Skocz do zawartości

Jak obstawiacie? Ile zapłacę?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> Silnik nie przerywał, bo sam przestał, a prawdopodobną przyczyną były świece, które miały już

> prawie sklejone elektrody.

> Czujniki są w porządku, ich instalacja też, coś chyba jest nie tak z zestawem wskaźników, który

> kosztuje krocie. Dlatego zadecydowaliśmy, że na razie odpuszczamy.

> Zrobiona, to weszło w ogólny przegląd.

> wydech stuka na nierównościach

> Nie stuka, też zrobione w ramach ogólnego przeglądu.

> Ma ale jest w jednym miejscu trochę ciemniej. Trzeba zmienić cały zestaw wskaźników.

Nie zapłaciłeś dużo wg mnie ok.gif Chociaż ja bym sobie nie darował gdybym za niektóre z części miał dać takie kwoty jak podałeś yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... bo te rzeczy bez problemu wymienia sie samemu, no ale

> kto bogatemu zabroni

A świstak siedzi i ... Po pierwsze trzeba umieć, po drugie trzema mieć miejsce, po trzecie trzeba mieć narzędzia, po czwarte trzeba mieć czas. Wychodzisz, z założenia, że każdy jest mechanikiem od urodzenia i taka pani Krysia sama sobie wymienia filtry w samochodzie zlosnik.gif Brnąc dalej, można by rzecz, że takie rzeczy powinny być obowiązkowe na kursie prawa jazdy i potem na egzaminie claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr oleju - 49,54zł

> Filtr powietrza - 59,70zł

> Świece zapłonowe NGK DCPR7E, 4szt. - 152,37zł

> Filtr przeciwpyłkowy - 79,26zł

> sumując to razem mógłbyś kupić coś małżonce, bo te rzeczy bez problemu wymienia sie samemu, no ale

> kto bogatemu zabroni

nieprawda. Dolicz czas jaki spędzisz i narzędzia. Świece dokręcisz na oko? Jakim momentem powinny być dokręcone?

Jedno co bym zrobił to kupił te rzeczy poza ASO, same świeczki to koszt poniżej 80zł czyli połowa ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozonowanie obowiazkowo raz w roku I po kupnie uzywanego.

> Sprawdzenie ilosci czynnika min raz na 3 lata.

Głupoty. Golfiarnią jeżdżę już ponad 4 lata i klimatyzacja nie dotykana. Nie śmierdzi i chłodzi - tak ma być.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O zaleceniach serwisowych słyszałeś? Na rozrządzie tez jeździsz az pęknie? Świece tez wymienisz jak

> już przerywa?

Mowie o klimatyzacji a nie o swiecach, oleju itp.

Dla mnie mozesz se serwisowac klime co miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowie o klimatyzacji a nie o swiecach, oleju itp.

> Dla mnie mozesz se serwisowac klime co miesiac.

Porównuje rzeczy których nie widać a serwisować/wymieniać trzeba. Zalecenia nie biorą się z kosmosu.

Jak ktoś chce może klimy nie serwisować, wyłączać ja 5min przed dojazdem na miejsce by się wysuszyła itp. itd. Dla mnie to ryba. Ale własnymi przemyśleniami nie podważajmy zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A świstak siedzi i ... Po pierwsze trzeba umieć, po drugie trzema mieć miejsce, po trzecie trzeba

> mieć narzędzia, po czwarte trzeba mieć czas. Wychodzisz, z założenia, że każdy jest

> mechanikiem od urodzenia i taka pani Krysia sama sobie wymienia filtry w samochodzie Brnąc

> dalej, można by rzecz, że takie rzeczy powinny być obowiązkowe na kursie prawa jazdy i potem

> na egzaminie

A może po prostu bardziej uważnie czyta forum i wie, że założyciel wątku to ta sama osoba, która samodzielnie zbudowała drezynę hmm.gif Zaskoczony? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu bardziej uważnie czyta forum i wie, że założyciel wątku to ta sama osoba, która

> samodzielnie zbudowała drezynę Zaskoczony?

