Skocz do zawartości

VeeDub - cd - DSG 7s (DQ200) na service we wtorek marsz!


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem, ze chociaz w dlugi weekendzlosnik.gif - bedzie pare spokojnych dni z daleka od VeeDub. Krolowa nie bedzie zadowolonanono.gif[...]

vw20130608.jpg

Po tygodniu ciszy od VeeDubnono.gif, i podczas gdy CEO VWA (Volkswagen Australia) John White jest w D - zrodla pismakow z D potwierdzaja, ze w Oz zostaniemy potraktowani jak klienci z USA, China, Japan, Malaysia, Singapore i w pierwszej polowie przyszlego tygodnia nastapi "recall" wszelkich aut wyposazonych w DQ200. Patrzac, ze manual ma 5% rynku, czyli wszystkichlizak.gif[...]

Obecnie trwaja ustalenia miedzy Fedaralna Agencja Infrastruktury i Transportu a jak twierdza user-zy Vee Dub John White pakuje mechatronics i sprzegiel w konteneryhahaha.gifhahaha.gifwink.gif[...]

Akcja ma objac wszelkie auta sprzedane w NZ i AU wyposazeone w DQ200 czyli glownie Polo, Golf, Jetta, Passat.

VeeDub rowniez potwierdzi, ze wersja DQ200 jest odpowiedzialna, za nagle zatrzymywanie auta, co podobne spowodowane jest intedywnoscia ruchu - start/stop, specyficzne dla metropoli jak KL, Shanghai, Tokyo.

Tyle info z gazetyhmm.gif - zobaczymylizak.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czym jest problem z tą skrzynią. co robi źle, albo czego nie robi ?

Na przykladzie Golf 2010lizak.gif:16,500 km

D mode - 1 nie wchodzi od ruszania - zalacza drugi bieg od razu - czyli jak okresla wlasciciel, zeby chce wyrwac tak szarpie.

M mode - przelaczajac pomiedzy 2 i 1 ( manualnie) ani nie wchodzi 1 ani 2, w koncu po paru sec wchodzi 1 - obroty skacza i silnik chce wyskoczyc z maski.

Audi A3 -

D mode - brak 1 szego biegu

Kiedy odpuscisz hamulec po zatrzymaniu

D mode - opozniony drugi bieg - obroty wyja

S mode - szarpanie nie zaleznie od biegu....

Probka dwoch user-ow i dwoch aut z problemami DSG...

D mode -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie można napisać w jednym, tylko trzy na raz?

Oczywiscie, ze moznapad.gif.

to co, chcesz dopisac?niewiem.gif. jest zainteresowanie, sa posty. Napisze po raz ostatni, mnie nie ma obowiazku czytacskromny.gif, tym co nie podoba sie moj jezyk, prosze niech sobie podarowac, tym ktorym nie podoba sie ilosc postow, tez prosze nie czytac.

Jesli post nie na temat, to prosze do Hasik-a lub HP.

Wszystkim milego dnia. Sadze, ze moje dni na AK powoli dobiegaja koncaskromny.gif. Mam duzo hobby, nie potrzebuje miec swojego Inbox zasmieconego postami, z zalami.

Milego weekendu zycze30.GIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkim milego dnia. Sadze, ze moje dni na AK powoli dobiegaja konca. Mam duzo hobby, nie

> potrzebuje miec swojego Inbox zasmieconego postami, z zalami.

> Milego weekendu zycze.

Nie nerwowo ok.gif. Faktycznie trochę monotematyczny się zrobiłeś wink.gif, ale jeśli chodzi o polski to piszesz lepiej niże niejeden nasz wykształcony obywatel zlosnik.gif

PS. Z czego wynika taka postawa wobec aut z EU ? Czy to nie jest tak, że każdy chce mieć takie autko, ale nie każdego stać, natomiast jak się już coś dzieje to jest awantura na pół kontynentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co,mi to lata czy walniesz focha czy nie.

> Lubię czytać Twoje posty z fotkami z podróży po AU.

> Tu jednak zaczynasz smęcić jak stara panna.

Coz, napisze jeszcze raz, spokojnie i powoli. Nie ma obowiazku mnie czytac.Period.

Ciekawi mnie podejscie ludzi twojego typu, ktorzy traca energie, aby czytac cos co ich nie interesuje, i jeszcze krytycznie o tym pisac. Powiedzenie "chlop zywemu nie przepusci" jest tu chyba jak najbardziej na miejscu. hmm.gif.

