Skocz do zawartości

Auta,w których Check Engine zapala się tylko przy błędzie?


brachu_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie spotkałem się jeszcze żeby w jakimś aucie sterowanym przez ECU nie zaświeciła się kontrolka po przekręceniu stacyjki choć na chwilkę (w jednych gasną po chwili, w innych dopiero po odpaleniu silnika). Czy są auta, w których ta zapala się tylko w przypadku błędu?

Pytanie kieruję głównie pod kątem Seata Ibizy 1.4 MPI z 2000r. Przypuszczam ta w aucie została odłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Nie spotkałem się jeszcze żeby w jakimś aucie sterowanym przez ECU nie zaświeciła się

> kontrolka po przekręceniu stacyjki choć na chwilkę (w jednych gasną po chwili, w innych

> dopiero po odpaleniu silnika). Czy są auta, w których ta zapala się tylko w przypadku błędu?

> Pytanie kieruję głównie pod kątem Seata Ibizy 1.4 MPI z 2000r. Przypuszczam ta w aucie została

> odłączona.

Raczej nie ma takiej opcji. Poczatkowe zapalenie to samodiagnostyka - podobnie jak z kontrolka poduszek czy ABS/ESP czy nawet kontrolka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie kieruję głównie pod kątem Seata Ibizy 1.4 MPI z 2000r. Przypuszczam ta w aucie została

> odłączona.

Obawiam się, że Twoje przypuszczenia są słuszne. Istnieje też możliwość spalenia żarówki ok.gif Kontrolka check powinna się zapalić wraz z włączeniem pozycji zapłonu i zgasnąć po odpaleniu silnika.

W ten sposób masz kontrolę nad samą żarówką czy jest sprawna. W razie zapalania się tylko i wyłącznie przy błędzie silnika i przepalonej żarówce mógłbyś nieświadomie jeździć z poważnym błędem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Nie spotkałem się jeszcze żeby w jakimś aucie sterowanym przez ECU nie zaświeciła się

> kontrolka po przekręceniu stacyjki choć na chwilkę (w jednych gasną po chwili, w innych

> dopiero po odpaleniu silnika). Czy są auta, w których ta zapala się tylko w przypadku błędu?

> Pytanie kieruję głównie pod kątem Seata Ibizy 1.4 MPI z 2000r. Przypuszczam ta w aucie została

> odłączona.

Toledo silnik akl

pali sie fopiero jak jest blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy pamiętasz kierowco deuu ale w stilo ecu monitoruje kontrolki na kokpicie

Wybacz ale zapomniałem o tej dyskotece odkąd sprzedałem stilo - Honda nie zapewnia takich wrażeń zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...i była odpięta kontrolka. Było sporo błędów w ECU, w tym uszkodzony sterownik ECU. Odpuściliśmy.

Ja sciana.gif ale lecą w ....

Jak ktoś się podnieci samochodem to rzeczywiście może nie zwrócić uwagi czy się wszystkie kontrolki zapalają spineyes.gif Stąd nie ma co żałować na diagnostykę ok.gif

Oplułeś chociaż sprzedającego ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...i była odpięta kontrolka. Było sporo błędów w ECU, w tym uszkodzony sterownik ECU. Odpuściliśmy.

Jeśli to jakieś ogłoszenie z netu, to wrzuć linka. Przynajmniej nikt z userów nie będzie tracił czasu na oglądanie pudrowanego strupa. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Nie spotkałem się jeszcze żeby w jakimś aucie sterowanym przez ECU nie zaświeciła się

> kontrolka po przekręceniu stacyjki choć na chwilkę (w jednych gasną po chwili, w innych

> dopiero po odpaleniu silnika). Czy są auta, w których ta zapala się tylko w przypadku błędu?

Renault Espace 3, piktogram ECU wyskakuje dopiero przy błędzie 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tam jest taka kontrolka ?

> jest epc ( to sterowanie przepustnica ), blad absu, poziomu plynu hamulcowego, reczny, ale od

> bledu silnika to raczej nie ma

W Fabkach bylo to w Ibizach raczej tez powinna byc.