I z tego co pamiętam zbudowała także sobie przyczepę do skody. Czy to coś zmienia dla postronnej osoby czytającej ten wątek? Zwróć uwagę na sformułowanie "...bo te rzeczy bez problemu wymienia sie samemu..." - nie jest to wypowiedź skierowana osobiście do autora wątku, ale ogólna sugestia do wszystkich posiadaczy aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece dokręcisz na oko?

Da się na oko.

Wprawni mechanicy nie robią z tym ceregieli.

Sam, jako amator, dawno dawno temu za czasów posiadania "legend PRL-u" dokręcałem na oko.

A ponieważ wyszedłem z wprawy, ostatnim razem użyłem klucza nasadowego i wagi wędkarskiej

O takiej:

waga-elektroniczna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównuje rzeczy których nie widać a serwisować/wymieniać trzeba. Zalecenia nie biorą się z

> kosmosu.

> Jak ktoś chce może klimy nie serwisować, wyłączać ja 5min przed dojazdem na miejsce by się

> wysuszyła itp. itd. Dla mnie to ryba. Ale własnymi przemyśleniami nie podważajmy zaleceń

> producenta.

Możesz pokazać te zalecenia producenta dotyczące obsługi klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównuje rzeczy których nie widać a serwisować/wymieniać trzeba. Zalecenia nie biorą się z

> kosmosu.

> Jak ktoś chce może klimy nie serwisować, wyłączać ja 5min przed dojazdem na miejsce by się

> wysuszyła itp. itd. Dla mnie to ryba. Ale własnymi przemyśleniami nie podważajmy zaleceń

> producenta.

Tu masz zalecenia producenta FORD odnosnie klimatyzacji:

FORD KLIMATYZACJA

sprawdzenie działania wszystkich podzespołów układu

oględziny pod względem wycieków i uszkodzeń

kontrola szczelności klimatyzacji za pomocą promieni ultrafioletowych

próba wydajności układu – pomiar temperatur wewnątrz pojazdu

czyszczenie i dezynfekcja układu klimatyzacji

w cenie 99 PLN

Oferta Ford Klimatyzacja dla Klientów użytkujących samochody objęte Programem 4+

dostępna jest przez cały rok.

Nic nie jest napisane o uzupelnianiu czynnika lub oleju, jezeli nie ma wyciekow 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy faktycznie tam są żarówki czy diody? No i czy diody są wymienne?

każdy, kto choć trochę ma wprawę w lutowaniu, da sobie z tym radę.

Masz przykład, choćby manuale na punto ze zmianą koloru podświetlenia.jakiś tekst i jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się na oko.

> Wprawni mechanicy nie robią z tym ceregieli.

> Sam, jako amator, dawno dawno temu za czasów posiadania "legend PRL-u" dokręcałem na oko.

> A ponieważ wyszedłem z wprawy, ostatnim razem użyłem klucza nasadowego i wagi wędkarskiej

> O takiej:

Świece wielokrotnie wykręcałem i wkręcałem w Skodzie Felicii oraz Trabancie (w Trabancie to wręcz "przygotowanie auta do jazdy" - czyszczenie świec bo się Mixolu trochę za dużo dało zlosnik.gif ). Nigdy przez myśl mi nawet nie przeszła myśl o właściwym momencie dokręcania. Zawsze przykręcone "na oko" były przykręcone właściwie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece wielokrotnie wykręcałem i wkręcałem w Skodzie Felicii oraz Trabancie (w Trabancie to wręcz

> "przygotowanie auta do jazdy" - czyszczenie świec bo się Mixolu trochę za dużo dało ). Nigdy

> przez myśl mi nawet nie przeszła myśl o właściwym momencie dokręcania. Zawsze przykręcone "na

> oko" były przykręcone właściwie.