Jesli sprawa sie bedzie ciagnela to zalose nawet 50 postow o postempachskromny.gif… i jak to ladnie ujales:

" > Wiesz co,mi to lata czy walniesz focha czy nie. "

Nie mam zamiaru z toba o tym dyskutowac na MK.skromny.gif,od tego jest HP.

Moderatora prosze o wywalenie tej czesci watku,jako nie na temat.old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nerwowo . Faktycznie trochę monotematyczny się zrobiłeśa

Zdaje sobie sprawehmm.gif ale jeśli chodzi o polski to piszesz

> lepiej niże niejeden nasz wykształcony obywatel

THX.waytogo.gif

> PS. Z czego wynika taka postawa wobec aut z EU ? Czy to nie jest tak, że każdy chce mieć takie

> autko, ale nie każdego stać, natomiast jak się już coś dzieje to jest awantura na pół

> kontynentu ?

Osobiscie uwazam takie podejscie jakie presentuje VW za czyste sk....oskromny.gif.

Mozliwe, za mam osobisty uraz, po tym jak ta miekka deska mnie prawie sklonila do zostawienia u nich $$$$ a widzac co sie teraz dzieje, jestem wsciekly jako konsument, ze prawie dalem sie na to nabrac.

Dodatkowo, moje doswiadczenie z EU markami, coz moze naiwnie spodziewalem sie czegos wiecej, chociaz nie moge narzekac hahaha.gif, przynajmniej jak sie auto sypie to BMW o mnie dba...

Marzenia, marzeniami, ale auto to nie tylko idz i kup. Ja rozumiem, ze co niektorym wizja i pragnienie posiadania VW, zaslonily wszystko.

Jednak jak widac Q kiepska, a obsluga klienta jeszcze gorsza... ergo uwazam, ze lud ma prawo wiedziec, ze jest dokladnie mowiac 270747800-sex.gif przez ta firme.

Jesli ktos chce dalej kupic, to jego wybor, mnie nic do tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Wszystkim milego dnia. Sadze, ze moje dni na AK powoli dobiegaja konca. Mam duzo hobby, nie

> potrzebuje miec swojego Inbox zasmieconego postami, z zalami.

> Milego weekendu zycze.

Daj spokój, z powodu kilku malkontentow co nie rozumieją tego co czytają lub nawet nie czytają zeby przypadkiem nie zrozumieć nie ma sensu się obrażać na całe forum.

Uwierz mi - sporo osób tutaj jest jednak zainteresowanych swiatem trochę dalszyn niz wlasne podwórko i wiejska dyskoteka, gdzie można się ze swoim Golfem III pokazać. Nie musisz przecież czytać wszystkich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na przykladzie Golf 2010:16,500 km

> D mode - 1 nie wchodzi od ruszania - zalacza drugi bieg od razu - czyli jak okresla wlasciciel,

> zeby chce wyrwac tak szarpie.

> M mode - przelaczajac pomiedzy 2 i 1 ( manualnie) ani nie wchodzi 1 ani 2, w koncu po paru sec

> wchodzi 1 - obroty skacza i silnik chce wyskoczyc z maski.

> Audi A3 -

> D mode - brak 1 szego biegu

> Kiedy odpuscisz hamulec po zatrzymaniu

> D mode - opozniony drugi bieg - obroty wyja

> S mode - szarpanie nie zaleznie od biegu....

> Probka dwoch user-ow i dwoch aut z problemami DSG...

> D mode -

U mnie (DSG7) jak na razie 61.000 km i spokój.

Zobaczymy co dalej 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie malkotentami - to cecha narodowa polaków wink.gif

ja zawsze z przyjemnoscia czytam Twoje posty, czy to z testów czy opisujace fotograficznie Twoje podróże - a takze te z informacjami nt. VW smile.gif

myślę, że jest wiele osób, które czytaja, ale nie zawsze komentują - także nie uciekaj nam! kara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój, z powodu kilku malkontentow [...]

Inbox mi zasmiecazlosnik.gif[...] Ale jednak szczerze przyznaje, takich ludzi nie rozumiemconfused.gif[...]

Tracic energie, zeby narzekacniewiem.gif, na to na co nie ma sie totalnego zainteresowania - tacy ludzie po prostu IMVHO zsluguja, zeby jako klientow ich 270747800-sex.gif i to porzadnie...

Anyway - nie zraza mnie to,skromny.gif - mam gruba skore...

