Skocz do zawartości

auto dla emeryta?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

> witam,

> budżet powiedzmy max. 7-8 tys.

> Wymagania raczej niewielkie:

> - silnik benzynowy

> - tanie części

> - w miarę bezawaryjne

> - nie rdzawe...

> Kierowca jest słusznej postury, więc nie może być zbyt ciasne

> Pozdr

ignis hmm.gif

np http://allegro.pl/suzuki-ignis-1-3i-lpg-nowa-sekwencja-okazja-i3580446800.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> budżet powiedzmy max. 7-8 tys.

> Wymagania raczej niewielkie:

> - silnik benzynowy

> - tanie części

> - w miarę bezawaryjne

> - nie rdzawe...

> Kierowca jest słusznej postury, więc nie może być zbyt ciasne

> Pozdr

W 124

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z awaryjnością?

Swojego mam 6lat i zrobiłem w tym czasie ok 90kkm (w sumie samochód ma 11lat i 150kkm) - przez ten czas miałem 2 awarie - wymiana tylnego zacisku (zapieczony, grzał tarczę, jakieś wżery były i mechanik nie podjął się regeneracji), po przebiegu 130kkm zaczęły padać cewki (wymiana we własnym zakresie, podobno tyle wytrzymują). Ostatnio zaczyna się odzywać mata pasażera (podobno TTTM). Kiedyś zimą mi nie odpalił - ale to kwestia 8-letniego akumulatora, wiec nie liczę tego jako awarii samochodu.

Reszta to czysta eksploatacja - silnik jest bezawaryjny, świetnie współgra z LPG. Przednie zawieszenie jest trochę słabe, ale też jego remont nie jest drogi. Wiem że samochód uchodzi za awaryjny, ale ze swoim egzemplarzem nie mogę się pod tym podpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reszta to czysta eksploatacja - silnik jest bezawaryjny, świetnie współgra z LPG. Przednie

> zawieszenie jest trochę słabe, ale też jego remont nie jest drogi. Wiem że samochód uchodzi za

> awaryjny, ale ze swoim egzemplarzem nie mogę się pod tym podpisać

Dobrze napisane. nic dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra II. Praktycznie niezniszczalne zawieszenie w razie problemów częśc tanie jak barszcz. Ogólna dostępność części wszelkiej maści. Wymiana każdej żarówki max 3 minuty smile.gif Silniki lubiące gaz. Nie gnije to nigdzie, wielki wybór na rynku wtórnym. Generalnie autko bardzo popularne. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukalbym Astry II. Duze auto i bedzie przyzwoicie wyposazone.

Powiedz to mojemu ojcu. W '99 kupował sedana 1.4 i z ekstrasów miał lepsze radio na kasety, szersze opony i lakier metalik grinser006.gif. Szyby na korby i brak centralnego 270751858-jezyk.gif

Mimo to cena wyszła wtedy coś koło 48k yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silnik 1,6 ??

> felerny?

nie sądzę, w bravie nakręciłem nim ponad 200 tyś km i bez problemów, w stilonie padły cewki i nic poza tym ok.gif

> A Clio II ?

to mam w domu i polecam ok.gif szczególnie z silnikiem 1.4 16V, ładnie jedzie, Żonie ostatnie tankowania i wychodzi, że mieści się w 6.5-7 litra. Ale nie sądzę, żeby osobie slusznej rozmiarów fotele podpasowały, mnie jest ciasnawo w plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie sądzę, w bravie nakręciłem nim ponad 200 tyś km i bez problemów, w stilonie padły cewki i nic

> poza tym

> to mam w domu i polecam szczególnie z silnikiem 1.4 16V, ładnie jedzie, Żonie ostatnie tankowania

> i wychodzi, że mieści się w 6.5-7 litra. Ale nie sądzę, żeby osobie slusznej rozmiarów fotele

> podpasowały, mnie jest ciasnawo w plecach.

