Skocz do zawartości

fotka z fotoradaru Straży Gminnej - Słynny Człuchów


markkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszła mi fotka od SG Człuchów, przekroczenie o 14km/h w terenie zabudowanym, fotka z daleka z tyłu, nic nie widać jedynie powiększona rejestracja, lokalizacja radaru MULTARadar C na drodze krajowej 25 Wierzchowo Dworzec. To już chyba przesada żeby nastawiać radary na tak małe prędkości na szerokiej pustej rano drodze w niedziele. Typowe dla Straży żeby nabić swoje kasy. Proponuują 80zł i 2 pkt karne albo wiadomo wskazanie kogo innego lub niewskazanie itd.

Moje pytania

1. Czy to jest radar przenosny czy stacjonarny? bo nie pisze w wezwaniu.

2. Jak w końcu jest z postepowaniem mandatowym od Straży gminnych? mają prawo wystawiac mandaty i egzekwować je czy nie, ewentualnie kierowac sprawy do sądu o wskazanie sprawcy i czy trzeba się stawić osobiście ta taką sprawę (mam 500km więc paliwo wyjdzie wiecej niż mandat albo wygrana sprawa) bo z tego co piszą w artykułach w necie to sprawa jest wygrana dla mnie bo SM/SG nie mogą byc oskarżycielem w takiej sprawie i Sąd powinien oddalić wniosek.

polecam m.in.:

http://supernowosci24.pl/jak-nie-placic-mandatow-za-zdjecia-z-fotoradarow/

3. Miał ktoś do czynienia z SM/SG i przysłaną fotką i jak sie potoczyły losy. Czy straże specjalnie dają niższe mandaty że machnąc reką i zapłacic dla świętego spokoju a oni na tym żerują.

Na końcu chce zaznaczyć że nie chodzi mi o głupie 80zł bo ok przekroczyłem minimalnie prędkośc , ale o racje, zasady, prawo i bezmyślne stawianie fotoradarów przez SM/SG dla nabicie swoich kas. Chętnie bym zapłacił mandat ale żeby kasa nie poszła na SM tylko na Skarb Państwa.

EDIT:

To Fotoradar stacjonarny a SM nie może z nich korzystać.

http://www.pg.gov.pl/index.php?0,821,1,685

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na końcu chce zaznaczyć że nie chodzi mi o głupie 80zł bo ok przekroczyłem minimalnie prędkośc ,

> ale o racje, zasady, prawo i bezmyślne stawianie fotoradarów przez SM/SG dla nabicie swoich

> kas.

Zasada jest taka, że jak przekroczyłeś to płacisz. Prawo jest takie że jak przekroczyłeś to płacisz. Cała reszta to próba usprawiedliwiania się i wylewania żali jakie to te straże są gupie i kradną kasę dobrym kierowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasada jest taka, że jak przekroczyłeś to płacisz. Prawo jest takie że jak przekroczyłeś to

> płacisz. Cała reszta to próba usprawiedliwiania się i wylewania żali jakie to te straże są

> gupie i kradną kasę dobrym kierowcom.

Owszem, jeżeli straże same działają w ramach prawa.

Jeżeli taka straż ma prawo robić pomiary na terenie miasta/gminy to uważasz, że ok jest zapłacić mandat za wykroczenie zarejestrowane przez w/w straż poza obszarem jej działania??

Innymi słowy, zapłacisz mandat polskiej drogówce jak złapie się na drodze w Niemczech??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, jeżeli straże same działają w ramach prawa.

> Jeżeli taka straż ma prawo robić pomiary na terenie miasta/gminy to uważasz, że ok jest zapłacić

> mandat za wykroczenie zarejestrowane przez w/w straż poza obszarem jej działania??

> Innymi słowy, zapłacisz mandat polskiej drogówce jak złapie się na drodze w Niemczech??

Quote:

przekroczenie o 14km/h w terenie zabudowanym


Straż gminna, obszar działania gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przyszła mi fotka od SG Człuchów, przekroczenie o 14km/h w terenie zabudowanym, fotka z daleka z

> tyłu, nic nie widać jedynie powiększona rejestracja, lokalizacja radaru MULTARadar C na drodze

> krajowej 25 Wierzchowo Dworzec. To już chyba przesada żeby nastawiać radary na tak małe

> prędkości na szerokiej pustej rano drodze w niedziele. Typowe dla Straży żeby nabić swoje

> kasy. Proponuują 80zł i 2 pkt karne albo wiadomo wskazanie kogo innego lub niewskazanie itd.