Nie musisz przecież

> czytać wszystkich odpowiedzi.

Ja przynajmniej nie udaje - pardon klamie, ze nie czytamzlosnik.gif - zawsze w jakis stopniu, zagladasz katem oka, i chociaz kasuje emails w Inbox teraz jak widze, ze to od niektorych user-ow, to czytajac we flat mode, i czytajac odpowiedzi, zawsze zerkniesz - to jest po prostu nieuniknine...skromny.gif .. ale podoba mi sie tryb mslenia niektorchok.gifzlosnik.gifwink.gifhahaha.gif. Lack of integrity... mowiac prostymi slowamiskromny.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie (DSG7) jak na razie 61.000 km i spokój.

> Zobaczymy co dalej

Miejmy nadzieje, ze nic. Ktos probowal zrobic nienaukowa statystyke, i na forum z ok 1,000 -1,500 osobami narzekajacymi ( nie wiem ilu jest user-ow), jakby nie bylo sprzedali w zeszlym roku sprzedali 82k aut. Ktos policzyl, ze % to prawdopodobne, ze 3-5% ma klopoty.001.gif[...]

Ponizej, sa opisane typy i przypadlosciidea.gif[...], niestety nie mam wersji PLsorrysmiley.gif

Quote:

A quick summary of the DSGs, and the failures they are most likely to experience, is perhaps in order.

DQ200 7-speed "dry clutch" DSG

This gearbox has had by far the largest number of issues with owners. The most common complaint relates to clutch slip. This gearbox has been recalled in Japan, Singapore and China for clutch pack and mechatronic fixes.

Application: Lower-powered vehicles, <= 250Nm.

Cars: Polo (TSI, TDI and GTI), Golf Mk6/Mk7 (77TSI, 90TSI, 103TSI, 118TSI, 77TDI), base Passat, some Skodas and Audis, etc

Failures (and fixes):

Clutches may "shudder" and slip - this may be exacerbated in stop-start traffic. Fix: A number of revisions of the "clutch packs" have been issued by VW; many customers have had their clutch packs replaced under warranty.

Mechatronic-related issues, such as rough clunky gear changes, and in the worst cases, failing to engage drive which may require the vehicle be towed. Fix: In some cases a simple turn-off/wait/turn-on can reset the system. The gearbox can also be "reset" using a series of operational steps (may require the VCDS diagnostic tool), and will then "re-learn" shift patterns as you drive. Worst-case, a new mechatronic unit may be required.

DQ250 6-speed "wet clutch" DSG

This gearbox is VW's first DSG. Earlier revisions (< 2008 or so) seem more troublesome; later boxes seem much better overall. The clutches tend to be fine; the only weak point is the mechatronic. This gearbox was the subject of a recall in the USA some years back (~2009?) for mechatronic issues, but has not been subject to any recalls or significant fixes since (that I am aware of).

Application: mid/high-powered vehicles, <= 350Nm

Cars: Golf Mk6/Mk7 (GTI, R, 103TDI, 110TDI), Passat TDI and V6 (inc CC), Scirocco R, some Skodas and Audis, etc

Failures (and fixes):

False Neutrals: This issue is not particularly common, but does occur occasionally in some models (such as Golf R but not Golf GTI). Often experienced in 2nd gear and under cornering/acceleration, the engine will free-rev and the gearbox will appear to be in neutral. Fix: Try shifting into first and back into second; pull over and stop, then restart; engine off and on.

Mechatronic-related issues, such as rough clunky gear changes, and in the worst cases, failing to engage drive which may require the vehicle be towed. Fix: In some cases a simple turn-off/wait/turn-on can reset the system. The gearbox can also be "reset" using a series of operational steps (may require the VCDS diagnostic tool), and will then "re-learn" shift patterns as you drive. Worst-case, a new mechatronic unit may be required.

DQ500 7-speed "wet clutch" DSG

This is VW's latest wet-clutch DSG, designed for high-power and high-torque applications. No-one's really talking about this gearbox in this thread.

Application: high-powered vehicles

Cars: Tiguan 155TSI (I believe), some Transporters, some high-powered Audis

Failures (and fixes): None that I'm aware of with any great frequency.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inbox mi zasmieca[...]

Ale że co? Maile piszą? yikes.gif

Z pogróżkami pewnie. hehe.gif

Wywal maila z profilu i będzie spokój. skromny.gif

> Ale jednak szczerze przyznaje, takich ludzi nie rozumiem[...]