PS. o widze, ze sprawa sie rozwiazala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka Ibizy z rocznika +/- 2000, w cenie 5000zł w P-niu lub w jego okolicach - chętnie podam linka.

Oczywiście nie mam żalu do właściciela, bo być może on również został oszukany. Autem jeździła jego żona 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontrolnie nie zapala się ani na chwilkę?

Nie zapala się, po odpaleniu (przekręceniu kluczyka) auto sprawdza wszystkie systemy i jeżeli nie widzi błędów wyświetla się napis OK, jeżeli nastąpi jakakolwiek awaria wyświetla się na wyświetlaczu piktogram (symbol) danego obwodu i w zależności od wagi danego problemu jest odpowiedniego koloru i na przemian z piktogramem wyświetla się napis SERVICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś szuka Ibizy z rocznika +/- 2000, w cenie 5000zł w P-niu lub w jego okolicach - chętnie

> podam linka.

> Oczywiście nie mam żalu do właściciela, bo być może on również został oszukany. Autem jeździła jego

> żona 2 lata.

w cenie 5 koła to nie ma sie co spodziewac cudów, a że włascicielowi chcialo się jechać na diagnostyke to i tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie kupiłeś żadnego?

Skoro 3 z nich miało naprawdę długie listy usterek, a właściciele nie chcieli zjechać więcej niż kilka stówek od ceny wyjściowej - nie. Jak się użytkuje auta to się robi je na bieżąco, a jeśli nie - trzeba się liczyć z obniżką ceny.

Mowa o usterkach typu pęknięta szyba, uszkodzone zamki od drzwi (kręcą się w kółko), opony do wymiany, niedziałająca klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro 3 z nich miało naprawdę długie listy usterek, a właściciele nie chcieli zjechać więcej niż

> kilka stówek od ceny wyjściowej - nie. Jak się użytkuje auta to się robi je na bieżąco, a

> jeśli nie - trzeba się liczyć z obniżką ceny.

> Mowa o usterkach typu pęknięta szyba, uszkodzone zamki od drzwi (kręcą się w kółko), opony do

> wymiany, niedziałająca klima

Ale bierzesz pod uwagę fakt, że sprzedający wie że auto ma takie usterki i ustala cenę odpowiednio do stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bierzesz pod uwagę fakt, że sprzedający wie że auto ma takie usterki i ustala cenę odpowiednio

> do stanu?

No co Ty? Te z najniższą ceną są jak z fabryki. Na pozostałych trzeba utargować. Znajomy po dyskusji zapytał się gościa ile ma dopłacić żeby łaskawie wziął auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie ma takiej opcji. Poczatkowe zapalenie to samodiagnostyka - podobnie jak z kontrolka

> poduszek czy ABS/ESP czy nawet kontrolka oleju.

Co do kontrolki oleju to u mnie (C5) się nie zapala nigdy, co mnie zdumiało, ale to tak ma być.

Że działa, sprawdziłem przy okazji wymiany oleju.

Co prawda jest wskaźnik pokazujący poziom oleju przez chwilę po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co Ty? Te z najniższą ceną są jak z fabryki. Na pozostałych trzeba utargować. Znajomy po

> dyskusji zapytał się gościa ile ma dopłacić żeby łaskawie wziął auto

brat sprzedawal hyundaia z 2009r i kupujacy wzial ze soba znajomego mechanika, to stwiedzili, ze prog wstawiany, poduszek powietrznych nie ma i chyba tylko dach nie byl malowany, Auto wystawione za 14 000 co bylo min. 2 tysiace taniej niz inne, to Panowie zaproponowali 8000zl ze wzgledu na owe naprawy smile.gif takze takie za 5000 to zabiera sie od sprzedawcy za 3000 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do kontrolki oleju to u mnie (C5) się nie zapala nigdy, co mnie zdumiało, ale to tak ma być.

> Że działa, sprawdziłem przy okazji wymiany oleju.

> Co prawda jest wskaźnik pokazujący poziom oleju przez chwilę po przekręceniu kluczyka.

Mysle, ze wlasnie dlatego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.