> Moje pytania

> 1. Czy to jest radar przenosny czy stacjonarny? bo nie pisze w wezwaniu. ,

taki radar

P.S ja rok temu mialem tam przekoczenie o 12km/h (70zl/2pkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do mnie przysłali i olałem, przysłali drugi raz i znowu olałem. Obecnie mineło już 5 lat, więc

> sprawa jest przedawniona.

Chyba zastosuję tą metodę, bo na początku lipca jechałem z W-wy do Krakowa i w Pamiątce jest skrzyżowanie, gdzie w każdym rogu jest fotoradar. Dostałem lampą po oczach (swoją drogą taki błysk oślepia i może doprowadzić do wypadku). Po tygodniu przyszła jakaś korespondencja z SG w Tarczynie - niestety nie mogłem odebrać i listonosz zostawił tylko awizo. Nawet nie mam możliwości sprawdzenia co tam zostało zarejestrowane.

Co myślicie o metodzie "do nothing"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotoradar stacjonarny, SM nie ma prawa z nich korzystac.

Odpisz im z tym właśnie stwierdzeniemok.gif, dodaj podstawę prawną. Jak nie podziękują to do papugi, daj jemu 50 i niech pisze pismo, nadmień w nim że uznasz to za próbę wyłudzenia i działania niezgodnego z prawem o czym masz zamiar poinformować odpowiednie służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłać te głupie 80zł i nie szukaj problemów.

Do mnie też przyszło zdjęcie ale z innej miejscowości, trochę mnie wkurzyło, ale z drugiej strony dali wybór: 200zł/6pkt lub 300zł/0pkt. Fakt że chodzi tylko o wpływ do budżetu, ale co zrobić.

Z racji tego że sporo jeżdżę to zapłacę 300zł i będę spał spokojnie.

Tak to jest jak się jeździ z wyłączonym cb radiem. facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po czym wnosisz? bo w tekście jest wskazany przenośny...

no bo ogólnie pisałem o fotoradarach rozstawianych i tak też myslałem ale Kin54 dopiero mi wskazał że to stacjonarny. podal link. noi na fotce sie zgadza otoczenie fotoradaru.

Raport z urządzenia rejestrującego zawiera również położenie fotoradaru GPS: N 53 37 14 E 17 26 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapłać te głupie 80zł i nie szukaj problemów.

> Do mnie też przyszło zdjęcie ale z innej miejscowości, trochę mnie wkurzyło, ale z drugiej strony

> dali wybór: 200zł/6pkt lub 300zł/0pkt. Fakt że chodzi tylko o wpływ do budżetu, ale co zrobić.

tylko że własnie im o to chodzi żeby płacić, nawet wybór CI dali zeby tylko zapłacić a przecież taryfikator nie daje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapłać te głupie 80zł i nie szukaj problemów.

> Do mnie też przyszło zdjęcie ale z innej miejscowości, trochę mnie wkurzyło, ale z drugiej strony

> dali wybór: 200zł/6pkt lub 300zł/0pkt. Fakt że chodzi tylko o wpływ do budżetu, ale co zrobić.

> Z racji tego że sporo jeżdżę to zapłacę 300zł i będę spał spokojnie.

> Tak to jest jak się jeździ z wyłączonym cb radiem.

ale za co ma płacić? nie ma kwoty 80 zl w taryfikatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że tez chciało Ci się rozpisywać na tak oczywisty temat.

pewnie bo to w końcu niezgodne z prawem, albo zyjemy w państwie prawa albo ....szkoda gadac.

> Ja tez dostałem w tym roku dokładnie z tej miejscowości .

ciekawe czy byś chętnie zapłacił jakbyś dostał 500zł mandatu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę

> http://motofinanse.pl/wzory/taryfikator-mandatow.pdf

> nie ma tam żadnych kwot typu 60, 70, 80zl

sciana.gifsciana.gif jeżeli dla Ciebie oznacza to że widełki to albo 50 albo 100 to facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przyszła mi fotka od SG Człuchów, przekroczenie o 14km/h w terenie zabudowanym, fotka z daleka z

> tyłu, nic nie widać jedynie powiększona rejestracja, lokalizacja radaru MULTARadar C na drodze

> krajowej 25 Wierzchowo Dworzec. To już chyba przesada żeby nastawiać radary na tak małe

> prędkości na szerokiej pustej rano drodze w niedziele. Typowe dla Straży żeby nabić swoje

> kasy. Proponuują 80zł i 2 pkt karne albo wiadomo wskazanie kogo innego lub niewskazanie itd.