> Tracic energie, zeby narzekac, na to na co nie ma sie totalnego zainteresowania - tacy ludzie po

> prostu IMVHO zsluguja, zeby jako klientow ich i to porzadnie...

Co też ma miejsce. Szkoda tylko, że normalny klient chcący egzekwować swoje prawa wychodzi potem na wariata, bo przecież: "wszystkim się podoba, a ten wydziwiał będzie".

crazy.gif

> Anyway - nie zraza mnie to, - mam gruba skore...

> Ja przynajmniej nie udaje - pardon klamie, ze nie czytam - zawsze w jakis stopniu, zagladasz katem

> oka, i chociaz kasuje emails w Inbox teraz jak widze, ze to od niektorych user-ow, to czytajac

> we flat mode, i czytajac odpowiedzi, zawsze zerkniesz - to jest po prostu nieuniknine... ..

No to co. Możesz to olewać - to tylko forum internetowe, nic więcej. wink.gif

> ale podoba mi sie tryb mslenia niektorch. Lack of integrity... mowiac prostymi slowami[...]

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja śledzę z zainteresowaniem jak się sytuacja rozwija. Dzięki OZI

Ja też. Powinniśmy się w Polsce z tego wątku uczyć, jak powinno się postępować z takimi problemami.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkim milego dnia. Sadze, ze moje dni na AK powoli dobiegaja konca.

Pisz OZI dalej, na zaczepki nie reaguj.

Ja zawsze czytam z zaciekawieniem Twoje posty, z innego rejonu świata, gdzie beznadziejne EU-trendy jeszcze się nie rozpleniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, mnie się to super czyta, w zasadzie to zmieniłeś mój pogląd na motoryzację, każdy tu chyba do tej pory widział niektóre sprawy inaczej. A że niektórzy twierdzą że Wy wydziwiacie a sami lubią być 270747800-sex.gif to niestety problem, potem człowiek chce swoje prawa zgodnie z prawem egzekwować to go za dziwaka mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie bedzie latwiej

> a nie zaprawia jak subej czy siurbay , nie pamietam typ mial takiego grubasa w awatarku i

> zawsze walil smuty w dialekcie

Jak już się tak ich czepiasz to zdanie zaczyna się z dużej litery. A kończy się kropką. Zacznij porządki od siebie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marzenia, marzeniami, ale auto to nie tylko idz i kup. Ja rozumiem, ze co niektorym wizja i

> pragnienie posiadania VW, zaslonily wszystko.

> Jednak jak widac Q kiepska, a obsluga klienta jeszcze gorsza... ergo uwazam, ze lud ma prawo

> wiedziec, ze jest dokladnie mowiac przez ta firme.

OZI, wszystko fajnie, ale może spróbuj dopisywać najnowsze wieści z frontu do starych wątków okay? zlosnik.gif

To co teraz robisz, wygląda jak syndrom niedopchnięcia wink.gif

Jak sam widzisz, użytkownicy VW na tym forum wiedzą o możliwych problemach. To co piszesz to żadna nowość.

O lepszej obsłudze klienta w OZ niż w PL (obojętnie jaka marka) też już wiemy.

Zobacz na rynek aut w PL. Przeznacz tyle czasu na przestudiowanie cenników, co przeznaczasz na pisanie postów o VW.

Dojdziesz do wniosku, że VW i pokrewne (głównie Skoda) mają taką ofertę, że grzech tego nie kupić. Dojdziesz też do wniosków, że samochody tych marek wcale nie są na końcu rankingów bezawaryjności w EU. I to w rankingach które liczą "ubytki" przy przeglądach, jak i te które zliczają nieszczęśników ściąganych z autostrad przez pomoc drogową.

Na cholerę mi ta informacja podawana w kilkunastu wątkach? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi

> problem dotyczy tylko DSG 7speed ?

> W Polsce 7speed można zamówić tylko dla silnik benzynowego 1.4.

I do 1.2 TSI (np. w Yeti) jak i 1.8 TSI (np. w Superb).

> Do reszty pakują 6 speed i ta jest podobno OK

Wszystko co ma >250Nm momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, bo w EU całkowita cisza. Czyżby tylko konfiguracja dla "kangurów" miała takie problemy. Aż

> się wierzyć nie chce.

> Jestem przekonany że za kilka miesięcy wybuchnie afera w EU

Nie wybuchnie, to IMO nic się nie dzieje aż takiego, a OZI panikuje.