> mar00ha

to zrób tak w swoim TSI zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr oleju - 49,54zł

> Filtr powietrza - 59,70zł

> Świece zapłonowe NGK DCPR7E, 4szt. - 152,37zł

> Filtr przeciwpyłkowy - 79,26zł

> sumując to razem mógłbyś kupić coś małżonce, bo te rzeczy bez problemu wymienia sie samemu, no ale

> kto bogatemu zabroni

w życiu nie podjąłbym się wymiany świec w aucie nie wiedząc kiedy były ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę. To znaczy serwis musi - wymiana świec (cena jakby byly ze złota) co 60k km.

> mar00ha

no właśnie o to chodzi, że sam nie musisz w nich grzebać, ani czyścić przed każdą trasą, ani nawet wiedzieć gdzie są. zlosnik.gif

A do mojego T-Jeta też są drogie. Niby jakieś irydowe czy coś. I wymiana co 30 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty. Golfiarnią jeżdżę już ponad 4 lata i klimatyzacja nie dotykana. Nie śmierdzi i chłodzi -

> tak ma być.

> mar00ha

Oleju, paskow, swiec, hamulcow tez mozesz "nie dotykac", twoja sprawa.

Poza tym co to za wyznacznik, ze jezdzisz cztery lata I nic nie robiles? Zaden. Ja bym sie tym nie chwalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieprawda. Dolicz czas jaki spędzisz i narzędzia. Świece dokręcisz na oko? Jakim momentem powinny

> być dokręcone?

Jest napisane na pudełku jak dokręcać. Nie trzeba klucza dynamometrycznego.

> Jedno co bym zrobił to kupił te rzeczy poza ASO, same świeczki to koszt poniżej 80zł czyli połowa

> ceny...

na allegro 50 z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest napisane na pudełku jak dokręcać. Nie trzeba klucza dynamometrycznego.

A zauważyłeś że są to świece M12 i moment potrzebny dużo mniejszy?

> na allegro 50 z przesyłką

spojrzałem na normalny detal sklepowy, dlatego napisałem max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz zalecenia producenta FORD odnosnie klimatyzacji:

> FORD KLIMATYZACJA

> sprawdzenie działania wszystkich podzespołów układu

> oględziny pod względem wycieków i uszkodzeń

> kontrola szczelności klimatyzacji za pomocą promieni ultrafioletowych

> próba wydajności układu – pomiar temperatur wewnątrz pojazdu

> czyszczenie i dezynfekcja układu klimatyzacji

> w cenie 99 PLN

> Oferta Ford Klimatyzacja dla Klientów użytkujących samochody objęte Programem 4+

> dostępna jest przez cały rok.

> Nic nie jest napisane o uzupelnianiu czynnika lub oleju, jezeli nie ma wyciekow

to jest naciąganie bo jak zobaczą UV jak np. było napełnianie 3-4 lata temu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w życiu nie podjąłbym się wymiany świec w aucie nie wiedząc kiedy były ruszane.

Też tak stwierdziłem ostatnio i na wymianę świec (żarowych) w nowym-starym samochodzie podjechałem do mechanika. Od razu mnie uprzedził, że jeśli będzie czuł, że jest duża szansa na ukręcenie którejś świecy, to mi jej nie będzie ruszał. Na szczęście odkręcanie poszło jak w nowym aucie - bez najmniejszych problemów ok.gif 30zł mnie to kosztowało grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zauważyłeś że są to świece M12 i moment potrzebny dużo mniejszy?

No dobra, nie spojrzałem. Podkładka wygląda podobnie jak w M14, a te dokręca się z tego co pamietam 1/4 obrotu po dokręceniu do podkładki.

Jedno co trzeba mieć dobry klucz, żeby świecy nie połamać.

> spojrzałem na normalny detal sklepowy, dlatego napisałem max

W sklepie NGK 16.26zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wszystko trzeba przeliczać na pieniądze?

Nie wszystko ale swój czas oczywiście.