cenna uwaga...dzięki

a taka astra:

http://tablica.pl/oferta/opel-astra-1999-CID5-ID3xz4P.html#0a27d011c1

a Seat Cordoba>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać,że troche zmeczona już lepiej kupić taką zrobić, albo i nie i jeździć

też biorę ją pod uwagę...sama wgniota to pikuś, gorsza ta rysa na drzwiach...

ewentualnie taka:

http://moto.gratka.pl/tresc/opel-astra-ii-15869355.html#121e4d83182b6b69,2

jak sprawują się silniki 1,4?

i jeszcze taka:

http://tablica.pl/oferta/opel-astra-1-6-benzyna-2000r-CID5-ID3i8Nw.html#eb2a6258b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już koło francuzów, to może meganka I po lifcie?

Zaletą francuzów jest taki kanapowaty styl, zawieszenie zębów nie wybija, a i fotele jakieś takie przyjemne są.

http://allegro.pl/renault-megane-1-4-2001r-i3556237592.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też fajna i co ważne z klimą ok.gif do tego silnik 8 zaworowy ponoć bardzo zachwalany ok.gif Wiekszość powie, że nie jedzie zlosnik.gif ale jak auto ma być dla emeryta powinno styknac mocy wink.gif co do silnika 1.4 nie wiem jak w astrach II , ale jechałem astra f z takim silnikiem i o ile silnik w miare ok, to skrzynia strasznie krótka była i trzeba było się namachać, żeby w miare sensownie to jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie swojego teścia mogę polecić Chevroleta Lacetti.

Kawał solidnego i taniego w zakupie i utrzymaniu pojazdu."Nasz"egzemplarz dzielnie się trzyma od 2005 r.a ceny już są mocno zachęcające.

np:

http://tablica.pl/oferta/chevrolet-lacet...html#9c4950a5de

http://tablica.pl/oferta/chevrolet-lacet...html#9c4950a5de

http://tablica.pl/oferta/chevrolet-lacetti-CID5-ID3qG0b.html#68eaba3f85

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz to mojemu ojcu. W '99 kupował sedana 1.4 i z ekstrasów miał lepsze radio na kasety, szersze

> opony i lakier metalik . Szyby na korby i brak centralnego

> Mimo to cena wyszła wtedy coś koło 48k

Opel nowy jest generalnie drogi. Ale jak sprzedawali ja jako classic to znalezienie z klima pp i abs nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Propozycja z drugiego końca skali - Audi 80 przykładowo .

> Myślę że w tej cenie znajdzie też jakieś A4, ale tam trochę wyższe koszta eksploatacji będą.

Za takie pieniadze masz do wyboru auta z XXI wieku vs padlo z lat 90tych czy wiekowe Audi A4. Po co cos takiego polecac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> budżet powiedzmy max. 7-8 tys.

> Wymagania raczej niewielkie:

> - silnik benzynowy

> - tanie części

> - w miarę bezawaryjne

> - nie rdzawe...

> Kierowca jest słusznej postury, więc nie może być zbyt ciasne

> Pozdr

scenic I, dobra widoczność i dość wysoko się wsiada a to w przypadku ludzi starszych mocne argumenty. kupić 2.0 albo 1.6 z lpg. Części naprawdę tanie i ruda go nie będzie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem całkiem zdrowy egz. Focusa I, z polskiego salonu, z oryginalnym przebiegiem i w świetnym

> stanie technicznym...

> chyba go kupię...

Sprawdz pod katem rdzy i kupuj zlosnik.gif Ja tam Fordy mile wspominam i zlego slowa nie powiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, bo takie Lacetii i Astra II to normalnie jest elektronika na kółkach...

Tak, wiecznie świecące się "choinki" w Stilo będą ciekawym urozmaiceniem dnia dla starszego pana grinser006.gif

> I jeszcze polecasz

> emerytom samochód na podrobionych tablicach rejestracyjnych.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

tak, tym bardziej w kontekście słowa "przykładowo" to ma tutaj najistotniejsze znaczenie zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.