Pewnie jakaś drobna usterka mechatroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wybuchnie, to IMO nic się nie dzieje aż takiego, a OZI panikuje.

Guzik prawda

> Pewnie jakaś drobna usterka mechatroniki.

Skrzynia jest kijowo zaprojektowana i się przegrzewa. Robią update oprogramowania, które ogranicza wydzielanie ciepła - ale to tylko pudrowanie syfu...

Gdzieś spotkałem się z informacją, że VW NL wydał oświadzcenie, że DQ200 nie nadaje się do taksówek grinser006.gif

To cóż że ze Szwecji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI, wszystko fajnie, ale może spróbuj dopisywać najnowsze wieści z frontu do starych wątków okay?

Dobrzezlosnik.gif - nastepnym razemzlosnik.gifok.gif

> To co teraz robisz, wygląda jak syndrom niedopchnięcia

> Jak sam widzisz, użytkownicy VW na tym forum wiedzą o możliwych problemach. To co piszesz to żadna

> nowość.

Nachodzi mi jedna mysl " You just f...en don't get it, just don't get it"

Tu sie nie rozchodzi oto, ze VeeDub (komu nie podoba sie skrot - doksztalcic sieold.gif - nauczuc jezykow, poczytacold.gif) ma problem z jakosciapad.gif, nie nawet rozchodzi sie, ze DSG sie sypia...

Tu nawet nie chodzi o VeeDub (chociaz, musze przyznac, ze wiara AK aby sasiadowi zrobilo sie gorzej, ze nie posiada Passat jest nadzwyczajnalizak.gif), tu rozchodzi sie o podejscie firmy do klientaangryfire.gif[...]

Napisze jeszcze razold.gif: kupno auta to nie wyjscie do salonu, zostawienie $$$ i 30.GIF, to cale wsparcie producenta (za kupe $$$) jaka zostawiasz podczas cyklu zycia auta. Jako klient masz prawo oczekiwac opieki, a nie FuckYouSmiley.gif, jak auto ma problemy i chowania glowy w piasek. Potem dowiadujesz sie, ze jestes gorszym klientem - pad.gif bo problem istnieje u sasiada i jemu naprawia, a tobie nie....

[...]

> O lepszej obsłudze klienta w OZ niż w PL (obojętnie jaka marka) też już wiemy.

To nie chodzi o obsluge 001.gif, to chodzi o ....wybacz wasza mentalnoscpanic.gif[...] Przezylem w PL prawie 10lat, mowie tym jezykiem, ale mimo, ze w domu mowilo sie po PL, to mentalnie jestesmy na dwoch odrebnych biegonach.001.gif[...] (i znow napisze dla wiekszosci spoleczenstwa - bo inaczej format siefoch.gif). Wy po prostu zaslugujecie, zeby was 270747800-sex.gif i to porzadnie, bo:

-uwazacie, ze jakakolwiek walka o swoje prawa jaka klienta to ZLOpad.gif,

-bo klienta lepiej traktuja w Oz, na Bermudach, w Alaska etc - dobra co z tym robisz, zeby sie inaczej traktowali?niewiem.gif

-jak lud walczy jak K3 - ach - co za wrednyklnie.gif - smial wykalblowac,

-mogo mnozyc przypadki... tylko dlaczego ta madra czesc spoleczenstwa ma cierpiec przez glupote wiekszosci?niewiem.gif

Bo post napisalem 4 razy - f...me dead - wielkie ALLOpanic.gif - jak smialem podniesc reke na mazenie (biednego) polaczkapanic.gif?

Biednego - sarkazm, bo nie dziele ludzi wg portfela i mam w glebokiej... czy ktos ma wiecej $$$ ode mnie czy mniej - nie tak oceniam ludzi, na swoja uczciwie zarabiam i nie widze ani powodu do wstydu ani tez do chwaleniapad.gif

Polaczka - pardon "polaczka" - bo chlop zywemu nie przepuscilizak.gif - argumentow brak IMVHO, to zamiast nie czytac - to jeden z drugim bedzie pisal "oj, oj, oj, ja biedny - musialem to przeczytac" -Pojde i chaja.gif[...] - wybacz, ale ponasmiewam sie troche - te wszystkie kawaly o Polacks to jednak prawdahahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif - mam dowod, pokazalem dzis w pracy ludziom lament - i sie dziwia, ze podobno mam duze IQ a pochodze z takiego narodu, co 4 luda potrzebuje, zeby zarowke wkrecichahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif[...]

