) - bez sedanów

używane, w cenie powiedzmy około 25 kpln (ew. + ~3 kpln), wiek minimum 2005-2006, bagażnior POWYŻEJ 500 litrów (czyli żadne 495 litrów bo to prawie 500 litrów - bo w ten sposób przesuwając granicę zejdę w końcu do 400 litrów biglaugh.gif a to już ma byle kompakt)

na razie wygrywa jak dla mnie octavia II, octavia I, w grę wchodzi też vectra C 5D i ..... ? no właśnie i co jeszcze jest na rynku z wielkim kufrem biglaugh.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie: jakie auta mają największe bagażniki? (chodzi mi jedynie o hatchback-i i liftback-i)

> - bez sedanów

> używane, w cenie powiedzmy około 25 kpln (ew. + ~3 kpln), wiek minimum 2005-2006, bagażnior POWYŻEJ

> 500 litrów (czyli żadne 495 litrów bo to prawie 500 litrów - bo w ten sposób przesuwając

> granicę zejdę w końcu do 400 litrów a to już ma byle kompakt)

> na razie wygrywa jak dla mnie octavia II, octavia I, w grę wchodzi też vectra C 5D i ..... ? no

> właśnie i co jeszcze jest na rynku z wielkim kufrem ?

Octavia?

Edit:sam na to wpadłeś już grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdziłem na google - to van

Van to jest taki:

1002c8bf7e119daee0718891e72c21ac.jpg.jpg

A ten powyżej to osobówka pełną gębą i z potężną ilością miejsca z tyłu (więcej niż w Superbie - mając 183cm wzrostu mogę usiąść za swoim fotelem kierowcy i wyprostować nogi) i jeszcze większym i foremnym bagażnikiem. Na 2-tygodniowe wakacje w 3 osoby spakowaliśmy się z namiotami pod roletę. Lodówka tylko stała na podłodze za siedzeniem kierowcy, a nikt jakoś nie ograniczał bagażu grinser006.gif

I to co dla ciebie jest najważniejsze - mieści się w założonym budżecie i masz możliwość wyboru silników oraz wersji nadwozia - drzwi przesuwne z obu, albo z jednej strony, z tyłu albo klapa jak w kombi, albo podwójne drzwi otwierane na boki. Jako, że w domu mamy i takiego i takiego podpowiem, zę ten z przesuwnymi z obu stron drzwiami i klapą do góry jest poręczniejszy i ma lepszą widoczność do tyłu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie: jakie auta mają największe bagażniki? (chodzi mi jedynie o hatchback-i i liftback-i)

> - bez sedanów

> używane, w cenie powiedzmy około 25 kpln (ew. + ~3 kpln), wiek minimum 2005-2006, bagażnior POWYŻEJ

> 500 litrów (czyli żadne 495 litrów bo to prawie 500 litrów - bo w ten sposób przesuwając

> granicę zejdę w końcu do 400 litrów a to już ma byle kompakt)

> na razie wygrywa jak dla mnie octavia II, octavia I, w grę wchodzi też vectra C 5D i ..... ? no

> właśnie i co jeszcze jest na rynku z wielkim kufrem ?

A ja mimo wszystko wymienię Civica UFO. W teorii ma niecałe 500, w praktyce ostatnio włożyłem do bagażnika dwa przednie fotele Recaro, tylną kanapę do auta klasy C, felgę 8,5x17, całą masę drobnych rzeczy. I to bez specjalnego pakowania i komponowania.

Jeśli auto ma być pakowane to naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, tylko Combo to samochód na bazie Corsy, a T4 czego? Polo?

no to w takim razie zuk/nysa zlosnik.gif na bazie warszawy.

a serio-nie jest to typowy samochod osobowy bo ma przesuwane drzwi .kolega pytal o auto typu hatchback/liftback.ktore z tych okreslen definiuje opla combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to na prawdę niezłe 500l bo niektóre te cyferki to albo kłamią albo są liczone w jakiś dziwny

> sposób.