> Moje pytania

Też dostaliśmy z Gminy Człuchów i to na dodatek 2x w 3minutowym odstępie czasu ...jeden z przodu drugi z tyłu, przekroczenie o 17km drugi o 27km. Łącznie 300zł i 6 pkt.

Ale niestety już chyba za późno bo kumpel odesłał im pismo, że to on itd.

Najbardziej mnie wkurzyło to, że jechaliśmy całą drogę jak emeryci a zwłaszcza zbliżając się do tych znanych z fotoradarów miejscowości a i tak przysłali .. spy.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę

> http://motofinanse.pl/wzory/taryfikator-mandatow.pdf

> nie ma tam żadnych kwot typu 60, 70, 80zl

Gdyby było tak jak piszesz, to w rubryce "Wysokość mandatu" za np. przekroczenie prędkości 11-20km/h byłoby "50,100 zł" a jest "50-100zł" czyli innymi słowy "od do".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy dostał foto z foto pstryka SM ale tam było kilka stron - foto, homologacja fotopstryka, opis opcji do wyboru ( bez pkt 500 z pkt 300 - przekroczenie 24 km/h, skończyło się na 200 zł )

Auto było służbowe więc zapłacił inni olewają takie korespondencje a skoro nieznany jest winny to niema kogo teoretycznie pociągnąć do odpowiedzialności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba zastosuję tą metodę, bo na początku lipca jechałem z W-wy do Krakowa i w Pamiątce jest

> skrzyżowanie, gdzie w każdym rogu jest fotoradar. Dostałem lampą po oczach (swoją drogą taki

> błysk oślepia i może doprowadzić do wypadku). Po tygodniu przyszła jakaś korespondencja z SG w

> Tarczynie - niestety nie mogłem odebrać i listonosz zostawił tylko awizo. Nawet nie mam

> możliwości sprawdzenia co tam zostało zarejestrowane.

> Co myślicie o metodzie "do nothing"?

To nie w Pamiątce tylko w Tarczynie, w Pamiątce znaczy się kawałek dalej masz tylko 2 fotoradary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba zastosuję tą metodę, bo na początku lipca jechałem z W-wy do Krakowa i w Pamiątce jest

> skrzyżowanie, gdzie w każdym rogu jest fotoradar. Dostałem lampą po oczach (swoją drogą taki

> błysk oślepia i może doprowadzić do wypadku). Po tygodniu przyszła jakaś korespondencja z SG w

> Tarczynie - niestety nie mogłem odebrać i listonosz zostawił tylko awizo. Nawet nie mam

> możliwości sprawdzenia co tam zostało zarejestrowane.

> Co myślicie o metodzie "do nothing"?

I w Tarczynie i w Pamiątce są radary stacjonarne. Straży Gminnej nic do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To by się zgadzało, irracjonalność miejsca do pomiaru prędkości w środku pola pasuje do technik

> stosowanych przez służby mundurowe w naszym kraju...

hmm no to co jest? fotke mam z terenu zabudowanego z fotoradaru :/ czyżby nastepna podstawa do tego by nie przyjmować mandatu ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłać ok.gif Ja tez jestem przeciwnikiem fotoradarów, niedawno za wypowiedz o fotoradarach dostałem bana na miesiąc, we wszystkich wątkach o SM piszę jak bardzo ich nie lubie, ale - jeśli już mandat dostane, jeśli już dam się złapać - to płacę. Tyle. Płaciłem 300 niedawno, bo skoro zasluzylem to płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie do znawcow

> wczoraj listonosz dostraczyl mi fotke z foto radaru 68/50

> data wykroczenia 5.02 2013

> fota wykonana przez SM

> czy nie ma jakiego terminu ustawowego - przedawnienie?

jest ale tak samo ITD jak i SG/SM interpretują ujawnienie jako odczytanie zdjęcia, a nie datę wykroczenia...

jeżeli nie masz dowodu, na to że od odczytania minęło 6mcy, to nic nie ugrasz.

Patrząc na datę z lutego br. to na przedawnienie bym nie liczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie do znawcow

> wczoraj listonosz dostraczyl mi fotke z foto radaru 68/50

> data wykroczenia 5.02 2013

> fota wykonana przez SM

> czy nie ma jakiego terminu ustawowego - przedawnienie?

Jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.