> Zobacz na rynek aut w PL. Przeznacz tyle czasu na przestudiowanie cenników, co przeznaczasz na

> pisanie postów o VW.

Mam, czas, na napisanie jeszcze jednego -skromny.gif - dlaczego? Dlatego, ze uwazam, ze to sluszne, skromny.gif, uwazam, ze sluszene, ze sila ludu - czytataj 270747800-sex.gifklienta, ktory zostawil swoje ciezko zarobione u tego koncernu - i sila gazet zwyciezyla001.gif[...] ... i moze, sie lud w PL zapyta:

"A dlaczego wy nas traktujecie inaczej - jestesmy gorsiniewiem.gif"

Dwa, popatrz - to nie tylko DSGold.gif - to padajace wtryski w Diesel - polecam recall w UK - lizak.gif - bo auta moga sie w kazdej chwili zatrzymac (ach, wiem, wiem - kazda marka tak, ma i tylko glupidrive.gif za nim ma trzymac odleglosclizak.gif), to dalej nie wyjasniona przyczyna zatrzymawania sie aut nie wyposazonych w DSG. etc etc ...

> Dojdziesz do wniosku, że VW i pokrewne (głównie Skoda) mają taką ofertę, że grzech tego nie kupić.

Oczywiscie, miekka deska zalatwi swojewaytogo.gif, teraz pytanie - czy ty kupujesz to zeby sasiada trafilzlosnik.gif - czy, zeby miec wygodne auto, i bezpieczne?niewiem.gif

> Dojdziesz też do wniosków, że samochody tych marek wcale nie są na końcu rankingów

> bezawaryjności w EU. I to w rankingach które liczą "ubytki" przy przeglądach, jak i te które

> zliczają nieszczęśników ściąganych z autostrad przez pomoc drogową.

Temu rowniez nie przecze, patrz jednak co napisalem na samym poczatkuskromny.gif[...]

> Na cholerę mi ta informacja podawana w kilkunastu wątkach?

Po to, ze nie musisz jej czytac, jak nie chcesz. Sa ludzie zainteresowani...skromny.gif - proste, czy napewno?niewiem.gif

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -uwazacie, ze jakakolwiek walka o swoje prawa jaka klienta to ZLO,

> -bo klienta lepiej traktuja w Oz, na Bermudach, w Alaska etc - dobra co z tym robisz, zeby sie

> inaczej traktowali?

OZI, bo ja nie lubię jak ktoś mi wchodzi w tyłek. Ja chcę kupić auto

jak ziemniaki na targu i więcej do sprzedawcy nie przychodzić. Dlatego

to podejście u nas jest dla mnie OK. Auta są tanie, bo nie ma obsługi,

ale właśnie dlatego, że jest taniej. A naprawię taniej niż w ASO,

u kogoś kto nie będzie mi proponował bezsensownej kawy i gadki,

tylko zrobi swoje, skasuje mniej i mogę jechać. Coś co mnie wkurza

strasznie, to jest ta cała "otoczka", ta procedura. Że np. w ASO nie

mogę przyjść, powiedzieć co jest i dać kluczyki, tylko siedzę w kolejce,

potem pan otwiera jakiś program, gdzie wpisuje po kolei co mi się

zepsuło, drukuje zlecenie dla serwisu (no bo przecież on pracuje

w obsłudze klienta i nawet nie musi wiedzieć co to jest samochód).

Często bywa u nas tak, że moje uwagi trafiają do /dev/null, czyli

to co poprosiłem o zrobienie dodatkowo, nawet do mechanika nie

dociera. W Polsce, zwłaszcza w takich miejscach gdzie Ty oddajesz

samochody w OZ, mechanik taki naprawdę dobry jest jeden, może

dwóćh - a reszta to uczniowie z samochodówek. U nas uczą się

na Twoim samochodzie. Jak coś spaprają, to ew. ten lepszy poprawia

po nich i tyle. Dlatego ja nie chcę takiej obsługi, wolę sobie to

zorganizować samemu tam, gdzie wiem że pracuje ktoś kto ma pasję

i naprawi mi to auto, bo lubi, a nie bo musi. Ten schemat jest dobry,

pod warunkiem że go wszyscy zaakceptują, a więc jest taniej,

ale nie będziemy Ci zawracać głowy wchodzeniem do tyłka.