W zależności od normy są różnie liczone - coś mi świta, że najpopoularniejszą metodą są sześciany o boku mającym wymiary x na x, ale szczegółów nie podam. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seat Cordoba II generacji? Produkowany 2002 - 2009, bagażnik 485l

sciana.gif

Quote:

bagażnior POWYŻEJ 500 litrów (czyli żadne 495 litrów bo to prawie 500 litrów - bo w ten sposób przesuwając granicę zejdę w końcu do 400 litrów a to już ma byle kompakt)


chaja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to na prawdę niezłe 500l bo niektóre te cyferki to albo kłamią albo są liczone w jakiś dziwny

> sposób.

Jedni podają pojemnośc w dm3 (czyli litrach) i policzone jest ze wszystkimi nierównościami i zakolami. Inni podają pojemność jako liczbę sześcianów o boku 1dm które wchodzą do bagażnika - spotkałem się niedawno z takim terminem przy okazji testu jakiegoś auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie: jakie auta mają największe bagażniki? (chodzi mi jedynie o hatchback-i i liftback-i)

> - bez sedanów

> używane, w cenie powiedzmy około 25 kpln (ew. + ~3 kpln), wiek minimum 2005-2006, bagażnior POWYŻEJ

> 500 litrów (czyli żadne 495 litrów bo to prawie 500 litrów - bo w ten sposób przesuwając

> granicę zejdę w końcu do 400 litrów a to już ma byle kompakt)

> na razie wygrywa jak dla mnie octavia II, octavia I, w grę wchodzi też vectra C 5D i ..... ? no

> właśnie i co jeszcze jest na rynku z wielkim kufrem ?

Poza pojemnością (bez wątpienia jest ważna) zwróć jeszcze uwagę na foremność bagaznika, jego kształt (czy nie za płaski albo nie za wąski) oraz kształt i wielkość otworu oraz wysokość krawędzi bagażnika.

50 litrów różnicy pomiędzy poszczególnymi bagażnikami, to raptem połowa bagaznika w maluchu, więc pojemność żadna - bardziej docenisz niższą krawędź załadunku, foremniejszy kształt czy większy otwór załadunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Van to jest taki:

> A ten powyżej to osobówka pełną gębą i z potężną ilością miejsca z tyłu (więcej niż w Superbie -

> mając 183cm wzrostu mogę usiąść za swoim fotelem kierowcy i wyprostować nogi) i jeszcze

> większym i foremnym bagażnikiem. Na 2-tygodniowe wakacje w 3 osoby spakowaliśmy się z

> namiotami pod roletę. Lodówka tylko stała na podłodze za siedzeniem kierowcy, a nikt jakoś nie

> ograniczał bagażu

> I to co dla ciebie jest najważniejsze - mieści się w założonym budżecie i masz możliwość wyboru

> silników oraz wersji nadwozia - drzwi przesuwne z obu, albo z jednej strony, z tyłu albo klapa

> jak w kombi, albo podwójne drzwi otwierane na boki. Jako, że w domu mamy i takiego i takiego

> podpowiem, zę ten z przesuwnymi z obu stron drzwiami i klapą do góry jest poręczniejszy i ma

> lepszą widoczność do tyłu

ale zastanów się logicznie: skoro wykluczyłem w kryteriach kombi to dlaczego miałbym przyjąć auto jeszcze bardziej pękate niż bardzo nadmuchane kombi biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chce byc zlosliwy ale comno to wybitny szit no.gif jechalem tym ostatnio 50km i wygluszenie to ma zadne, srodek, tragiczna, fotele mega lipa.