Jeśli dla nich poszedłeś do pracy to tak. zlosnik.gif

Przykładowo, zarabiasz dziennie 200 pln ,a przegląd (robocizną) kosztował 1000 pln to płacąc w ASO za coś co mogłeś zrobić sam straciłeś

wynagrodzenie w kolejnych pięciu dniach w pracy do której chodzisz. hehe.gif

Lepiej było by wziąć dzień urlopu.

No chyba, że stwierdziłeś ,że nie masz czasu ,bo poświęcasz go zabawie z dziećmi.

To jest np. .bezcenne (moim zdaniem)

Jak by nie było to twoja sprawa. wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wszystko ale swój czas oczywiście.

> Jeśli dla nich poszedłeś do pracy to tak.

> Przykładowo, zarabiasz dziennie 200 pln ,a przegląd (robocizną) kosztował 1000 pln to płacąc w ASO

> za coś co mogłeś zrobić sam straciłeś

> wynagrodzenie w kolejnych pięciu dniach w pracy do której chodzisz.

> Lepiej było by wziąć dzień urlopu.

> No chyba, że stwierdziłeś ,że nie masz czasu ,bo poświęcasz go zabawie z dziećmi.

> To jest np. .bezcenne (moim zdaniem)

o to to ok.gifclaps.gif

nic dodać nic ująć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I z tego co pamiętam zbudowała także sobie przyczepę do skody. Czy to coś zmienia dla postronnej

> osoby czytającej ten wątek? Zwróć uwagę na sformułowanie "...bo te rzeczy bez problemu

> wymienia sie samemu..." - nie jest to wypowiedź skierowana osobiście do autora wątku , ale

> ogólna sugestia do wszystkich posiadaczy aut.

Aaa, to takiej interpretacji nie znałem. Myślałem, że ktoś na forum motoryzacyjnym zauważył, w stosunku do bardzo kumatej w mechanice osoby, że byle filtry czy świece to bez problemu można samemu wymienić. Ale faktycznie, gdyby tu kiedyś w przyszłości było przedszkole albo matka przechodziła... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to nazywam logicznym myśleniem

> Nie boli mnie czy spłukujesz swoje pieniądze w ubikacji czy płacisz za usługi.

> Zauważam fakt tyle.

> HanYs

No to specjalnie dla Ciebie jeszcze raz.

Sporo prostych rzeczy mógłbym z powodzeniem zrobić sam. Ale musiałbym zostawić samochód u moich Rodziców, poświęcić na to kilka dni i jeździć 40km tam i z powrotem żeby coś podłubać.

Żona, pracuje na zmiany, ja pracuję na zmiany, gdy nie pracujemy opiekujemy się dzieckiem.

Do tego musiałbym znaleźć wolną chwilę by pojechać i pogrzebać przy samochodzie. I nie byłby to cały dzień tylko kilka godzin.

Do tego jeszcze jeździć za częściami lub czekać aż przyjdą pocztą.

Dużo rzeczy było do wymiany, część elementów typowo Fiatowskich, do tego jeszcze diagnostyka, której sam nie byłbym w stanie zrobić.

Mój mechanik, który by to zrobił pewnie trochę taniej jest przez cały sierpień na urlopie.

Dlatego postanowiłem, że odstawię samochód do ASO Fiat, co z tego że zapłacę więcej, przypuszczam, że w mojej sytuacji wyszło to niewiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompletnie nie zrozumiałeś co Ci napisał Hanys. Zupełnie.

> mar00ha

Przeciwnie-Ty nie rozumiesz po raz drugi dzis w tym watku.

Dla jednych nieistotne jest, czy dziecko zostaje z niania, czy w zlobku, czy w przedszkolu.

Dla innych przeciwnie-daza do tego, by dziecko bylo pod opieka najblizszych i niekoniecznie z powodow finansowych.

I wlasnie dlatego wole zaplacic warsztatowi i w tym czasie byc z dzieckiem.

A wogole-merytoryka kacika technicznego sie klania, bo sam za takie komentarze dajesz zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.