A na gwarancji, samochody naprawia się przecież wymieniając

podzespół a nie naprawiając go ani nie regulując. A to potrafi

każda małpa która ma trochę siły odkręcić śrubę mocującą ów

podzespół.

To jest zderzenie dwóch kultur i nie nazwałbym tego że u nas jest

gorzej, a u Ciebie lepiej. Po prostu ludzi się u Ciebie rozpieszcza,

a potem jęczą że jak mu kawy nie dali to zła obsługa jest i idzie

do konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze rozumiem Twoje wypowiedzi i to co piszesz nie jest wyrazem pogardy tylko raczej współczucia.

Założę jednak, że Twoje wypowiedzi są pisane w dobrej wierze.

Jest jeden powód dla którego konsument w Polsce jest na straconej pozycji. To administracja, a ściślej jej część zwana "wymiarem sprawiedliwości".

Póki co "wymiar sprawiedliwości" w naszym kraju nie istnieje. Może kiedyś to się zmieni.

Bez oparcia w "ostatniej instancji" nie ma co rozpoczynać walki bo nawet jak masz rację to jesteś na straconej pozycji.

Wcześniejsze batalie i tak przegrasz, chyba że masz znajomości.

Przykład z mojego poletka - ubezpieczyciel łamie prawo i przyznaje się do tego. Kuriozum?? Nie. Wie że jest bezkarny.

Tak samo jest z dealerami (np.rzeczony VW). Oszukują BO MOGĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo jest z dealerami (np.rzeczony VW). Oszukują BO MOGĄ.

A ja myśle ze problemem są konsumenci - Polacy nadal nie umieją sie uczyć na błędach innych. Czyli jak na całym świecie jest afera z jakością VW i sprzedaż spada pomimo obniżek cen, to w Polsce wystarczy ze dealer VW dołoży dywaniki i sprzedaż rośnie. Bo polski konsument nie rozumie jak działa statystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja myśle ze problemem są konsumenci - Polacy nadal nie umieją sie uczyć na błędach innych. Czyli

> jak na całym świecie jest afera z jakością VW i sprzedaż spada pomimo obniżek cen, to w Polsce

> wystarczy ze dealer VW dołoży dywaniki i sprzedaż rośnie. Bo polski konsument nie rozumie jak

> działa statystyka.

Nie. Bo polski konsument kupujący nowe auto w salonie jest na tyle rzadkim widokiem, że trudno się nim przejmować. Firmy kupią i tak, bo mają inne kryteria wyboru. A indywidualni? Oni kupują używane, więc nikogo nie obchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja myśle ze problemem są konsumenci - Polacy nadal nie umieją sie uczyć na błędach innych. Czyli

> jak na całym świecie jest afera z jakością VW i sprzedaż spada pomimo obniżek cen, to w Polsce

> wystarczy ze dealer VW dołoży dywaniki i sprzedaż rośnie. Bo polski konsument nie rozumie jak

> działa statystyka.

Jak sam widzisz, sprawa dotyczy aut z pewnych lat tylko i tylko DSG7.

Obecnie produkowane VW raczej nie mają tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oszustwo jest w naturze ludzkiej. Jakbym nie bał się konsekwencji,

> to sam bym kradł. Ale jednak wiem czym to grozi i tego nie robię.

W Polsce konsekwencje ?

Jeśli nie byłeś karany to ewentualnie dostaniesz wyrok w zawieszeniu rotfl.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sam widzisz, sprawa dotyczy aut z pewnych lat tylko i tylko DSG7.

> Obecnie produkowane VW raczej nie mają tego problemu.

Problem w tym ze cała ta sprawa pokazuje sposób w jaki VW traktuje klientów. To nie zależy od ilości biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Bo polski konsument kupujący nowe auto w salonie jest na tyle rzadkim widokiem, że trudno się

> nim przejmować. Firmy kupią i tak, bo mają inne kryteria wyboru. A indywidualni? Oni kupują

> używane, więc nikogo nie obchodzą.

A to prawda, u mnie na wsi lokalny dealer Toyoty sprzedaje wiecej samochodów miesiecznie niz Toyota w Polsce.

Quote:

W maju nabywcy indywidualni kupili zaledwie 8943 samochody


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że dobrze rozumiem Twoje wypowiedzi

Bardzo dobrze -waytogo.gifskromny.gif, i dlatego mowie, ze nie widze powodu dla ktorego ta inteligenta mniejszosc ma cierpiec przez glupote wiekszosci ... [...]

i to co piszesz nie jest wyrazem pogardy tylko

> raczej współczucia.