Berlingo, Doblo, Caddy, Transit Connect zamiataja go pod dywan i do tego wygladaja jak fabryczne samochody a nie wynalazek sklecony w stodole z corsy i zuka no.gif

p.s. A doradzanie komus klapy zamiast drzwi dwuskrzydlowych - PAaaniee, DAJ PAN SPOKOJ... ciezkie to, wysoko trzeba siegnac, mozna zrobic sobie krzywde zamykajac no i nie mozna nic sensownie dorzucic tak jak w dwuskrzydlowkach no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kombi co byś nie pisał o nim

Jesteś rolnikiem i chcesz wozić chlewik, ale tak by nie było tego widać? I taaak poznają, choćby po ufajdanych gumofilcach. wink.gif

A tak poważnie - w założonym budżecie, to chyba tylko Octavia. Nawiasem mówiąc - dlaczego tak się upierasz przy dużym kufrze, większej funkcjonalności niż w sedanach i jednocześnie odrzucasz kombi?

Bo dowolny kompakt kombi - Golf, Astra, 307, Megane, Focus i wsio inne w tym typie - spełniłby z nawiązką wymóg wielkości. Do tego często kufer znacznie foremniejszy - pozwala na sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 510 litrów - pasuje

> jak dla mnie miejsce 2 zaraz po Octavii II

Mam takiego Avena liftbacka, największym minusem w stosunku do Octy będzie rocznik. Plusem mniejsza statystycznie usterkowość. Reszta, to już w zależności jak na to patrzeć - auto segmentu wyżej niż Octa ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Avena mam na co dzień, Octavią II FL podróżuję raz na kilka tygodni - IMHO samochody jednak zamieniłbym miejscami na Twojej liście, choć zależy to jeszcze od Twoich pozostałych priorytetów oprócz pojemności bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś rolnikiem i chcesz wozić chlewik, ale tak by nie było tego widać? I taaak poznają, choćby po

> ufajdanych gumofilcach.

tak - będę zwoził słoiki do Warszawy tak żeby nikt nie widział biglaugh.gif

> A tak poważnie - w założonym budżecie, to chyba tylko Octavia. Nawiasem mówiąc - dlaczego tak się

> upierasz przy dużym kufrze, większej funkcjonalności niż w sedanach i jednocześnie odrzucasz

> kombi?

> Bo dowolny kompakt kombi - Golf, Astra, 307, Megane, Focus i wsio inne w tym typie - spełniłby z

> nawiązką wymóg wielkości. Do tego często kufer znacznie foremniejszy - pozwala na sporo

> więcej.

bo tak chce żona biglaugh.gif nie chce kombi i już, więc sprawdzam jakie mam opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby 8 litrow ale tez liczy sie ksztalt baganika , accord tez ma duzy bagaznik ale tam malo co

> wejdzie

nie mam możliwośći ustawienia obok siebie tych aut i porównania organoleptycznego, więc musze przyjąć jakis wskaźnik którym jest pojemność w litrach wg danych z serwisu motofakty.pl biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam możliwośći ustawienia obok siebie tych aut i porównania organoleptycznego, więc musze

> przyjąć jakis wskaźnik którym jest pojemność w litrach wg danych z serwisu motofakty.pl

Nie sugeruj się danymi z motofaktów czy innego autocentrum.

Ja do dnia dzisiejszego nie wiem czy moja astra h kombi ma 500l czy 450-480l bagażnika; obie wartości podawane wg tej samej normy, a jednak...

IMHO - bagażnik ma być głęboki, taki jak w Octavii 1 i 2, ew. Seacie Altea XL, daje to szanse zapakowania 2ch "warstw" bagaży. Wysokość bagażnika do rolety <45-50cm mocno utrudnia jego pakowanie; optymalnie 60-70cm - szkoda, że tak ważny parametr często umyka w danych technicznych i ew testach aut.

BTW - może zaproponuj Żonie jakiegoś suv'a: SportagTucson w litrach nie mają dużych kufrów, ale ....uj wie wg jakiej normy były mierzone i ile faktycznie litrów mają. Może Rav4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.