Szczerze do bolu - tak, wsploczuje tym inteligentym, ze mimo, ze nie chca sie dac robic270747800-sex.gif, to ich robia, tymi mniej inteligentnymi, nie gardzehmm.gif, ale sami zasluguja na takie traktowanie....

> Założę jednak, że Twoje wypowiedzi są pisane w dobrej wierze.

> Jest jeden powód dla którego konsument w Polsce jest na straconej pozycji. To administracja, a

> ściślej jej część zwana "wymiarem sprawiedliwości".

> Póki co "wymiar sprawiedliwości" w naszym kraju nie istnieje. Może kiedyś to się zmieni.

Zakladajac, ze sie zgadzam (a o prostu szczerze niewiem.gif) nie operowalem w PL spoleczenstwie jako osoba dorosla) to nie znaczy, ze nalezy sie poddachmm.gif[...] Jedna osoba moze nic nie znaczy, ale juz 10 to jakis postep, 100 to jakas sila, a 1,000 to juz liczaca sie sila.

Popatrz, ze VeeDub posylal ludzi FuckYou.gif mowiac, nie umiesz drive.gif, pierwszy raz slyszymy o takich problemach etc, etc. Potem, ach tak China ma problem, ale te sa made in China. Ach Japan ma problem, ale tam padahahaha.gif[...] "A gdzi sa wyprodukowane? - No commenthahaha.gif" i moze jesli lud w PL by sie zjednoczyl, to by cos osiagnal, a nie patrzyl na czubek wlasnego nosa z podejsciem

-tyklnie.gif - jak smiesz cos powiedziec na moj VeeDud - przeciez kupilem, zeby sasiada trafilofoch.gif - ja sie nie moge mylic...

> Bez oparcia w "ostatniej instancji" nie ma co rozpoczynać walki bo nawet jak masz rację to jesteś

> na straconej pozycji.

Zgoda, jako osoba nie masz nieograniczonych mozliwosci, ani finansowych ani innych potrzebnej do walki... Znow poatrz, ze 1,000 osob moze cos zdzialac...

[...] Oszukują BO MOGĄ.

Oczywiscie, ale PL mentalnosc nie pozwala dwoch rzeczy:

-przyznac sie, ze kupilo sie zle autofoch.gif - (widziales kogos po za mna narzekajacego na Q BMWniewiem.gif, nie wszyscy wymieniaja 1/2 auta jako explatacjahahaha.gif)

-zjednoczyc sie do walki.... bo nie warto. - po coniewiem.gif i tak przegramy... - owszem jako jednostka napewno, jako grupa - tego nie wieszhmm.gif

Tu moze sie myle, ale z mojego doswiadczenia ja to tak widze...niewiem.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oszustwo jest w naturze ludzkiej. Jakbym nie bał się konsekwencji,

> to sam bym kradł. Ale jednak wiem czym to grozi i tego nie robię.

Widzisz twins ty sie roznimyhmm.gif, ja nie kradne bo raz, ze nie chcialbym byc w butach tego okradzionego, a dwa to jest po prostu zle, moralnie. Tylko ja nie potrzebuje zadnej zakichanej religii zeby mi to powiedziala.

Wracajac, do tego co robi VeeDud - korporacja z tego co widze w PL znaczeniu ma za zadnie przynisc jak najwiekszy zysk przy jak najmniejszych kosztach - nie zwazajac na klienta.

A tak nie jest, to jest naprawde organizm, ktory zyje. Aby pozyskac nowego klienta potrzebujesz 6x tyle srodkow, coby utrzymac starego... dlatego koszty, spoleczne, PR, a co za tym idzie wyniki sprzedazy i profit beda jeszcze scigaly VW przez dlugie lata ... Zobaczymy za misisiac czy sie myle, czy nie - patrzac na % aut jaki sprzedali 5/2013 a 6/2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda, jako osoba nie masz nieograniczonych mozliwosci, ani finansowych ani innych potrzebnej do

> walki... Znow poatrz, ze 1,000 osob moze cos zdzialac...

(...)

> -zjednoczyc sie do walki.... bo nie warto. - po co i tak przegramy... - owszem jako jednostka

> napewno, jako grupa - tego nie wiesz

Święte słowa ok.gif, właśnie współpracy Polakom najbardziej brakuje.

Nie dotyczy to oczywiście tylko samochodów, ale np. wspólnej reakcji na działania administracji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.